Fórum adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl     új hozzászólás

TB fizetés

wers #   2017.02.18. 12:56

????
Ennek mi az értelme? A biztositott nevére kiállitja a NAV a csekkelet, hogy kiadja fel, teljesen mindegy. Minek bonyolitani?

nonolet # e-mail 2017.02.18. 12:49

Más is magára vállalhatja (nyilatkozatban), hogy
ő fizeti az illető helyett a havi 7110 Ft-t...

wers #   2017.02.18. 11:44

(vagy valaki helyette)
Ezt hogyan érted? Egyénileg egyszerűbb és olcsóbb. Vagy nem?

nonolet # e-mail 2017.02.18. 11:24

Kérhetik, ami 5 éven belül van és fizetős lett volna.

Kezdje el fizetni (vagy valaki helyette) és kész...
Jó eséllyel nem derül ki a hiány.

Bridget91 # e-mail 2017.02.18. 07:38

Van egy ismerősöm, akinek évek óta nincs munkája, és nem is fizette maga után a tb-t. Viszont tavaly év vége fele volt kb 2 hónapig bejelentett munkahelye. Azóta megint nincs, és nem jelentette be, igy is évekre visszamenőleg kérhetik a befizetést vagy csak a legutóbbi pár hónapot veszik figyelembe?
Köszönöm

nonolet # e-mail 2017.02.07. 19:11

"ráterhelnék a tartozását a házra."

Ha kiderül és
ha nem mérséklik és
ha nem is fizeti ki senki és
ha végrehajtásra kerül...

Akkor végül majd egyszer igen.

De addigra ki lehet fizetni apránként.
Végül is max ~ 400-450 eFt-ról lehet szó.

nonolet # e-mail 2017.02.07. 19:07

Muszáj lesz bejelentkeznie és fizetni ezután.

Kivéve, HA szociális alapon mentesülhet.
Ezt az önkormányzat tudja megmondani és igazolni.

Amúgy nem négy év az elévülés, hanem 5 év.

• * -

Egyébként...

1.
Mostantól bejelentkezik és fizeti a havi 7110 Ft-t.
Vagy az fizeti, aki vállalja helyette...
(van mód rá, hogy MÁS fizesse neki)

2.
A múltról pedig hallgat, hátha nem szúrja ki a rendszer.

HA MÉGIS kiszúrja, akkor majd ír kérelem-könyörgést az elengedésre.
HA nem engedik el akkor pedig a részlet fizetésre...

• * - * -

Jó tudni, hogy attól még DÍJTALANUL ellátják, hogy nincs fizetve! sőt utólag sem kell kifizetnie a ellátást.

Csak az orvos mindig mondani fogja, hogy: "jájj nem tetszik fizetni a TB-t"

Tehát nyugodtan elmehet a dokihoz.
Az majd riogatja a adóhivatallal, de ellátja.

Vagyis,

• ha van TAJ kártyája,
  • akkor kap díjtalan ellátást is.

Attól függetlenül, hogy fizeti-e a TB-t!

Mert két külön dolog az ellátás maga és a fizetnivaló.

eevee # e-mail 2017.02.07. 16:59

Kedves fórumozók, egy igen nehéz kérdéssel fordulok hozzátok.

Édesanyám idén lesz 60 éves, munkanélküli, semmilyen ellátást nem kap, a testvéreimmel minden hónapban kifizetjük a ház rezsijét, és mindig küldünk neki pénzt mindenre.

Viszont mostanában sokat panaszkodik az egészségére, mondtuk neki, hogy elvisszük orvoshoz, de végül elmondta, hogy azért nem akar orvoshoz menni, mert ezer éve nem fizette be a társadalombiztosítását.

Most utána néztem, hogy 4 év az adótartozás elévülési ideje. De ezt az összeget lehetetlen kifizetni. Mit lehet ilyenkor tenni? Bevállalnám, hogy ezentúl személyesen intézem az TB fizetését is.
Életkorra, mozgásszervi betegségekre hivatkozva, munkanélküliségre méltányossági alapon lehet kérni csökkentést, részletfizetést?

Attól félek, ha most elkezdeném neki fizetni neki az egészségügyi hozzájárulást, akkor jönne egy levél adótartozásról és ráterhelnék a tartozását a házra.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

kriszta82 # e-mail 2017.02.06. 23:49

Szeretném megkérdezni,hogy ha külföldön biztosított lettem a férjem àltal,és a Tb-t eddig itthon magam utàn fizettem,ezt az Apehnál is be kell jelentenem vagy elég csak ar OEP,-nél?

Zengőbérci #   2017.01.31. 09:11

1. A regisztráció önmagában nem mentesít az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség alól, csak a Tbj. 5. § taxációjában szereplő jogviszonyban állás mint pl. munkaviszonyban álló, vagy álláskeresési járadékban részesülő személy.

