TB fizetés


sortie # 2015.07.15. 10:11

Pottyka 2015.07.12. 11:00
Tisztelt Hölgyem/Uram!
Egyik ismerősöm egy éve munkanélküli, illetve nincs bejelentve, a TB- t sem fizeti senki utána. Ha most mint magánszemély elkezdi fizetni a TB járulékot, azt visszamenőleg is kell? Egészségügyi ellátást az első befizetéstől kaphat?
Köszönettel,
Eszter

Magyarországon mindenkit el kell látni akár biztosított, akár nem, akár fizet eü-i szolg járulékot akár nem.

Ezzel kapcsolatban az OEP honlapján ez olvasható:

A jogviszony-ellenőrzés lényege, hogy jelenleg valamennyi közfinanszírozott egészségügyi szolgáltató jogszabályi kötelezettségnek eleget téve, minden orvos-beteg találkozó alkalmával on-line módon ellenőrzi, hogy a beteg szerepel-e az egészségbiztosítónál vezetett nyilvántartásban.

A jogviszony-ellenőrzés eredményétől függetlenül minden érvényes TAJ számmal rendelkező (zöld és piros) betegnek meg kell kapnia a szükséges egészségügyi ellátást.

Amennyiben az ellenőrzés eredményeként kiderül, hogy a beteg jogviszonya rendezetlen –azaz „Piros lámpát kapott”, a közfinanszírozott ellátás nyújtását akkor sem tagadhatja meg az egészségügyi szolgáltató, és nem téríttetheti meg a beteggel az ellátás (gyógyszer, segédeszköz, stb. teljes árát)

http://www.oep.hu/…nyellenorzes

sortie # 2015.07.15. 10:09

L„ynne 2015.07.12. 13:55
Tisztelt Szakértő!
Otthagytam az iskolát, és utána egy ideig nem volt munkám sem. Nem voltam bejelentve, mint munkanélküli. Nemrég lett bejelentett munkám, és szinte egyből jött egy levél a NAV-tól, hogy elmaradt TB-t kell befizetnem, 160 ezer Ft körül. Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban, az egyik, hogy mivel mellékeltek a levélben több csekket is, ez azt jelenti, hogy fizethetem részletben? A másik, hogy nem tudom minden hónapban fizetni, az nem gond hogyha egy-két hónapig esetleg kimarad a fizetése? Hogyha a több csekk nem jelenti a részletfizetés automatikus lehetőségét, hol és hogyan tudom kérelmezni a részletfizetést?
Végül, nincsen házam, nincsen igazából semmim, bankszámlám se (készpénzben kapom a fizetést), ha nem fizetném a TB tartozást, miből vonnák le, hogyan hajtanák be (nem tervezem, de egyedül élek és a fizetésem is nagyon kevés, nehezen tudok megélni havi 7 ezer Ft fizetése nélkül is)? A börtönbüntetés is szóba jöhet? Válaszát előre is köszönöm!

Magyarországon un. társadalmi kockázatközösségen alapuló társadalombiztosítási rendszer működik.

A Tbj. értelmében az, aki nem biztosított (nincs munkája) és egyéb módon sem mentesül alóla (gyermek, közép, vagy felsőfokú tanulmányokat folytat nappali tagozaton, hajléktalan, szabadságvesztés büntetését tölti, GYES-ben részesül stb.) köteles a fenti tényt a NAV-nál a T1011-es nyomtatvány leadásával jelezni és eü-i szolgáltatási járulékot fizetni, melynek meg nem fizetése adók módjára behajtható. A bejelentkezés időpontjától havonta, minden hónap 12. napjáig kell a fizetési kötelezettséget teljesíteni. A járulékot addig kell fizetni, ameddig biztosítottak nem leszünk, vagy egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot nem szerzünk.

Kérdéseire az állami adóhatóság tud érdemi választ adni, ezért javasolt őket írásban megkeresni.
(Címüket/elérhetőségeiket a levél lábrészében találja.)

Az Art. szerint kérhet részletfizetést, de méltányosságból történő elengedést is.

