Tartozás elévülés 5 év után létezik?


Gaby69 # 2016.04.06. 11:34

Tisztelt Jogi Fórum ! 2003-n édesanyám elhunyt . hagyatéki tárgyaláson a testvérem ígéretet tett arra,hogy az édesanyám OTP hitelre vásárolt nagy értékű tv készülékét kifizeti amennyiben az ö tulajdonát képezi a készülék . Ezt a közjegyző írásba is foglalta . A testvérem a hitelt nem irata át a saját nevére és nem fizette ki . Eltelt 3 év és az OTP FAKTORING fizetési meghagyást küldött nekem mint örökösnek a tartozás kiegyenlítéséről .Ekkor 2006.t írtunk ,
én ügyvédhez fordultam ,mondván hajtsák be a tartozást a testvéremen . Az óta békén hagy a z OTP Faktoring . Az szeretném kérdezni ,hogy elévült e a tartozás ? Testvérem elmondása szerint kivan fizetve ,én neki már nem hiszek . . Válaszát köszönöm ! Tisztelettel Gaby69

Ilus22 # 2016.04.03. 18:13

Tisztelt Jogi Fórum!
Folyószámlámon be nem hajtható kamat tartozásom van. A végrehajtás 2014-ben volt, azóta sem.De még mindig rajta van a folyószámlámon 2010 óta.Felhívtam a Végrehajtási Osztályt, azt mondták ez az összeg addig lesz rajta, még ki nem fizetem.Bármikor újra kijöhetnek végrehajtani és ez a tartozás öröklődik. Akkor ez nem fog elévülni? Ha a nevemen lesz valamilyen vagyon azt lefoglalhatják?
Köszönöm a segítséget!

Éva1313 # 2016.04.03. 17:53

Igaza van Kovács Úr.
Egyáltalán az egész amit írtam rosszul volt fogalmazva.
Akkor még egyszer.
Ez a fórum miért jött létre?
Ha valaki nem jártas a jogban, és rá akad erre a fórumra, azt látja, hogy itt a kérdésére választ kaphat, vagy inkább rövid és korrekt tanácsot. Én is ezt éreztem. Ezért kérdeztem. De azt még megjegyzem, semmi önérzeteskedés sem felháborodás nincs bennem senki felé. És még csak ellen érzés sem a korábbi válasza után.
Ha elkezdtem volna megmagyarázni mi miért történt, az kimagyarázás lett volna. Nem szeretem az önsajnáltató embereket. Itt van egy rég elévült tartozás, amit átadtak egy behajtó cégnek. Hol lehet erről bármilyen jogi információt találni?
Ennyi a kérdésem. Persze megértem ha ez sem színpatikus önnek.

Tisztelettel
Éva

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.03. 17:03

OFF
Ne haragudj, nem csak kérdeztél. Ha csak kérdeztél volna, simán azt kapod válasznak, hogy elévült követelést nem lehet bírósági úton érvényesíteni.
De te jöttél ezzel az önérzeteskedő, ráadásul téves adatvédelmi érveléssel, ami nem több üres adósi kötekedésnél.
ON

Éva1313 # 2016.04.03. 16:02

Nem vagyok felháborodva, csak kérdeztem. Azért mert nem írtam le miért történt, ha hibás voltam, ha nem, még nem kell ennyire lekezelni a másikat.

Tiszteletem és köszönöm a válaszokat Uram, Hölgyem

mamamacoka # 2016.04.03. 15:37

lehet hogy csak én érzem úgy, de egyre többször - hogy aki adós, fel van háborodva, hogy megtalálják a fizetési felszólításokkal, és akkor jön a törvény betűjével, hogy lejárt az 5 év, - de 5 év alatt egyszer sem jutott eszébe, hogy fizetési kötelezettsége van ? az nem jogtalan, hogy felhasználja a pénzt ami nem az övé, és esze ágában sincs megadni ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.03. 13:11

De ahogy elnézlek ezzel az adatvédelmi szarral, te biztosan nem fogod...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.03. 13:07

mit kell tennem
Vonogasd a vállad. (Mondjuk, Berend Iván kifizetné.)

Éva1313 # 2016.04.03. 12:56

Tisztelt Fórumozók!
Azt szeretném kérdezni, hogy mit kell tennem, amikor elévült tartozás miatt küld levelet egy behajtó cég. Hogyan reagáljak rá? Feléjük éljek elévülési kifogással? Vagy csak érveljek azzal, hogy a követelőnek nem volt joga kiadni az adataimat egy harmadik félnek a tudtomon kívül, és a behajtó cég felé nem tartozom? És jelezzek a követelő felé is, hogy jogtalanul adta ki az adataimat, és neki kellett volna annó kezdeményezni peres úton a behajtást?

Köszönöm előre is a választ.

runningman # 2016.03.30. 14:03

"Sherlock

Attika nyerte a futamot."

Azért ilyenkor annyira kijön ki tapsol annak ha a magyar ember szív és ki dolgozik azért, hogy a magyar embert a sok népnyomorító fasssság alól kimentse...

igor2000 # 2016.03.25. 06:45

Nagyon köszönöm neked a tanácsokat , csak akkor azt nem értem hogy miért adta végrehajtásra az Apeh a dolgot?

végrehajtó1 # 2016.03.25. 06:26

Nem kell. Sőt még indokolnod sem.

