Tartozás elévülés 5 év után létezik?


végrehajtó1 # 2013.06.05. 14:49

2011 után indul az 5 év mert Fmh-t kaptál.

Biztos vagy abban, hogy 5 évig húzhatják a fizetési emghagyás után a végrehajtás megindítását?

Te biztos vagy benne hogy 1 év után elévül?:)

Magdi26 # 2013.06.05. 11:51

A kérdéseim benne vannak az előző hozzászólásban.

5,5 év nem fizetés után még él a hitelszerződés?
Biztos vagy abban, hogy 5 évig húzhatják a fizetési emghagyás után a végrehajtás megindítását?

végrehajtó1 # 2013.06.05. 11:46

Én úgy emlékszem, 2011.januárban egy közjegyző ezzel kapcsolatban már irt egy levelet, de arra nem reagáltam, s ha jól tudom, a fizetési meghagyás után 1 éven belül meg kell inditani a végrehajtási eljárást, ellenkező esetben elévült.

nem.5év múlva

mi a kérdés?

Magdi26 # 2013.06.05. 11:27

Kedves hozáértő(bb) fórumozók.
Ha kérhetném, nekem is segítsetek.
Banki tartozás. 2 hete kaptam egy levelet az egyik banktól, ahol annó 2007-ben folyószámlahitelt vettem fel, és nem fizettem.
A mostani levelet az akkori levelezési cimemre küldték most is. A levélben az áll, hogy a mai napig nem rendeztem a lejárt tartozásomat. A késedelembe esés időpontja 2007.09.20.
Írják, hogy egyöszsegben teljesítsem, ellenkező esetben felmondják a szerződést, ha a fizetés teljesítésével problémám merült fel, hivjam a bank workout osztályát.
Nos én azt nem értem, hogy 5,5 év késedelem után még mindig nem mondták fel a hitelszerződést???? Ezek szerint még élő számlám van náluk?
Tudom, hogy be kellene mennem, és náluk érdeklődnöm, de azért légyszives írjátok le hogy szerintetek ez nem évült még el? Én úgy emlékszem, 2011.januárban egy közjegyző ezzel kapcsolatban már irt egy levelet, de arra nem reagáltam, s ha jól tudom, a fizetési meghagyás után 1 éven belül meg kell inditani a végrehajtási eljárást, ellenkező esetben elévült. Vagy rosszul tudom a dolgot? Persze, azóta benőtt a fejem lágya, és fizzetném a törlesztést( az eredeti összegről, ileltve a lejárt kamatot, de a késedelmi kamat nélkül), de az akkori 200.000 ft-ból most 750.000 ft lett. Egy másik akkori hiteltartozásomat is fizetem jelenleg, havi 23.000 ft-tal. 52.000 ft GYEDem és 12.000 ft cslaádi pótlék a bevételem.

szokeildi # 2013.05.29. 17:02

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni, mégpedig NAV tartozás elévülésével kapcsolatban. Történet
Párom édesapja örökölt 2006-ban, ami után illetéket kellett volna fizetnie, erről kapott egy határozatot 2007. júliusában.
Párom édesapja ezt nem fizette be, 2011-ben meghalt, ezután 2012. Februárjában párom kapott egy levelet a NAV-tól amiben kifejtették, hogy milyen tartozásokat örökölt, és azok közül 2 még nem évült el. A kisebbik összeget befizette, a nagyobbikat, ami a fentebb említett dolog, azt nem fizette be.
Ezután most 2013. májusában kapott egy levelet, hogy ezt haladéktalanul fizesse be, ill. tájékoztatták benne, hogy a hátraléka végrehajtható, így az eljáró hatóság értesítés nélkül jogosult végrehajtási cselekményt foganatosítani.

Kérdésem az lenne, hogy ez esetben mikor évül el a tartozás? Mert elvileg az 5 év letelt, viszont most újraindul ezzel a megkereséssel?? Mi érdemes tennünk.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.27. 12:03

Attól függ, mikor szakadt meg utoljára.

akasa # 2013.05.26. 17:33

Tisztelt tagok

szeretnék választ kapni arra hogy 2010-es telenor tartozásom elévüle-e már? köszönöm

Arykadar # 2013.05.11. 03:40

Dugó1985!