Jó, ha tudja, hogy amennyiben nem biztosított és egyéb módon sem mentesül az eü-i szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség alól, valamint ha mindezek mellett szociálisan rászorult úgy a járási hivatalnál kezdeményezheti azt, hogy ezen fizetési kötelezettség alól mentesülhessen.

(A szociális rászorultság feltételeit az 1993. évi III. törvény tartalmazza:

54. § (1)A járási hivatal az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát,

  1. akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,
  2. aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át

nem haladja meg, és családjának vagyona nincs.
(A lakóingatlan itt nem minősül vagyonnak)

(2) A szociális rászorultság igazolásáról a járási hivatal hatósági bizonyítványt (a továbbiakban: bizonyítvány) állít ki. A bizonyítvány hatályossága 1 év. A bizonyítvány tartalmazza a rászoruló személy nevét, lakcímét - tartózkodási engedéllyel rendelkező hontalan személy esetén szálláshelyét -, társadalombiztosítási azonosító jelét, a rászorultság tényét, valamint az igazolás hatályosságát. A bizonyítvány az (1) bekezdésben megjelölt feltételek fennállta esetén ismételten kiállítható.

(3) A szociálisan rászorult személyekről a járási hivatal nyilvántartást vezet és a külön jogszabály szerint bejelentési kötelezettséget teljesít az egészségbiztosítási szerv felé.
54/A. §327
55-55/C. §328

A méltányossággal kapcsolatban a NAV a következő tájékoztatást adta ki:

http://adozona.hu/…yi_sz_55MDDB

Ők kérhetnek mentességet az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése alól

• MTI 2014.04.21., 09:16 Frissítve: 2014.04.21., 07:19

A szociálisan rászorultak kérhetik a járási hivataltól az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése alóli mentesítést - hívja fel az érintettek figyelmét közleményében a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) a honlapján.
A közlemény kiadását az indokolta, hogy a havi egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetésének elengedését - méltányosságból - sok adózó kérte a NAV-tól.

A méltányosság megállapításakor az adóhatóság részletesen vizsgálja az adózó és a vele egy háztartásban élő hozzátartozók vagyoni, szociális helyzetét, jövedelmét és kiadásait.

Méltányosságot ugyanakkor csak lejárt adótartozás esetén gyakorol a NAV.
Így a gyakorlatban sokszor azzal szembesülnek az adózók, hogy bár az adóhatóság - egy adott hónapban - az addig felhalmozott járulékra fizetési kedvezményt engedélyezett, a következő havi kötelezettség keletkezésekor ismét tartozása lesz, és arra ismét késedelmi pótlékot számítanak fel.

A NAV ezért hívja fel az érintettek figyelmét arra, hogy a szociális törvény alapján is kérhető a járulék megfizetése alóli mentesítés - egy évre. Ezt az kaphatja meg, aki jövedelmi helyzete miatt nem tudja megfizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot.

A kérelmet a járási hivatal bírálja el, és azt tartja rászorultnak, akinek a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120 százalékát, jelenleg 34 200 forintot.
Aki egyedülálló, akkor kap mentesítést, ha jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 százalékát, vagyis jelenleg a 42 750 forintot.

A szociális rászorultság igazolásáról a járási hivatal hatósági bizonyítványt állít ki, amely egy évig érvényes.
Fontos tehát, hogy ha valaki nem biztosított, egyéb címen sem mentesül és szociálisan rászorul 1 évre mentesül a fizetési kötelezettség alól, ha azt a járási hivatalnál kéri és arról a hivatal hatósági bizonyítványt állít ki.

(Ha pedig valaki nem élt ezzel a lehetőséggel, vagy nem élhetett vele, mert nem volt szociálisan rászorult, vagy nem is hallott arról, hogy neki jövedelem hiányában is ilyen kötelezettsége állt fenn, majd később a NAV arról értesítette, hogy több tíz, vagy százezer forint elmaradása van az kérhet részletfizetést, méltányosságot, fizetési kedvezményt, vagy részbeni/egészbeni elengedést.)

Lynne # 2015.07.12. 11:55

Tisztelt Szakértő!

