Tartozás elévülés 5 év után létezik?


izrael # 2012.01.27. 12:23

Szeretném megkérdezni, hogy az Otp Faktoring Követeléskezelő Zrt-től kapott nem hivatalos, nem tértivevényes ajánlott levélküldemény tekinthető-e hivatalos felszólításnak az elévülés miatt?
Ők azt állítják, hogy 5 évente küldtek felszólítást.
Az egyik tartozás 2000-ben, a másik 2002-ben került hozzájuk az Otp banktól. Ezek 1992-ben felvett lakáshitelek voltak.
Mit tehet az Otp Faktoring ezekkel a hitelekkel, jelenleg 2012-ben, miután évekig nem kaptunk tértivevényes vagy ajánlott felszólítást? 2009-ben és 2011-ben kaptunk olyat amit csak a postaládába dobtak be, de ezt bizonyítani nem tudják.

Judit830706 # 2012.01.25. 12:01

Elég komplikált az ügyem, de remélhetőleg megtudom, hogy elévült vagy sem. Nagyapám 2006.05. 19-én felvett egy 300000 Ft összegű hitelt, 36 hónapra. A havi törlesztője pár ezer forint volt, ami magában foglalta a pár száz forintos hitelfedezeti biztosítást. Nálam van a szerződésének egyedi része, továbbá az összes folyószámla kivonat. Ha igaz amit állítanak, és nem fizette 2007-től, akkor a folyószámla kivonatokon szerepelnie kellene a 33%-os levonásnak, amit szintén aláírt. 2009-ből van egy irat, pontosabban a szerződése bírósági pecséttel. 2010-ben elhunyt, és a hagyatékin nem esett szó erről az összegről. 2011.decemberében azonban kaptam egy felszólítólevelet, 360 ezer Ft-os követeléssel egy pénzügyi behajtó cégtől, a szokásos különben bíróságra viszlek szöveggel. Amennyire én tudom, az adós halála esetén megszűnik a szerződés, és ha nem volt hitelfedezeti biztosítás, úgy az örökösöknek kell kifizetni. A másik dolog, mivel biztosítva volt, ezért a biztosítót kellene megkeresniük. A kérdésem az lenne, hogy csak egy felszólító levél és kiküldött csekk keretében, komolyan azt várják, hogy kifizessek valamit szemrebbenés nélkül, ami lehet, hogy már el is évült? A másik dolog meg, egészen véletlenül nem kellene hivatalos dokumentumokat küldeni, hogy ezek alapján áll fenn a tartozás? Ja és a legjobb megkerestem mind a bankot aki elindította, és a behajtót is, egy hasonló levéllel. Természetesen nem érkezett válasz. Tehát a kérdésem, mit tehetek? Elévült-e a tartozás?

marcika # 2012.01.25. 10:42

Köszönöm a választ. meddig marad ott? Ha elévült, akkor élete végéig ez ott fog figyelni a KHR-ben?

végrehajtó1 # 2012.01.25. 10:40

Abban nem is lesz benne. Ilyet mindenki kap akinek tartozása .Lehet hogy elévült de a Khr-ben akkor is ott marad.-

marcika # 2012.01.25. 10:23

Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy olyan levél érkezett, hogy felteszik a KHR rendszerbe. Még csak az sincs benne a levélben, hogy fizessen.

marcika # 2012.01.25. 10:15

Van egy kedves ismerősöm, aki tegnap kapott az OTP Faktoringtól egy levelet, hogy 40 e ft tőketartozása van és 80 e forint teljes tartozás. A levél "simán" jött, nem ajánlott. Nem tudja mi ez, nem kapott levelet az OTP faktorintól és képtelenség őket felhívni, mert rendszerhibát mond a telefon.
A tartozás lejárta 2002.