Nem évül el, mert az OTP bizonyítani fogja, hogy küldött levelet, azok pedig mindig megszakítják az elévülést. Ami nincs átvéve, azt a Posta visszaküldi, szépen ott van a borítékon, hogy kiküldték, nem vették át, visszaküldték. Ha a bejelentett címre megy, akkor is átvettnek minősül, ha nem veszed át. Ha új címed van, akkor azért meszelnek el, mert nem jelentetted az OTP-nek. A követelés egyre nagyobb lesz, hamarosan fizetési meghagyás érkezik neked a MOKK-tól, ha nem veszed át, 15 napon belül joegrőre emelkedik, és jöhet a végrehajtó. Ha átveszed, ellentmondást írsz, akkor per lesz belőle, és akkor is fizetned kell. Legfeljebb alkudozhatsz, részletfizetést kérhetsz, de előbb-utóbb fizetned kell. Jobb előbb, amíg még kifizethető az összeg. Hát sajnos, ez a helyzet, tapasztaltam. Üdv.


Arykadar

"Nem vagyok elég fiatal ahhoz, hogy mindent tudjak." (Oscar Wilde)

Dugo1985 # 2013.05.06. 21:55

Üdvözlöm Önöket!
A történetem szerintem sajnos sok Magyar fiatalnak, vagy középkorúnak ismerős lehet.
2007 őszén az OTP-nél a folyószámla vezetésemnek és a folytonos munkaviszonyomnak köszönhetően közel 300.000 Ft-os "A" hitelkeretet vettem fel amit fiatal bohókás butaságomnak köszönhetően hamar el is tapsoltam...
Nos a folytatás kiszámítható, a munkaviszonyom megszűnt (azóta is csak pár normális volt, ami pár hónapig tartott) és a hitelt nem fizettem.
A bejelentett lakcímemre hiába küldte évekig a felszólítást ( ha küldte se tudok róla mert nem tartom a kapcsolatot az ottaniakkal), postafordultával vissza lett küldve...
Nos ennek ugyebár lassan több mint 6 éve... 2013 áprilisában ideiglenesen lakcímet váltottam, de a bejelentett maradt ugyanaz. Nos máris jött a levél az Alpha Financial Services Kft-tól, akik nagyon aranyosan felszólítottak hogy fizessem be a tartozásom, ami már 677 ezer ft környéki.
Nem tettem még semmilyen lépést, nem reagáltam semmit mert olvastam a fórumon a hasonló sztorikat, amikre a válasz általában az hogy az ilyen tartozásokat már elévültnek tekinti az OTP, ezért is nem a Factoring hanem ez a Kft kezeli.
A nevemen semmi nincs, szóval nem nagyon tudnak velem mit kezdeni, de kérdezném hogy mégis mit tegyek?

