TB fizetés


Dindu # 2012.04.04. 16:23

amikor munkanélküli lettem akkor kérvényeztem az önkormányzattól, hogy fizessék nekem ,de aztán találtam munkát de ezt nem jelentettem be nekik mert bármikor kirúghatnak és aztán magamnak kéne fizetnem a tb-m de akkor miből?így most ketten fizetik utánam..lehet ebből bajom?

végrehajtó1 # 2012.04.04. 12:48

Önkormányzat miért fizet?

Dindu # 2012.04.02. 19:56

Sziasztok!én abban kérnék segítséget, hogy utánam jelenleg az önkormányzat és a munkahelyem is fizeti a tb-m, de nem akarom lemondani az önkormányzatit mert nem biztos a munkahelyem, viszont nem tudom, hogy mire számítsak ha kiderül, vagy kiderül-e egyáltalán?

hattyúdal # 2012.03.19. 18:46

p.sanyi! megy a közösbe... lehet, hogy valakinek a milliós nagyságrendű életmentő műtétjét finanszírozzák belőle.
Lehet, hogy egyszer a történetben szereplő gyógykezelése is sokkal többe kerül majd, mint eddig befizetett vagy befizet, és nem kérik tőle a különbözetet.

nandy # 2012.03.19. 15:03

nyilván Ön az, aki minden évben visszakéri az autóra kötött casco-t, kötelező felelősségbiztosítást is, mondván... nem használta fel.

p.sanyi # 2012.03.17. 07:26

Jó napot.
Engem az alábbi dolog érdekelne.

Tegyük fel van egy életerös 30 éves ember. akit mondjuk 20 éves kora óta dolgozott bejelnetve s mindegy okés ahogy ennek lenni kell.Az illetö nem volt orvosnál illetve nem volt beteg vagy csak nagyon ritkán.
De most elveszti a munkáját. Nem kap már álláskeresési járadékot(Azt hiszem igy hivják most). Szóval már ezt sem kap és ugye akkor megszünik a TB-je is.

Kíváncsi vagyok, hogy a 10 év alatt befizetett tb-vel mi történt? Mert ha nem volt beteg akkor annak a pénznek egy külön számlán meg kellene lenni. Hiszen elvileg azt akkor kellene használni ha ellátásra szorul(Kvázi beteg lesz stb).
Hogy van az, hogy ha nem tudod fizetni a TB-det akkor nincs. Azzal a pénzel mi van amit elötte 10 éven keresztül befizettél tisztességesen? Elvitte a nyuszi? Vagy csak van valahol az Éterben?

Köszönöm és várom mihamarabbi válaszokat.

adree6 # 2012.03.13. 12:09

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha jelenleg nincsen tb-jogviszonyom, mert munkanélküli vagyok, de már nem kapok ellátást, és az évek óta szedett fogamzásgátlómat szeretném feliratni, akkor mi a teendő? Ezt sem tudom megtenni biztosítotti jogviszony nélkül? Ki kell fizetnem egyhavi tb-t vagy lehet csak a receptírásért fizetni?
előre is köszönöm a segítséget!

encsyi # 2012.03.12. 09:01

Érdeklődni szeretnék, hogy eddig én fizettem a TB-met, viszont február 13-án nappalis diák lettem, estiről jelentkeztem át. Hogy kell akkor a februári TB-t befizetnem? Nem tudja megmondani az iskolában senki.
Előre is köszönöm a választ!

Hajnal.a # 2012.03.07. 12:53

Köszönöm a választ. Magánszemélyként van ez a tartozás. Pár éve - ha jól tudom - hoztak valami szabályt, hogy mindenkinek fizetnie kell, annak is akinek nincs jövedelme. A családom a szüleim, közalkalmazott és nyugdíjas, én felnőtt vagyok, így úgy tudom, hogy rajtuk nem hajthatják be. Remélem így is van.

nandy # 2012.03.07. 11:17

Magánszemélyként, vállalkozóként, vagy esetleg cégnek van ez a tartozása?

Hajnal.a # 2012.03.07. 10:59

Üdvözlöm!

A tb-vel kapcsolatban lenne kérdésem. Tb tartozásom van, jelenleg sem tudom fizetni. A lakcímen ahova be vagyok jelentve, (de nem ott élek, és nem is vagyok tulajdonos, az ingatlan a családomé), megjelent egy végrehajtó. Semmiféle jövedelmem nincs. Mivel vagyontárgyam nincs, nincs min behajtani. Állítólag kamatostul ki kellene fizetni, ezt sem most, sem a későbbiekben nem tudom megtenni. Az ingatlan és ingó vagyon a családomé, rajtuk úgy tudom nem hajthatják be. Mi ilyenkor a teendő?

Köszönöm.

C a s a b l a n c a # 2012.03.07. 08:13

Hát nagyon köszönöm!

Amidala01 # 2012.03.06. 21:27

http://nav.gov.hu/…yok_egyszeru

rá lehet linkelni az apeh.hu-ról is - adóalanyok listája (jobb oldalon)


könyvelek

C a s a b l a n c a # 2012.03.06. 12:19

Gyerekek!

Az APEH.HU/ADATBLEKER/ÁFAALANYOK internetes oldal most mi lett?
Mi az elérhetősége?

