Ingatlan árverés menete


delfin21 # 2011.04.15. 12:40

Tisztelt Ügyvéd Úr!2010 szeptemberben házunkat elárverezték,216.000ft-ért.A tartozásaink összege kb.2.000.000ft volt,amit ebből a kis összegből még részben sem tudtuk kiegyenlíteni.Próbáltam többször fellebbezni,de sajnos 6 évvel ezelőtt nem reagáltam az ingatlan értékének közlése az adóssal című levélre,melyben a lakás értékét 300.000-ban határozták meg.Előtte egy évvel viszont ugyanaz a hivatal egy más üggyel kapcsolatban 2.500.000-ra értékelte az ingatlant.Semmilyen olyan változás nem történt ezalatt az egy év alatt,ami így lerontotta volna az ingatlan értékét.Sőt még a 2.500.000ft is elég kevés volt,mivel az ingatlan kiemelt üdülő ővezetben van.(560m2)Igaz,hogy a ház komfort nélküli,csak a villany volt bekötve,de nagyon jó fekvésű,csak a telek többet ér az említett nagyobb összegtől.Sajnos a ház azóta már bontásra érett,nem is laktunk benne kb 4-5 éve,azóta albérletben élünk,mert a háztetőnk kivitelezési hiba miatt megrongálódott,és az önkormányzat felszólított,hogy költözzünk ki,mert a ház életveszélyes.Akkor 4 gyermekemet egyedül neveltem,nem volt egyszerű 2 nap alatt (ugyanis ennyi időt kaptam a költözésre,különben a gyerekeket állami gondozásba vették volna)másik lakásmegoldást keresni.Tulajdonképpen az lenne a kérdésem,hogy esetleg lehet-e polgári peres eljárást indítani a hivatal ellen azért,hogy a fent említett két összeg között ilyen nagy különbség van,és kérhetnék-e ezzel kapcsolatban valamilyen kártérítést?Mennyi esélyem lenne rá? Válaszát és segítségét előre is nagyon köszönöm.Üdvözlettel Andrea

monalisa1 # 2011.04.13. 15:15

tt55

A kérdésedre hozzáértő bizonyára választ fog majd tudni adni.

monalisa1 # 2011.04.13. 15:01

Külön jegyzem meg, hogy kicsi a valószínűsége, hogy kapsz hitelt, hiszen mint írod: tartozás van már a házadon...

Jól megjártad a sógorral!...

monalisa1 # 2011.04.13. 14:58

nóra1981

A 3 M Ft tartozás rendezése dolgánál, a bank általi havi 125e Ft részletfizetési "ajánlat", kontra az általad felajánlott (= vállalni képes) 30e Ft/hó egymástól elég távoli összegek...

Próbálj a banknál (vagy másiknál) hitelt felvenni és abból egyösszegben teljesíteni a fenti tartozást, és ebben az esetben a lejárat/havi törlesztő közelebb lehet az általad teljesíteni képes összeghez.

Egyidejűleg a sógoroddal szemben fordulj bírósághoz.

monaLuis
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2011.04.13. 14:48

Norman25

Mint írtad apukád halálakor még kiskorú voltál, ergo az öröklési illeték megfizetére jogszabályilag 20 éves korodig bezárólag halasztó hatállyal. (Vagy befizethette volna helyetted az anyukád -azt most hagyjuk hogy miből...-, és ebben az esetben százalákosan kedvezmény járt volna.)

A kamat a 20. életéved betöltésétől sajnos ketyeg...

Próbálj a banktól (vagy másiktól) hitelt felvenni és abból rendezni az összeget, a havi fizetési kötelezettség meg lejártáig...

Persze kérd a bankot, hogy részletesen tájékoztasson, hogyan is jött ki a 3,2 M Ft összeg.

Ha nincs a neveden ingatlan vagy autó stb., a jövedelemedből fogják havi 33%-ban letiltatni - úgyszintén egálig.

monaLuis
laikus hozzászóló

tt55 # 2011.04.12. 17:10

Üdvözlet!
Két licit nélküli árverésen túl, a harmadik előtt lenne néhány kérdésem:

  • a telek becsértéke 15m Ft. A harmadik árverésen is ennek 10%-a az előleg a részvételhez?
  • az 1/1 tulajdonos házastársa licitálhat-e?
  • van-e valami minimum ár vagy itt már a legnagyobb licit nyer még ha mondjuk 1m Ft is?