martasebi # 2013.04.30. 12:20

Tisztelt Joghoz értők!
Történetem 2008-ban kezdődött, amikor deviza alapú jelzáloghitel segítségével lakást vettem a belvárosban. Jól kerestem, nem okozott gondot a havi 40-50.000 forintos törlesztő. Autót tartottam fönt, szórakozni jártam. „Nagylány lettem”… Mindenem megvolt, amire vágyhat egy fiatal… Aztán nem sokkal később, 2009-re megromlottak a dolgok. A kollégáim nehezen viselték a tőlük háromszoros keresetemet, főleg, hogy a legfiatalabb voltam a csapatban. Szó, mi szó túrtak ahol lehetett. Nem sokkal később volt egy autóbalesetem, amit megelőzött egy nőgyógyászati probléma, amire nem tudtak megfelelő diagnózist felállítani. Lelkileg nagyon megviselt a dolog… A kis kártyaváram összeomlóban volt fölöttem, bár ezt akkor nem láttam. Megszűnt a munkám, a teher, amit nap, mint nap viselnem kellett olyan súlyú lett, hogy kikészültem. A főiskolás tanulóviszonyom fennállásáig árvaellátást kaptam, de mivel nem jártam be, hiszen sokat dolgoztam, kicsaptak. Az utolsó havi árvaellátást pedig követelték vissza. Levelet írtam, hogy részletfizetést kérjek, de már azt sem tudtam fizetni. Anyagi nehézség, munkanélküliség, így haza költöztem vissza a szüleimhez. Gondoltam, ha kiadom a lakást, legalább le a gondok egy része. De addigra már gyűlt az adósság. Itthon találtam munkát, egyszerre három helyen is dolgoztam, persze ez sem jelentett megoldást, hiszen aludnom csak kell és nehezen teljesítettem a tőlem elvárt követelményt. Idő közben lett albérlőm, aki rendesen fizetett mindent. Megkönnyebbültem, koncentrálhattam a törött autómra. (Elaludtam a volánnál és neki szaladtam egy villanyoszlopnak). Megtalált a szerelem is…  Na de hopp, tudni kell rólam, hogy nagyon segítőkész és naiv ember voltam. A lakásomban lakó fiúcskák elsumákoltak rengeteg számlát és a bérleti díjként nevezett hitelt sem fizették. A srác öngyilkos akart lenni, ő is anyagi csődbe került… Persze az én károm volt az utolsó neki, így fogta magát és lelépett. Nem is tudom mikortól is nem laktak ott, de a villanyórát már leszerelték az elműsök. Most ott tartok, hogy szintén ez okból perben állok a Főgázzal, árverezik a lakást. Leveleket küld a közös képviselet, kiadta behajtásra a tartozást, nap mint nap hívogattak a hitelkártya tartozás miatt. (Ami érdekes ebben, hogy van négy behajtó cég keresett ez ügyben. Az elején fizettem is, mert nagyon megijesztettek. Aztán a párom jóvoltából gyanakvó lettem és kértem az urat, aki a kapcsolattartó volt, hogy had nézzek bele az iratokba. Erre ő hebegett-habogott és azzal rukkolt elő, hogy majd beszél a főnökével és akkor talán. Na bumm, kamu cégnek fizettem eddig? Ja, nem keresett többet a magát Duna Corposnak beállító S. Balázs. Aztán más igen, sms-eket írtak, közösségi portálon fenyegetőztek idézem : „amennyiben nem veszi fel azonnal velem a kapcsolatot, úgy személyesen kell megkeresnem önt!!” és egy hatalmas kigyúrt férfi vigyorgott a képen, nem valami megnyerő modorral. Ez sem volt elég. A nevelő apámat is hívogatták, bűntető jogi perrel fenyegetve. DE, semmilyen hivatalos tértis levelet nem kaptam. ) Besz…tam, főleg, hogy közben édesanya lettem, arról nem is beszélve, hogy a gyerekem is koraszülött lett a rengeteg stressz miatt. Igyekeztem eltűnni a szemük elől, egyszerűen nem vettem tudomást semmiről. Közben a nevem alatt működő kft csődbe ment, felszámolták. De akkor már csináltunk még egy kft-t, hogy tisztán újra kezdhessünk mindent. (Gyakorlatilag csak a nevemet adtam a céghez, de most adó tartozás miatt felszámolásra kerül az is lassan). Valahogy nem jöttek össze a dolgok. Nem volt bevételünk.. Jelen állás szerint gyermekét egyedül nevelő anya vagyok rengeteg tartozással. Semmi nincs a nevemen, papíron semmim sincs, persze nem véletlenül. Kérdésem az lenne, hogy lehet-e kiút? Nem hazudtam, nem sikkasztottam, nem tettem semmi törvénytelent, csak tartozom… ide is- oda is… sokkal tartozom… Minden nap gyomor ideggel kelek, és minden este ezzel alszom el. Nem akarom hagyni magam, de elfogyott az erőm.

flyer32 # 2013.04.24. 08:59

Kedves Fórumozók!

Azt szeretném kérdezni, hogy mikor mondja azt a végrehajtó egy tartozásról, hogy behajtatatlan? Az OTP-vel kötöttem szerződést, de munkanélküli lettem. A munkanélküliségi biztosítást fizettem, de azt mondták, hogy rám nem érvényes. Munkanélküliként nem tudtam fizetni. Megkeresésemre az OTP Faktoring nem reagált, pontosabban az volt a reakció, hogy végrehajtót küldtek. Mivel még mindig munkanélküli vagyok és nem tudom fizetni, kérdezem, hogy valamikor elévül? vagy mikor írják rá, hogy behajthatatlan? Köszönöm a válaszokat!

wers # 2013.04.22. 11:46

Drága, kisfiam, jól vagyunk itt anyáddal, kicsit fáj a háta. Remélem karácsonyra hazalátogatsz.