Otthagytam az iskolát, és utána egy ideig nem volt munkám sem. Nem voltam bejelentve, mint munkanélküli. Nemrég lett bejelentett munkám, és szinte egyből jött egy levél a NAV-tól, hogy elmaradt TB-t kell befizetnem, 160 ezer Ft körül. Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban, az egyik, hogy mivel mellékeltek a levélben több csekket is, ez azt jelenti, hogy fizethetem részletben? A másik, hogy nem tudom minden hónapban fizetni, az nem gond hogyha egy-két hónapig esetleg kimarad a fizetése? Hogyha a több csekk nem jelenti a részletfizetés automatikus lehetőségét, hol és hogyan tudom kérelmezni a részletfizetést? Végül, nincsen házam, nincsen igazából semmim, bankszámlám se (készpénzben kapom a fizetést), ha nem fizetném a TB tartozást, miből vonnák le, hogyan hajtanák be (nem tervezem, de egyedül élek és a fizetésem is nagyon kevés, nehezen tudok megélni havi 7 ezer Ft fizetése nélkül is)? A börtönbüntetés is szóba jöhet? Válaszát előre is köszönöm!

Pottyka # 2015.07.12. 09:00

Tisztelt Hölgyem/Uram!
Egyik ismerősöm egy éve munkanélküli, illetve nincs bejelentve, a TB- t sem fizeti senki utána. Ha most mint magánszemély elkezdi fizetni a TB járulékot, azt visszamenőleg is kell? Egészségügyi ellátast az első befizetéstől kaphat?
Köszönettel,
Eszter

vaczkor... # 2015.07.09. 15:31

Norbee93 2015.06.24. 10:18
Tisztelt Szakértő!
Idén végeztem egy szakközépiskolában és még nem sikerült elhelyezkednem. A TB-t fizetem havi rendszerességgel immár 5 hónapja. Szeretnék beregisztrálni a munkaügyi központba és az érdekelne visszamenőleg kapok vissza pénzt amelyet a TB-re fizettem be vagy ezek után fizetik-e esetleg továbbra is nekem kell állnom.
Válaszát előre is köszönöm!!!

A regisztráció nem mentesíti az eü-i szolg. járulékfizetési kötelezettség alól, csak akkor nem kellene fizetnie ha álláskeresési járadékban részesülne.

Nem, nem kap vissza pénzt, továbbra is Önnek kell állnia, de ha a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 54. §-a alapján szociálisan rászorult akkor mentesül a fizköt alól.

Ez utóbbit a járási hivatalnál kell kezdeményeznie.

Norbee93 # 2015.06.24. 08:18

Tisztelt Szakértő!

Idén végeztem egy szakközépiskolában és még nem sikerült elhelyezkednem. A TB-t fizetem havi rendszerességgel immár 5 hónapja. Szeretnék beregisztrálni a munkaügyi központba és az érdekelne visszamenőleg kapok vissza pénzt amelyet a TB-re fizettem be vagy ezek után fizetik-e esetleg továbbra is nekem kell állnom.

Válaszát előre is köszönöm!!!

szundy # 2015.06.23. 15:56

Tisztelt Szakértő!

A egészségügyi járulékkal kapcsolatban szeretnék információt,illetve segítséget kérni!
Álláskeresési regisztrációm után, a maximális három hónapból,két hónap járadékot vettem igénybe mert idő közben elhelyezkedtem két hónap után.
Viszont az új munkahelyem sajnos nagyon rövidre sikeredett,így 7 munkanapot dolgoztam,majd pedig kiléptem.
Kérdésem, hogy ebben az esetben mik a teendők és lehetőségek? Illetve, mikor kell bejelentenem a NAV-nál, hogy eü.járadék kötelezett vagyok?
A 45 nap passzív TB ilyenkor hogyan értendő, mikortól érvényes, illetve mikor jár le ?
Továbbá a munkaügyi központ felé van-e valami kötelezettségem, illetve lehetőségem ?

Köszönöm előre is a segítséget !


Szundy

gorsi # 2015.06.23. 14:02

Tisztelt Szakértő!

