TB fizetés


nandy # 2008.07.06. 22:31

Bővebb tájékozatás itt:

http://www.apeh.hu/…ntkezes.html

Ezt külön kiemelném, hátha rátok is vonatkozik:

(nem kell járulékot fizetni)
a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény 54. §-a alapján szociálisan rászorult személyek, vagyis azok, akiknek a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a nyugdíjminimum 120 százalékát (2008-ban a 34 200 forintot), és erről az önkormányzat jegyzője hatósági bizonyítványt állított,

zuzupet # 2008.07.15. 17:31

Üdvözlöm!
Nekem olyan problémám lenne,hogy 2007.04.01-2007.10.19.-éig eü szolg.járulék fizetésére voltam kötelezett. 10.19.-én jogviszonyba kerültem 2008.04.28.-áig,nem jelentkeztem ki,mert a lapon fel volt tünteteve,hogy 04.28.-áig voltam viszonyban(képzés volt),2008.06.02-án ujra jogviszonyba kerültem amit változásbejelentőn jelentettem.
És egy tájékoztató levelet kaptam amiben az áll: hogy nem áll modukban feldolgozni a levelet.
Amennyiben 2007.10.19 és 2008.06.02 között járulékfizetésre volt kötelezett a bejelentkezést sziveskedjen visszamenőleg a változásbejelentő-B pótlap benyújtásával megtenni.
Nem tudom értelmezni a levelez.

köszönöm

nandy # 2008.07.15. 22:12

Milyen képzés volt?

zuzupet # 2008.07.16. 05:45

munkaügyi központ álltal támogatott,tehát keresetpótlót kaptam,ami minimálbér volt.
abból vonták a tb-t

DjPremier # 2008.09.03. 06:24

Sziasztok.Tegnap kaptam egy levelet az APEH-töl.2 papir van benne és a következöt irja: 2008. Jan.-Jun. ho idöszakra vonatkozoan egyes adokötelezettségek teljesitésére irányulo ellenörzést kiván lefolytatni.És a fenti idöszakra vonatkozo papirokat vigyem magammal,munkaszerzödés,munkanélküli papirok ilyenek.Megvan adva 2 dátum mikor jelenjek meg mint ügyfél.Ez valojában mit takar? Sajnos munkanélküli vagyok nem vagyok regisztrálva a munkaügyi központban.Egyébb egészségügyi gondjaim vannak és ez miatt nem tudok dolgozni.Kell félnem ha megjelenek a kért idöpontban? Vagy mit mondjak a nönek? Elöre is köszönöm.

nandy # 2008.09.03. 14:17

Egyéni vállalkozó vagy?

DjPremier # 2008.09.03. 18:41

Nem vagyok az,miért?

nandy # 2008.09.04. 14:52

Akkor nem értem, miért akarják a 2008. évet ellenőrizni. Hisz a bevallást csak jövőre fogod beadni.

DjPremier # 2008.09.04. 15:53

Nem lehet,hogy a TB miatt akarják?Mivel nincs bejelentett munkahelyem.De 2 éve nem voltam dokinál.Arrol tudok,hogy a potyautasokat akarják kiszürni.Azt tudtam,hogy tavaly még nem kellett fizetni érte,de idén már aki elmegy orvoshoz annak ellenörzik jogosult-e.Meg azt a 4 ezer vmennyit kéne havonta fizetni,hogy jogosult legyél.Mert ha ez miatt akkor baromira félek,hogy utolag akarják bevasalni amikor esetleg dokinál voltam.Mert a papiron nincs feltüntetve,hogy a TB miatt kellene bemennem.Fosok egy kicsit....

DjPremier # 2008.09.10. 09:39

Mindegy majd jövöhéten kiderül mi lesz.Érdekes ha csak sima adozás miatt keresnek,eddig nem volt ilyen.Azért köszi nandy

nandy # 2008.09.10. 10:47

Ha nincs biztosítási jogviszonyod, akkor azt be kell jelenteni (15 napon belül).

Lehet, hogy emiatt ellenőriznek.

Ha igen, akkor visszamenőleg megállapítják majd a havi eü.szolg. járulék fiz. kötelezettséget (havi 4.350,-Ft), késedelmi pótlékot, plusz mulasztási bírságot, mivel tettél bejelentést.

A doki számláját viszont utólag sem kell kifizetned.

DjPremier # 2008.09.10. 15:04

Munkanélküli vagyok, az uj rendelet ota van ez gondolom hogy ellenörizgetik.Mivel nem tudtam dolgozni igy nem is tudtam bejelenteni.Januártol-Juniusig visszamenöleg? Azt irja....Köszi a segitséget.Rendes vagy.

nandy # 2008.09.10. 20:13

Azt kellett volna bejelenteni, hogy nem dolgozol, nincs biztosítási jogviszonyod.
És fizetni kellett volna a havi eü.sz. járulékot.