2.A jogviszony megszűnését követő 45 napig járulékfizetés nélkül ellátják, ezt követően azonban be kell jelentkezni a NAV-nál és (a dolgog érdekessége, hogy jövedelem hiányában is) meg kell fizetni az előírt járülékot.

3.Ez alól azonban van további kivétel. A kivételek zártkörű felsorolását a Tbj. 16. szakaszában találja. Ilyen pl. a hajléktalan, a nappali tagozatos tanuló, a fogvatartott, kiskorú stb.

4. Aki rászorult a járási hivataltól kérheti, hogy mentesítsék a fizetési kötelezettség alól. A rászoriltság feltételeit a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 54. §-ban találja.

Esetleges további kérdéseivel a kormányablakhoz, vagy a járási hivatalhoz fordulhat, illetve azokat felteheti a Kormányzati Ügyfélvonal 1818@1818.hu e-mail címén is.

Lásd még a NAV honlapját itt: https://www.nav.gov.hu/…0140414.html

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.01.31. 07:39

Pont azt fogod tenni.

www.kbs-ugyved.hu

slyfox2101 # e-mail 2017.01.30. 22:35

Tisztelt fórumozók!

2016. Szeptember 30-án megszűnt a munkaviszonyom, volt pár esetleges álláslehetőségem, ezeket megvártam míg mindtől kapok választ, addig nem mentem el a munkaügyre (sajnos). Mivel sehova sem vettek fel, ma elmentem a munkaügyre regisztrálni. Amikor az ügyintéző meglátta a dátumot valami NAV általi büntetésről beszélt a TB miatt. Mivel nem volt nálam minden kellő papír, így egy függő hatályú "szerződést" kaptam, és a hiányzó papírokat Február 9-én kell bemutatnom. Ha be vagyok regisztrálva onnantól tudtommal rendezve lesz a TB-m, ilyenkor mivan ezzel a kieső pár hónappal?

A büntetéssel kapcsolatban mire számíthatok, illetve tudok-e valamit tenni ellene, például visszamenőleg kifizetni, vagy bármi?

Köszönöm.
Dávid (24)

Rexor # e-mail 2017.01.27. 12:31

Ha tudod bizonyítani, hogy Angliában biztosított vagy, akkor ezt a dokumentumot küldd el a NAV-nak, lehetőleg magyar fordítással. Azt is írd le, hogy mikortól kezdődött a biztosításod Angliában.

surprise # e-mail 2017.01.26. 23:00

Tisztelt forumozok!

4,5 eve angliaban elek es dolgozom. Sajnos akkor nem jelentkeztem ki a TB bol viszont nem huzhatom a dolgot, egyszer szembe kell fordulni korabbi felelotlen onmagammal es bejelenteni.
Azt szeretnem kerdezni hogy hol es hogyan kezdjem el a folyamatot? Szamit az hogy az adobevallasom nullasra volt kihozva kijovetelem utan 2 evig vagy az mas teszta es semmihez semmi koze? Mennyire komoly birsagra szamithatok, vagy egyaltalan mennyire aggodjak a kovetkezmenyek sulyossaga miatt?

Elore is koszonom a valaszt, a betukeszletemben nincsenek ekezetek, elnezest.
Minden jot
Balazs (29)

Rexor # e-mail 2017.01.19. 10:07

Ez az egészségügyi szolgáltatási járadék, és igen meg kell fizetni, hacsak nincs olyan juttatása, amely alapján biztosított lesz.

kallaf # e-mail 2017.01.19. 10:02

Tisztelt fórumozók!

Van egy értelmi sérült lányom,aki 30-éves,80%-ban rokkant,semmi jövedelme nincs,csak családi pótlékot kap.Munkaviszonya nincs.A NAV-tól kapott levelet,fizessen be 77500 ft adót, mivel semmi munkaviszonya nincs.Mit lehetne ilyenkor tenni?Köteles vagyok kifizetni,mármint én,az édesapja,vagy mit lehetne tenni? 80-ezer rokkant nyugdíjból nagyon nehezen gazdálkodnám ki.
Megköszönném,ha valaki tanáccsal ellátna.

decsi # e-mail 2017.01.10. 19:01

Tisztelt Fórumozók!

A férjem külföldi áthelyezése miatt 3 éves kiküldetésre az USA-ba költözünk. Én ott a vízumom miatt nem tudok munkát vállalni, itthoni munkaviszonyom megszűnik. Az USA-ban családi eü.biztosításunk lesz, itthon a férjem fizetéséből vonják az ő járulékait. Nekem kell-e a kint töltött időszakra itthon bejelentkeznem a T1011-es nyomtatvánnyal eü.járulék fizetésre? Az egyik ügyintéző a NAV-nál azt mondta, ha tudom igazolni, hogy külföldön fizetek Tb-t akkor nem. Ha így van, milyen dokumentumok kellenek ehhez?

sortie #   2016.12.21. 13:36

Csaba1227 2016.12.18. 06:58

Tisztelt fórumozók!
2015-ben fejeztem be az egyetemet, azóta nem volt munkaviszonyom, nem jelentkeztem be a nav-nál, és nem jelentkeztem TB járulék fizetésre sem. Mit kellene elintéznem, ahhoz, hogy újra kaphassak egészségügyi ellátást...?

