TB fizetés


hattyúdal # 2014.07.16. 11:57
Jonsika # 2014.07.16. 10:53

Üdvözletem!

A kérdésem TB fizetéssel kapcsolatos. A fiam 20 éves, már nem jár iskolába és még nem is dolgozik. Kell-e neki TB-t fizetni. Van-e valamilyen mentesség.

Köszönöm.

Dorka54 # 2014.05.08. 04:20

Üdvözletem!

Márciusban kaptam egy levelet a Nav-tól miszerint 2012 óta nincs fizetve a tb járulékom.
Én ezen nagyon meglepődtem hiszen 2012 óta szociális segélyben részesülök, ezért elmentem a helyi önkormányzati hivatalba, és ott azt a választ kaptam, hogy biztosított vagyok, és hogy fizetve van a tb-m, és erről egy igazolást is kaptam, ezzel az igazolással bementem a Nav-hoz és ott nagy meglepetésemre azt mondta az ügyintéző hogy náluk is az van a rendszerben hogy biztosítva vagyok.
Megnyugodtam és haza mentem, majd egy héttel ezelőtt kaptam tőluk ismét egy levelet miszerint késve lett befizetve a járulék ezért 13000 Ft-os hátralékom keletkezett.
Négy nap múlva megjelentek nálam az adóhatóság emberei, és lefoglalták az autómat, de náluk már 18000 Ft-os adósságom volt és plusz 10000 Ft eljárási költség.
Visszamentem az önkormányzathoz, és ők azt mondták kizárt dolog hogy a MÁK késedelemmel fizette volna ki a tb-met ilyenre még nem volt példa.
Azt szeretném kérdezni , mivel az összeget kifizetni nem tudom, mit tehetnék hogy az autómat visszakapjam.
Nem nagy érték, de nekem szükségem lenne rá, az egészségi állapotom miatt.
A válaszokat előre is köszönöm!

phelga11 # 2014.05.01. 17:22

Tisztelt Hölgyem/ Uram,

Az alábbi kérdés merült fel benne, édesanyám és én egy Kft.-ben vagyunk ketten tulajdonosok és ketten ügyvezetők.

Nekem eddig volt Magyarországon egy főállásom, édesanyám pedig nyugdíjas. A TB-t fizette utánam a cég ahol főállásban voltam.
Azonban most Németországban fogok tovább dolgozni, ottani német szerződés alapján. VAgyis innen kijelentkeztem a TBből

Viszont a közös cég itthon továbbra is működni fog.
Ilyenkor TB-t kell vki után fizetni vagy nem?

Nyugdíjasként vagy nekem mint külföldön dolgozóként, de itteni ügyvezetőként.
A cégnél nincs alkalmazott. Megbízási bérezés nincs, a munkát díjmentesen végezzük, hiszen mind a kettőnknek van másik jövedelme.

Várom mielőbbi válaszát.

Köszönöm

igazságkereső_00 # 2014.04.23. 18:53

Azt szeretném megkérdezni hogy itt válaszol is valaki?Én azt látom hogy csak jönnek a kérdések,de válasz nincs rájuk.

Djrolika # 2014.04.21. 19:19

Tisztelt Szakerto.

Egy olyan kerdesem lenne, hogy 14 honapja az Egyesult Allamokba mnetem dolgozni es azota itthon nem volt fizetve a TBm. Most haza kellett jonnom egeszsegugyi problemak miatt es orvoshoz is el kellene mennem. A kerdesem hogy ebben az esetben csak akkor lesz biztositasom ha vissszamenoleg mident kifizettem mar (ha egyaltalan ki kell fizetni) vagy ha elkezdem magam utan mostantol fizetni akkor igenybe tudom-e venni az egeszsegugyi szolgaltatasokat. Koszonom valaszat

igazságkereső_00 # 2014.04.18. 13:41

Tisztelt Szakértő!
Páromnak február 8-án lejárt az álláskeresési támogatása.Aktívkorúak ellátását nem kért, mert bár külön él a feleségétől, nincsenek elválva és a félház a nevén meg autó az asszony nevén, szóval nem kapná meg.Ma volt jelentkezni az előírt időpontra a munkaügyiben és kapott egy hatósági igazolványt hogy az önkormányzathoz mehet vele és akkor ők fizetik majd a tb-jét.Azt szeretném megtudni hogy annak ellenére is fizetik hogy aktív korúakat nem kért?vagy ilyenkor mivan?nem szeretnénk ráfázni.Köszönöm a segítséget!!!

