alapítvány létrehozása


ObudaFan # 2009.12.02. 19:54

Nincs mit.

stuffi # 2009.12.02. 09:43

Gyors válaszát köszönöm!

ObudaFan # 2009.11.29. 14:45

A legegyszerűbb, ha a befizetők közvetlenül az egyesületnek juttatják a pénzt. Az más kérdés, hogy az egyesület adhat bárkinek olyan megbízást, hogy pénzt vegyen át a nevében.

stuffi # 2009.11.29. 14:31

Tisztelt ügyvéd úr!

Azt szeretném megtudni öntől,hogy abban az esetben,ha szeretnék gyűjteni egy sportcsapatnak pénzt azt milyen módon tehetem meg? Szükség van-e alapítvány létrehozásához vagy természetes személyként is megtehetem-e ezt? Várom válaszát és előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.11.18. 13:00

Semmiben.
Ha kiemelkedően közhasznú, akkor 1 év után lehet az 1%-okat gyűjteni.

MAKRO* # 2009.11.17. 20:54

Köszönöm a gyors választ.

Azt szeretném még megkérdezni, hogy mennyiben változik az alapító vagyon összege illetve az 1 %, ha közhasznú az alapítvány?

Köszönettel

ObudaFan # 2009.11.15. 10:17

A kuratórium dönt. A kuratóriumban az alapítónak és családtagjainak nem lehet többsége. Kisebbségben lehetnek. Ha ír e-mailt, a többit meg tudjuk beszélni.

Hungary001 # 2009.11.15. 09:28

Tiszuteletem.
A alapitó és kuratórium tagok, kiválasztása, hogy müködik.?
Az alapitó és a kuratóriumi tag nem lehet egy és ugyan az.?
Hány fő kell hozzá.?Családtag lehet.?Az alapitáshoz hány fő kell
És a kuratóriumba minimum hány fő szükséges.?

Ki dönt az adományok felett a kuratóriumi tagok, vagy az alapitó.?
Önnél el tudnám intézni.?
Privátba tudna nekem irni mennyibe is kerülne.?
Helyileg hol tudnánk intézni.?
Köszönöm.

ObudaFan # 2009.11.12. 10:49

100e Ft.
2 év után.

MAKRO* # 2009.11.11. 20:26

Tisztelt Ügyvéd Úr,

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy óvodának szeretnénk alapítványt létrehozni, ebben az esetben mennyi lenne az min. alapító vagyon? Valamint, hogy az 1%-ot 1 vagy 2 év után lehet gyűjteni?

Köszönöm
Szép napot!

ObudaFan # 2009.11.11. 10:21

Könyvelő nélkül aligha fog menni a dolog.
Nem feltétlenül kell formanyomtatványból kiindulni.

Hungary001 # 2009.11.11. 05:15

Tiszteletem.
Köszönöm tegnapi válaszát.
Az alapitó okiratról sajnos nem sok fogalmam van, miket kell tartalmaznia.? Irányelveket, mivel foglalatoskodik az alapitvány ( amit én nevezek meg), avagy vannak alapitványi formák, és ezen formáknak meg vannak nevezve a tevékenységi körük.?

Ennek hol tudnék utánnanézni.?

A közhasznú alapitvány és a nem közhasznú alapitványról hol találok leirást a különbség, adójóváirás melyiknél mennyi és mik a különbségek a kettő között.

Illetve alapitványnál a fentartási, müködési költségbe könyvelő lát bele de itt mik azok a dolgok amik belevonhatóak, Tel, költség, net, az alapitványi segítönek valamiféle juttatást lehet e adni? Anyagi, vagy utalvány formába.?

Ha jól tudom az alapitvány kérhet adómentességet.?
Szervezésre kerül hátrányos helyzetü gyermekeknek egy kirándulás akkor akitöl az alapitvány kér buszt igy az áfát nem kell kifizetni.?

Köszönöm.
Szép napot.