Előre is köszönöm.
Szép napot!

nóra1981 # 2011.03.11. 15:13

tisztelt cim!
nagyvonalakba leirom a problémám sogorom vett egy autot 4 millió forintért aminek én vagyok a kezese tavajmár nem tudta fizetni az autót ezért a bank kisajátitotta 1 millió forintért és a fenn maradt 3millió forintott ki kell fizetni itt a probléma hogy már végrehajtás alatt van mert nem tudta fizetni nincs semmilye amit vagy amiből fogni tudnák a tartozását tehát maradok én minnt kezes nem szeretném a házam elvesziteni tehát felhivtam őket hogy részletfizetést kérjekde csak 24 hónapra adnák meg eezt én nem tudom teljesiteni csak mondjuk havi30ezer ft-al mit tudk tenni mert a fizetés elől nem zárkozok el de amit ők követelnek nem tudom teljesiteni mi tegyek hogya házam ne foglalják le a lakástost vettemamin hitel van igy is elvihetik a házam,köszönöm válaszát!!!

Norman25 # 2011.03.11. 14:12

Szép napot!

Szeretnék segítséget kérni egy elég érdekes ügyben.
Régi felvételü lakáshitelről lenne szó.
Édesapám és édesanyám közösen belementek egy lakáshitelbe.Édesapám 1995-ben elhunyt. Édesanyám nem tudta két gyerekkel fenttartani a lakást,és árverezésre került. Akkor még gyerek voltam. Betöltöttem a 25. életévemet és kaptam egy levelet a banktól,miszerint én mint örökös tartozok 570.000 forintal és arra felgyült egyéb kamatokkal összesen 3.2millió ft-al.
Én ezt az egészet nem értem. Kaphatok egy kis segítséget hogy ez hogy történhetett? természetesen ügyvéd,de a segítséget innen is szívesen fogadom. Köszönöm előre is.

MajorDomus # 2011.03.10. 20:28

Semmi jo nem varhato.
A tartozast a nyugdijbol is letiltjak.
A birosag el fogja utasitani a keresetet.
Az nem kifogas hogy nincs penzem nem tudok fizetni.
Alairta a szerzodest, azt be kell tartani. Nem a bankot kell hibaztatni, de azt tudomásul kell venni, hogy az alairasnak súlya van.

Mrssheperd # 2011.03.10. 09:36

Segítséget szeretnék kérni. Anyósomék néhány éve 5 M Ft hitelt vettek fel, a jelzálogot a házukra terhelték. Egy darabig fizették a hitelt, most azonban már nem. A bank 2010 októberében felmondta a hitelszerződést, 8,8 M Ft-ot követel. A jövedelmükből egy részt már tiltanak, és végrehajtás lesz a házon. A bank 2,5 M Ft-ért akarta árverezni, ezt anyós megtámadta, jelenleg bíróságon van az ügy. Mi várható?
Ha árvereznek, az ingatlan értékének hány százalékáért tehetik meg? Hányszor írják ki? Mi van, ha nem sikerül árverésen megszabadulni a háztól? És ha elárverezik, de kevesebbért, mint a fennálló tartozás? A fennmaradó összeget hogy tudják behajtani valakin, akinek nyugdíja, ápolási díja, családi pótléka van, de más jövedelme és semmi tulajdona nincs?

Zoltanuss # 2011.01.19. 21:17

peterschwarcz !

árverezni lehet, csak akkor a vételár nevetségesen alacsony.
Ezt jó lenne tudni az elváltasszonynak is.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2011.01.19. 20:30

Még az korai lenne, először felszólítás írásban, aztán fizetési meghagyás kibocsátását. A végrehajtó meg tudja a dolgát, lehet, hogy máshonnan is behajtható.

MajorDomus # 2011.01.19. 19:06

igen

lonka # 2011.01.19. 15:08

Szeretnék segítséget kapni a következő dologban:
Hagyatéki eljárás során a három örökösből az 1. számú
1/ 1 örökölt egy ingatlan, de ezen az ingatlanon van
1 MFt jelzálog a 2. számú örökös nevére és 1 Ft külön bejegyezve a 3. számú örökös nevére, aki még kiskorú.

Az 1.számú örökös nem tudja őket kifizetni, indíthatnak-e árverést személyes, vagy bírósági per útján.

MajorDomus # 2010.05.29. 20:53

Azért sürgősen jegyezted be a te részedre a szüleid haszonélvezeti jogát, ha még van rá lehetőség. Mindjárt nem lesz-olyan magas az ingatlan értéke.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.29. 15:30

Nem lehet a tetőtéri lakást önállóan árverezni, amíg az egész ingatlan osztatlan közös tulajdonban van. Ugyanis ebben a - házassági vagyonmegosztás iránti - perben a közös tulajdon ily módon történő megszüntetéséről nem lehet intézkedni, hiszen ahhoz a többi tulajdonosnak is perben kellene állnia.