3 évig külföldön éltem, erre az időre visszaadtam az itthoni TB kártyámat. Most viszont visszaköltöztem az országba és újra szükségem lenne rá. Ráadásul egyedülállón anyaként most ha jól tudom, így a kislányom sem jogosult TB ellátásra. Júliustól kezdek majd dolgozni, de számlásan, a saját Közhasznú Egyesületemből fogok számlázni. A kérdésem az, hogy mi a számomra legkedvezőbb és természetesen legolcsóbb módja annak, hogy újra legyen társadalombiztosításom a gyerekemmel együtt. Ha a saját cébembe bejelentem magam, az majdnem 30 000 Ft havonta ami elég sok, tekintettel arra, hogy havonta kb. 120-150 000-Ft-ot tudok majd keresni (számlásan). Vagy elegendő ha csak magam után fizetem a 7000 Ft Tb-t?
Mit javasol? Válaszát nagyon várva, köszönettel: Gaál Orsolya

Rexor # 2015.06.18. 07:26

Nemtudom: ügyfélkapuval le lehet csekkolni.

nemtudom3 # 2015.06.17. 10:00

Tisztelt Szakértő!

Az egészségügyi szolg. járulékkal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Lehet e ezt valahol ellenőrizni, hogy hogy áll a tartozás? Már egy ideje nincs biztosításom és most vállalkozásba akarok fogni, ehhez pedig szükséges a nulla tartozás. Több olyan esetről hallottam mikor a NAV kérdezte az ügyfelet, hogy mennyi ideje nem fizet, mert nekik nem volt meg mindenkiről az adat. Enne hol lehetne utána nézni, ha már akad olyan buta aki vállalkozni akar, ahelyett, hogy elmenne külföldre. Ha már ez a kezdő vállalkozók támogatása, hogy tarkón vágják néhány százezer forint büntetéssel.

Köszönöm. Üdv.

tudnomkell # 2015.06.04. 14:16

Több éve külföldön élek. Gyermekemet egyedül nevelő szülőként biztonsági okokból nem szűntettem meg Magyarországon a TB-t, hogy ne legyen gond, ha mégis haza kell mennünk. Mostanra már stabilizálódott itt annyira a helyzetünk, hogy lemondanám otthon a TB fizetést, de mivel tudom, hogy elvileg 2 helyen tilos fizetni az EU-n belül, tartok a büntetéstől. Milyen lehetőségek vannak, mire lehet számítani?

laurea # 2015.06.04. 07:27

Tisztelt Szakértők!

Őstermelő nyilatkozhat-e magasabb járulékfizetés választásáról, ha év közben a harmadik negyedévben válik biztosítottá őstermelőként és nem minősül kezdő őstermelőnek.

Tbj 30/A

tudatlan3 # 2015.05.27. 18:24

Írásban kérd elengedni.Ha az anyagi helyzeted olyan akkor el fogják engedni.
Art.134. § (1)

fecske01 # 2015.05.27. 12:53

Üdvözletem!

Múlt hét pénteken kaptam a NAV-tól egy levelet, amiben közlik, hogy az "Ön biztosítási jogviszonnyal vagy egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsággal 2013.12.16-tól kezdődően sem az országos egészségügyi pénztár, sem a NAV nyilvántartása szerint nem rendelkezik." Fizetnem kellett volna a havi TB járulékot amiről nem tájékoztatott senki, csak most. Nem is tudtam volna, mert munkanélküli vagyok. Jártam bent az ügyintézőnél, ő mondta, hogy visszamenőleg ezt nem lehet eltörölni, hanem meg kell fizetni. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen esetben mit lehet tenni? Tényleg nem lehet ezt eltörölni?

Rexor # 2015.05.21. 07:11

Egészségügyi szolgáltatási járulékot kellene fizetni havonta.

Kriszta44 # 2015.05.19. 19:10

Tisztelt Szakértő!
A lányom 2014 júniusában érettségizett, majd felvették az egyetemre, de ott kiderült,hogy beteg, így halasztunk 1 évet. A betegsége miatt nem tud dolgozni sem. Ebben az esetben mi a teendő a TB-jével kapcsolatban?
Válaszát előre is köszönöm.


Tisztelt Szakért?!
A lányom 2014 júniusában érettségizett,kiderült, hogy beteg.Itthon van. Merre induljak a Tb-je miatt.
Köszönöm

Rexor # 2015.05.19. 10:51

Nem biztos, hogy rögtön "pirosra" vált a rendszer, de előbb utóbb biztos meg fog történni. Az elmaradt járulékokat úgyis meg kell fizetni, szóval ha más jogviszonyban nem vagy biztosítva ajánlatos ezt minél hamarabb megtenni.

heva16 # 2015.05.19. 08:44

Tisztelt Hölgyem/Uram!

