alapítvány létrehozása


ObudaFan # 2009.10.22. 13:36

Valószínűleg célszerűbb egyesületet, de erről nektek kell dönteni.

siposa # 2009.10.22. 13:22

Tisztelt Cím!
Tánccsoportunkkal szeretnénk egy alapítványt létrehozni. Oktatunk is és fellépéseket is vállalunk. Igazából nem tudjuk pontosan, hogy ilyen esetben egyesületet lenne-e érdemes, vagy alapítványt. Mivel gyermekek részére ingyenes az oktatás, ezért az adó 1%-val való rendelkezést kihasználnánk. Egyéb gazdasági, üzleti tevékenységet nem folytatunk, viszont számlaképesnek kell lennünk a fellépések miatt.
Előre is köszönöm segítségét!

ObudaFan # 2009.09.29. 12:59

Nincs mit.

moncsycsi # 2009.09.29. 09:45

Jó Napot!

Köszönöm Szépen a segítséget!

moncsycsi # 2009.09.29. 09:45

Jó Napot!

Köszönöm Szépen a segítséget!

ObudaFan # 2009.09.28. 13:29

Alapítványt létrehozhat, de az 1%-okkal gond lesz, ugyanis ez az alapítvány aligha lehet közhasznú, mert csak a bátyád részesül az elonyeiben, így pedig 2 éven belül az 1%-okat sem gyujtheti, így az olimpiáig aligha lesz ebbol 1%. Egyéb adományokat persze gyujthet. Ehhez alapító okiratot kell elfogadnia az alapítónak, ebben nagyobbrészt független kuratóriumot kell kineveznie, 100e Ft-ot el kell helyeznie bankszámlán, aminek az igazolását az alapító okirattal és a kérelem formanyomtatványával, valamint a kuratóriumi tagok összeférhetetlenség hiányára is kiterjedo elfogadó nyilatkozatával, továbbá a székhely használatát igazoló okirattal együtt a székhely szerint illetékes megyei bíróságon kell benyújtani.

ObudaFan # 2009.09.28. 13:29

Alapítványt létrehozhat, de az 1%-okkal gond lesz, ugyanis ez az alapítvány aligha lehet közhasznú, mert csak a bátyád részesül az elonyeiben, így pedig 2 éven belül az 1%-okat sem gyujtheti, így az olimpiáig aligha lesz ebbol 1%. Egyéb adományokat persze gyujthet. Ehhez alapító okiratot kell elfogadnia az alapítónak, ebben nagyobbrészt független kuratóriumot kell kineveznie, 100e Ft-ot el kell helyeznie bankszámlán, aminek az igazolását az alapító okirattal és a kérelem formanyomtatványával, valamint a kuratóriumi tagok összeférhetetlenség hiányára is kiterjedo elfogadó nyilatkozatával, továbbá a székhely használatát igazoló okirattal együtt a székhely szerint illetékes megyei bíróságon kell benyújtani.

ObudaFan # 2009.09.28. 13:28

Alapítványt létrehozhat, de az 1%-okkal gond lesz, ugyanis ez az alapítvány aligha lehet közhasznú, mert csak a bátyád részesül az elonyeiben, így pedig 2 éven belül az 1%-okat sem gyujtheti, így az olimpiáig aligha lesz ebbol 1%. Egyéb adományokat persze gyujthet. Ehhez alapító okiratot kell elfogadnia az alapítónak, ebben nagyobbrészt független kuratóriumot kell kineveznie, 100e Ft-ot el kell helyeznie bankszámlán, aminek az igazolását az alapító okirattal és a kérelem formanyomtatványával, valamint a kuratóriumi tagok összeférhetetlenség hiányára is kiterjedo elfogadó nyilatkozatával, továbbá a székhely használatát igazoló okirattal együtt a székhely szerint illetékes megyei bíróságon kell benyújtani.

ObudaFan # 2009.09.28. 13:28

Alapítványt létrehozhat, de az 1%-okkal gond lesz, ugyanis ez az alapítvány aligha lehet közhasznú, mert csak a bátyád részesül az elonyeiben, így pedig 2 éven belül az 1%-okat sem gyujtheti, így az olimpiáig aligha lesz ebbol 1%. Egyéb adományokat persze gyujthet. Ehhez alapító okiratot kell elfogadnia az alapítónak, ebben nagyobbrészt független kuratóriumot kell kineveznie, 100e Ft-ot el kell helyeznie bankszámlán, aminek az igazolását az alapító okirattal és a kérelem formanyomtatványával, valamint a kuratóriumi tagok összeférhetetlenség hiányára is kiterjedo elfogadó nyilatkozatával, továbbá a székhely használatát igazoló okirattal együtt a székhely szerint illetékes megyei bíróságon kell benyújtani.

moncsycsi # 2009.09.28. 10:42

sziasztok!