Tulajdonképpen mi a kérdésed? Ráadásul ügyvéded is van, őt kellene kérdezned.

peterschwarcz # 2010.05.29. 15:26

A bíró azt mondta hogy ha árverés útján kerül értékesítésre az ingatlan, azaz a tetőtéri lakás. Mind a 2 fél egyforma nagyságban részesül belőle. Ha viszont tartozást kellene megadnom mint pl.: banki tartozás ott fix az ár, és ha az árverésből nem jönne be megfelelő összeg akkor még mindig adós maradna az ember. Itt nem erről van szó.

De azért köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.29. 09:55

Ha a vagyonmegosztés úgy történik, hogy téged köteleznek a másik fél tulajdonrészének a megváltására (ezt írtad), akkor te adós vagy.

peterschwarcz # 2010.05.29. 09:51

Bocsi vagyonmegosztásról van szó.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.29. 08:45

Elővételi joga? Az adósnak? Ezt te sem gondoltad végig.
(Egyébként árverséen senkinek nincs olyan.)

peterschwarcz # 2010.05.29. 07:50

Szeretnék segítséget kapni a következő dologban.
Egy vagyon megosztás előtt állok azaz épp a közepében.
Volt feleségem indította el a vagyonmegosztási pert, azok után hogy 4 1/2 évvel ezelőtt elköltözött otthonról hátra hagyva 2 gyermekünket.1 éve magához édesgette a lányunkat és másnap beadta a vagyonmegosztásra a kérelmet a bíróság felé.
Olyan házban lakunk ahol a tetőteret építettük be szüleimnél, és hogy úgymond jó anyós após szerepét töltsék be szüleim, ráíratták a a teljes ház 50/250 -ed részét. Azaz magyarul a tetőtéri rész felét. Csak mivel osztatlan közös tulajdon ezért néz ki egy az arány. A bíróság megállapított neki 3,6 millió Ft-ot amit ki kellene fizetnem. Mivel kölcsönt nem kaptam annyit, és kölcsöneim is voltak a felvett összegből maradt 1.000.000 Ft-ot felajánlottam és vállaltam a többit részletfizetés útján. Ő ebbe nem ment bele mert egyszerre és 15 napon belül kell neki a pénz. Ezért a bíró az egész ház árverését helyezte kilátásba. Ügyvédem viszont hogy mentve legyen a menthető halasztást kért hogy társasházi szerződéssel ketté lehessen választani a tulajdon jogokat.
Kérdésem a következő: Ha a tetőtéri lakás árverésre kerül van-e elővételi jogom és ha igen mikor, milyen összegért? Pl.: ha a lakás elkelne 4.000.000 Ft ért megvásárolhatom-e a volt feleségemtől 2.000.000 Ft -ért? Mennyi a kifutási ideje az árverésnek? Hogyan zajlik?

Köszönöm a segítséget.

MajorDomus # 2010.05.26. 18:48

Igen, abban az esetben ha bármelyiknek bejegyzett joga ( vh, jelzálog) van az ingatlanon

Andera # 2010.05.26. 08:44

Üdv!
Kérdésem az lenne, hogy az árverésről kötelező-e a végrehajónak értesíteni az APEH-et és az Önkormányzatot?
Köszönöm!
Andera

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.09. 14:01

Hihetetlen rossz az internet. Lehet, hogy sokan vagyunk fenn?

Persze, először árverezik az ingatlant. Először a becsült értéken, aztán ha nem kell el, akkor már engedik a 70%-ára, majd ha akkor sem, akkor várnak 6 hónapot és lemennek az ingatlan 50%-áig.

Levonja a behajtó a kölségeit, a bank hozzájut a tartozáshoz és amennyiben még marad rajta tartozás, megnézik, hogy még min tudják a többit behajtani.
Borzasztó egyébként. Magam is egy hitel dilemma előtt állok. Az ember vagy belevág és végigcsinálja, vagy nem jut előre egy lépést sem. Én senkit sem tudnék hibáztatni a lépéseiért, mert annyira kiszámíthatatlan az élet, meg a bankok egyoldalú szerződéspolitikája.

Noncsi3 # 2010.03.09. 13:50

Szeretnénk eladni, azóta próbáljuk mióta nem lakunk benne. Albérletbe azért nem szívesen adtuk ki mert van rajta közüzemi tartozás.
Ingóságot mikor foglalhatnak, árverés előtt vagy akkor ha nem elég a ház vételára? Fogalmam sincs hogy ez hogy működik.