gamo # 2014.04.08. 12:00

Tiszteletem!
Tanácsot/segitséget szeretnék kérni a következőkkel kapcsolatban:

Szerbiai születésű vagyok, de 1993-tól 1996-ig Magyarországon éltem szüleimmel. Én akkor óvodás korú voltam. Ekkor meglett a magyar állampolgárság. Később visszaköltöztünk Szerbiába és én egészen 2011-ig vissza sem tértem Magyarország területére (időközben nagykorú lettem). Viszont az ottani lakcimről nem jelentettek ki akkor a szüleim.

Kellene jeleznem a magyarországi adóhivatal felé, hogy én külföldön élő magyar állampolgár vagyok?
Ha mondjuk egyszer visszaszeretnék költözni Magyarországra, akkor nem szeretném, hogy többszázezres TB tartozással várjanak.
Olvastam, hogy öt évre visszamenőleg követelhetik és az én kötelességem bejelenteni a külföldi letelepedést. Csak hát én akkor gyerek voltam mikor a szüleim kivittek.

Vagy mivel kiskorúként hagytam el az országot, nem is kerültem nyilvántartásba az adóhivatalnál? Kell ezzel egyáltalán foglalkoznom?
Ami a papirokat illeti: van egy 2001-ben leját magyar útlevelem valamint egy '96-ban kiállitott anyakönyvi kivonatom. Még csak lakcimkártyám sincs.

De mondom, az egész csak azért érdekel mert lehet, hogy pár év múlva Magyarországon fogok letelepedni.

tan11 # 2014.03.22. 22:36

Tisztelt Fórum!

Segítseget szeretnék kérni. A napokban kaptam a Navtól egy levelet, miszerint tisztázzam, mert 2012 decemberétől nincs biztosításom. Meglepődtem, mert én úgy tudtam van. Utánagondolva, 2012 szeptemberétől Közintézmény tanulója voltam esti tagozaton, járt a családi pótlék is, tavaly, 2013.-ban érettségiztem. Úgy tudtam, hogy akinek jár a családi pótlék vagy a nyugdíj az alapból biztosított. Ez idáig semmilyen levelet nem kaptam, hogy nem vagyok biztosítva, csak most több mint egy évvel később. Többször voltam orvosnál, az érettségi után még direkt rá is kérdeztem, és mondták, hogy biztositott vagyok. 2013 december 11.-en az ügyfélkapun is megnéztem és akkor is biztositottként voltam nyilvántartàsba. Azt tudtam, hogy érettségi után az év december 16.-ig biztositott valaki. Ilyenkor mi a teendő? Most akkor biztosított voltam vagy sem?

A választ előre is köszönöm!

tan11 # 2014.03.22. 22:29

Tisztelt Fórum!

Segítseget szeretnék kérni. A napokban kaptam a Navtól egy levelet, miszerint tisztázzam, mert 2012 decemberétől nincs biztosításom. Meglepődtem, mert én úgy tudtam van. Utánagondolva, 2012 szeptemberétől Közintézmény tanulója voltam esti tagozaton, járt a családi pótlék is, tavaly, 2013.-ban érettségiztem. Úgy tudtam, hogy akinek jár a családi pótlék vagy a nyugdíj az alapból biztosított. Ez idáig semmilyen levelet nem kaptam, hogy nem vagyok biztosítva, csak most több mint egy évvel később. Többször voltam orvosnál, az érettségi után még direkt rá is kérdeztem, és mondták, hogy biztositott vagyok. 2013 december 11.-en az ügyfélkapun is megnéztem és akkor is biztositottként voltam nyilvántartàsba. Azt tudtam, hogy érettségi után az év december 16.-ig biztositott valaki. Ilyenkor mi a teendő? Most akkor biztosított voltam vagy sem?

A választ előre is köszönöm!

