Ideiglenes tartózkodás bejelentése


wers # 2015.06.18. 15:45

DE mi van, ha nem jól sikerül az összeköltözés
Semmi. Olvass vissza, a lakcímbejelentés önmagában sem jogot, sem kötelezettséget nem teremt.

Ha nem jelentkezik ki önként távozás után, a hivatal majd "rábeszéli", vagy előbb-utóbb fiktiválják a lakcímét. Persze macerálni fogják, beidézik, stb. De ha nincs joga ott lakni, nem kell tűrnötök.
Úgy 70-80%-ban kijelentkeznek önként.

Viola2015 (törölt felhasználó) # 2015.06.18. 10:36

Sziasztok,
nem tudok eligazodni a "ideiglenes lakcim" következményein.
Van egy ismerősöm aki sokszor a lakásomban tartózkodik, ezért elgondolkoztunk azon hogy idegilenesen bejelentjük. DE mi van, ha nem jól sikerül az összeköltözés, és nem akar majd onnan kijelentkezni? van olyan lehetőség hogy én a lakásból őt hivatalosan kiteszem? még akkor is ha azt ö nem akarja? (mondjuk az elmérgesedett viszony miatt)?
Köszönöm szépen előre is a válaszokat.
Viola

wers # 2015.05.07. 16:22

Szívesen, ilyen esetben egyébként lehet kérni településszintű lakcímkártyát.

Zszsesz # 2015.05.07. 16:03

Rendben köszönöm a segítséget!
Ha mással nem is tudom megköszönni de választ majd adok hogy a jegyző mit mondott.

wers # 2015.05.07. 15:01

Hozzáteszem, nem biztatlak.

wers # 2015.05.07. 14:46

Ha nem lakóövezet, valószínűleg (ha van) a használatbavételi engedély nem lakás céljára szolgáló lakásról szól. (Ez innen nem derül ki)
Így erősen feltételezhető, hogy nem szerepel a lakcímnyilvántartásban, így oda lakcímkártyát kiállítani nem lehet.
Szerintem kezd a jegyzőnél.

Zszsesz # 2015.05.07. 12:04

Kedves Wers!

Kifejtenéd egy kicsit bővebben miért nem. Nagyon jó lenne ha valahogy orvosolnám a dolgot. Honnan mivel, kivel induljak el?
Az épületben jelenleg is laknak ez egy kétszobás erkélyes házacska. Kéményseprőnek a díj idén be lett fizetve mivel van egy kéménye.
Áram bekötve víz a területen van (kerti csap formájában)

Légyszíve segíts!

wers # 2015.05.07. 10:15

Így elsőre sehogy.

wers # 2015.05.07. 10:15

Így elsőre sehogy.

Zszsesz # 2015.05.07. 07:02

Tisztelt Fórum

A következőt szeretném megvalósítani:

Van egy külterületi gyümölcsösöm amin van egy tégla épület (kb 50éve ott áll) amin nincs házszám.
Azért nem kapott házszámot mert nincs a térképre berajzolva az épület.

Ebbe az épületbe szeretnék bejelentkezni ideiglenesen!
Hogy tudom ezt megoldani?

Előre is Köszönöm a segítséget!

Aréna # 2015.03.11. 12:17

Üdvözlet!
Budapesten idős édesanyámmal élek közös háztartásban egy családi házban, melynek negyede az enyém. Ez az állandó lakcímem. De ez az együtt élés csak vasárnap délutántól csütörtök reggelig tart, mivel akkor a páromhoz megyek egy másik kerületbe és vele töltöm a hét többi részét. Ez a kétlakiság már pár éve tart. Be kell jelentkeznem a kedvesemhez? Több mint három hónapja vagyok másik lakcímen is, de nem folyamatosan.
Köszönöm a segítséget.

szivacs1977 # 2015.01.20. 15:44

Tiszteletem!Nagy problémám van és segitséget szeretnék kérni!Albérletben lakom három gyermekemmel.és volt élettársammal.mindannyian be vagyunk jelentkezve erre a címre.És szeretném a volt élettársam kijelenkezését elérni.sajnos mindig falba ütközöm.Nem tudok semmit tenni azért,hogy ne ide legyen bejelentve.Ő kijelentette hogy soha nem fog kijelentkezni.Mi tévő tudok lenni?A gyerekek rovására megy ha sokáig még fennáll ez a helyzet.

obensberg # 2014.09.22. 08:24

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy Magyar állampolgárként Eu-n kivül élek. Ott is van állandó lakcimem. Azért szeretnék ideiglenes lakcimet Magyarországon, hogy itt tudjak személygépkocsit vásárolni és itt fizessek minden vele járó költséget, biztositást,stb...
Mi módon tudom ezt megoldani?
Jelenleg csak útlevelem és vezetői engedélyem van Magyaror papirok közül.
Köszönöm a segitségeteket.

kippkopp1 # 2014.08.17. 06:44

Édesanyám meghalt, én örököltem a házát. Van állandó lakhelyem, de szeretnék ideiglenesen bejelentkezni az örökölt házba. Hol kell intéznem, ha kis faluról van szó? A község önkormányzatánál, vagy a törzshivatalnál? Tartózkodni továbbra is az állandó lakhelyemen fogok.

