Tartozás elévülés 5 év után létezik?


jolánjenő # 2011.12.07. 19:38

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Kiskorú gyermekemet egyedül nevelem 46 éves vagyok,elváltam 8 éve, a házasságomból önhibámon kívül kisemmiződtem. Az akkor jól menő vállalkozásom, hogy folytatni tudjam nagyobb hitelt vettem fel.Házat vettem, felújítottam..azután minden nehezedett,apeh tartozásom ( 2 millióról, most már 4.5 millió) részletfizetését nem tudtam fizetni és a későbbi 3 banknak a kisebb hitelek, telefon iparűzés stb..a részletei maradtak el. Vállalkozásomat KFT be tettem ami a másik nagykorú külföldön élő lányom nevén van. Adósságaim tetőfokán állok szinte csak a közműveket tudom fizetni.A házra felvett hitelem 21 millió + 1 autó ami szintén két éve bedőlt. Az összes tartozás most az apeh-el együtt kb 40 millió.A házat 36 millióra értékelte 4 éve a bank amit most 25 ért sem tudok eladni.
Kérdésem az hogy ha kilakoltatnak és hajléktalan lennénk vagy fogom a gyereket és elhagyom az országot keresnek e majd? A bankban azt mondta a közjegyző,hogy menjek".Nem loptam csaltam adósok börtöne nincs ez önhibámon kívüli fizetés képtelenség. A kis erdőben is lakhatok, ha nincs itteni jövedelmem nem tudnak miből mit" levonni.A szüleimet felelősségre vonhatják e miattam?? Amúgy 1 17 éves autó van a nevemen más semmim nincs.A bank a házat 13 millió körül árverezni fogja,és a többi? Napi szinten lejjebb kerülök idegeim kivannak! Tudom sok lett vállalva de hozzám vágták a bank kártyákat aztán..Talán elévülnek?? Megkeresnek?? Válaszát nagyon köszönöm!

Piroska1 # 2011.12.05. 18:05

Seprioth címszó alatt Laci aláírással szeretném megkérdezni,hogy a 2005-2007 egészségügyi járulék címén 180 ezer ft tartozással NAV-nak kapcsolatban sikerült-e valamit intézni.mert én ugyanazt az összeget és ugyanazzal az évszámmal kaptam meg ma a levelet a NAV-tól.Kérlek légy szíves segíts,hogy mit tudtál intézni.Válaszodat nagyon várom ,köszönettelPiroska1

andika77 # 2011.12.05. 14:46

ez év júniusától jött a letiltás amit átlagosan 30 000 ftal fognak a le tiltásra tehát mi beszéltünk az opt faktoringal ők azt mondták ez csak férjemre eső rész mivel nekem 11 évvel ezelőtt a nem volt jövedelmem csak a családi pótlékom és a gyesem azt nem vették figyelmbe csak a párom jövedelmét erre kaptunk 181 000 ft ot amit most még csak a páromtól fognak de az 650 000 ft kamattal együtt ami rám eső rész lesz az még kb 200 000 ft lesz ezt az összeget mi nagyon soknak találjuk nem tudjuk mit csináljunk mert el ismerejük hogy tartozásunk van de ne ennyi kamattal mert ezt nem leszünk képesek ki fizetni egy ügyvéddel beszéltünk és ő azt mondta hogy ennek a tartozásnak már el kelet volna évülni de sajnos az ügyvéd is pénzbe kerül mire mindent ki fizetünk szinte semmire sem marad mi probáltnuk meg kérni kisebb összegel de nem adták meg mivel azt mondták hogy már behajtás alatt van igy tanácstalanok vagyunk mert egy másik megyében tárgyalták az ügyet nem vettük át a levelet mert nem az állandó lakcimre küldték a le tiltási felszólitást de azt mondtáka heves megyei biróságon hogy a felszolitó leveleket hogy az állandó lakcimre kelett volna küldeni amit ki kiértem a biróságrol azzal tudom bizonyitani hohy nem vettük át a felszólitó levelekte
de azt mondta a jásznagykun szolnok megyei biroság hogy nem vagyunk meg bizható fizetők igy részlet csökentést nem kérhetünk de ha nem kaptuk meg az állandó lakcimre a levelet honnan tudjam hogy le tiltásom van ? mit tanácsol mit tegyünk

végrehajtó1 # 2011.12.05. 14:23

Kicsit értelmesebben kellene leírni.
Mi az ,hogy most fogják?
Hol tart az ügy?

andika77 # 2011.12.05. 14:12

tisztelt végre hajtó!!!

