Mérőóra átíratás


MajorDomus # 2014.01.24. 21:54

watson

éppen erről van szó!

egy éve béreli a lakást,a vizórát 8 évente cserélik.
miért ő fizesse az előző 7 év, ,használatát,,?

MrWatson # 2014.01.23. 22:48

én máshonnan közelíteném:
A bérlőt terheli a használat, elhasználódás, fenntartás költsége, a tulajdonost pedig az értéknövelő beruházások, felújítás költsége.
A fővízmérő a szolgáltató tulajdona, azt ingyen kicseréli, a mellékmérő vízóra viszont a tulajdonosé vagy másé ;) de a szerződő köteles hitelesíteni ha egyénileg kíván elszámolni és nem a társasház felé átalányban. A hitelesítés (és ezzel a csere) a használat része, ennek a tulajdonosra hárítását nem tartom tisztességesnek, esetleg ha a használat és a hitelesítési 6-8éves időszak nagyon nem állna arányban akkor a tulajdonossal érdemes megosztásról egyezkedni.
Másfelől lehet úgy is gondolkodni hogy kinek az érdeke hitelesíteni, ha azt nem kötelező megtenni.

MajorDomus # 2014.01.23. 22:05

hem egészen,mert a vizóra a a lakás tartozéka,
az a tulajdonosé.

ne fizesd ki a. óracserét,melegvized akkor is lesz,
legfeljebb a társasháznak fizeted meg az átalány vizdijat.
jelzem,nem biztos hogy jobban jársz!

monalisa1 # 2014.01.23. 13:42

Ha bérletről van szó akkor próbálj megegyezni a bérbeadóval: kifizeted a beköltözéskor rögzített tartozást, de le is lakod azt...

monalisa1 # 2014.01.23. 13:38

Az adásvételi szerződéskor rögzíteni kellett az óraállásokat valamint lehetőleg együtt bemenni a szolgáltatókhoz, te a nevedre történő átírás végett az eladó pedig az esetleges tartozása rendezése dolgába... Neked ahhoz semmi közöd hajtsa be a szolgáltató az eladón ahogy tudja, ergo az már a kettőjük meccse.

wers # 2014.01.23. 10:21

Elsőre abból kell kiindulni, mire szerződtetek. Ha ez kimaradt, és most kell erről megállapodni, mondd neki, ha te fizeted, akkor ha mész onnan, viszed az órát is.

Bánat # 2014.01.23. 07:40

Bocsi, nem mint vevőt, hanem mint bérlőt...

Bánat # 2014.01.23. 07:37

Az alábbi problémával küzdök. Egy éve bérelek egy lakást, fizetem a lakbért, a közös kötséget, és a rezsit( víz, villany, gáz, fűtés).
Most kaptam egy értesítést, miszerint a melegvíz mérő vízóra hitelesítése lejárt, és csenélni fogják melynek díja 6.900 HUF.Megkerestem a tulajdonodt, hogy ezt mily módon kívánja rendezni.
A válasza:"Sajnos, ezt jogszabály írja elő, így ez a rezsi része. Ellenkező esetben nincs meleg víz szolgáltatás.". Kérdem én mi van ha egy hónap múlva másik albérletbe költözök? Akkor nekem ki fizeti meg a vízórát?
Tényleg ez is rezsinek dzámít, és engem mint vevőt terhel a költsége?

pappcs # 2014.01.17. 19:46

Fizetési meghagyással vagy polgári perben.

zsana82 # 2014.01.17. 19:24

Tisztelt Fórum!

Segítséget szeretnék kérni gázátírás-óraállás ügyben.
ZZZ eladta a házat XXX-nek 1000m3 óraállással ami adásvételiben rögzítve van. Az átírás elhúzódott és a szolgáltató 1600m3-el írta át SSSnek (aki végül beköltözött, de nem a tulajdonos). ZZZ kapott egy végrehajtást hogy 600 m3-el lóg mert ez az ő nevén maradt. Hogyan tudja behajtani XXX vagy SSS-en?
Segítséget előre is köszönöm!

tartaruga # 2014.01.16. 07:06

Tisztelt Fórum!