2014-ben lejárt a GYES-em. Azóta nincs munkaviszonyom, semmilyen más jogcímen sem vagyok biztosított és a NAV-hoz sem jelentkeztem be járulékfizetésre. Hogyan lehetséges az, hogy az ügyfélkapu mégis érvényesnek mutatja a TAJ számomat, illetve az orvosnál sem szóltak, hogy rendezzem a TB-met? Ha most bejelentkezek a NAV-hoz, visszamenőleg ki fogják fizettetni az elmaradt járulékokat is?
Köszönettel:

H. Éva

kaprincs # 2015.05.11. 11:41

vaczkor!

Köszönöm a választ.

A leadás tényéről:

A 2013 nyara óta érvényben lévő szabályok szerint (már amit találtam erről a neten) ha az újonnan belépő munkavállaló nem adja le a TB igazolványát, akkor erre a munkáltató írásban köteles felszólítani. ha ezek után sem adja le (nem tudja leadni) akkor erről írásos feljegyzést kell készíteni a munkáltatónak és új Tb igazolvány állíthat ki ez esetben.
Az említett írásbeli feljegyzést 5 évig meg kell őriznie a munkáltatónak.

Mivel én leadtam amikor odamentem dolgozni, -ezért nem készült ilyen fent említett feljegyzés!

A másik dolog pedig, -a zártan tárolás:

Én egy Szombathely közeli (lukácsházai) cégnél dolgoztam helyileg.

A bérszámfejtés Győrben egy ottani cégnél zajlik. Oda küldte Lukácsházáról a céges HR-es állítólag a belépésem után a TB kiskönyvem is
Aztán arról a győri postacímről kaptam meg a munkaviszony megszűnésekor szokásos papírokat, és az újonnan kiadott (mivel a régit ott nem találták) TB igazolványt.

Szóval cifra ez a történet!

Az külön megér egy misét, hogy ha postán küldenek ki valamit, hogy lehet az bizonyítani pro és kontra hogy mi volt a küldeményben?

vaczkor... # 2015.05.11. 11:06

kaprincs

1. Ebtv. 29. § (9) bek. c) Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszonynak a megszűnését követően 45 napig marad fenn, ha a jogosultsági feltétel megszűnését megelőzően fennállt korábbi jogosultsági feltétel 45 napnál hosszabb ideig állt fenn és az utolsóként megszűnt jogosultsági feltétel nem állt fenn 45 napig, de a két jogosultsági feltétel fennállása között 30 napnál kevesebb nap telt el.

Magyarul április 29 + 45 nap.

2. Az egyértelmű kevés. Igazolható a leadás ténye?

Ha Ön leadta, akkor keresse. Amennyiben a volt munkáltató nem találja meg, úgy panasszal élhet az egészségbiztosítónál és a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál.

Utóbbinál arra hivatkozva, hogy a munkáltató az adatvédelmi és adatkezelési kötelezettségeit súlyosan megsérti mivel a dolgozók okmányait (TB igazolványt) nem zártan tárolja, illetve annak kezelése, továbbítása ellenőrizhetetlen módon történik, a munkáltatónál a dolgozók okmányai eltünnek....

kaprincs # 2015.05.10. 21:03

Tisztelt szakértő!

2014 december 31-ig voltam folyamatos munkaviszonyban, majd ezt követően 2015 január 29-től 2015 március 28-ig 59 napig) álláskeresési járulékot kaptam. Annak lejáratakor azt mondták hogy még 45 napig, azaz 2015 május 13-ig érvényes a TB-m jogosult vagyok eü ellátásra.

No, közben az történt hogy április 14-én munkába álltam, de 16 nap után április 29-én a munkáltató próbaidő alatt, azonnali hatállyal elbocsátott.
Hab a tortán hogy az általam a munkáltatónak leadott OEP igazolványom ezalatt a 2 hét alatt szőrén szálán eltűnt a munkáltatónál! Ők kiállítottak egy újat, amiben összesen a náluk eltöltött 16 nap van leigazolva! A korábbi munkahelyeim, a majd 20 évről szóló igazolás sehol!

