Tartozás elévülés 5 év után létezik?


wers # 2012.09.04. 11:41

Azóta minimum 4 elszámolásnak kellett volna lenni, akkor az elszámoló számla befizetésével nullázódik a fogyasztó, ha befizette az összes részszámlát, ha nem.

C a s a b l a n c a # 2012.09.04. 11:27

Ez félrevezető. "Bediktálni a számlaszámot a telefonba" és gyía fizetni... A mai világban telefonon bárki-bármit állíthat, lehet az egy csaló is. Ez nem így működik.

Írásban kérjél tájékoztatást, hogy a követelés esedékességéről mikor értesítettek, mikor szólítottak fel a tartozás megfizetésére, illetve ezen felszólítást ki, mikor vette át.

Ha ilyet nem tud a végrehajtó a rendelkezésedre bocsátani, akkor nincs mit keresnie nálad.

denique # 2012.08.31. 09:57

Segítséget kérek: a napokban keresett meg egy végrehajtó cég azzal, hogy 2007. 07. havi E-on-os vill. számla nem lett befizetve, így 5.900 Ft tartozásom van.
A fizetési határidő 2007. 07.25. volt. Erről nekem nem volt tudomásom, mivel az érintett cég semmiféle jelzést nem adott az elmaradásról. Most sem hivatalos levélben kerestek meg, hanem csak telefonon: 2012.08.10-e körül,
amikor azt közölték, hogy "bediktálják" a számlaszámot és fizessem be az összeget. (?)
Szeretném megtudni, hogy az elévülés 5 éve itt érvényesíthető-e, mivel az állítólagos be nem fizetett csekk kiállítási,- és a befizetési határideje is lejárt júliusban.
Ha igen, hogy érvényesíthetem?
Köszönöm a válaszukat!
denique

monalisa1 # 2012.06.07. 21:34

Saját magad megválaszolod a problémát csak nem figyelsz oda..., vagyis (2008.01.) még bizonyára sárga csekken fizettél, majd "következő hótól" (= 2008.02. utáni hónaptól) netes fizetésre tértél át. Szerintem jogos a követelés, és méltányos hogy késedelmi kamatot nem számítanak...

A cégnél számlarevizió van, önön érdekük hogy rátaláljanak a problémás számlákra.

Ha az egyösszegű befizetés esetleg problémát jelent mailban kérd a két részletben történő lehetőséget.

monaluis
laikus hozzászóló

anubis # 2012.06.07. 20:30

Kedves Mindenki!

A Díjbeszedős témához lenne egy kérdésem, miután végig olvastam egy-két hasonló levelet itt. A tőlem kért Díjbeszedő általi követelés 2008 óta áll fenn, de erről az elmúlt néhány évben egy kukkot sem írtak sehol. Most, hogy óracsere történt , elkezdtek követelni valami négy éve kifizetetlen díjat. Mellesleg soha nem szoktam elmaradni, csupán anno volt egy váltás, papírról az internetes befizetésre. Akkorra tehető a követelésük. Azóta pedig most tavasszal elevenítették fel. Olvastam, hogy 5 éves elévülésről írtatok, de szerintem ez elég durva, hogy éppen még beleesik, ezért mindenféle követelésekkel előállhat a Díjbeszedő. Ráadásul ők mulasztották el átvezetni a követelést az internetre, ugyanis az ominózus dátumtól kezdve (akkori számlát követelnek: 2008.02.hó) tehát már a következő hótól interneten rendeztem minden díjnetes számlámat.

Válaszokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.16. 10:05

Nem tudod a tőkét kifizetni. A végrehajtás költségeit, a végrehajtást kérő költségeit, a megfizetés napjáig számított kamatokat tudod kifizetni. És ami marad a befizetésből, az csökkenti a tőkét.

Egy biztos: kevesebb csak akkor lesz a tartozás, ha fizetsz.

Bagszi # 2012.04.16. 09:08

Tisztelt Végrehajtó!

