Tartozás elévülés 5 év után létezik?


macus65 # 2016.02.11. 11:27

Segítséget szeretnék kérni egy végrehajtási ügyben.Zárolta a számlámat a végrehajtó 2016.02.01 megkeresésemre közölték hogy a DHK kezdeményezett végrehajtást.Mai nap folyamán benn voltam a Dhk ügyfélszolgálatánál és közölték ,hogy ez 2008 illetve 2009-es tartozás.2010 óta nem az én tulajdonom a lakás.Még utána nézni sem tudok hiszen nem örzöm már a számlákat.Az lenne a kérdésem .hogy ilyen esetben ki kell e fizetnem vagy van e elévülési idő ilyen esetben.

dzsinike # 2016.02.10. 14:56

Értem, köszönöm !

capisca # 2016.02.10. 14:39

Akkor ezekre nem kell reagálni ?

Nem

Meg kell várni a Vh lap kézbesítését ?

Igen, hiszen innen tudod meg ki a végrehajtó.

Akkor lehet egyáltalán olyasmit reagálni, hogy ez elévült ?

Pert kell indítani végrehajtás megszüntetése érdekében.

Vagy elévült egyáltalán ?

Ezt te tudod, nézd meg mikortól lett jogerős a fizetési meghagyás.

dzsinike # 2016.02.10. 14:32

Az egyikben megállapították a jogutódlást.
Az indoklásban ez áll :
A .... Kft jogutódlás ás végrehajtási lap kiállítását kérte az Athlon Pénzügyi Szolgáltató Zrt. engedményezővel kötött engedményezési szerződésre tekintettel. Az iratokhoz mellékelte az engedményezési szerződést és az engedményező által aláírt jogutódlási nyilatkozatot, mely szerint az engedményező a .... szerződésszámú szerződés alapján fennálló követelését a ... Kft,. mint engedményesre ruházta át.
A másik levélben is megállapították a jogutódlást.
Indoklás :
A végrehajtást kérő 2015. szeptember 30. napján végrehajtási kérelmet terjesztett elő a PKKB 15.Pk....2009/1 számú fizetési meghagyása alapján 31.587.-ft tőke és járulékai vonatkozásában az adóssal szemben és egyben kérte a jogutódlás megállapítását.
A végrehajtást kérő, valamint a jogelőd felszámolóbiztosa által becsatolt 2012. szeptember 4. napján kelt engedményezési nyilatkozatából megállapította, hogy az Athlon Zrt jogutódja az adóssal szembeni követelés tekintetében az..,..Kft.
Ha értesíteni nem szoktak Vh lap kiállításáról, igaz itt sem a kiállításáról " értesítettek", hanem a jogutódlás megállapításáról és arról, hogy kérték a Vh lap kiállítását.
Akkor ezekre nem kell reagálni ? Meg kell várni a Vh lap kézbesítését ? Akkor lehet egyáltalán olyasmit reagálni, hogy ez elévült ? Vagy elévült egyáltalán ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.10. 13:51

Nem szokták az adóst értesíteni arról, hogy vh-lapot kértek kiállítani vele szemben.

dzsinike # 2016.02.10. 13:21

Tisztelt Szakértők !

Egyszerre két levelet is kaptam a Bíróságtól. 2009-es Athlon tartozásról van mindkettőben szó. Az egyikben jogutódlás megállapítását és egyben végrehajtási lap kiállítását kérte egy Kft. Ennek a levélnek a dátuma 2015. október.20.
A másik levél arról szól, hogy egy másik Kft szintén kérte a jogutódlás megállapítását egy 2012. szeptember. 4.-i engedményezési szerződés alapján és végrehajtási kérelmet egy 2009-es 32000.-ft-os fizetési meghagyás alapján. Valami rémlik talán akkor még az Athlon kért fizetési meghagyást, de akkor lett beteg a gyerek,műtétek, kezelés azóta is. Fel volt fordulva minden, én Ápolási díjra mentem, azóta is azon vagyok. Végrehajtási cselekmény nem volt a fiz.meghagyáson kívül, legalábbis én nem tudok róla.
Ennek a levélnek a dátuma 2015. november 10.
Mindkettőt most kaptam meg, a postaládába csak be volt dobva. Ezekre a levelekre reagáljak , vagy majd amikor érkezik a végrehajtási lap, vagy fiz. meghagyás? Mit reagálhatok ezekre ? Nem évültek el ezek ?
Köszönöm előre, ha valaki segít ebben.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.10. 08:44

A végrehajtás befejeződött? Törölték a végrehajtási jogot?

