Menetlevél


Dzsedi # 2016.08.16. 14:22

Amúgy ma már nagyon egyszerű menetlevelet generáltatni. Csak GPS kell hozzá meg egy szoftver, pl. http://hello.inetrack.hu/…l-funkcio/74 És el is fogadják hivatalos ügyintézésnél is.

parapali # 2012.03.07. 14:06

Dave!
szerintem nem kell új oldal!elég a sorvégén szerepeltetni hogy akkor ki vezette!van ott hely!!
ennek akkor van jelentősége ha valami bajt csináltak az adott napon a kocsival(trafipax vagy bármi) és belehessen azonosítani hogy ki tette:-)
remélem segítettem??

davemixwell # 2012.03.07. 13:02

Üdv Mindenki!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy céges teherautónál (Toyota Hiace) a menetlevél vezetése a gyakorlatban hogy kell hogy történjen? Az autót 5-en használják, viszont a menetlevélen fel kell tüntetni a sofőr nevét is, de elképzelhető, hogy aznap még 3 másik személy vezeti az autót. Ilyenkor mi a teendő? Minden egyes vezetőnek új oldalt kell nyitnia?


________________________________
nem vagyok jogász

old-guy # 2003.10.30. 19:10

Bocs az átszerkesztés miatt bennemaradt sajthubáért...

old-guy # 2003.10.30. 19:08

Kedves Madar,

a vámbesorolás szerint személygépkocsivá átsorolt tipusok adójogi helyzete (ÁFA levonhatóság, üzemanyag elszámolás stb.) teljesen független a tehergépkocsiként beszerzett jármű forgalmi engedély szerinti üzemeltetéséhez, tehát tgk. menetlevelet kell vezetni (még a városon belüli utakra is).

Üdv.
old_guy

the big cat # 2003.10.30. 04:54

45. Személygépkocsi: négy, illetve három gumiabroncskerékkel felszerelt olyan gépjármű, amely a vezetővel együtt legfeljebb nyolc felnőtt személy szállítására alkalmas, azzal, hogy ide tartozik a benzinüzemű, a dízelüzemű, az elektromos üzemű, a gázüzemű személygépkocsi, a versenyautó, az önjáró lakóautó. Személygépkocsinak minősül továbbá az a vegyes használatú, 2500 kg-ot meg nem haladó megengedett együttes tömegű, olyan gépjármű (nagy rakodóterű személygépkocsi), amelynek rakodótere gyárilag kialakítva kettőnél több utas szállítására alkalmas, de kézzel egyszerűen oldható ülésrögzítése révén a felhasználás szerinti terhek szállítására bármikor átalakítható a válaszfal mögötti rakodótér, ideértve azt az esetet is, ha az ülés eltávolítására visszafordíthatatlan műszaki átalakítással került sor.

Madar # 2003.10.29. 21:38

Komolyan kérdeztem. Láttál már Vito-t?

Leiterjakab # 2003.10.29. 21:30

Szerintem tachográfot kell használni.


Leiterjakab

Madar # 2003.10.29. 21:11

Cégünknek van egy Mercedes Vito gépkocsija. A forgalmi szerint teherautó, a vámszabályok szerint személyautó. Vendégek fuvarozására használjuk elsősorban. Kell-e menetlevelet vezetni, ha igen, akkor szkg vagy tehergépjárműre szólót? Van-e szabály arra, hogy milyen formában kell beírni, ha csak városon belül közlekedtünk vele?