Tartozás elévülés 5 év után létezik?


wers # 2013.04.19. 08:20

köszi végrehajtó1, Egyjogász, azt értem, hogy követelheti, de mivel elévült, nem kell megfizetnem (amit valójában már megfizettem)

Ha nem évült volna el, akkor is vitatnám, mert nem értem, hogy 0 Ft tőketartozásnak hogy lett 8 év alatt 80 valahányezer kamata

wers # 2013.04.19. 08:17

értem, köszi, az EOS kiszállt a buliból, visszadta az OTP-nek, aki szintént "becsomagolt" és újabb próbálkozóval örvendeztett meg.

Gyanítom sok hasonló eset van, mert a végén azt írják, hogy ha esetleg a hitel kifizetésre került, vagy nem érvényes, keressem az OTP-t. Azaz ők csak behajtanak, azt amivel az OTP ,őket megbízta, ha valami kifogásom van, az OTP-t kell(ene) keresni.

Azt nem értem, mirét kell ehhez a bíróság?

Egyjogász # 2013.04.19. 08:16

Az elévülés azt jelenti, hogy a követelést bírósági úton nem lehet érvényesíteni. Annak semmi akadálya, hogy a jogosult az elévült követelés megfizetésére felszólítson.

végrehajtó1 # 2013.04.19. 08:02

Te is tudod hogy az elévülést csak a bíróság fogja 'kimondani'.Az Eos nem.

wers # 2013.04.19. 07:07

Jó lenne az fmht-t elkerülni, azért gondoltam, jobb lenne lezárni velük az ügyet. Nem túl nagy az összeg, de nem fizetek ki valamit, ami nem jogos.

Akkor szerintetek is elévült?

végrehajtó1 # 2013.04.19. 07:02

Ezek után se telefonon se levélben ne kommunikálj velük.Ha fmht kaptok mondj ellent.Bíróságon az elévülésre hivatkozzatok.Én ezt tenném.

wers # 2013.04.19. 06:50

esetleg segít valaki? (tudom, olvassak vissza, megettem, csak bizosan szeretném tudni, mit kell most tennem)

wers # 2013.04.18. 11:04

Kis segítséget kérnék:
Adósság keletkezése 2002
Tőke kifizetve 2004-ben

2007-ben több kiló levelezés EOS-szal, mer nem stimmelnek a számok, nem érthető, miért nőtt duplájára a tőke, ami ki lett fizetve, és 2004-2007-re miért és mennyi kapatot számoltak fel, ezek, a levelezés, a befizetések másolata elküldva 2007.nov.22-én.
EOS érdetsít, hogy 2007.11.24-én az OTP-nek az ügyet visszaküldik. Vártam, hogy az OTP keres, de nem tette.

Azóta semmi, tegnap egy sima levél egy új behajtótól, a számok itt is érthetetlenek, és már eltelt öt év az utolsó levelezéstől.

Mit kell most tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.17. 15:08

Az adótartozás elévülését semmilyen végrehajtási cselekmény nem szakítja meg.

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.17. 14:39
szepi85 # 2013.04.15. 09:50

Kedves Kovács Béla Sándor,

már pár hozzászólással lentebb is kértem segítséget,melyre a választ köszönöm. Még abban tudna segíteni, hogy ha közben a NAV az adótartozásomat(510e) a bankszámlámra terhelte (zárolta) akkor is el tud évülni, vagy az már végleges, visszavonhatatlan tatozás?
válaszát köszönöm

szepi85 # 2013.03.14. 13:07

Kedves Kovács Béla Sándor,

igen adó- és járuléktartozás, plusz bírság, kamatok..
abban tudnál még segíteni hogy mennyi az elévülési ideje?illetve nem indul újra, ha megkísérelték a behajtást? ha nincs otthoni jövedelmem és vagyontárgyam, mit tehetnek? Köszönöm még egyszer segítséged, sokat jelent.

üdv
szepi

dodol # 2013.03.14. 12:51

Dr. Attika
és utánna mi van ha megjön a fizetési meghagyásos levél?:) lol Akkor már rendbe minden?:)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.14. 11:48

Szepi, feltételezem adó- vagy járuléktartozásról van szó. Az is el tud évülni, de még nem évült el.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.14. 11:47

Az hogy van e jogerős fizetési meghagyás velem szemben azt nem tudom
Azt pedig szokta tudni az ember.

szepi85 # 2013.03.14. 10:20

Kedves Fórumozók,

a segítségeteket szeretném kérni. 2008-ban rövid ideig egyéni vállalkozó voltam, de a vállalkozó igazolványt saját hülyeségemből csak sokkal később adtam vissza, és mivel közben nem fizettem, ezért tetemes összegű (több százezer) bírságot kaptam. A következő 2 évben, az összes tartozásom több mint a felét kifizettem külföldi jövedelemből. Magyarországon egyszer sem voltam bejelentve kb. 5éve, és semmilyen értéktárgy sincs a nevemen. Kérdésem hogy el tud évülni a hátralévő tartozás? (kb 1 hónapja kerestek otthon, tehát megpróbálkoztak a behajtással) illetve hogy ha jelenleg is külföldön dolgozom, az itteni a jövedelmemhez mennyi köze van az apehnak?
nagyon köszönöm a segítséget

csucsfej # 2013.03.14. 08:25

tartozás az van de levelet azt a számla 2005 évi megszűnése óta tavaly küldtek először azt is sima levélként.
Az hogy van e jogerős fizetési meghagyás velem szemben azt nem tudom. Honnan tudhatom meg?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.14. 07:42

Azt neked kell tudni, hogy van-e veled szemben jogerős fizetési meghagyás, ahogyan azt is, hogy tartozol-e. Ezek nem jog-, hanem ténykérdések.