Ginger62 # 2016.02.10. 07:48

Üdvözlöm!

Érdeklődni szeretnék, hogy az 5 év utáni elévülés, a régi, 1977-es hitelekre is vonatkozik-e?
Édesapán halálát követően örököltünk utána egy egy ingatlant, melynek Tulajdoni lapján, egy 1977-es hitel kapcsán van elidegenítési tilalom, valamint egy 1993-ban elrendelt végrehajtási jog.
Az egyik OTP Fiókban még 2015. szeptemberében kértem a hiteltartozás törlését, de októberben erre csak annyit reagáltak, hogy türelmet kérnek.
A Tulajdoni lap alapján a hitelt az OTP-ben nem tudták bejelenteni, és sajnálatos módon a területileg illetékes Földhivatalnál irat selejtezés volt, így ott sem találtunk semmit. Erről jegyzőkönyvet vetettünk fel.
Kérdésem, hogy vonatkozhat-e ránk az elévülés, és ha igen, milyen jogszabályra kell hivatkozni, valamint az, hogy mennyi időn belül kell az OTP-nek reagálnia ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.08. 18:29

A végrehajtást kérő már megfizette az előleget. Innen kezdve a végrehajtó dolgozzon külön kérés nélkül is. A legtöbb meg is teszi.
Dikka a letiltás például végrehajtási cselekmény. De az is, ha a végrehajtó belenéz a telekkönyvbe, hogy van-e az adósnak ingatlanvagyona. Szóval nem nagyon érdemes az elévülésre bazírozni.

Különben ha 2012-ben nem szűnt meg a munkaviszonyod, hanem csak a letiltás maradt abba, az elvileg azt kellene jelentse, hogy kifizettétek a tartozást, a végrehajtás megszűnt. Ezt a végrehajtótól kellene megkérdezni, csak az ilyesmi visszaüthet. Eszébe juttatod, hogy itt ez az ügy.

végrehajtó1 # 2016.02.08. 15:45

Vh cselekményt a végrehajtó akkor foganatosít ha vh kérő
kéri és a költségeit megfizeti.

Dikka # 2016.02.08. 15:16

Köszönöm!
Ez pontosan mit jelent?
Mi az a végrehajtási cselekmény?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.08. 15:14

Végrehajtás alatt lévő tartozás elévülését csak végrehajtási cselekmény szakítja meg. De az megszakítja.

Dikka # 2016.02.08. 15:12

Tisztelt végrehajtó úr!
2006ban volt férjemmel svájci frank alapú hitelt, valamint lakáskassza hitelt és a szoc. polt vettünk fel. A hitel bedőlt a ház nem készült el és rajtam próbáltak végrehajtani 2009-ben és 2010-ben. Majd a fizetésemből is tiltottak le 2012ig. De azóta nincs hír a hitelről. Fog ez valaha a hitel elévülni?
Kell tennem valamit vagy egyáltalán tudok tenni valamit ha nem akarok a volt férjem helyett is fizetni?
Tisztelettel!
Dikka

ancsunti # 2016.02.08. 14:11

Udvozlom!
Szeretnek allasfoglalast kerni az ugyemben.2007-ben 100.000 ft-os hitelkartya keretem volt amit felhasznaltam.egy ideig tudtam torleszteni majd kesobb nem.A hitelt ado bank bezart,kivonult Mo-rol.A tartozasokat egy behajto ceg megvette.Eleinte probaltam veluk kommunikalni es a fizetest is megprobaltam.de szerintem 4-5 eve semmi,neha kuldenek egy sima levelet ,hogy x osszegu tartozasom van.
mi a helyzet ebben az esetben,lehet alkalmazni az elevulest?
Koszonom a valaszt!