Az alábbiakban szeretnék segitséget kérni. 2003.05.14 én vettem fel 202189.- B hitelt az otp-nél. hosszu évekig nemtörtént semmi. átadták egy végrehajtónak aki nem tudta behajtani. Jelenleg a Faktoring kéri a tartozás megfizetésést ami 94* 11785.-. kérdezném, ha a tökét a 202189.- kifizetem egyöszegben megszabadulhatok a tartozástól? A faktornál azt monták elméletileg igen, de gyakorlatilag nem, mert a többit a végrehajtó tette rá mert neki is költségébe került. Esetleg fogadjak ügyvédet, vagy mit csináljal? jelenleg a tökét azonnal betudnám fizetni...

üdv,

ambrosia # 2012.04.06. 13:56

Üdvözlök mindenkit!
Én a mai napon kaptam a gázszolgáltatómtól egy levelet, miszerint 2007. 03-i számlám maradt befizetetlenül, ezért a tartozást és a kirótt kamatot/büntetést fizessem be a mellékelt csekken. A mai napig nem érkezett tőlük erről az állítólagos tartozásról semmi (se csekk, se értesítés stb) Most, 2012 áprilisában komolyan kell vennem ezt a dolgot?
Előre is köszönöm a hozzáértő választ!

fmlaca # 2012.03.13. 18:55

Üdvözlet!
Azt szeretném tudni, hogy az adótartozás valóban elévül egy idő után, és a meg nem fizetett tartozást törlik?
Ha igen, mennyi idő múlva, és mikortól számítva?
Köszönöm

csucsfej # 2012.03.01. 06:54

Tisztelt Végrehajtó!

Nem tudok sajnos pontos dátumot,hogy mikor szüntették meg a számlát.
Mit javasol felhívjam Őket egyeztetés céljából,vagy mit tegyek???
Nem szeretném ha jogi útra terelődne a dolog és kiderül ,hogy mégsem évült el a tartozás.

Köszönöm mielőbbi válaszát!

végrehajtó1 # 2012.02.29. 14:30

dittike74

Végrehajthatják az ingatlant is.

végrehajtó1 # 2012.02.29. 14:30

csucsfej

Elvileg elévült.De ahhoz pontosan kellene tudni minden dátumot.

végrehajtó1 # 2012.02.29. 14:27

ferna

Ha soha sem vetted fel ezeket a pénzeket akkor nem értem miért idegeskedsz.Ne foglalkozz vele addig amíg csak telefonálgat.

dittike74 # 2012.02.29. 12:55

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a személyi kölcsönt ha nem fizetem, és már az OTP Factoring-nál van a követelés, végrehajtás során, végrehajthatják e az ingatlant is?? Mert én ugy tudom,hogy a szerződés megkötésénél csak a munkabérem volt a fedezet,ugyhogy elvileg csak abbol tilthatnának. Elöre is köszönöm a válaszokat!!!

csucsfej # 2012.02.29. 12:16

Kedves Fórumozók!

A héten kaptam egy sima levelet az OTP Faktoringtól amiben szerintük 161.000Ft tartozásom áll fenn.
A dolog lényege, hogy volt náluk folyószámlám és mellé "A" hitelkeretem. 2005-ben átpártoltam egy másik bankhoz. 2006-ban kaptam utoljára levelet az OTP Banktól,hogy megszüntetik a számlámat mert nincs rajta semmilyen pénzforgalom.Ezek után kb. 1,5 hónapja hívtak telefonon és akkor jelentkezett az OTP faktoring de nem értem rá velük beszélgetni kértem a hölgyet hívjon vissza később na azóta sem hívott gondoltam akkor csak rájöttek, hogy elévült a tartozás.Erre most kaptam ezt a levelet.
Ilyenkor mi a teendő?
Elévülhetett, már a tartozás?
Vagy vegyem fel velük a kapcsolatot?
Igazából nem akarom és nem is tudom kifizetni a 160.000Ft-ot.
De ha nekik nem hiányzott 2005 óta akkor most már hova akarnak értesítgetni volt rá 7 évük!