ObudaFan # 2009.11.10. 13:52

Magánszemély alapithat e

Igen.

, illetve egyesület, szervezet kft…nincs mögötte, pusztán adók 1% ból illetve adományokból szeretné az alapitvány fentartani magát.Lehetséges e ez.?

Kell egy induló vagyon, 100e Ft-nyi, amit az alapító ad.

Az adományokból van e valamiféle megkötés, mire lehet forditani.?

Arra, amit az alapító okirat előír, és ez nem módosítható.

Amennyiben idén sikerülne létrehozni az alaitványt jövö évben lehet az adók 1% gyüjteni.? Ha nem mennyi idő után lehetséges.?

Közhasznú alapítvány 1 év után, nem közhasznú 2 év után.

Az alapitvány létrehozásához kell e bizonyos tőkének rendelkeznie.?

100e Ft

És mennyibe kerül a létrehozása ügyvéd szempontjából.?

Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya.

ObudaFan # 2009.11.10. 13:52

Magánszemély alapithat e

Igen.

, illetve egyesület, szervezet kft…nincs mögötte, pusztán adók 1% ból illetve adományokból szeretné az alapitvány fentartani magát.Lehetséges e ez.?

Kell egy induló vagyon, 100e Ft-nyi, amit az alapító ad.

Az adományokból van e valamiféle megkötés, mire lehet forditani.?

Arra, amit az alapító okirat előír, és ez nem módosítható.

Amennyiben idén sikerülne létrehozni az alaitványt jövö évben lehet az adók 1% gyüjteni.? Ha nem mennyi idő után lehetséges.?

Közhasznú alapítvány 1 év után, nem közhasznú 2 év után.

Az alapitvány létrehozásához kell e bizonyos tőkének rendelkeznie.?

100e Ft

És mennyibe kerül a létrehozása ügyvéd szempontjából.?

Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya.

Hungary001 # 2009.11.10. 06:58

Tiszteletem.
Érdeklődnék szeretnék létrehozni egy alapitványt, fiatal sportolók, és mozgáskorlátozottak javára, versenyekre való eljutása, illetve rendezvényekre...
Magánszemély alapithat e, illetve egyesület, szervezet kft...nincs mögötte, pusztán adók 1% ból illetve adományokból szeretné az alapitvány fentartani magát.Lehetséges e ez.?Sok pozitiv felvetés volt és támogató is akadna szép számmal.
Az adományokból van e valamiféle megkötés, mire lehet forditani.? Mert évente 1 szer 1szer előfordul, hogy van külföldi verseny, ezekre fel lehet e használni az adományt,hogy megszervezésre kerüljön a gyerekek utazása, busztbérelni......

Amennyiben idén sikerülne létrehozni az alaitványt jövö évben lehet az adók 1% gyüjteni.? Ha nem mennyi idő után lehetséges.?

Az alapitvány létrehozásához kell e bizonyos tőkének rendelkeznie.? És mennyibe kerül a létrehozása ügyvéd szempontjából.?

Köszönöm segítségét.

Szép napot.