Egy kedves ismerősöm nevében írok, kérem adjanak tanácsot:
Hogyan történhet az, hogy az Elmű átírja a villanyórát a ház tulajdonosának a nevére, az előző fogyasztó tudta és beleegyezése nélkül?
Az előző fogyasztó a ház birtokosa birtokvédelemmel lakja az ingatlant életvitelszerűen,évek óta hátralék nélkül fizeti a számlákat.A tulajdonos per kimenetelétől függően van bejegyezve az ingatlanba.
Szerintem legalább egy lemondó nyilatkozatot alá kellett volna írnia a birtokosnak...
Tehetnek feljelentést?

imho # 2013.12.15. 20:31

Kedves Nempiros! Ugyanilyen helyzetben vagyok, es a GDF SUEZ-zel meg nem sikerult dulore jutnom. Meg tudna irni hogyan sikerult az orat visszairatni a nevere? En is hivatkozom jogszabalyra, kormanyrendeletre, de folyamatos az alutasito valasz reszukrol. Segitseget elore is nagyon koszonom. A vizzel is ugyanez a helyzet, kiveve hogy ott egy kedves munkatars atirta a nevemre, viszont rajtam akarjak behajtani a tartozast csak ahogy on is irta, arra hivatkozva, hogy a tulajdonos egyetemleges felelosseggel tartozik a vizfogyasztasert, egy visszadatumozott vizgazdalkodasrol szolo kormanyrendelet kovetkezteben. Ami persze nevetseges es felhaborito.

Nempiros # 2013.09.05. 15:44

Kedves Fórumozók! Egy igen nagy problémám van. Édesanyám bérbe adta ingatlanát, melyből a bérlők hosszas huzavona után elmentek, viszont rengeteg számlát hagytak kifizetetlenül maguk után. Mivel az áram és a gáz, az ő nevükön volt, így azt át tudtam iratni (nem volt egyszerű, ügyvédhez is fordultam) és így nem kellett kifizetni a tartozásukat, kötöttek velem új szerződést. A víz viszont kicsit bonyolultabb. A bérlők előtti albérlő nevén van, és azóta úgy folytatódott (megkértem őket, hogy irasság át, de nem tettek ennek eleget), viszont így, hogy elmentek a bérlők, a tulajdonoson (rajtam/édesanyámon) akarják behajtani a közel 150.000es adósságot, amit én nem tartok fairnek. A gáznál is így indult, de kiderült, hogy van egy gázszolgáltatási törvény, aminek értelmében kötelesek voltak velem szerződést kötni. A víznél tudjátok-e, hogy van-e hasonló, vagy mindenképp rám hárítják a tartozást. Jelzem, nem írtunk alá semmit (a mostani üzeltszabályzatnál szerződésnél a tulajdonossal aláiratnak egy nyilatkozatot, melyben kezességet vállal a bérlő nem fizetése esetén) Mi nem emlékszünk, hogy lenne ilyen, lehet-e valamit tenni?

Köszönöm segítségeteket!

MajorDomus # 2013.07.18. 16:53

Gondolnám,hogy ez természetes.

A te fogyasztásodat a tulajon hajtják be ha elköltözöl Londonban,s nem fizeted ki a gázszámlát.

Vadmalni # 2013.07.18. 06:56

Tisztelt Fórumozók,

Albérletbe költöznénk, és a tulajdonos ragaszkodik a mérőórák átírásához.
Kérdésem az lenne, hogy származhat-e nekem ebből problémám a későbbiekben? Beleegyezzek-e?

Köszönettel:
Erika

MajorDomus # 2013.05.24. 17:43

miért nem kérdezed meg tőlük?

rockmachine # 2013.05.24. 13:05

?

rockmachine # 2013.05.23. 12:25

Kérdés, igaz-e, hogy az ELMŰ úgy módosította az ÁSZF-et nemrégiben, hogy az ingatlan tulajdonosát terheli villany-számlatartozás, ha a felhasználó nem fizet?(most itt nem a villanyóra át nemírása mint szankcióra gondolok, hanem konkrétan fizetési kötelezettségre) köszi

monalisa1 # 2013.04.15. 12:13

A legelső h a telken belül saját költségen kialakítani egy villanyóra-szekrényt. (Azt hogy "hová" valamint "mire" azt te határozod meg.) Ezt követően igénybejelentés., a várható költségeknél van ami fix áras, van aminek várható összege itt nem tudható pl. milyen messzíről kell elhozni az áramot stb.

A szolgáltató ügyfélszolgálatánál akár már előzetesen is tájékoztatnak mindenről, keresd meg őket telefonon és/vagy e-mailban.