Köszönöm előre is a segítséget!

ferna # 2012.02.28. 10:45

Kedves Fórumozók,

Tavaly nyáron telefonon megkeresett egy pénzügyi szolgáltató,hogy tartozásom van az Erste Bank felé, 2004 óta.
Mondtam, soha nem vettem fel kölcsönt az Erste Banktól, erre válaszul azt kaptam az úriembertől, hogy ja, igen még PostaBank, aminek a tőkéje 500 ezer ft volt, mára több, mint 1,6 Mió.

Mondtam kizárt, soha nem vettem fel, 2004 óta ugyanott lakunk vidéken mégcsak egy levelet sem kaptam sehonnan ezzel kapcsolatosan.
Erre ő, mert egy pesti címre küldték, ahonnan folyamatosan „nem vette át, nem kereste” jelzéssel küldték vissza.
Mondtam, hogy soha nem laktam pesten, kizárt, hogy rólam beszél.
Felfaxoltam az adataimat, lakcím kártyámat neki, mondta egyeztet a Bankkal, és 1-2 héten belül visszahív.
Nem tette meg.

Erre a tegnapi nap ismét telefonál ugyanaz a fiatalember, és közli hogy van az Erste Bank-nál egy lejárt folyószámla hitelem, 2002-ből, ami 60 ezer Ft-ról 180 ezer Ft.
Mondjuk neki, hogy kizárt, nem volt folyószámlahitelem, és amúgy itt élünk, semmi papír nem érkezett 10 éve, mit képzel, ha lett volna is tartozás már rég elévült.

Erre ő, tudja, tudja, de hát meg lehet egyezni, hogy csak a tőke követelést fizessem ki, ja és ott a régi ügy is, amire a Bank azóta sem jelzett vissza!!.....

Szóval kérdezném mi a teendő ilyen esetbe?
A tartozást, és a hiteleket nem ismerem el, sosem vettem fel, eltelt azóta 8-10 év úgy,hogy egyetlen felszólítást, bármit küldtek volna (akár a hitel eladásról PostaBank-Erste Bank, Erste-Pénzügyi Szolgáltató)
Az állandó lakcímem 6 éve ugyanaz, előtte 5 évig ugyanezen a településen éltem, csak másik utcában, semmi nem érkezett, a pesti címet nem is értem, hogy honnan veszik.

Kérném a tanácsokat, és a további teendőket.
Egyezkedni nem akarok, hiszen a pénz nem vettem fel, de nem tudom, hogy ilyenkor érdemes e írni, telefonálgatni velük, vagy az Erstével.

Köszönöm előre is a tanácsokat!

K

encsike # 2012.02.19. 09:23

Miért nem válaszol senki a kérdésemre? :(

Gabicsek # 2012.02.16. 20:43

Ha tényleg nem volt semmi közben, akkokr 5 év után elévült.

eszterhai_melinda # 2012.02.16. 12:06

Tisztelt fórumozók!Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben:Kb 8 évvel ezelött felvettem a Providentől 120000 Ft-ot,egy ideig törlesztettem,ameddig volt munkahelyem,utána nem tudtam.Teltek az évek,tudtommal nem jelentkeztek,nem küldtek térítvényes levelet,sem fizetési meghagyást nem hagytak.Mindig bejelentett munkahelyem volt.5 éve biztosan nem fizettem,és nem is kaptam felszólítást.A mai napon érkezett egy levél,melyben fizetési könnyítést ajánlanak.Kérdésem az,hogy 5 év után elévült-e?Befizzessem a tartozást,vagy már nem kell?
Köszönöm válaszukat:eszterhai_ melinda

encsike # 2012.02.12. 15:54

Tisztelt Végrehajtó!

