Pénztárgép


Szabó Györgyi # 2013.08.27. 15:22

ONLINE PÉNZTÁRGÉP
kérem, írjátok meg, hogy 8623 TEÁor szám, azaz fogorvosi járóbeteg ellátás köteles-e online pénztárgépet beszerezni, alkalmazni? (ugye nem?) A NAV oldalán van állítólag egy hely ahol teáor alapján meg lehet nézni az online kötelezettséget, ezt most sajnos nem sikerült megtalálni.
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

mona12 # 2011.06.29. 15:13

Azt szeretném megkérdezni,hogy mire jó a pénztárgép fekete doboza és hogyan lehet vele visszaellenőrizni a dolgozót illetve hogy milyen részletesen?
Válaszukat előre is köszönöm!

akciospenztargep # 2011.02.06. 17:32

Kedves Hequilla,

A pénztárgép használatában bekövetkezett fontosabb változásokról az APEH-t értesíteni kell. A pénztárgép tulajdonos váltását APEH engedéllyel rendelkező szakszervizzel kell elvégeztetni, aki 15 napon belül a változásról APEH adatközlő nyomtatványon értesíti az adóhivatalt. A kérdésedre tehát a válasz, nem csak, hogy igazolnod kell tudni a gép eredetét, de annak üzemelési helyét az APEH folyamatosan nyomon is követi.

Az APEH rendszeresen vonja meg a használati engedélyét a régebbi pénztárgépeknek, ezért annak is célszerű utána járni, vajon átírható-e még egyáltalán a kiszemelt gép.

Nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez, de meg kell említenem, hogy tulajdonosváltáskor a pénztárgépben a hatályos jogszabályok szerint ki kell cserélni a feketedobozt. Ez géptípusonként 20.000-25.000Ft.
Ezt mindenképpen hozzá kell számolni a gép vételárához. Mérlegelni kell, pénzügyileg vajon megéri-e a használt gépből eredő kockázatot felvállalni, miközben 50.000Ft környékén már új, beüzemelt pénztárgépet vásárolhatunk.
Például itt http://akciospenztargep.hu

üdvözlettel,
akciospenztargep.hu

nandy # 2010.08.24. 07:30

Miért ne tudnál számlásan vásárolni?

Hequila # 2010.08.23. 21:19

Üdvözlök mindenkit!

Friss vállalkozóként pénztárgépet szeretnék venni. Ha lehet, megoldanám használtan.
Van egy pénztárgépes ismerősöm, aki azt mondta, hogy egy esetleges APEH ellenőrzés alkalmával a pénztárgép származásáról is fel kell tudnom mutatni számlát. Ez tényleg így van? Vagy elégséges - használt gép esetén - egy adásvételi is? Egyáltalán ellenőrizhetik a pénztárgép származását?

Köszönöm!

visa (törölt felhasználó) # 2009.07.09. 18:16

Köszönöm.

Feri29 # 2009.07.07. 13:10

Pénztárgép kell, a büntetés nem tudom mennyi lehet.

visa (törölt felhasználó) # 2009.07.07. 12:11

Senki sem tud segíteni?

Kit kérdezzek akkor meg? APEH?

visa (törölt felhasználó) # 2009.06.30. 21:56

Sziasztok,

Egy elég sürgős kérdésem lenne.

Egyéni vállalkozó egy áruház bejáratában szeretne szendvicseket és üdítőket árulni.
A működési engedélyen lévő üzletkör száma:
2140 - Egyéb vendéglátóhely

A kérdésem: mindenféleképpen kell pénztárgép, vagy elég nyugtákat írni?

Ha kell pénztárgép, és ennek ellenére nincs, hanem nyugtáznak, milyen büntetésre lehet számítani egy ellenőrzés során ?

Előre is köszönöm a segítséget.

gecko4 # 2009.02.26. 13:54

Nem az a fö bajom,hogy felraktak,hanem az hogy nem értesitettek róla!

bigdady # 2009.02.26. 08:35

Kinek tartoztál 90 napon túl minimálbér összegét meghaladóan? Ott érdeklődj.

gecko4 # 2009.02.26. 08:24

Sziasztok! Szerettem volna egy vásárló kártyát,majd közölték nem lehet,mert bár listán vagyok. Kérdésem értesités nélkül fel kerülhetek??? Ha nem,mit tehetek?

japanc # 2009.02.26. 07:49

Figyelmükbe ajánlanám APEH engedéllyes, eredeti japán pénztárgépeinket. www.japanpenztargep.hu

santane # 2003.10.11. 19:01

Köszönöm a választ. Nekem nem volt olyan egyértelmű, ezért kérdeztem. Ahogy én tapasztalom, nagyon sok hasonló szolgáltatásnál nem használnak pénztárgépet, ezért gondoltam, hogy ezt a költséget megúszhatom.
Lenne még egy- hasonlóan az előzőhöz mindenki számára nyilván evidens - kérdésem. Nevezetesen, hogy amennyiben a gépezetet, mármint a szaunát még a vállalkozói igazolvány kiváltása előtt veszem meg, az áfáját elveszítem? Azt tudom, hogy 3 évvel visszamenőleg elszámolható, illetve adóalapból levonható az ára, de mi a helyzet az áfával?
Előre is köszönöm a választ.

Béres-Deák Attila # 2003.10.11. 17:32

Bizonyára sokaknak van fogalma. Tekintettel arra, hogy a probléma megoldása annyira nyilvánvaló, gondolom azért nem törték magukat a válaszadással. Ütögesd bátran a pénztárgépet. Jogszabályt nem találsz a neten. Ugyanis hatályosított jogszabályhoz hozzáférés ma még Magyarországon nagyon sok pénzbe kerül.


attika

santane # 2003.10.11. 16:48

Ezek szerint senkinek fogalma sincs? Ez szolgáltatásnak minősül nyilván, és ha nem adok el semmit, akkor lehet, hogy nem kötelező? Valaki válaszoljon már!

santane # 2003.10.10. 09:43

Ha infraszaunát szeretnék egyéni vállalkozásban működtetni, kell-e használnom pénztárgépet? Hol találok erre vonatkozó jogszabályt itt a neten?