Nem tudom, mire számíthatsz, sok függ attól, milyen ügyintézőt fogsz ki. Mindenesetre próbálj "hatni a lelkére", hátha méltányosan bánik majd veled. Vannak köztük megértők. :)

nandy # 2008.09.10. 20:14

Ja, és ha még nem tetted meg, akkor menj el az illetékes önkormányzat jegyzőjéhez, kérj tőle igazolást arról, hogy a családodban az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a 34.200 Ft-ot, ekkor legalább a jövőben nem kell fizetni a járulékot.

DjPremier # 2008.09.10. 20:24

Amiota az uj kormány van azota van ez elötte nem volt ilyen.Azt a 6 honapot kéne kifizetnem? Családba sajnos mindkét szülö nyugdijas.Nem tudom honnan tudnám kifizetni.Hatni,hogy lehetne rá? Mit lehet ilyenkor mondani? Tanácstalan vagyok.Max a dunának megyek...

DjPremier # 2008.09.15. 06:34

Jo lenne tudni mit lehet ilyenkor mondani neki? :-/

nandy # 2008.09.15. 06:40

Próbáld megjátszani a naív ügyfelet, aki nem tudta, mi a módi (bár a törvény nem ismerése nem mentesít a következmények alól).

Ha kaptál álláskeresési járadékot, akkor egyébként arra az időre nem kell bejelenteni, fizetni.

nandy # 2008.09.15. 06:41

Vagy mondd azt, hogy azért nem jelentetted be, mert folyamatosan állást kerestél és abban reménykedtél, hogy hamarosan találsz is. Ami sajnos nem jött össze.

DjPremier # 2008.09.16. 09:21

Ez igy van nandy,folyamatosan probálok,de csak alkalmi munkák voltak.Megprobálom ugy csinálni ahogy javasoltad.Meg elég sokat betegeskedek és pszichésen is van vmi bajom.De ez más kérdés.

kinga_ # 2008.09.19. 13:04

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy külföldön (Anglia) való munkavégzéskor -persze bejelentett viszonyban- kell e itthon TB-t fizetni. A kinti munkaviszony lezárul novemberben, haza jön, itthon munkanélkülivé válik az illető. Ekkor ugye már kell fizetni, de külföldön való tartozkodás alatt mi a helyzet?
Köszi előre is!

monalisa1 # 2008.09.19. 16:52

Kétfelé nem kell TB-ét fizetni, vagyis amíg Angliában a munkavégzés, az ottani előírások szerint a kötelezettség.

A hazajövetel után 15 napon belül el kell kezdeni fizetni a havonkénti 4.350 Ft eü.szolg. járulék kötelezettséget. (Adóhivatal)

Monalisa
laikus hozzászóló

nandy # 2008.09.19. 20:50

Az az igazság, hogy ha az angliai tartózkodása nem haladja meg a 183 napot, akkor ott csak az itteni biztosítása alpján lenne jogosult az eü. ellátásra.

kinga_ # 2008.09.20. 09:33

És ha meghaladja a 183 napot az angliai tartózkodás, és itthon is fizetve volt a TB akkor az kidobott pénz? Mert bement megkérdezni a hivatalba januárban, hogy mi ilyenkor a szitu, hogy akkor kell e fizetni itthonra TB-t, ott azt mondták, hogy igen, küldték is a csekket, és rendesen fizetjük is...

ungnoemi # 2008.10.13. 09:12

Sziasztok!

Nekem elég sok kérdésem van. Először is GYED-en vagyok, a második gyerkőcömmel, aki most született áprilisban. A férjem kapott Németországban egy állást december 1-től. Én a munkahelyemen nem szeretném bejelenteni, hogy külföldre költözöm. Ilyenkor nekem hogy van TB-ém? A párom szeretne rám kötni, kint biztosítást. Vagy nekem vonják a GYED-ből és ilyenkor én biztosítva vagyok?
Most, ha ő kint fog dolgozni, hivatalosan munkavállalásival, akkor hova kell adóznia. Vagy ez hogy működik erre az egy hónapra.
A családi pótlékot, itt le kell ugye mondanom, hogy kint a párom megkapja, ezt jól tudom?
Ha mi szeretnénk kivinni az autónkat, akkor kint van regisztrációs adó? Vagy az csak itt M.o-on van?

Előre is köszönöm a választ

Feketéné Ungvárszki Noémi

ungnoemi # 2008.10.13. 09:13

Sziasztok!

Nekem elég sok kérdésem van. Először is GYED-en vagyok, a második gyerkőcömmel, aki most született áprilisban. A férjem kapott Németországban egy állást december 1-től. Én a munkahelyemen nem szeretném bejelenteni, hogy külföldre költözöm. Ilyenkor nekem hogy van TB-ém? A párom szeretne rám kötni, kint biztosítást. Vagy nekem vonják a GYED-ből és ilyenkor én biztosítva vagyok?
Most, ha ő kint fog dolgozni, hivatalosan munkavállalásival, akkor hova kell adóznia. Vagy ez hogy működik erre az egy hónapra.
A családi pótlékot, itt le kell ugye mondanom, hogy kint a párom megkapja, ezt jól tudom?
Ha mi szeretnénk kivinni az autónkat, akkor kint van regisztrációs adó? Vagy az csak itt M.o-on van?

Előre is köszönöm a választ

Feketéné Ungvárszki Noémi