Belföldi / külföldi illetőség megállapítása


wers # 2018.08.04. 19:27

Biztos azt akarod, hogy innen bárki megmútse az epehólyagodat?
Azaz jobb lenne egy szakértőt személyesen megkeresned

Julika01 # 2018.08.04. 16:37

Köszönöm a linket Nonolet,elolvastam figyelmesen többször is,de sajnos nem értek az ilyen dolgokhoz. Tudna nekem kicsit segíteni, némi magyarázattal?
A legjobban az nem világos, hogy létérdek központját veszik figyelembe, vagy állandó lakcímet.
Köszönettel
Jukika

nonolet # 2018.08.03. 17:56
Julika01 # 2018.08.03. 17:43

Köszönön KBS, de tényleg komolyan kérdeztem. Tudna nekem segíteni, hogy a felvázolt személy hova fizet adót?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.03. 17:24

Ahogy Micimackó mondaná: "köszönöm, jól".

Julika01 # 2018.08.03. 17:04

T szakértők,jogászok,
Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan működik az adózás olyan személy esetén akinek másik Eu országban van lakcíme (csak ott) és vállalkozása mint "ùgymond" főállás, Magyarországon pedig rendes 8 órás alkalmazotti munkaviszonya mint "úgymond" mellékállás.
Köszönettel

Julika

wers # 2018.05.07. 17:11

Amennyiben így értékeled ezt a fórumot, ahogy gondolod. Ahogy ítéled.
Azért sokan megköszõnik

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.07. 16:47

Laikusként, ha erre a fórumra tévednek, azt hinné az ember, hogy ez egy jogászokból, szakértőkből ill.,segítőkből álló oldal. Ehelyett gyakorikerdesek.hu, vagy index gagyi fórum színvonalra akad. Kár érte. Inkább tennék fizetőssé, mondjuk egy-két sms áráért kapjon értelmes embertől választ. Hiányolom szakszerű moderációs közreműködést is.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.07. 16:39

Wers, te ezt szűrted le? Szomorú

drbjozsef # 2018.05.07. 16:31

Most nem konkrétan erre a topikra írtam persze.

drbjozsef # 2018.05.07. 16:30

Hát azért azt is beláthatjuk, hogy tényleg van néhány bicskanyitogató stílus, akitől én se venném szívesen a segítséget, még ha értékelhető is lenne (bár általában nem az). De hát ez egy fórum, nem tanácsülés, eszerint kellene hozzáállni a kérdezőnek is.

wers # 2018.05.07. 15:28

Elnézést, de te minősítetted azokat, akik válaszoltak. Segíteni akartak.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.07. 15:02

József ne kábíts

drbjozsef # 2018.05.07. 12:59

Ugyan már, a kérdezők 98%-a egy igen vagy nem választ vár még olyan kérdésre is, amiről a Kúria is hatszáz oldalban értekezik, ráadásul a kettő közül is csak azt hajlandó elfogadni, amelyik passzol a vágyaihoz, még akkor is ha azok a realitás olyan talaján állnak, mint a lapos föld egy csillámfaszláma hátán egyensúlyozva.

oligaliga # 2018.05.07. 12:40

egyötvenes68

Máskülönben tévedésben vagy, mert a kérdező Palada sem kapott használható választ.

Ebben Te tévedsz. Az első válaszban, amit kapott (mellesleg tőlem), benne volt, hogy mit érdemes tennie. Csak el kell olvasni.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.07. 11:48

wers nem azt írtam, hogy itt estek neki valakinek, hanem, hogy „ Rengeteg normálisan kérdező kapja meg a kioktatást, holott teljesen más volt a kérdése.
Jellemzően ezen a fórumon, más topikokban történnek a kioktatások, sértések. Látom neked se megy a szöveg értelmezése, pláne még az is,hogy nagyon muszáj volt rám írnod. Máskülönben tévedésben vagy, mert a kérdező Palada sem kapott használható választ.

wers # 2018.05.07. 08:17

Nézd a te esetedet nem ismerjük, de látható a leírásodból, hogy ezt személyesen kellett megoldanod, és a nav-nál.
Távgyógyítani sem lehet mindent (bár sokan hiszik, remélik).

Itt pont nem esett neki senki sem a kérdezőnek. Palada a lehetőségekhez mérten választ kapott.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.07. 07:31

T.Wers!

korrekt választ csak a korrekten, érthetően és minden lényeges adatot közölve lehet kapni.

Sajnos ez nincs mindig így! Rengeteg normálisan kérdező kapja meg a kioktatást, holott teljesen más volt a kérdése. Nem régen ugrottam össze szomorú....kaputelefon szerelővel, mert indokolatlanul pont egy ilyen kérdezőnek esett neki. Sorolhatnám a válaszolókat, hogy mekkora bunkók és még pofátlanul rá is játszanak.

NAV-nál nem találgattak, ők elsőre értették a kérdésem, csak külföldről be kellett szereznem igazolásokat és ők elrendelték ennek teljes vizsgálatát, ezért kellett a személyes megjelenés is. Rájöttem, hogy elsőre is ezt kellett volna tennem, és tisztelet a kivételnek, nem pedig az idióták válaszait olvasgatni. "Jogi fórum" nevéből nem erre gondolna az ember, hogy "gyakorikerdesekek.hu, vagy index fórum" színvonalával találkozik.

wers # 2018.05.07. 05:44

OFF
Azért azt nem árt tudni, hogy korrekt választ csak a korrekten, érthetően és minden lényeges adatot közölve lehet kapni.
ON

Igaz, több fordulós levelezés és személyes jelenléttel jutottam el korrekt megoldásig.
Úgy tűnik elsőre ők is csak találgattak, mi a kérdésed.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.06. 05:54

Szerintem jobban járnál ha NAV-nak írnád meg kérdésed, mert arról lesz papírod, hogyan cselekedj? Saját példámból okulva, évekkel ezelőtt tettem fel itt kérdéseket és kioktatásokkal együtt oltári nagy baromságokat válaszoltak. Igaz, több fordulós levelezés és személyes jelenléttel jutottam el korrekt megoldásig. Tehát irány NAV, ők majd korrektül segíteni fognak!!!

Rexor # 2018.05.05. 20:17

Ha nincs kettős egyezmény akkor az Szja. törvény rendelkezéseit kell alkalmazni, tehát a leírtak alapján nem lesz magyar adózási illetőségű.

nonolet # 2018.05.05. 20:11

Milyen szempontból nézett illetősége?

Palada # 2018.05.05. 16:16

nem erre irányult a kérdés, azt tudom, hogy külföldi illetőségű magánszemélyként is kell adózni minden Magyarországon keletkezett jövedelem után.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.05. 15:40

Azt akarod ilyen kacifántosan megkérdezni, hogy kell-e Magyarországon adóznia az ingatlan bérbeadása után? Kell.

Palada # 2018.05.05. 15:26

Nincs kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény az adott országgal.