Nem tudom, ilyen eset megtörtént-e már mással, de szeretnék tanácsot kérni egy érdekes ügyben, amin még nevetnék is, ha nem velem történne meg...
Volt egy régi folyószámlám, ami megszűnt több mint 5 éve (2006. nyarán). Emlékeimben úgy él, nullásan szálltam ki belőle, de ez most lényegtelen az ügyben.
A következő történt: 1 hónapja a munkahelyemen közölték, hogy tiltják a bérem 33%-át... nem értettem, felhívtam az illetékes bankcsoportot. Tudatták, hogy folyószámlahitelről van szó. És ők felszólítottak számtalanszor, helyszínelőt küldtek ki, és bíróságra adták (2010-ben!), majd önálló bírósági végrehajtóhoz, most pedig tiltanak.
DE! Kerestek, és mivel nem vettem át a küldeményeket, beállt a kézbesítési vélelem. Ez rendben is van... a gond, hogy olyan címen kerestek, ahol sosem voltam bejelentve, nem ott élek... Ugyanakkor az elmúlt évek alatt ez a cégcsoport kapcsolatban volt velem más tartozás miatt, amit fizettem, és azzal semmi gond nem volt... Most pedig azt mondják, hogy azt a címet rögzítették anno. Mondtam nekik, hogy az lehetetlen, mert egy bankcsoport úgy indít bármilyen ügyben, hogy személyi, lakcímkártya, és SOSEM voltam oda bejelentve!
Én úgy érzem, jogtalan terheket róttak rám (bírósági eljárás, végrehajtási költség, stb), amíg senkinek nem tűnt fel, hogy fiktív lakcímen keresnek. Ez ügyben azt hiszem, semmis a kézbesítési vélelem! Vagy tévedek?
És közben tavaly nyáron letelt az UTOLSÓ sima (nem téris) levél dátumától az 5 év is. Abban a levélben nem is szólított fel semmire, csak tájékoztatott, hogy megszűnt a folyószámlám. És most kaptam meg a munkahelyemen a letiltást.
Most panaszt tettem, ülnek az ügyön, és azt mondják 15, majd máskor hogy 30 nap az elbírálás... Semmi konkrétat nem mondanak, közben pedig tőlem tiltanak...
Ilyenkor mi a helyzet? Mit lehet tenni?
SÜRGŐS választ várnék, mert ez már viccnek is rossz!

zsaried # 2012.02.06. 20:15

2003-ban megszűnt biztosító társaság, elküldte az összes magánvállalkozói dolgozóját. semmilyen levél, felszólítás soha nem jött tőlük, a dolgozóknak semmilyen rálátása nem volt többet az általa megkötött biztosításokra. 2011-ben 8 évre rá jött egy végrehajtási felszólítás, miszerint majd 300.000 ft törvényes munkabér letiltást állapítottak meg, az életbiztosítások visszaírásából. Jogos ez Ön szerint?...minden előzetes tájékoztatás nélkül, illetve ennyi év után?

Erika-anyuka # 2012.01.31. 14:37

üdvözlöm
Én is az OTP Faktoringtól kaptam levelet KRH ügyben,
én is azt hittem el évült mivel 3 éve amikor is elösször meg kerestek írtam egy elévülési kérvényt,mivel 1989 ben mentem el kezesnek sajnos és tőlem már akkori munka helyemről vonták is a tartózást.
A lényeg hogy engem azóta senki nem keresett 3 éve kaptam egy levelet hogy egymillió nyolcszáz ezerrel tartozom,felhívtam és azt mondták írjak egy kérvény elévülésre hivatkozva,amit meg tettem de választ nem kaptam,közben kiderült hogy a házat már rég elárverezték én semmiről nem tudtam,18 éves voltam amikor be húztak a csőbe most 40 vagyok van 2 gyermekem küszködök a napi megélhetéssel és akkor írnak nekem 396,766 ft töke tartozás ami 2 108537 ft tarozást tesz ki most legyek öngyilkos?Nem értem eddig miért nem értesítettek csak már mikor ilyen nagy a tartozás?22 év alatt lett volna idő

Krisztián83 # 2012.01.31. 11:23

Üdvözletem!