Nem évült el? (Egyelőre azt sem tudja mi ez). Nem ajánlott levelet kellett volna küldeniük?

végrehajtó1 # 2012.01.25. 09:21

goldman0823

se hogy

végrehajtó1 # 2012.01.25. 09:20

KanyaDaHun

nem évült el.

macskaszem0 # 2012.01.25. 07:57

Üdvözletem!
Kérdésem lenne egy folyószámla hitel elévülésével kapcsolatban. A hitel összege 20.000 ft volt melynek lejárati ideje 2002.04.30. Egy új folyószámlát nyitottam az OTP banknál, és akkori lehetőség volt, hogy a mínuszba lehetett vinni a számlát 20.000 ft-tal. Az akkori anyagi helyzetünk, munkanélküliek lettünk...mindennek köszönhetően éltünk is a lehetőséggel. Időközben váltam, költöztem, a folyó számla pár hónap múlva meg is szűnt. Most, hogy a kisebbik lányom számlát nyitott az Otp-nél, mint szülőként nyilvántartásba kerültem, így egyből utol is értek a követeléssel.Most a napokban érkezett címemre egy felszólító levél, ezelőtt talán már 4 éve, hogy utoljára jelzett nekem a bank. A kérdésem az lenne, ha nem tudok fizetni mitől kell tartanom. Ugyanis az eltelt időnek köszönhetően a 20.000ft-ból, több mint 100.000ft lett.Ha tanácsot kaphatnék, vagy megoldást a kérdésemre köszönöm szépen.

goldman0823 # 2012.01.19. 08:10

Tisztelt!
Ha apeh tartozás miat beterhelték a házam de van rajta kölcsön az aph egyesül a bankal és elsönek kifüzeti a bankot és a maradék az aphé ezt tudom de ha most elválnék páromtol és ö igényt tartana a ház felére akkor figyelembe venék e ezt mivel a ház az sajna az 1/1 az enyém és beterlhelték és szerintem ki is rakták eladásar Hogy lehetne ezt megoldani???
Elöre is köszönöm válaszát Tiszteletel.

KanyaDaHun # 2012.01.16. 16:54

üdv!
ha kérhetem valaki szolgáltasson számomra valamiféle megoldást a problémámra!:)

az ügy:
van egy tartozás amivel 2005.aug.5-én kerestek meg utoljára.. a következő felszólítást napra pontosan 2010.aug.5-én vettem át.. (tehát előtte semmi nem jött)

kérdésem a következő:
elévült-e a tartozás?
(„Ha törvény eltérően nem rendelkezik, a követelések az esedékessé válástól számított öt év alatt elévülnek.”)

tehát azon a napon (aug.5.) van az elévülés, vagy az azt követő napon (aug.6.)?
sajnos nem találok rá semmi érdemleges információt a PTK/PTKÉ-ben.. egyátalán behajtható-e az elévülés napján a követelés (már ha akkor van az a bizonyos nap mint amikor átvettem a levelet)?

előre is köszönöm a választ!

ancora # 2012.01.16. 08:42

Sziasztok!

Szeretnek erdeklodni,hogy ot ev utan elevulnek-e a magannyugdijpenztari ugyek.Ugyanis a 2000-es evre vonatkozo hinayossagot most fedeztem fel- sok mas mellett.

2000 decembereben az egyenlegertesitom szerint 12 ezer helyett csak 1000-et utalt a munkaltatom tagdijkent.
2007 aprilisaban penztarvaltaskor az elso havi tagdij nem erkezett meg az egyenlegertesito szerint,10000 ft.
Szinten 2007-ben penztarvaltaskor a regi penztaram kicsit kesobb utanam kuldott 20 000 forintot, de az uj penztaram egyenlegetesitojen nem szerepel.A 2010 oktoberi berem pedig meg magannyugdijpenztari tagdijkent vontak le,,de oda nem erkezett meg.
Lehet meg lepni ezekben az ugyekben?
a.

goldman0823 # 2012.01.12. 15:21

Köszönöm!!