(Végrehajtást megelőző felszólító levelet pénzpocsékolás lenne tértivevényesen küldeni. Nincs szükség az átvétele igazolására.)

csucsfej # 2013.03.14. 06:23

Végrehajtási eljárás megindítása címmel jött a levél.Értesítenek, hogy az Otp faktoring által megindított fizetési meghagyásos eljárás jogerősen befejeződött az illetékes hatóság a fizetési meghagyást jogerős záradékkal látta el.A jogerős fizetési meghagyás birtokában az otp faktoring haladéktalanul megindítja a végrehajtási eljárást.
ismételten tájékoztatnak arról, hogy az a céljuk, hogy a tartozás visszafizetésének a lehetőségét végrehajtási eljárás nélkül biztosítsák a részemre.
ha 15 napon belül befizetem a 180.000ft ot vagy részletfizetési megállapodást kötök.

Mult héten voltam a jelenlegi bankomnál lekértem a KHR listát abban ugyan szerepel a régi A hitelkeretem 59.000Ft os tartozása.
Ez jelent valamit vagy ezek szerint csak ijesztget az Otp Faktoring hátha be tudja hajtani a tartozást?

A levélen a nevem fölött van ugyan egy sorszámmal ellátott vonalkód de gondolom nem az felel meg egy hivatalos tértivevénynek??

Dr.Attika # 2013.03.13. 17:53

Dehogy kell bemenni. Sima levél annyi mintha nem is lenne. Elévült a követelés. Akkor foglalkozzon vele, ha Fizetési meghagyás jön MOKK-os levélben.

dodol # 2013.03.13. 14:23

be kell menni, és tisztázni,ilyen egyszerű.
most hitel volt,amit nem fizetett vissza,vagy csak egy rendelkezésre állási keretösszeg? a számla megszűntetésre került? megvan valami dokumentum a megszűntetésről,ha volt?
és miből kalkulálták ki a 180e Ft-ot? mi van az indoklásban, mi a jogcím stb?

csucsfej # 2013.03.13. 13:24

S.O.S.
Kedves Fórumozók!

Volt egy folyószámlám az Otp banknál amin volt A hitelkeretem.Mivel 2005 év végén bankot váltottam, így az otp küldött 2006-ban egy levelet, hogy megszüntetik a bankszámlámat mivel nincs rajta forgalom.
Tavaly kaptam egy sima levelet az Otp Faktoringtól a szüleim címére ahonnan már 2005 ben kijelentkeztem.
A levélben az állt hogy 98000ft tartozást tartanak nyilván.Ezzel a levéllel nem foglalkoztam és most 1 hete kaptam a szüleim címére szintén egy sima levelet, hogy megindítják a végrehajtási eljárást ha azonnal egy összegben nem fizetek be 180.000 ft-ot.
A kérdésem, hogy most mitévő legyek foglalkozzak e egyáltalán a levéllel, vagy megkeressem őket telefonon vagy levélben, ennyi idő után nem évülhetett el a tartozás? Miért nem tértivevénnyel küldik az ilyen levelet hogy tudják bizonyítani, hogy egyáltalán megkaptam vagy hogy tudok az ügyről?

Sürgősen kellene a segítség előre is köszönöm.

dodol # 2013.03.13. 12:17

sunshine 25!

2012 jan 1. zárult le... Jegyzőkönyv? határozst?
És azóta mi történt? vagy miért most jött a kérdés? Mert mondjuk ott még lehetett volna vmit tenni...észrevétel, fellebezés stb...
közreműködő voltál...ez mit jelent?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.13. 09:06

Dörzsölt ügyvéddel kell mindezt tenni.
Persze. A dörzsölt ügyvéd ad egy jónak, sőt, majdnem zseniálisnak látszó tanácsot. Mivel az első lépés nagyszerűen működik, örömmel fizetsz neki egy, de inkább két milliót. (Elvégre tízmilliókról van szó, és az "okosság" sokat ér.) Aztán a hitelezők pert indítanak veled szemben. A dörzsölt ügyvéd készséggel vállalja a peres képviseletet is - no, nem ingyen, de biztosít róla, hogy a nyertes per végén úgyis megtéríti neked a felperes.
Mire két-három év múlva elbukod a pert, a dörzsölt ügyvéd cca. ötmillióval vastagabb (Amit te finanszíroztál), neked pedig ugyanúgy nincs ingatlanod, mint ha nem trükköztél volna. Ja, és a pernyertes hitelezőnek is lógsz egy legalább hat, de inkább hét számjegyű perköltséggel.

sunshine25 # 2013.03.13. 07:29

tanácsot kérnék én is.Lezárt ügyem van a Nav-nál,2012 jan.elején zárult le,internetes kereskedelemből származó be nem fizetett adó.Teszvesz-vatera dolog,3 évet számoltak,a vége az Eho-val ,büntetéssel,késedelmi kamattal majdnem 5 millió lett.gyesen vagyok,vagyonom nincs.Ezt az összeget exxel hoztuk össze,a regisztrált név az övé volt, a bankszámla az enyém,na meg az adósság is az enyém lett.(hiába kértem,hogy Őt is vizsgálják ) van egy kis telkem,arra rátette a nav a "kezét".Az eljárásban közreműködő voltam,tudtam,hogy hiába terelném a dolgot,csak húztuk volna,mint a rétestésztát.Kérdésem az lenne,hogy ez elévül-e valamikor,ha igen akkor mikor?