Gabicsek # 2012.03.05. 21:36

Regisztráltasd be magad okmányirodában az ügyfélkapura, és ott te is meg tudod nézni a biztosítási jogviszonyod.

Zsani441 # 2012.03.05. 08:32

Helló. Most derült ki, hogy a munkahyelyem tavaly június óta nem fizet utánnam semmi járulékot. Semmilyen papirt én erről nem kaptam. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor mi a teendő és most akkor most nem vagyok jogosult semmiféle orvosi ellátásra? Mit tegyek? Hol tudnám ezt megkérdezni biztosra? Köszönöm ha valaki segit nekem ebbe!

dbori # 2012.03.05. 07:46

Kedves Mindenki,

Testvérem tavaly augusztusban kiment Angliába dolgozni, de nem jelentette be az Apehnál, biztos az azóta eltelt hónapokra fizetnie kell az egészségügyi biztosítást, ugye? Mit tegyünk, menjek be minél előbb és próbáljam (lehet-e?) valahogy elintézni, hoyg ő valójában Angliában fizeti ugyanezt (National Insurance), itt nem is tud egészségügyi szolgáltatást igénybe venni... és akkor legalább a bejelentéstől számítva nem kell ezt fizetnie? Az SZJA-val kapcsolatban mi lehet a helyzet?
Köszönöm szépen,
Bori

sudocrem # 2012.03.02. 13:51

Üdvözlöm.
Ma kaptam egy olyan papírt,hogy 2010.07.-tól nem vagyok jogosult a tb támosatásra.Sajnos jelenleg nincs munkahelyem,és úgy adódott,hogy egyedül nevelem a 2 gyerekemet.Kérhetek-e ez alól a fizetés alól valamilyen mentességet.Ha nem akkor legalább arra,hogy visszamenőleg ne kelljen kifizetnem.Van-e valami PTK-amire lehetne esetleg hivatkozni??
Üdv.H.M

Zsanka87 # 2012.02.28. 12:28

Üdv Mindenkinek!

A kérdésem a következő: Január óta munkanélküli vagyok, március 5-el lejár a munkanélkülim. Magánszemélyként hogyan fizethetem a TB-t?
Idén még szeretnénk babát, és úgy tudom, hogy az előző évi fizetésemből számolják ki a GYED-et, ami csak abban az esetben van így, ha a szülés pillanatáig biztosítva vagyok. Hogyan fizessem a biztosítást magam után, és mennyi az az összeg, amit fizetnem kellene

laurel87 # 2012.02.27. 16:49

Üdvözlök mindenkit!

A problémám a következő: szeptemberben kértem TB támogatást a tartózkodási helyem önkormányzatánál, ahol életvitelszerűen élek. Mostanáig nem jött semmi válasz, egyetlen levél sem! Múlt héten orvoshoz kellett mennem, ott derült ki, hogy nem kaptam meg a támogatást. Mivel így most lett hátralékom (dec. 15-ig kellett volna bejelentkeznem, hogy fizetem a TB-t, de ezt nyilván nem tettem meg, mivel azt hittem, kapok támogatást, ugyanis az önkormányzatnál azt mondták, az adatok alapján jogosult vagyok rá!), az APEH akár ki is szabhat bírságot.
Kérdezem: mit tegyek, ha egyszer ők maguk nem küldtek választ, nem küldtek semmilyen elutasítást és indoklást, de azért most megbírságolnának a hátralékért?

Előre is nagyon köszönöm a választ!

moncsi88 # 2012.02.27. 09:23

A következő lenne a kérdésem.3 éve végeztem el az iskolát,azóta nem dolgozom,munkanélküliként sem vagyok regisztrálva.Tb-t nem fizettem egyáltalán,orvosi szolgáltatást sem vettem azóta igénybe.Most szeretném befizetni a tb-t.Visszamenőleg kifizettetik velem?Orvosi ellátást,vagy gyógyszertárat egyáltalán nem vettem igénybe.

ildikoka63 # 2012.02.10. 10:05

A következő lenne a kérdésem: tartós munkanélküliként szoc. rászorultság alapján eddig kaptam az önkormányzattól a tb fizetés alól a mentességet. Ez 2012. márc. 7-én lejár. Mi a teendőm,mert továbbra nem leszek jogosult a rászorultságra.Úgy hallottam az illetékes Apeh-tól kell csekket kérni. Ezt lehet elektronikus úton is intézni,vagy csak személyesen? Köszi a segítséget!

Ars Iustitiae # 2012.02.10. 10:01

nem kell bemenned!
Önkormányzat fizeti, így nem is fognak majd csekket küldeni!Ha megkaptad a határozatot, akkor az 1 évig érvényes!

vujutka # 2012.02.10. 09:02

Szép jó napot!
Ismét felteszem a kérdésemet, remélem nem veszi ezt senki tolakodásnak.
Tehát én is és a párom is fizettük magunk után a Tb-t 2011-ben. Idén még nem jött semmilyen csekk és újabb határozat sem, semmi nem változott az idei évben sem. Január 12-én fizettem be az utolsó csekket. Én várok, de lehet hiába. A 2012-es csekkeket ki küldik vagy be kellene mennem kérni?

mucogi # 2012.02.10. 07:47

Köszönöm!