íyxc # 2014.01.22. 17:34

Tisztelt Szakértő. Az elmúlt egy évben nyertem egy Nemzeti Kiválóság Ösztöndíjat, Phd hallgatóként. A szerződésben foglaltak szerint az ösztöndíjjal fizetik a TB járulékot is. Emellett 8 órás munkaviszonyban is dolgozok, és ott is levonásra került a járulék. Az elmúlt egy évről van szó, az ösztöndíj a következő hónapban fog lejárni. Szeretnék érdeklődni, ez esetben a dupla TB fizetést vissza lehet-e igényelni? És ha igen, milyen módon, és ha nem miért nem? Köszönettel.

ica002 # 2014.01.06. 18:31

Boldog új évet kívánok.Megszeretném kérdezni,hogy aki ápolási díjon volt,annak valóban nincs egészségbiztosítása,és saját magának kellett volna fizetnie?Erről miért nem tájékoztatják az embert.Férjem 5 évig ápolta az édesanyját. 57 évesen jelentkezett a munkaügyi hivatalnál,csak regisztrálni tudták az álláskeresésben, korára való tekintettel munkát nem tudtak ajánlani.Közben kapott egy agyi infarktust,rehabilitációs felülvizsgálatra jelentkeztünk,ahol közölték mivel nem fizette 5 évig a TB járulékot így semmilyen járadékra nem jogosult.Az ápolási díj alatt,mivel ilyen kevés összeget fizetnek nem az önkormányzatnak kellett volna fizetni férjem helyett a TB?Ha valaki jártas az ügyben kérem válaszoljon,köszönöm.

Eliz0128 # 2013.12.29. 16:26

Tisztelt Szakértők!

Szeretném megkérdezni hogyha alkalmi munkára vagyok bejelentve kell-e magam után fizetnem tb-t, vagy azt a munkáltatom fizeti?

tomo11 # 2013.12.19. 16:16

Tisztelt fórum!

Rövid történetem a következő:2011 év közepén regisztráltattam magamat egy területileg illetékes munkaügyi központban.Majd 2013 szeptemberben levelet kaptam a Nav tól hogy kb 150000Ft egészégügyi járulékot nem fizettem meg.Remek mert munkanélküli segélyt sem folyósítottak,munkát nem kaptam mivel 56 éves vagyok,de igy lett ez a tartozás amit befizetni nem tudok mert tényleg nincs munkám.Önkormányzati segélyben sem részesülök ,és amit felháborítónak tartok hogy a munkaügyi hivatalban ezt senki sem mondta és kifüggesztve sincs.Írtam a Nav nak hogy engedje el a tartozást mivel semmim sincs és tényleg nincs semmim,de a kérelmet nem fogadják el max halasztást kérhetek ha igazolom hogy majd miből fizetem meg az adót(tiszta vicc).Bárhogy gondolom végig mindezt felfoghatatlan számomra hogy ebbe a helyzetbe kerültem.Kérném segítségüket az ügyben mert igazán el vagyok keseredve e maitt,megoldást szeretnék válaszukat köszönöm.

Tisztettel Nagy Tamás

kacik # 2013.12.10. 10:04

Huuuh, nagyon szépen köszönöm a gyors válaszadást!

capisca # 2013.12.09. 09:47

Kedves Kacik!

Be kell menned a lakóhelyed szerinti illetékes NAV ügyfélszolgálati irodájába.

Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett magánszemélynek be kell jelentkeznie az adóhatósághoz a ’T1011-es nyomtatványon (2013. évre vonatkozóan a 13T1011-es nyomtatványon) a változást követő 15 napon belül. Az adatlap feldolgozását követően az adóhatóság az adózót nyilvántartásba veszi, és a befizetéshez szükséges csekkek postázását is biztosítja.

A bejelentkezéshez szükséges dokumentumok (a ’T1011-es nyomtatványon kívül):

  • személyazonosításra alkalmas igazolvány,
  • lakcímkártya,
  • adóigazolvány,
  • TAJ kártya,
  • meghatalmazás, amennyiben nem az igénylő jár el az ügyben

Az egészségügyi szolgáltatási járulékot a bejelentkezés időpontjától havonta, a tárgyhót követő hónap 12-ig kell megfizetni.

kacik # 2013.12.09. 09:04

Tisztelt Szakértők!