wers # 2016.01.29. 13:45

neeee inkább küldök egy kutyát, olyan rosszak, siman sírba visznek

ius latratus # 2016.01.29. 13:41

Én megyek, keresek egy kötelet.

tom889 # 2016.01.29. 13:34

kHUF-bol a k=kilo SI mertekegyseg szerint ezret jelent 120kHUF 120 ezer forintot jelol. huf pedig a nemzetkozi roviditesi a forintnak.

en visszafizetnem, csak meg meg kell gyoznom oket, hogy emailben irjak le hogy pontosan melyik bankszamlara utaljam a penzt(+mennyit), mert telefonos bemondasra kockazatosnak velem (mi biztosit hogy az ugyintezo jo es nem a sajat szla-t adja meg?) raadasul ami bank szla-t megadtak delelott az 23 szamjegyu nem 24...

ius latratus # 2016.01.29. 13:18

Mi az isten az a khuf?
Amúgy semennyire nem kacifántos a történet, ezt vissza kell fizetned.

Milyen feltetelekkel evul el? Kulfoldon hogy tudjak behajtani? Van-e valami limit a kesedelmi dijakra? Lehet-e nagyobb mint a hitel maga?mit javasoltok?

1.) Ezen még ráérsz agyalni.
2.) Nem sokkal nehezebben.
3.) Az tőled függ.
4.) Simán.
5.) Fizetni?

Bea1 # 2016.01.29. 12:18

fizesd vissza, ha teheted, és megszabadulsz töllük.

tom889 # 2016.01.29. 11:52

Lenne egy kacifantos tortenetem 2015 juliusban aruhitelt vettem fel ahol beszedesi megbizassal egyenlitettem (volna) ki a hitelt. Augusztusban elvesztettem az allasom es nem is probaltam magyarorszagon allast keresni, aug15.en mar Londonban dolgoztam. A Magyar bankszamlamon hagytam eleg penzt hogy vonjak a hitelt de megse tettek. (Allitolag valami alairasra(megbizasi?) vartak tolem… mondjuk nem tudom miert, hisz szerzodeskoteskor mindent alairtam. ajanlottan semmifele levelet nem kaptam a Magyar cimemre.
A hitel 120k HUF 10 egyenlo reszletbe. A nagyobb problemam hogy a kesedelmi dijak mar a hitel felet erik 60kHUF.
A kerdesem hogy ezt hogy tudnam mersekelni a kesedelmi dijat?? Probalok egyezkedni a hitelintezettel de ezek akkora izek, hogy pl. Hiaba adom meg a (kulfoldi) mobil szamomat, ok kulfoldi szamot fel se hivnak, magyar mobilom nincs. Emailre nem reagalnak (2016-ban eljen!!)postai levelet meg lehet kuldenek az se a magyar cimemem landol. (a kulfoldit meg meg se adtam nekik)

A kerdesem, hogy tudom gyorsan megszuntetni ezt a hitelt?annyira felmergesitettek igy kora pentek delutan, raadasul az ugyintezok is mintha masik vilagba lennenek akkor taplok, hogy mar nincs is kedvem visszafizetni ennek a szemet bandanak.

. Milyen feltetelekkel evul el? Kulfoldon hogy tudjak behajtani? Van-e valami limit a kesedelmi dijakra? Lehet-e nagyobb mint a hitel maga?mit javasoltok?
En emailben egy bankszamlaszamot kertem toluk ahova egy osszegben at utalhatom a hitelt+tartozast es lezarhatom a szerzodest de meg erre se kepesek hogy ezt elkuldjek. Felek, ha most kifizetnem ezt a 180khuf-t evek mulva is kuldozgetnenek par ezer forintos tetelekrol szamlakat hitellezarasi jogcimen stb..
Mit javasoltok?

Bea1 # 2016.01.17. 07:12

zöldjanika

Tehát pl eladtál egyet 10 ért, és vettél egyet 7 ért.