wesder # 2014.08.14. 06:32

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni...
Ukrajnából jöttem át kb. 15 éve Magyarországra. Én már magyar állampolgár vagyok, tavaly sikerült egy ingatlant vásárolnom Budapesten. A helyzet az, hogy a jelenlegi ukrán konfliktusok miatt a rokonaimat folyamatosan sorozzák be katonának. Az egyik unokatestvérem most kapta meg a kettős állampolgárságot, és azzal a kéréssel fordult hozzám, hogy be tudnám-e jelenteni a lakásomba ideiglenes lakcímmel? A kérdéseim a következők lennének:
1.) - Jelenleg még nem rendelkezik személyigazolvánnyal (3 hét múlva kapja meg) csak útlevéllel, be tudom-e jelenteni ideiglenes lakcímre hozzám, úgy hogy nincs állandó magyar lakcíme?
2.) - Valószínű, hogy ha nem, akkor fogja tőlem kérni, hogy legyen állandó lakcímbejelentés. Származhat-e bajom belőle, ha bejelentem? Ő nem szeretne nálunk lakni, csak a lakcímkártyára van szüksége, hogy elkerülje a besorozást. 3.) - Biztos vagyok benne, hogy még többen fognak hasonló kéréssel hozzám fordulni? Hány személyt lehet bejelnteni egy lakcímre?
(Jogi területen dolgozom és nem szeretnék semmi olyanba belekeveredni, amiből bajom származna)
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Lybus # 2014.07.30. 17:35

Kedves Okos Mindenkik!
Albérletbe kell mennem, de nem egyértelmű számomra, hogy a lakás tulajának alá kell-e írnia a tartózkodási bejelentőmet vagy sem. A hivatalnak nem elég az albérleti szerződés? Abban szerepel, hogy bejelentkezhetek a lakásba.
Válaszotokat előre is köszönöm!

gemby # 2014.03.24. 21:10

értem, köszönöm!

monalisa1 # 2014.03.17. 12:58

gemby

Ha nincs tartózkodási helyed, "probléma" esetén csak a lakóhelyed szerinti háziorvos fogad stb.

ttip # 2014.03.17. 12:23

gemby: ugyan már, mi volt ebben személyeskedés.

Úgy tudtam, ez egy jogi fórum. Sajnos itt gyakorta az a helyes válasz, hogy azért, mert a törvény előírja.

Ha három hónapnál tovább távol vagy a lakóhelyedtől, akkor be kell jelentened a tartózkodási helyet.

Ha nem teszed meg, akkor az a hátrány érhet, hogy esetleg megbírságolnak 30 ezer forintra. Ha megteszed, akkor az az előnyöd, hogy ilyen bírsággal nem kell számolnod.

gemby # 2014.03.15. 16:50

ttip: nem személyeskedő kioktatásra volt szükségem, hanem érvekre. az nem érv, hogy "mert kell".

ha ezen a vonalon indulnék el, természetesen nem csinálnék semmit a korábbi címemmel, mert nem ér meg nekem egy elcseszett okmányirodai délutánt az, hogy feleslegesen bejelentsem magam ide. ahogy pár tízezer hasonló cipőben járó polgártársamnak sem.

arra lettem volna kíváncsi, ér-e bármilyen szankció, ha nem jelentem be magam az új helyre. ha nem, marad minden így.

ostyascukor: valasztas.hu

ttip # 2014.03.07. 09:56

gemby: a lakcímbejelentés nem kívánságműsor, és nem üzlet, hogy költség-haszon elemzést végezz. Valamint, nem az ingatlantulajdonos kiváltsága. Ahol élsz, oda kell bejelentkezni. Ilyen egyszerű.

ostyascukor # 2014.03.06. 18:08

Tisztelt Fórumozók

közelegnek a választások :), és olyan kérdésem lenne hogy megkaptam a "behívót" hogy menjek szavazni a régi lakhelyemhez közeli helyre. viszont én meg már nem ott lakom.
kérdés: tudok olyat csinálni, anélkül hogy kaptam volna behívót az új lakcímemhez közeli szavazó helységbe, elmegyek szavazni az "új helyre"
magyarán, ha beszambázok és lobogtatom az érvényes lakcímkártyát akkor azt kötelesek elfogadni az "új helyen" szavazásnál? vagy hiába a megváltozott lakcímkártya, a "behívós" cím számít?

a válaszokat előre is köszönöm

gemby # 2014.02.13. 08:34

Kedves Fórumozók!

A helyzetem kissé speciális: miskolci állandó lakcímmel rendelkezem, de tavaly sikerült lakást vennem a XIII. kerületben. A lakás az én nevemen van.

Fontolgatom, hogy bejelentsem magam tartózkodási helyre a lakásom címére, de nem tudom, milyen előnnyel jár, ha megteszem. Vagy milyen hátránnyal, ha nem. Tudnátok ebben segíteni?

Előre is köszönöm,

//gemby

ttip # 2014.01.20. 12:14

lorine20: a lakcímbejelentéshez nem kell a lakás használatának jogcímét közölni. Elég annyi, hogy ott laksz.

monalisa1 # 2014.01.20. 10:24

Szívességi lakáshasználat. (Ha esetleges rezsielmaradást okozol azt fizetési meghagyás útján követelheti tőled.)