(Nem határozatot , végzést írsz)Az majd a Nav dolga.

Bár azért elötte a folyószámlát kérd ki és ott látod mikori a tartozás eredeti esedékessége.

igor2000 # 2016.03.24. 19:25

Csak ennyi , nem kell hívatkoznom semmire , törvényre stb?

végrehajtó1 # 2016.03.24. 12:57

Minek jogiszemély?
Nem tudsz írni?:)
Nav

Kérem a tartozásomat elévülés miatt törölni.

Aláírás dátum

Tértisen feladni a levelet

igor2000 # 2016.03.24. 12:47

Kedves Dr Attika .
Köszönöm válaszát , azt szeretném kérdezni még, hogy mivel már végrehajtáson van ez az ügy az Ön meglátása szerint én írjak az Apeh-nak vagy Jogi személyt kérjek ennek a bizonyos "elévülési jogcím " megírására. Várom válaszát .Köszönettel .

MajorDomus # 2016.03.23. 22:29

Sherlock

Attika nyerte a futamot.

Igaz, amit írsz, csak annyi a baki, hogy a NAV illetektartozásra végrehajtási jogot jegyeztet be s nem jelzalogjogot.

Szóval elévült.

MajorDomus # 2016.03.23. 22:29

Sherlock

Attika nyerte a futamot.

Igaz, amit írsz, csak annyi a baki, hogy a NAV illetektartozásra végrehajtási jogot jegyeztet be s nem jelzalogjogot.

Szóval elévült.

Sherlock # 2016.03.23. 17:38

Art. 164. § (7) Nyugszik az elévülés a végrehajtási eljárás felfüggesztésének és szünetelésének, az adózó vagyonának egészére elrendelt bűnügyi zárlatnak, továbbá törvényben biztosított fizetési kedvezménynek vagy feltételhez kötött adómentességnek az időtartama alatt. A jelzálogjog bejegyzése az elévülés nyugvása szempontjából a végrehajtási eljárás felfüggesztésével esik egy tekintet alá.

Dr.Attika # 2016.03.23. 17:34

Nem nyugszik. Elévült. Az illeték- adó, közteher- elévülési ideje 5 év. Ha végrehajtási eljárás indult, akkor 6 hónappal meghosszabbodik. tehát maximum 5 év 6 hónap. Ide nem értve a bűncselekménnyel okozott közterhet, amely a bcs. elévüléséhez igazodik.

Írjon az adóhatóságnak, hogy ezen fizetési kötelezettséget elévülés jogcímen törölje. Adóhatóság fog egy kört futni, de végül törölni fogja.

Sherlock # 2016.03.23. 16:20

Mindig is ki kellett volna. Az elévülés nyugszik onnantól, hogy az ingatlanon van a teher.

igor2000 # 2016.03.23. 15:32

Kedves fórumozok .
Kérdésem a következő lenne , 2002 ben vettem egy lakást aminek az illetéke kb. 450 000 ft. volt , ezt én nem fizettem az APEH ráterhelte a lakásomra , most 2016 írunk és végrehajtásra adta az ügyet kamatokkal , így most közel 1.000,000 ft lett a tartózásom . Kérdésem az lenne hogy ehhez van joga ? nem évült ez már el ? Kérhet kamatokat ? Ki kell fizetnem az egész összeget ? Van valami módja annak hogy ezt ne fizessem ki ? Várom a válaszokat . Köszönettel .

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.15. 19:04

Jó, de mi dolgod neked ezzel? Legfeljebb tanú leszel.

BobBob # 2016.03.15. 18:28

Kedves Bea1 és KBS,
Köszi az eddigieket.
Nos, az egész nagyon bonyolult, regényt nem írhatok le, próbálok szűkíteni a tényeken.
Adott egy lakás hitellel, melyben exemmel laktunk, de egy ismerősömé. A hitelt nagyrészt az ismerős fizette.
Az ex most majdnem 5 év leteltével arra hivatkozik, hogy nem az ismerős (aki a lakás tulajdonosa és hitel felvevője is) fizette a törlesztést, hanem mi ketten. Ezért a törlesztett összeg és az értéknövelő beruházások felére igényt tart.
Néha én is fizettem a törlesztőt, s arra pályázik, hogy ezt teljes mértékké alakítsa. A válóperben a hamis tanúi sikeresen szerepeltek. Félő, hogy most is így lesz, tehetetlennek érzem magam. (Ha egyikőjük a fehérre feketét mondott, elhitték. Az én tanúim hiába bizonygatták a fehér világosságát. Esélytelen, fizetett műsor volt.)
A múltban engem nem érdekelt kinek a nevén fut a befizetés, csak rendezve legyen. A hitelszámla biztosan a tulajdonosé a rá történt befizetések vegyesek.
Ha bármit nehezen fogalmaztam, próbálom érthetővé tenni.
Köszönöm!

vi555555 # 2016.03.12. 17:33

Igen. Köszi a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.12. 17:28

Csak eljutott valahogy hozzád az idézés.