ObudaFan # 2009.11.09. 11:47

Ptké. 91/A. § (1) Az alapítvány nyilvántartásba vételére irányuló hiányos kérelem benyújtása esetén a kérelem érkezésétől számított harminc napon belül postára adott, vagy a kérelmezőnek átadott végzésben a bíróság hiánypótlásra hívja fel a kérelmezőt. A hiánypótlásra megfelelő - legfeljebb negyvenöt napos - határidőt kell biztosítani, amely kérelemre, indokolt esetben tizenöt nappal meghosszabbítható. A hiánypótlás késedelmes vagy hiányos teljesítése miatt igazolási kérelemnek nincs helye. Ha a hiánypótlási határidőt elmulasztották, vagy a hiánypótlást hiányosan, illetve hibásan terjesztették elő, a bíróság a kérelmet végzéssel elutasítja.
(2) A bíróság legkésőbb a kérelem érkezésétől számított hatvan napon belül köteles dönteni a nyilvántartásba vételről vagy a kérelem elutasításáról. E határidő számításakor a hiánypótlásra felhívó végzés postára adásától (átadásától) a hiányok pótlásáig, illetőleg a hiánypótlás elmaradása esetén a hiánypótlásra biztosított határidő lejártáig eltelt idő nem vehető figyelembe.
(3) Ha a bíróság a (2) bekezdés szerinti döntési kötelezettségének határidőn belül nem tesz eleget, a bíróság vezetőjének a határidő lejártát követő nyolc napon belül meg kell tennie a szükséges intézkedéseket a kérelem elbírálása érdekében.
(4) Ha a kérelem elbírálására a (3) bekezdésben foglaltak alapján nem került sor, a nyilvántartásba vétel a (2) bekezdésben meghatározott határidő leteltét követő kilencedik napon a kérelem szerinti tartalommal létrejön.
(5) A nyilvántartásba bejegyzett adatok változását - a változástól számított hatvan napon belül - a bíróságnak be kell jelenteni, a bejelentésre az (1)-(4) bekezdésben foglaltakat kell megfelelően alkalmazni.
(6) A nyilvántartás tartalmazza az igazságügyminiszter rendeletében meghatározott adatokat, köztük az alapítvány kezelő szerve (szervezete) tagjainak, valamint az alapítvány képviselőjének nevét, lakóhelyét. A nyilvántartás fennálló, illetve törölt adatai, valamint a bírósághoz benyújtott iratok nyilvánosak - ideértve a még el nem bírált kérelmet és mellékleteit is - azokat bárki megtekintheti és azokról feljegyzést készíthet.
(7) A bíróság az alapítvány adatait számítógépen rögzíti.

Tündérpor # 2009.11.09. 11:29

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az alapítványt bejegyző bíróságnak a nyilvántartásba vételre (vagy hiánypótlás felszólítására) van-e kötelezően előírt határideje? (Gondolok arra, mint a Cégbíróságnak is van talán 60 vagy 90 nap...) Előre is köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2009.11.03. 17:28

Nincs mit.

dnt1x # 2009.11.03. 11:18

Köszönöm a választ :)!

dnt

ObudaFan # 2009.11.03. 10:29

Nem.

dnt1x # 2009.11.02. 22:13

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Alapító vagyok, de a 3 kurátor közül kettő nem alkalmas a feladatára. Megállapodtunk, hogy lemondanak a tisztségről. Úgy látom, hogy a jelenlegi kuratóriumi elnök mellé annak feleségét és fiát lenne jó felkérnem a kuratóriumi tagságra. Én velük nem állok semmilyen rokoni viszonyban.
Kérdésem az, hogy jogilag, netán etikailag összeférhetetlenség áll-e fenn akkor, ha egy család felnőtt tagjai alkotják a kuratóriumot?

Köszönettel: dnt

ObudaFan # 2009.10.26. 11:40

Nincs mit.

Zsabi # 2009.10.25. 20:14

Köszönöm szépen :)!

ObudaFan # 2009.10.22. 18:33

Azt kell bejelenteni, amiről jogszabály ezt kimondja. De azért van egy pár jogszabály, ami ilyesmit ír elő, meg van egy pár, amelyik nem a cégbíróságon, hanem a megyei bíróságon rendeli el a bejelentést.

Zsabi # 2009.10.22. 14:43

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Lehet, nem teljesen ehhez a topichoz kapcsolódik a kérdés, de nem találtam jobbat. A kérdésem az lenne, hogy hol lehet megnézni, vagy milyen törvény, kormányrendelet vonatkozik arra, hogy mely szervezeteket kell bejelenteni a cégbíróságon, s melyeket nem. Nekem az utóbbiak kellenének.
Előre is köszönöm a segítséget!