2001-2004. adóévekre megtartott adóellenőrzés történt 2006 szeptemberében, a végzés az ítélet 2007 áprilisában jogerős lett. A végrehajtás ügyében meghozott VÉGZÉST végrehajthatatlanság jogcímén TÖRÖLTE 2008 augusztusában.

Kérdésem a következő, mikor várható a pontos elévülés?

Köszönöm mielőbbi válaszukat.

zszolnoki # 2012.01.30. 09:45

Tisztelt Tanácsadó!

Kérem szíves felvilágosítását, hogy mire figyeljek oda: 2011-es lakáscélú de nem jelzálog hitelt (500e Ft) vettek fel szüleim az OTP-nél, amit nem tudtak fizetni rendszeresen, s ezért én átvállaltam 2003-ban, s az én bankszámlámról ment a havi törlesztő. 2007-ben tudomásom szerint lejárt, nem is vontak több havi részletet. Más hitelem nem volt. Most egy lakás megvásárlásánál derült ki számomra, hogy KHR rendszerben bejegyzett vagyok, mint adós, ezzel a 2001-es hitellel, maradt tőke tartozás az én átvállalási időm előtti időszakból, mely szépen kamatozva mára mintegy 300e Ft. Kikértem a KHR adatokat, onnan tudtam meg, majd felhívtam az OTP faktoring-ot, ahol nyilvántartják a tartozást. Kaptam egy időpontot, hogy menjek tárgyalni. Jelezték, hogy napi kamattal egyre feljebb megy az összeg (?), amelynél én jelenleg a tényleges tőketartozást tudom rendezni, azonban az egyéb, általuk elszámolt (tisztában sem vagyok vele, mit) jelentős összeget nem. Elmegyek tárgyalni, kérem segítségüket, hogyan válik tisztává a KHR-ben a nevem, mire figyeljek a "tárgyaláson", hogy ne húzzanak be a csőbe, mivel ha értesítenek néhány éve, már rég túl lennénk ezen, s nem kerültem volna ebbe a helyzetbe. Természetesen ami jogos kifizetem, de vannak határok, s az általam nem látott, nem megkapott értesítő levelek sem jöttek ki, vagy megkeresés sem történt...
Köszönöm előre is szíves és gyors javaslatait, és felvilágosítását.
Olvastam e fórumon a leveleket, s érzékelem, hogy nem minden úgy van, ahogy esetleg egy faktoráló, vagy végrehajtó elmondja, érdemes tisztában lenni a jogaimmal.
Köszönettel: zszolnoki

musso # 2012.01.29. 18:38

Tisztelt Szakértő!

Egy igen kedves ismerősöm az OTP-nél 1991-ben készfizető kezességet vállalt egy hitelnél. 1994-ben sima felszólítót kapott, felkereste a fiókot, azt mondták, fizet az adós. Legközelebb 2001-ben kapott levelet a Faktoringtól, hogy tartozása van, fizessen. Személyesen felkereste az irodát, jelezte, hogy szerinte (és egy ügyvéd szerint) elévült a felé irányuló követelés, mert semmiféle felszólítást, stb. nem kapott. Az adósok ellen volt végrehajtási eljárás, sikertelen árverezés, a kezes ellen semmi, még levél sem. Lakcíme, munkahelye változatlan. A Faktoring ügyintézője közölte, hogy szerinte is elévült, azonban erről nem kaptak írásban semmit. Most, 2012 ben kijött a KHR -es levél, ahol nem csak tájékoztattak, hanem közölték, hogy fennáll a tartozás és fizessen is. 1991-től ennyi történt, nincs letagadott vagy eltitkolt adat. Most jelezte az OTP Faktoring felé ezeket írásban és kérte, hogy értesítsék a készfizető kezesség elévüléséről. Ön szerint, ha ez nem történik meg, milyen lépés lehetséges? Elkeserítő, hogy ennyi év után is még ott a nyakában a teher, holott őt nem értesítették , ha igen, akkor még az akkor 700 ezer forintot még kifizethette volna, mostanra 7 millió lett.
Kérem, adjon tanácsot, mit tehetnek?