Kedves Csaba!

Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett magánszemélynek be kell jelentkeznie az adóhatósághoz a T1011-es nyomtatványon (2016. évre vonatkozóan a 16T1011-es nyomtatványon) a változást követő 15 napon belül.

Az adatlap feldolgozását követően az adóhatóság az adózót nyilvántartásba veszi, és a befizetéshez szükséges csekkek postázását is biztosítja.
A bejelentkezéshez szükséges dokumentumok (a ’T1011-es nyomtatványon kívül):

• személyazonosításra alkalmas igazolvány,
  • lakcímkártya,
  • adóigazolvány,
  • TAJ kártya,
  • meghatalmazás, amennyiben nem az igénylő jár el az ügyben

Az egészségügyi szolgáltatási járulékot a bejelentkezés időpontjától havonta, a tárgyhót követő hónap 12-ig kell megfizetni.
Az állami adóhatóság a járulékfizetésre kötelezett magánszemélyek adatairól havonta elektronikus úton adatot szolgáltat az Egészségbiztosítási Alap kezeléséért felelős szerv részére.

Kijelentkezés a járulék fizetése alól
Amennyiben a magánszemély a járulék fizetésére bejelentkezett, és ezt követően biztosítási, illetve egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot szerez, akkor a járulék fizetése alól az alábbiak szerint kell kijelentkeznie.

Biztosítási jogosultság esetén (pl.: az adózó munkaviszonyt létesít):

Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettség megszűnését nem kell bejelenteni az adóhatósághoz, ha a fizetési kötelezettség biztosítással járó olyan jogviszony létesítése miatt szűnik meg, amelyet az állami adóhatósághoz a munkáltató, foglalkoztató, illetve egyéni vállalkozás létesítéséről az önfoglalkoztató egyéni vállalkozó bejelentett. Az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség megszüntetéséről az állami adóhatóság határozatban értesíti az adózót.

A T1011-es adatlap bármely ügyfélszolgálaton beszerezhető, illetve letölthető a honlapon keresztül. A nyomtatvány megnyitásának feltétel az ÁNYK keretprogram letöltése.

Csaba1227 # e-mail 2016.12.18. 06:58

Tisztelt fórumozók!
2015-ben fejeztem be az egyetemet, azóta nem volt munkaviszonyom, nem jelentkeztem be a nav-nál, és nem jelentkeztem TB járulék fizetésre sem. Mit kellene elintéznem, ahhoz, hogy újra kaphassak egészségügyi ellátást, és milyen bírságra számíthatok?

Rexor # e-mail 2016.10.28. 12:34

2016-ot írunk...próbálkozz a 16T1011-el.

laszlo1988 # e-mail 2016.10.28. 12:15

Üdv! Én próbálom ügyfélkapun beküldeni a 15T1011 nyomtatványt sikerül is de elutasítanak. A tb-t szeretném fizetni magam után. Ezt az üzenetet kapom:
"Ezt a bizonylattípust nem tudjuk fogadni, mert csak az
aktuális bevallás, adatszolgáltatás, adatbejelentés küldhető
elektronikusan. Kérjük, szíveskedjen honlapunkról a
tárgyévre vonatkozó legfrissebb verziót kitölteni és
elküldeni."

Valaki tudja mi a teendő?

Magdi09 # e-mail 2016.10.26. 20:21

Köszönöm a választ!

Rexor # e-mail 2016.10.26. 09:46

Bármelyik NAV-hoz mehetsz. Sőt az is elég, ha van ügyfélkapud és bejelented.

Magdi09 # e-mail 2016.10.25. 17:40

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném kérdezni, hogy a tb-t hamarosan magam után kell fizetnem. Van egy állandó lakcímem, de 4 éve nem lakok ott, hanem a tartózkodási címen, ami egy másik megyében van. Az állandó lakcímhez tartozó NAV-hoz kell mennem intézkedni, vagy mehetek a másikhoz is? A válaszokat előre is köszönöm.

Kasztor71 # e-mail 2016.10.20. 14:57

Tisztelt Zengőbérci.
A Megyei Társadalombiztosítónak küldtem meg.
Hát megnyugtatott a válaszával.
Már telefonon beszéltem is aki intézi az eljárást.
Köszönöm az információkat.
Tisztelettel Kasztor71