Autó eladása után fizetendő adó


pokk # 2008.04.13. 07:10

Köszi.

Akkor asszem belevágok.

Mellékes kérdésem: tudom, hogy az ingatlan adás-vétel adózása más kategória. Azonban ingóságok esetében ez mindig fennáll?

Nem nagy pénzek, de érdekelne. Köszönöm

Goodwitch # 2008.04.12. 14:50

Az eladási árból levonhatod a vételárat, az üzembehelyezési költséget, és minden, a vásárlással kapcsolatos költséget (átírási illeték stb.). A fennmaradó összeg a jövedelem. Ennek 25%-át kell adóként jövő májusban az szja bevallásban bevallani és kifizetni.


Goodwitch

pokk # 2008.04.12. 14:43

Szép jó napot kívánok.

Van saját nevemre opcióm kedvező áron venni egy használt autót, némely feltétekkel. Többek között az, hogy azonnal nevemre kell vegyem. Tehát nem lehet közben senki más, csak én.

Utána tovább is adhatom, akár haszonnal. Nem túl sokkal, de egy kis papír és pénztologatást bőven megérő pénzösszeg.

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi adót kellene fizetnem. Az autó vételárával és átírásának költségeivel csökkenthető-e az adó alapja? Ez azért nagyon nem mindegy, mert ha nem csökkenthető, akkor az eladás után fizetendő adó sokkal több, mint az egész ügyleten a nyereség.

A dolog egyszeri, magánszemély vagyok, hivatalosan semmi közöm autókereskedelemhez.

Válaszokat előre is köszönöm