Két kérdésem lenne tehát:

1. Azáltal hogy a 45 napos "türelmi időszakban" dolgoztam 16 napig, hogy változott a helyzet? Az eredeti május 13 + 16 napig vagyok jogosult, vagy az elbocsátásom után a 16 nap munkában töltött nap miatt április 29 + 16 napig?

A második kérdésem pedig az lenne hogy ha a munkáltató nem találja meg az elmúlt 20 évem adatait tartalmazó OEP igazolványt, akkor mit tehetek? Az egyértelmű hogy én átadtam nekik amikor beléptem.

sortie # 2015.05.06. 14:41

Belovary 2015.05.06. 11:20
Érdekelne, hogy mire lehet számítani. Köszönöm!

Külföldön munkát vállalók bejelentése

Aki más EGT tagállamban szerez egészségbiztosítási jogosultságot annak az egészségbiztosítási ellátásra szerzett jogosultságát be kell jelenteni az egészségbiztosítóhoz.

Milyen következményekkel jár a bejelentés késedelme vagy elmulasztása?

A bejelentést a külföldön létrejött biztosítási jogviszony létrejöttétől, illetve annak megszűnésétől számított 15 napon belül kell megtenni.

Felhívjuk a figyelmét, hogy a bejelentés késedelme, elmulasztása, vagy a nem megfelelő bejelentés 10.000,- Ft-tól 100.000,- Ft-ig terjedő mulasztási bírság kiszabását vonhatja maga után!

http://www.oep.hu/…elentes.html#… kell a bejelent%C3%A9s megtenni? Milyen k%C3%B6vetkezm%C3%A9nyekkel j%C3%A1r a bejelent%C3%A9s k%C3%A9sedelme vagy elmulaszt%C3%A1sa?

Belovary # 2015.05.06. 09:20

Üdv!

3 éve külföldön élünk a családommal. Két pici fiúnk itt született külföldön, de természetesen Magyar állampolgárok. Rendesen fizetjük itt a TB-t, minden. Sajnos úgy alakult, hogy haza kell költöznünk, és máris egy komoly probléma merült fel. Mint kiderült, bejelentési kötelezettségünk lett volna a TB felé, hogy mi kijöttünk ideiglenesen külföldre. 3 éve mentünk mi önkormányzat, meg mindenhová, ahol ugyanúgy tanácstalanok voltak mint mi, hogy kinek, és mit kell lejelenteni. Szóval nagyon érdekelne, hogy ilyen szituációban most mi is van. Azt tudjuk, hogy két országban nem lehet a TB-t fizetni, de itt olvasom, hogy utólag kifizettetik, akkor mégiscsak lehet fizetni 2 országban? Ez nem egészen tiszta. Bejelentettük volna, ha tudtuk volna, hogy be kell. Persze tudom hogy a törvény nem ismerése nem ment fel minket a kötelezettségek alól. De ha most közlik, hogy több százezret fizessünk be mindannyiunk után, vagy milliókat, mégis hogyan, és honnan? Érdekelne, hogy volt e valaki hasonló helyzetben, vagy esetleg mire lehet számítani. Köszönöm!

Rexor # 2015.05.05. 11:28

Ez nem önkéntességi alapon működik, ha nem vagy más jogcímen biztosítva, akkor legalább az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni kell (vagy fizetni kellett volna), amelynek az összege jelenleg 6.930 Ft/hó. Ha ez nem történt meg, akkor 5 évre visszamenőleg behajthatják.

Ha egyébként biztosítva vagy és a jövendőbeli nyugdíjadat szeretnéd kiegészíteni, akkor egy önkéntes nyugdíjpénztárral jobban jársz.

timi vidék # 2015.05.05. 05:58

Üdv mindenkinek.

10 éve nincs rendes munkám, nincs TB-m.

Viszont 50 éves lettem. A fiam ragaszkodik hozzá, hogy legyen és fizetné.

Mit kell tennem a önkéntes szerződöttséghez?
Ráckeve. üdv.