Építményadó nyilvántartásból kimaradás


bobopapa # 2018.05.14. 12:51

Tisztelt Hozzáértők!
X város jegyzőjétől az alábbi, nem tértivevényes levelet kaptam 2010-ben (amint most megtaláltam).
Tárgy: adóbevallásra felszólítás
Tisztelt Címzett!
A 2010. évi XC. tv. 23.§ 2011.01.01.-től megszüntette az üdülő utáni idegenforgalmi adó megnevezésű adónemet.
X város képviselő-testülete döntése alapján a hétvégi ház és üdülő épület után 2011.01.01.-től építmény adót kell fizetni.
….
Kérem, hogy a fenti módosítás miatt a melléklet nyomtatványt 2011.01.15.-ig hiánytalanul kitöltve szíveskedjék visszaküldeni. Megértését és együttműködését köszönöm.
X. 2010.12.06.
X.Y. címzetes főjegyző
Sikerült nem visszaküldenem a nyomtatványt.
Az üdülőt 2000-ben vásároltam. A levélben említett idegenforgalmi adót 2010-ig fizettem.
Most eladási fázisban van az üdülő. Az önkormányzatnál telefonon érdeklődtem, hogy van-e adótartozásom. Sem a nevem alapján, sem az üdülő címe alapján sem helyrajzi szám alapján nem találtak meg a nyilvántartásukban. Valószínűsítem, hogy 2011-ben az építményadós nyilvántartásba nem kerültem be, mert nem küldtem vissza a nyomtatványt. Az önkormányzat pedig nem ellenőrizte le, hogy akik a korábbi idegenforgalmi adós nyilvántartásban benne voltak, azok át kerültek-e az építményadós nyilvántartásba. Az X város hulladékgazdálkodási Kft.-je (azono a címe az önkormányzatéval) nyilvántartásából nem vesztem el, azóta is fizetem a nekem küldött számláik szerinti összeget.
Mit tegyek.