végrehajtó1 # 2012.01.12. 14:39

Az elévülési időn belül lehet végrehajtani.Ez 5 év.Ehhez hozzájön 6 hónap.De ez lehet picivel több is attól függően hogy mikori az esedékesség.
Ha nem lehet ez idő alatt behajtani akkor elévülés miatt törlik.És leveszik a vh jogot valamint letíltást visszavonják.

goldman0823 # 2012.01.12. 14:00

Tiszteltt.
Olyan jelegü kérdésem lene önhöz,hogy ha van egy aph tartozásom amit már vonak a füzimböl 33% és a házamat is beterhelték ezel az öszegel.Voltam bent a végrehajtonál és meg kérdeztem töle medig fogják ezt voni tölem???
Azt válaszolta,hogy 5-6 éven belül. elévül az ügy és ha nem tudták értékesiteni a házam akkor leveszik rola a terhelést és a 33% elengedik.
Nem tudom mit higyek de miért is mondana valotlant a végrehajtó??
Szeretném ha megerösitené ön is ezt az álitást:
Köszönetel

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.12. 07:16

Muszáj komolynak lennie, mert nagyon rossz vicc lenne. :O)

C a s a b l a n c a # 2012.01.12. 06:36

Gyerekekek! Ez az OTPFactoring behajtás komoly vagy himi-humi dolog?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.11. 21:30

Szeretik a kihívásokat :)

ObudaFan # 2012.01.11. 20:45

elévült pénzügyi követelések kezelésére

Az jó.

sztankovics bruno # 2012.01.10. 23:12

Elnézést de ezt találtam róluk a cégröl!
Az Alpha Financial Services Kft. leírt, hátrasorolt, elévült pénzügyi követelések kezelésére specializálódott követeléskezelő cég.

végrehajtó1 # 2012.01.10. 18:35

De indíthat behajtást.(nem végrehajtást).
De azzal semmire nem megy.A behajtónak semmi jogosítványa nincs.

Ügyvéd nem tudja elvenni a lakásod.Ne dőlj be mindennek.

Később majd ennél vadabb dolgokkal is fognak fenyegetőzni.De az egyik füleden be a másikon ki...)

sztankovics bruno # 2012.01.10. 17:38

Köszönöm válaszát! Akkor nem indithat behajtást utánam? Mert 1 kis fenyegetés ügy véd lakás elvétel stb bevolt igérve..
Ha nem adom fel a csekket ami benne volt!

Köszönöm a válaszát elöreis! Sz. Bruno.

végrehajtó1 # 2012.01.10. 13:26

Elévült.Ne fizess.Ne levelezz.Ne telefonálj.

sztankovics bruno # 2012.01.10. 12:09

Leg elsönek BUÉK mindenkinek! nekem egy otp hitel kártyás problémám,lenne 1998 as ügy és onnan 2001-ben küldtek utolsó tértivevényt ami át lett véve és megszakadt minden féle követelés velük!
Tehát semmi kapcsolat nem volt.
2011. oktoberban 1 Alpha financial services sopronba tevénykenykedö cég rámszált már kettö levelet bedobtak csak ugy a postaládába,mindkettö részlet fizetést ajált fel..Az elsö levélben 150.471 ft 18 havi törlesztést ajál! 5.435ft havi törlesztéssel! A másik levélben 150.656 az összeg és ott 4.864ft al kell törleszteni..És ha megkezdem a törlesztést akkor 72.829ft-ot elengednek tehát felét elengedi!
én nem tudom Ez az ügy Tisztelettel kérdem már nem évült el?
és csak probálkoznak?
Tanácstalan vagyok nem azt várják hogy feladjam és akkor annyi..fizetnem kel mert elfogadtam ennyi idö után? Kérném a segitségüket mert elég zavaros ez az ügy! Elöreis köszönöm!

jolánjenő # 2011.12.10. 21:18

Tisztelt Végrehajtó!
Nem szeretnék tolakodó lenni de mikor kapok választ?
Tisztelettel jolánjenő