Ott a 3 millió az illetékköteles, ha 5 éven belül történt.

bopci # 2016.01.17. 06:43

2006-ban felvettem egy hitelkártya kölcsönt. Fizettem a részleteit. 2007-ben megszűnt a munkahelyem, nem tudtam fizetni. 2008-ban egy összegben akartam kifizetni a tartozást, amit a bank ügyintézője nem engedett, az arcomba röhögött, hogy ő elintézi, soha, sehol ne kapjak többé hitelt. Annyit árult el összesen, hogy egy nyíregyházi cégnek átadták az ügyet, menjek és keressem meg, melyik cég az. (Nevet nem mondott.)
Most kaptam egy bírósági végrehajtótól, a lakásba bedobva egy papírt, hogy ő végre akar hajtani.
Ilyenkor nincs elévülés? Az, hogy az én hátam mögött adják-veszik a behajtandó ügyeket, az én értesítésem nélkül, nem számít? Bírósági papírom nincs, akkor milyen jogon jön bírósági végrehajtótól papír? :o

ZÖLDJANIKA # 2016.01.14. 08:44

Tisztelt Szakértők!
Kérném segítségüket. (most vettem elő a ház vásárláskori papírokat, mert el akarom adni)
2007-ben vásároltam a házat, de amiben laktam, azt meg eladtam.Az Illeték Főosztálynak írtam levelet az ileték szempontjából, válaszoltak, és megfizetették velem az illetéket, mely szerintem nem kellett volna. Ugyanis az eladott házam értéke magasabb volt, mint a vett ház értéke, ilyen esetben nem kell illetéket fizetni. Ezt szeretném tudni, ha jogtalanul fizetettek ki velem 700 ezer forintot, ezt még perelhetem, visszakérhetem. Köszönöm( 2007-2008-ban volt)

Nanda # 2016.01.05. 15:39

Tisztelt Szakértők! Nem találtam sajnos egyértelmű választ a problémámra. Legyenek kedvesek segíteni. 2012-re visszamenőleg felgyülemlett tartozásom a NAV felé járulékfizetési elmaradásokból. Biztosító társaságnál dolgoztam és nem minden esetben tudtam annyi pénzt keresni amiből ki tudnám fizetni a járulékokat. "Rendes" munkaviszonyom 2014 február óta van újból. Először alkalmi munkavállalóként kezdtem, majd be lettem jelentve 8 órásként.2015 októberében vette észre a NAV, hogy rendes munkaviszonyom van és le is tiltották a fizetésem egy részét. Időközben volt kint végrehajtó, hogy mit tudna lefoglalni, de mivel nincs a nevemen semmi így csak egy papírt kellett aláírni. Kérdeztem a végrehajtót, hogy meddig fogják vonni a fizetésemből a tartozást. Azt mondta 5+1 év az elévülési idő szakaszosan ahogy a különböző járuléktípusok időrendi sorrendben lejárnak. Ez tényleg így van? Meg tudná mondani valaki az ilyen típusú járuléktartozások elévüléssel/lejáratával kapcsolatos szabályokat? Vagy csak akkor jár le, ha teljesen kifizetésre kerül a tartozás? Vagy tud valaki segíteni, aki teljes körű tájékoztatást tudna adni? Köszönöm a segítséget!

Márti71 # 2015.12.17. 11:18

Tisztelt Fórum! 1x már leirtam az esetemet remélem most megjelenik és kapok rá választ is.2008 ban vettem fel egy hitelt az Athelon cégtől, fizetem rendszeresen, közben a céget felszámolták sehova nem tudtam fizetni.5 évig senki nem szólt hozzám se levelet semmit nem kaptam, októberben közjegyző irt hogy tartozom, én hivatkoztam az 5 éves elévülésre ill. hogy senki nem kereset,a tartozásom idö közben 100 ezer ft lett (amit sehogy sem értek)ellentmondtam.Felhivott telefonon egy férfi aki megfenyegetett miért mondtam ellent és,hogy nagyon megbánom állítólag a közjegyző kérte meg hogy hivjon fel.Az ügy most már a biróságon van,a tudtomon kivül volt egy tárgyalás nov.30 án amiről én semmilyen értesitést sem kaptam,a következő januárban lesz.Kérdésem 5 éves elévülésre hivatkozva megnyerhetem.-e a pert ill. én senkivel nem kötöttem szerződést (behajtó cég)nem tájékoztatak hogy a cég másnak kiadta az adataimat a tudtom nélkül.Köszönettel.