Az lenne a helyzetem, hogy lejárt a tanulói jogviszonyom és ezzel együtt a tb-m is, illetve lassan lejár a plusz 45 napos passzív időszak, szóval olvastam, hogy ha csinálok ügyfélkaput ott valahogy bekell jelentenem azt, hogy én szeretném fizetni a tb-m és hogy valahogyan le lehet tölteni erre vonatkozó csekkeket, amit elektronikus úton lehet fizetni, azonban én nem igazán tudok kiigazodni ezen a honlapon, egyeltalán nem tudom hogy hol lehet bejelenteni azt, hogy fizetni szeretném, szóval ebben szeretném kérni a segítségüket! Nagyon megköszönném ha valaki részletesen letudná írni nekem, hogy hogyan tudom ezt elintézni!

renda2 # 2013.11.23. 08:12

sokaig az usa-ban eltem, melyet nem jelentettem itthoni hivatalos szerveknek, s most,hogy az iden nyaron haza koltoztem , a tb jarulekot 2007-ig visszamenoleg koveteli rajtam a nav . ez nem kis osszeg. hitelt erdemlo bizonyitekot kernek, hogy valoban eletvitelszeruen ott eltem , ami munkaltatoi igazolas, munkaszerzodes vagy ado bevallas lenne. sajnos ezekkel nem rendelkezem, mivel nem dolgoztam, eltartott voltam . viszont ismerosok hiteles tanuvallomasaival tudom bizonyitani . nem fuzok hozza sok remenyt, hogy ezzel megelegszik majd a nav. nem tudom,hogy ezek utan meg mit tehetek , hogy elkeruljem a horribilis tartozasomat a nav fele. valyon van-e olyan , hogy elevulesi ido? erdemes lenne birosagra vinni az ugyet? mert valoban evekig kulfoldon eltem , egyszer sem jottem haza ez ido alatt. edesanyam allitja (lakcimem nala van bejelentve), hogy semmilyen ertesites vagy felszolitas nem erkezett a nav-tol a reszemre , amiben tajekoztattak volna a fizetesi kotelezettsegemet illetoen .

aszilvia # 2013.11.19. 19:58

Üdvözletem.
A kérdésem arra vonatkozna,hogy ha szeptemberben nem vettek fel a felsőoktatásba és elméletileg okt 31ig biztosított voltam + 45 napig (dec közepe) még biztosított vagyok, és utánna az önkormányzat tényleg alanyi jogon 1 évig át kell hogy vállalja a tb-t? Nem dolgozom, mert készülök a jövő évi felvételire,nyelvet tanulok és a szüleimmel lakom. Ha a szüleim fizetését nézem szoc. Alapon nem járna támogatás, de én már nagykorú vagyok, miért őket büntessem a tb fizetésemmel... nekem nincs keresetem sem tulajdonom. Ilyen esetben érdemes-e az önkormányzathoz fordulnom, vagy szoc alapon nem ítélik meg,mert egy háztartásban lakom 2 kereső szülővel?

davvid23 # 2013.11.18. 17:00

Sziasztok!
Márciusban otthagytam az egyetemet, azóta nem volt munkám, jövőre ismét jelentkeznék egy másik szakra. Nem küldtem nyomtatványt a NAV-nak, Tb-t sem fizettem. Ezt be fogják hajtani rajtam? Ha igen mekkora összegre számítsak?

Jani2 # 2013.11.08. 06:46

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy jelenleg csak egy filmes statisztamunkám van, kb. havi 2-5 nap foglalkozásban (ők szólnak, hogy mikor van szükség rám). A tb-met ilyenkor a filmes cég fizeti, részben, vagy egészben? Vagy egy bizonyos havi óraszámnak meg kell lenni, hogy ők fizessék a tb-t?

A segítséget előre is köszönöm!