van egy 11 éves otp -s tartozásunk ami c hitelből adódott
most fogják a páromtól 30 000 ftal a 181 000 ból lett 650 000 ft mivel közös folyó számlánk volt nekem akor családi potlék és gyes ment rá ez jogos és jogos ez a sok kamat rá? és egy ügyvéd pedi azt mondta ennek már el kelett volna évülnie? igaza van? mit tudok tenni ? köszönettel és tisztelettel andika77

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.04. 16:59

Képzelje már magát a bíróság helyébe, legyen szíves!
Odajön a felperes, azt mondja, kölcsönt adott az alperesnek, és ezt írásba foglalt szerződéssel igazolja. Az alperes erre azt mondja, hogy ő ezt a pénzt már visszafizette, de nem tudja bizonyítani.
Hogyan ítélne?

Gabóca50 # 2011.12.04. 11:57

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Mint írtam, egy helységben lakunk, a néhai kölcsönadóval, s a kölcsön idejében is - illetve a kölcsön vissza fizetése után is összefutottunk, ki ki amikor intézte a dolgát ott ahol volt. Vannak közös ismerősök, s azokkal is sétálva, volt amikor összefutottunk: s a kölcsön visszafizetése után soha nem hozták szóba a kölcsönt, csak köszöntünk egymásnak, és ráadásul, akkor azok után is amikor már elküldték az ominózus levelet a dátum szerint, és akkor sem beszéltek velünk, amikor összefutottunk.
Na ha most sem érti, ha tartoztunk volna, számtalan alkalmuk lett volna kérdezni-kérni-tanúk előtt is, de nem tették, mert nem volt mit kérniük, mert rendezve volt, sajnos a vissza fizetést kor, nem voltak tanúink, mert bíztunk benne, s kicsit feszélyezve voltunk. Sajna mezőgazdaságból élünk - kis háztájival.
Ezek alapján én már nem bízok senkiben soha többé, s soha nem kérek kölcsönt, ez volt első, s jól megjártuk.
Ezt a fórumot is egy ismerősöm ajánlotta, mert itt kapott hasznos tanácsokat, de nekem ez nem sikerül. S mint ahogy írta, a bíróság döntsön, de azokban sem bízok, mert ahogy maga is, az élet nem mindig úgy alakítja a bizalmi dolgokat ahogy, az alá lenne papírozva, s megvezethető valaki, azt be is csapják...mint esetünkben.
Gabóca

ius latratus # 2011.12.02. 13:35

Összes kérdés: igen, de a leültetés nem.
Az mit jelent, hogy nincs tulajdonod?
(ja, és a járulékfizetés nem orvoslátogatás függő)

Seprioth # 2011.12.02. 12:57

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem mert kaptam NAV-tól egy levelet hogy 2005-2007 időszakra egészségügyi járulék tartozásom van cirka 180 ezer forint.Amit egy kicsit soknak tartok állítólag a papír szerint minden hónapban voltam orvosnál ami abszurdum.Na a lények hogy nem fogok befizetni 180 ezret a NAV-nak.Viszont olyan kérdésem volna hogy munka nélküli vagyok,és nincs semmilyen tulajdonom akkor hogy hajtják be?A másik leültethetik velem vagy ha majd lesz valami vagyonom akkor lefoglalják?Van ilyen egészségügyi járulék tartozásnál hogy elévülési idő?A másik ha édesanyámnál lakok akkor a behajtó letud ott foglalni értéktárgyat?Ezek lennének a kérdéseim amire választ szeretnék kapni és köszönöm előre is !

Üdv:Laci

ius latratus # 2011.12.02. 07:50

Lara321

Járulék elmaradás (hátralék) esetében a tartozás -tőke részének- mérséklésére nem nagyon van remény, ellenben a késedelmi kamat, egyéb ügykezelési pótlék csökkentésére, netán' elengedésére annál inkább. A NAV mostanság nem nagyon kegyelmez, de azért meg lehet próbálni.
Levelet meg a NAV végrehajtási osztályától nem is nagyon kap senki, arra ugyanis nem nagyon hajlandók. Ellenben azt nem hiszem, hogy folyószámla-kivonatot sem kaptál, amin meg ott virított a tartozás, ha nem csal a fantáziám...

végrehajtó1 # 2011.12.02. 07:32

Főldhivatalnál semmi értelme a fellebbezésnek.
A Navnál járj utána az esedékességnek.Ha az alapján elévült akkor vh kifogást nyújtsál be.

