Hogy van ez az elővásárlási jog normál


lajcsó # 2018.10.06. 11:50

Meg kell kötni a szerződést, majd közzé tenni ("kifüggeszteni").
Utána aki bírja, marja!

nyusziful001 # 2018.10.06. 09:53

Sziasztok!

Van egy mezőgazdasági területem. Pont nincs egy hektár.
Érdeklődnék, hogy ettől függetlenül ugyanúgy ki kell függeszteni 60 napra az adás-vételi szerződést az elővásárlásra jogosultak miatt?
Illetve nekem kell kiértesítenem, ha jól olvastam az aktuális föld tv.-ben az elővásárlásra jogosultakat. Hol tudom megkérdezni, kik ezek az emberek? Illetve mi a sorrend köztük?
Már jelentkeztek a területre vevők.. de elég érdekes hozzáállással.. miszerint " csak ő jogosult elővásárlásra Gipsz Jakab nem " :D.. Szóval szeretnék a végére járni, mert eléggé dúl a rosszindulat..

Köszönöm a segítséget!

SaireyVMK # 2018.07.21. 11:06

Kevered a mezőgazdasági földterületekkel.
Lakóingatlannál a szomszédnak nincs semmi köze az ingatlanhoz. Hacsak nem rendelkezik tulajdoni hányaddal az adott ingatlanban.

Elővásárlási joga ugyanis többnyire csak a tulajdonos társaknak van.

A többi kérdés viszont valóban elgondolkodtató(már több tulajdonostárs esetén és nem szomszédokkal)

LelkesK # 2018.07.17. 13:49

Hogy van ez az elővásárlási jog normál belterületi családi ház esetén?

Úgy hallottam, hogy a szomszédoknak elővásárlási jogai vannak.
Tehát ha jön egy vevő s a szomszédom is adna annyit a házért akkor köteles vagyok neki odaadni?
És mi van ha mindkét szomszédom meg akarja venni? Akkor bármelyiknek eladhatom, ha ugyanannyit ígér mert mindkettő szomszéd? De lehetséges hogy annak adom oda aki kevesebbet fizet ugyan, de KP-t adna azonnal, vagy köteles vagyok várni ha a másik szomszéd többet ígér ugyan, de hosszú hitelezési folyamat várható, s egyáltalán nem biztos, hogy a végén megkapja a hitelt...?