A 8 munkanapon belüli áramot ne vedd szentírásnak., nem tudhatjuk mennyi a már előzőekből elrendelt- megrendelt munka, valamint van-e elég kapacitás...
Bizonyára igyekezni fognak ahogy tudnak.

---
  • laikus hozzászóló
Frumo # 2013.04.15. 09:57

Tisztelt Szakértők!

Ingatlant vásároltunk. Lakóövezetben található, de az ingatlan nem lakóingatlan (művelésből kivett kert - hétvégi ház). A villanyóra közterületen volt egy szekrényben. Nem sikerült 15 napon belül elintéznünk, így mielőtt átírattuk volna, a szolgáltató (ELMÜ) leszerelte. A szomszéd otthon volt, neki azt mondták, hogy oda már nem is szerelhetik vissza.

Aminek örülök: Így legalább a régi óra állása biztosan nem érint minket és az ingatlanra kerül a mérő.

  • Mi a teendőm, hogy újra legyen áram az ingatlanban?
  • Milyen költségekre számíthatok?
  • Milyen költségeket terhelhet rám a szolgáltató és mit köteles saját költségére megcsinálni?
  • Jól tudom, hogy kötelesek szerződést kötni (8 nap)és szolgáltatni?

Köszönettel,
Mészáros Gergely

Dczikora # 2013.01.18. 08:55

Előrefizetős az óra. Megnéztük már hogyan lehet! Elismeri,h övé atartozás. Kijelentkezik errőla címről. És viszi magával a tartozást....hónapokkal ezelőtt azt mondták ezt nem lehet...most meg lehet...kíváncsiak leszünk a végeredményre!!
Jövök majd a fejleményekkel!

MajorDomus # 2013.01.17. 21:45

miért nem tudod átiratni?

ki kell röptézik egy nyomtstvánxt,lesállás,gyári szám,stb.

kijelentkező fogyasztó(a mama) aláir,te mint uj fogyasztó,az óraállásig kifizeted a mama helyett,és pont. tied az óra.

mi a gond?

Dczikora # 2013.01.17. 20:27

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a nagy problémám, hogy édesanyám nevén van az Elmű-s óránk! Sok tartozás van, amit sajnos nekünk kell fizetni, mert nem is tudná és nem is akarná fizetni. Ő már nem lakik velünk kizárólag lakcímkártya alapján, az órát azonban nem tudjuk átiratni. Az lenne a kérdésem, ha ő kijelentkezne erről a címről, bejelentkezne állandó lakcímre máshová, akkor tulajdonképpen a tartozását is vinné magával és az órát egy itt lakó nevére kellene iratni!? Köszönöm előre is a gyors segítő válaszokat! :) Szép napot/estét mindenkinek!

Üdvözlettel:

Dalma

Mufurc_nagyon # 2013.01.16. 16:21

Kedves Zizi51!

Önnel packázik a szolgáltató.
Lépjen fel határozottan. Mutassa be az új tulajdoni lapot.
Tájékoztassa a szolgáltatót, hogy a szerződő féltől hajtsa be a tartozást. Ön nem felel a szerződés szegésért.
Tájékoztassa az ügyintézőt/főnökét, hogy az onbucman-hoz fordul a jogsértő magatartás és erőfölénnyel történő visszaélés miatt.

Bérlő nevére nem ajánlom a szerződést kötni.
Amennyiben a bérlő nem fizet Ön felmondhatja a szerződést és így a bérlő biztos "elrohan" az ingatlanból.

Előtte egyszerűbb lett volna a dolog.(pld vételárból visszatartás, stb)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

SolnesM # 2013.01.16. 14:53

Zizi51 Zizi51 !

Az ügyvédednek mire adtad a pénzt ??
Adásvételnél kell az ügyvédi ellenjegyzés, sőt a legtöbb embernek még az okírat szerkesztés is.
Ezért pénz jár az ügyvédnek - ennek fejében a kapcsolódó felvilágosításokat csak megadta !
Ja hogy nem a Te ügyvéded volt ?? !

Az nagy hiba !!

hozzátartozóm az eladó(adós), ezért nem írják át az órát? honnan tudják a rokoni kapcsolatot?
Az nem számít . A szolgáltatónak kell a pénz, valakinek ki kell perkálni !!