A részletfizetést neked kell tudni, hogy kérsz-e.
De inkább elengedni kérd.Hátha elengedik.

lara321 # 2011.12.01. 22:17

T.Cím!
A Földhivataltól kaptam egy levelet nov.10.-én,tárgy:végrehajtási jog bejegyzése,amit az 1/12 hányadban tulajdonomba lévő ingatlanomra jegyeztek be.Ezt a NAV kérésére tették járulékelmaradás miatt(575.000 Ft)Az Adóhivataltól semmilyen levelet,figyelmeztetést nem kaptam,vagyis nem vettem át,mert az ingatlanból már egy-két éve kijelentkeztem és senki nem is vett át semmit tőlük.A vállalkozóimat most november 30.-án volt öt éve,hogy leadtam.A Földhivatal 30 napot adott,hogy fellebbezhetek,érdemes?
Nem évül el 5 év után a tartozás?Elárverezhetik az ingatlant?Próbálkozzak részletfizetéssel?
Jelenleg több éve nem dolgozom,mert édesanyámat ápolom.
Köszönettel

makica # 2011.11.30. 13:12

Igen azt hiszem közhasznú alapítvány.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.30. 13:12

Kedves Gabóca, nem válaszolt a kérdésemre: miért kellene a bíróságnak azt elhinnie, amit Ön mond neki, és nem azt, amit a másik fél? Ne haragudjon, az az érv, hogy Önök idősebbek, a kölcsönadók meg fiatalabbak, ebből a szempontból aligha vehető komolyan.

De kérdezhetek általánosságban is: mi alapján döntsön a bíróság egy jogvitában, ha a felek ellentétes dolgokat állítanak? (Rávezető kérdés.)

végrehajtó1 # 2011.11.30. 13:11

De még kivan függesztve a lakhely és földterületileg illetékes önkormányzatnál is.És még több helyen is hírdetve van.

Úgy hogy nem marad titokban.:)

végrehajtó1 # 2011.11.30. 13:10

Egyesületi forma?

makica # 2011.11.30. 13:01

Sajnos a földhivatali lap nincs nálam, de úgy tudom horgásztanya szerepel a tulajdonlapon.

végrehajtó1 # 2011.11.30. 12:46

Külterület kivett kopárság

Főldhivatali lapon nézd meg

ObudaFan # 2011.11.30. 12:37

Az csak egy dolog, hogy rossz volt a cím, ez a kézbesítési vélelem megdöntéséhez lehet elég. De utána a pert is meg kell nyerni, ahhoz meg bizonyítani kellene tudni, hogy visszafizettétek ezt az összeget.

makica # 2011.11.30. 12:35

Külterület kivett kopárság.

Gabóca50 # 2011.11.30. 12:33

Tisztelt végrehajtó1!

Levelében említette a következőket, ezt már olvastam korábban, azaz:
"A kézbesítési vélelem megdöntésére irányuló kérelem arra hivatkozással terjeszthető elő, hogy a kérelmező a hivatalos iratot önhibáján kívüli okból nem vehette át, mivel a kézbesítés a hivatalos iratok kézbesítésére vonatkozó jogszabályok megsértésével történt meg, vagy más okból nem volt szabályszerű, vagy az iratot más, az a) pontban nem említett okból nem volt módja átvenni (pl. azért, mert a kézbesítésről önhibáján kívül nem szerzett tudomást)."

Az lenne a kérdésem, hogy mivel elindították a pert, évek múlva, s ahogy a kronológiát leírtam, nem is szerezhettünk tudomást az ügyről, s nem is szóltak nekünk a !vádlók sem hogy bepereltek...

Csak van valami, amit esetleg a bíróság elnézhetett, hogy elfogadta a rossz címes fizetési meghagyást.
Hozzá teszem, mi hivatkoztunk, erre a legelején, de nem foglalkoztak vele.
Most mi legyen...?
Köszönöm válaszát. G.

végrehajtó1 # 2011.11.30. 12:31

A lefoglalt ingatlannak mi a minősítése?

makica # 2011.11.30. 12:23

Elnézést az előbb rosszul fogalmaztam. Ez egy sziget, de a telek amiről szó van az csak a négy ember tulajdona. Viszont az árverezésről a sziget 53 tulajdonosa kapott értesítést. Igazából az a lényeg, hogy az 53 vadidegen emberre miért tartozik az én adótarozásom?

végrehajtó1 # 2011.11.30. 12:19

Mert te írtad hogy ők is tulajdonosok.

makica # 2011.11.30. 12:10

Ezt nem értem ez egy földhivatal által bejegyzett telek, amire 4- tulaj van bejegyezve miét van elővásárlási joga a környéken elő őszes embernek?