Fórum adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl     új hozzászólás

alapítvány létrehozása

anika44 # e-mail 2011.11.30. 19:37

Mi a teendő, ha egy alapítványnál az öt fős kuratóriumból 4 fő lemondott - köztük a kuratórium vezetője, helyettese is. Szeretnék az alapítvány dokumentumait a bent maradt egy főnek átadni.
Kérdéseim: köteles ezt átvenni? Ha nem veszi át, az új kuratórium felállásáig van-e teendő? Az új kuratórium összetételéhez az alapítók mindegyikének aláírása szükséges-e?(az alapító okirat egyszerű szótöbbséggel rendelkezik erről). A Felügyelő Bizottságnak van-e szerepe ebben? Az Alapítvány Szervezeti Működési Szabályzatának ezekről kell-e rendelkeznie?
Köszönettel: ana

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.11.30. 08:45

Nem ugyanaz a funkciójuk és eltérő szabályok szerint működnek. Annyiból, amit leírtál, nem derül ki, hogy számotokra melyik lenne a megfelelő.

www.kbs-ugyved.hu

Lackóanyu # e-mail 2011.11.29. 14:27

Üdvözlet!

Én és egy pár jó ismerősöm közös célért dolgozunk:a gyermekeinkért.Úgy döntöttünk csinálunk egy szervezetet.Családi napközit és még jó sok minden szeretnénk csinálni.
Tulajdonképpen a kérdésem az lenne,hogy egyesület legyünk,vagy alapítvány?
Ha egyesület vagyunk,lenne pályázati lehetőségünk?vagy ezek csak alapítványoknak vannak?
Melyikkel járunk "jobban"?
Kb mennyibe van egy alapítás?Ügyvédi költségek,stb.

ObudaFan # e-mail 2011.10.26. 14:55
anyedetti52 # e-mail 2011.10.26. 14:36

Üdv.!
Érdeklődni szeretnék, ha egy alapítvány működésében bármi probléma merülne fel, és szeretnénk, ha valaki utána nézne, akkor ezt hol tudnám jelezni. Előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # e-mail 2011.10.13. 22:21

1-2. Az alapítványnak nincs tevékenységi köre, célja van. Azon pedig nem lehet változtatni.

3-4. Ezeket a formanyomtatványon nem kell külön jelezni.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

móni1972 #   2011.10.13. 18:55

az alapítói okirat módosításnál van egy nyomtatvány, amit ki kell tölteni. Hol kell jelezni:
1.Ha új tevékenységet szeretnénk bejegyeztetni (nevelés, oktatás, ismeretterjesztés)
2. Ha a már bejegyzett tevékenység részletezését, leírását pontosítjuk, módosítjuk, akkor azt kell valahol jelezni?
3. Ha a határozatok közzétételére - honlapon - eddig a megalkotást követő 3 nap volt meghatározva, de azt szeretnénk, ha év közben az iratbetekintésre vonatkozó szabály lenne érvényes, a honlapra a közhasznúságival együtt rakjuk fel a honlapra.
4. Az alapítvány munkáltatói jogait a kuratórium elnöke egy személyben gyakorolja. (eddig nem volt benne.)

Köszönöm a választ.
Üdvözlettel: Móni

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.10.12. 21:54

Ez így nem kerek. Ha az alapítvány nincs bejegyezve, akkor az perben fél sem lehet, nem hogy "neki adjanak igazat".

www.kbs-ugyved.hu

Tamas74 # e-mail 2011.10.12. 21:41

A következő problémám lenne.

Béreltünk 1 ingatlant 1 alapítványtól még 2006-ban.
5 éves határozott idejű szerződésünk volt. 2 hónap után kitettek minket. A bíróság az alapítványnak adott igazat. Most derült ki ( 5 év. után), hogy az alapítvány be sem volt jegyezve. (volt pecsét, bejegyzés stb.) Lehetséges-e perújítást kérni?