Lewis1 # 2013.10.09. 07:16

Kérdés.
Meddig vagyok jogosult egészségügyi ellátásra ha kilépek a munkahelyről? Meddig van türelmi idő?
Valamint a tb kis könyvem kell e a NAV-nak ha magam akarom fizetni csekken a tb-t?

audifan # 2013.10.05. 05:53

2013. augusztus 1-én egy munkaerő-közvetítő cég közbeiktatásával helyezkedtem egy Kft-hez munkavállalóként. Belépéskor egy szabályosnak tűnő munkaszerződést kötöttünk a munkaerő-közvetítő céggel és egy szabályosnak tűnő munkaerő kölcsönbevételi szerződést a Kft-vel.
2013. szeptember elején a Kft-nél razziaszerű ellenőrzést tartott a NAV, melynek következtében a Kft. működése bizonytalanná vált bankszámlái befagyasztása miatt. Korrekt tájékoztatást nem kaptak a Kft-nél dolgozó munkavállalók, de tudomásunkra jutott, hogy a munkaerő-közvetítő cégnél a foglalkoztatási szabályok be nem tartása, valamint járulékfizetési kötelezettségek elmulasztása miatt bűncselekmény alapos gyanúja merült fel.
A 2013. augusztus hónapra járó munkabért a munkaerő-közvetítő cégtől nem kaptam meg. A mai napig a munkaerő-közvetítő cégtől semmiféle tájékoztatást nem kaptam, munkavállalóként a munkaviszonyomat én nem mondtam fel, illetve ilyen jellegű megkeresés a munkaerő-közvetítő cégtől sem jött.
A munkaerőt kölcsönző Kft. a munkavállalók számára munkavégzés vonatkozásában más lehetőséget nem biztosítva 2013. szeptember 5-én mindenkivel, többek között velem is munkaszerződést kötött. Ezt a munkaszerződést a Kft. 2013. szeptember 19-én finanszírozási problémákra hivatkozva felbontotta és elbocsájtott. Elbocsátáskor megkaptam a kilépő papírokat és a Kft-nél munkaszerződéssel eltöltött időszakom be- és kilépési időpontjai feltűntetésével az OEP Igazolványomat. A munkaszerződés időtartamára járó munkabért nem fizették ki, egyelőre ígéret van annak későbbi rendezésére.
A következő kérdéseim lennének:

  • érvényes-e jelenleg a munkaszerződésem a munkaerő-közvetítő céggel?
  • a Kft. szabályosan alkalmazott, ha csak egy rövid időre is, vagy sem?
  • kitől és hogyan kaphatom meg elmaradt munkabéremet?
  • TB-járulék vonatkozásában most milyen szabályok érvényesek rám?

Válaszukat előre is köszönöm.
Egy elkeseredett állampolgár.

Emily13 # 2013.10.02. 16:31

Szeretnek érdeklődni, hogy ha amerikaba élek 2012 évtől, de ugyanakkor folyamatosan fizettem Magyarorszag fele Tb járulékom minden hónapban ezido alatt férjhez mentem igaz munkám nincs de a Férjem által van betegbiztositasom, mit javasolnak mit tegyek. Ertem ezalatt azt h mivel zoldkartyas vagyok es nem állampolgár ezért tartottam az orszagom fele a tb fizetését de most olvastam h ezev márciusától kotelezo lenne bejelentenem a letelepedesem az orszagom fele is. Esetleg ha köteles vagyok bejelenteni es mivel itt biztosított vagyok visszaigenyelhetem az eddig befizetett penzt is? A masik ehez kapcsoló kérdésem a lakcím kártyám? Köszönettel.

Dina93 # 2013.09.16. 10:12

Kedves Fórumozók!
38 hetes kismama vagyok.
A kórházban minden egyes vizsgálatnál kérdőre vonnak ,mert állítólag nincs biztosítási jogviszonyom.
Kérdem én ez,hogyan lehetséges hiszen érettségi után 3 évig nappali tagozatos hallgató voltam/vagyok
Többször betelefonáltam az oephez,személyesen is bent voltam.
De semmi érdemleges választ nem kaptam.
Annyit mondtak,hogy ne féljek kötelesek így is ellátni.
De utoljára már kaptam egy kis papírt a szülészeten amin az szerepelt,hogy ha sürgősen nem intézkedem 2008. jan 1.-től visszamenőleg meg kell fizetnem a járulékokat!