U.i.: Azt a leveledet, amiben 20.000 Ft-ot kértél, nem kaptuk meg

Poruljárt_Attila # 2013.04.19. 18:26

igen, köszi, utána mi is erre jutottunk, de azért elgondolkodtató ... minden alkalommal nem biztos, hogy van lehetőség ilyen kényszeresen ügyelni a bizonyíthatóság legapróbb részletére is.

Egyjogász # 2013.04.19. 18:05

Tedd be te is a levelet a borítékba két tanú előtt a postán, aztán a két tanú jelenlétében rögtön add is fel.

Poruljárt_Attila # 2013.04.19. 17:40

ezzel kapcsolatban mondjak egy jó viccet? én egyszer feladtam egy igen fontos levelet, mindent ahogy kell, azaz tértivevényesen. majd jött a válasz rá: két tanú előtt felbontották a levelet, de benne csak egy üres lapot találtak. na puff, ilyenkor mi van? azaz ki hogy tudja bizonyítani a boríték tartalmát? mert így aztán lehet küldeni a tértis leveleket ezerrel, ha a benne levő tartalom bizonyíthatatlan ...

végrehajtó1 # 2013.04.19. 13:36

Még egy kérdés, mit mondjak, ha felhívnak esetleg? Tegyem a hülyét, és hebegjek, vagy hajtsam el gyors ütemben, hogy telefonon nem tárgyalok?

Meg sem szólaj.Nyomd ki.:)

wers # 2013.04.19. 12:48

végülis mindegy, mert nem kaptam sem ajánlott sem tértis levelet

monalisa1 # 2013.04.19. 12:44

A postakönyv mindig bizonyít de szerintem abban nem találnának semmit...

wers # 2013.04.19. 12:39

A feladóvevény nem elég ha jól tudom

monalisa1 # 2013.04.19. 12:21

2007.11.22.

monalisa1 # 2013.04.19. 12:20

Nekik kell bizonyítaniuk, hogy 2011.11.22 után is küldtek neked levelet, legkésőbb a bíróságon be kell tudni mutatniuk az ajánlott/tértivevényes postai feladóvevényt - már amennyiben eljut odáig az ügy?...

wers # 2013.04.19. 09:45

Ha reagálsz, előfordulhat, hogy mégsem elévült még el a követelésed

Mi szakíthatta meg? Mint írtam, elraktam minden papírt, és 2007.11.22 az utolsó dátumozású levél, amit én írtam nekik. Hogy EOS tényleg átküldte-e az OTP-nek, azt nem tudom.

wers # 2013.04.19. 09:25

A kamatokat tőkésítik

Néhány hónapja ezt írtam, és lehurrogtak, hogy nincs kamatos kamat (márpedig szerintem is van a gyakorlat alapján)

Végrehajtó1 jót írt, bár ilyen tanácsot nem adhatunk

Azért én megfogadom, majd nem mondom el, ki tanácsolta.

Mégegyszer köszönöm a válszokat

Még egy kérdés, mit mondjak, ha felhívnak esetleg? Tegyem a hülyét, és hebegjek, vagy hajtsam el gyors ütemben, hogy telefonon nem tárgyalok?

Egyjogász # 2013.04.19. 08:51

Van itt egy másik topic, ott sok szó esett arról, hogy egy másik cég elévült követeléseire ügyvédi felszólításokat küldenek ki (ennek jogilag semmi akadálya), szerintem abban bízva, hogy egy ügyvédi felszólítástól sokan összeszarják magukat.
Ami erre bejön, már tiszta haszon, viszont egy hozzászóló sem tudott arról, hogy ezt követően ténylegesen pereltek volna.

Erre írtam azt, hogyha valóban elévült a követelés, akkor az ügyvédi felszólítástól nem összeszarni kell magát a felszólítottnak, hanem leszarni (már az ügyvédi felszólítást, ami jogilag semmivel nem több, mintha a Pista bácsi szólítja fel a Jóska bácsi, hogy fizessen már...)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.04.19. 08:48

A kamatokat tőkésítik.

Végrehajtó1 jót írt, bár ilyen tanácsot nem adhatunk.

Ha reagálsz, előfordulhat, hogy mégsem elévült még el a követelésed.