Tisztelettel:

Tamás

móni1972 #   2011.10.06. 19:47

A közhasznú alapítvány alapítója (Kft.), tulajdonosa egy másik Kft-nek is, amely a nevezett alapítványhoz támogatási kérelmet nyújtott be. A támogatás olyan célt szolgál, amely az alapítvány alapítói okiratába szerepel és a kuratórium által támogatható. Az a kérdésem, hogy van-e valamiféle összeférhetetlenség ebben a helyzetben.

Köszönöm válaszát.
Üdvözlettel Móni

ObudaFan # e-mail 2011.10.05. 14:44
NDA26 # e-mail 2011.10.04. 17:29

Köszönöm!!!!

ObudaFan # e-mail 2011.09.27. 10:57
NDA26 # e-mail 2011.09.26. 20:17

Kedves Hozzáértők!
Nem bírtam végigolvasni az összes eddigi kérdést, elnézést, ha már téma volt...
Egy alapítvány létrehozásánál, illetve az elnök személyének meghatározásában fontos-e Magyarországon, hogy az alapító és a kuratóriumi elnök magyar állampolgár legyen?

ObudaFan # e-mail 2011.09.02. 21:57
Mónikaa # e-mail 2011.09.02. 19:34

Köszönöm :)

ObudaFan # e-mail 2011.09.02. 19:25
Mónikaa # e-mail 2011.09.02. 19:24

Tisztelt ObudaFan!

Alapítvány nyilvántartott adataiban bekövetkezett változás esetén a kért dokumentumokról, pl. nyilatkozatról, jegyzőkönyvről elég a fénymásolat, vagy eredeti példányt kell beküldeni?

Köszönettel: Mónika

ObudaFan # e-mail 2011.09.02. 18:35

A saját vagyonommal nem felelek az alapítvány esetleges tartozásáért?

Nem.

Ha bírósági perbe fogják az alapítványt nekem mennyi a felelősségem?

Ha az alapítványt, azért semmi.

Ha ki akarok lépni az alapítványból azt csak eladással vagy megszüntetéssel tudom elérni?

Nem lehet "kilépni", ez nem is igazán értelmezhető.

Adóbevallásnál fel kell tüntetnem, hogy alapító vagyok 1 alapítványnál?

Szerintem nem, de kérdezz egy könyvelőt.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

mangorlo81 # e-mail 2011.09.02. 16:59

Tisztelt ObudaFan!

Egy barátom alapítványában én lennék az alapító tag és azt szeretném kérdezni, hogy ennek milyen kockázatai vannak?
A saját vagyonommal nem felelek az alapítvány esetleges tartozásáért?
Ha bírósági perbe fogják az alapítványt nekem mennyi a felelősségem?
Ha ki akarok lépni az alapítványból azt csak eladással vagy megszüntetéssel tudom elérni?
Adóbevallásnál fel kell tüntetnem, hogy alapító vagyok 1 alapítványnál?
Az alapítvány közhasznú, fogyasztóvédelemmel foglalkozna.

Előre is köszönöm válaszát.

ObudaFan # e-mail 2011.08.30. 22:20
Mónikaa # e-mail 2011.08.30. 19:02

Köszönöm!

ObudaFan # e-mail 2011.08.30. 18:45
Mónikaa # e-mail 2011.08.30. 13:44

Tisztelt ObudaFan!

A bankszámla feletti rendelkezési jog magában foglalja az egyszerű pénzfelvételt is?

Üdvözlettel: Mónika

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.08.25. 19:47

Akkor szimplán tévedtél. Egy egyszerű alapítványi alapító dokumentációt a legtöbb kolléga az általad mondottnál jóval kisebb összegért elkészít. És nem is gatyázik vele hónapokig.
(Tudok olyanokat is, bár ők már tényleg nincsenek sokan, akik az általuk is támogatandónak tartott célokra létrehívott alapítványnak ingyen dolgoznak.)

www.kbs-ugyved.hu