Érdeklődni szeretnék Alapítvány létrehozásáról, hogy magánszemélynek milyen jogai vannak erre.
Báttyám 5 éve lassan mozgássérült sportlövő, külfödi versenyeken is részt szokott venni, szeretne eljutni a Londoni Paralimpiáig, sok támogatója van, Adó1% ával is sokan hozzájárultak előrejutásához. Érdeklődnék, hogy neki lehetősége van Alapítványt létrehozni, nemtudom hol lehet ez után érdeklődni, és hogy ennek mik az elsődleges lépései. Nagyon fontos lenne a segítség!!! előre is köszönöm válaszukat! üdvözlettel: Moncsi

Sz.Márton # 2009.08.10. 08:30

Elvileg az 1996. évi LXXXI. törvény 7. § (1) "z" részétől kezdődően találni az adományra vonatkozó szabályokat, hiszen magyar cég adományoz és vélhetően itthon adózik.

andris11 # 2009.08.10. 07:45

Sziasztok!

Nekem társasági jogi problémám van, ha tud valaki, kérem segítsen.

Egy magyar cég romániai cégnek adományt juttatna. Ez a Tao tv. szerinti adomány lesz, vagy erre ezt nem lehet alkalmazni, és ha nem, akkor ez minek minősül? (esetleg térítésmentes átadás?)

Köszönöm előre is!

andris11 # 2009.08.10. 07:44

Sziasztok!

Nekem társasági jogi problémám van, ha tud valaki, kérem segítsen.

Egy magyar cég romániai cégnek adományt juttatna. Ez a Tao tv. szerinti adomány lesz, vagy erre ezt nem lehet alkalmazni, és ha nem, akkor ez minek minősül? (esetleg térítésmentes átadás?)

Köszönöm előre is!

andris11 # 2009.08.10. 07:43

Sziasztok!

Nekem társasági jogi problémám van, ha tud valaki, kérem segítsen.

Egy magyar cég romániai cégnek adományt juttatna. Ez a Tao tv. szerinti adomány lesz, vagy erre ezt nem lehet alkalmazni, és ha nem, akkor ez minek minősül? (esetleg térítésmentes átadás?)

Köszönöm előre is!

ObudaFan # 2009.07.30. 17:04

Nem lehet.

p.dorka # 2009.07.28. 12:32

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Alapítványunk fő célja a sérült gyermekek értelmi- és mozgásfejlesztése. A célok között nem szerepel a "korai fejlesztés" kifejezés, pedig jó lenne, mert többet pályázhatnánk állami és uniós pénzekre. Van-e mód arra, hogy kiegészítsük az alapítvány célját (tulajdonképpen végzünk korai fejlesztést, csak ez konkrétan nincs leírva), vagy az már módosításnak számít, és azt ugye nem lehet?

ObudaFan # 2009.06.23. 11:25

Véleményem szerint le kell mondania.

djarni # 2009.06.23. 10:16

Köszönöm a gyors választ!

Na így már teljesen világos számomra is, csak mindenhol a "rokon" kifejezést láttam, és ezért kérdeztem rá.

De mivan akkor, ha később lesz hozzátartozó, ahogy lentebb is írtam?

Arni

ObudaFan # 2009.06.22. 13:35

Nem a rokon, hanem a hozzátartozó fogalmat érdemes használni, és a házastárs és az élettárs is hozzátartozó.

djarni # 2009.06.22. 12:39

Hello!

Végigolvastam az egész fórumot kérdésekkel válaszokkal együtt, de nem találtam a kérdésemre vonatkozó választ, és mivel nem vagyok benne biztos, így megkérdezem

A kuratóriumi tagok esetén rokonnak számít-e házastárs, feleségé, éllettárs?

Illetve, ha valakinek a "párja" a tag (ami gondolom független személynek számít), és később házastárs lesz belőle, és az rokonnak számít, olyankor mivan?

Üdv.: Arni

ObudaFan # 2009.06.09. 11:22

Alapítvány tartós közérdekű célra hozható létre, azért ez itt kérdés, hogy megvalósul-e, de a bírói gyakorlatot ismerve meg lehet próbálni.

Molnár Eszter # 2009.06.09. 08:10

Célszerű-e alapítványt létrehozni egy 3 év múlva esedékes nagyobb szabású osztálytalálkozó megszervezésére. Már most szeretnék elkezdeni a befizetéseket (sok kisebb részletben), de mindenképpen hivatalos formába öntve.
Ha az alapítvány nem megfelelő, milyen más lehetőségek lennének?
Előre is köszönöm

ObudaFan # 2009.06.04. 18:05

Mindegyik kérdésre igen a válasz.

érdeklődő22 # 2009.06.04. 12:33

Tisztelt Ügyvéd úr!

Szeretnék létrehozni egy alapítványt, de a tervezés során ellentmondó információk jutottak hozzám, ezért szeretném pontosítani a következőket:

  1. Amennyiben Alapító vagyok, a tervezett 5 tagú kuratóriumban is jelen lehetek-e?
  2. A nővérem benne lehet a kuratóriumban?

(Több rokon nem lenne a kuratóriumban csak Ő meg Én)

3. Lehet egy külföldi állampolgár is ebben az 5 tagú kuratóriumban?

4. Kaphatok-e hozzáférést az alapítvány bankszámlájához (esetleg egy másik kuratóriumi taggal)?

Elnézést, ha valamely kérdés már korábban külön felmerűlt a Fórumban, de biztosra szeretnék menni a lehetőségeim felmérésében.

Előre köszönöm válaszait. Tisztelettel Endre

ObudaFan # 2009.05.29. 13:05

Igen. Elég egy elfogadó nyilatkozatot aláírni.