adótartozás ingatlanra ráterhelése


Majordomus # 2023.09.13. 19:41

Üres az államkassza.
Éppen az a 600 milliárd hiányzik amit a Vodafonért kifizettek.

Szomorú örökös # 2023.09.13. 12:37
Szomorú örökös # 2023.09.13. 12:13

tritaa

Akkor csak nem olyan gyors a folyamat...

Ne reménykedj! A végösszeg túl nagy ahhoz hogy sokáig elhúzzák.

tritaa # 2023.09.13. 07:57

A nav tartozásból 2,5 millió már 2021 ben rá lett terhelve az ingatlanra. Akkor csak nem olyan gyors a folyamat...A másik 4,6 millió az 2023.03 hónaban lett ráterhelve.

Szomorú örökös # 2023.09.13. 05:47

tritaa

Ne személyeskedj kérlek! Nem rólam van szó, hanem a szomszédomról. Csupán érdeklődtem...

Szó nem volt személyeskedésről, de azért talán még te is elismered, hogy ha valaki 7 millás tartozással 4 gyerek mögé elbújva akar megúszni egy árverést - egyáltalán az is érdekes, hogy felmerül benne egy ilyen kérdés - ott bizony kinyílik a bicska az emberek zsebében.

Azt hiszem egyéni vállalkozóként csúszott hiba a gépezetbe

Azért 7 millás adótartozást felhalmozni elég nagy hiba szükséges manapság (is).
Az árverést a 4 gyerek se fogja megakadályozni, csakis az, ha rendezi az adós a tartozását.

tritaa # 2023.09.13. 04:48

Szomoru Örökös

Ne személyeskedj kérlek! Nem rólam van szó, hanem a szomszédomról. Csupán érdeklődtem...

Majordomus

Azt hiszem egyéni vállalkozóként csúszott hiba a "gépezetbe"

Majordomus # 2023.09.12. 19:30

Még a szocializmusban él.

Hogy lehet ennyi adósságot összeszedni?

Szomorú örökös # 2023.09.12. 10:50

tritaa

Árverezés esetén 4 gyermek tényező?

Persze, mind a 4 gyerekkel együtt fog utcára kerülni a szülő.
Miből gondolod hogy a négy gyermek miatt megúszhatod az árverést?

tritaa # 2023.09.12. 10:37

Szomorú örökös

Árverezés esetén 4 gyermek tényező?

drbjozsef # 2023.09.12. 10:06

Továbbá az is kérdés lenne, ha egy másik ingatlannál több tulajdonos van akkor mi a szitu???

Csak az adós részére jegyzik be a végrehajtási jogot, és főszabály szerint csak az ő részét fogja árverezni a végrehajtó.
A többi tulajdonost nem érinti - kivéve, hogy új tulajdonostársuk lesz.

Szomorú örökös # 2023.09.12. 09:54

tritaa

Mire lehet számítani?

Ekkora tartozás esetén? Hamarosan árverésre...és nem feltétlenül piaci áron fog elmenni.

tritaa # 2023.09.12. 08:51

Üdv,

Adott egy ingatlan (tulajdonos 1/1 hányadban) amire 2021 évvel bejegyzési határozattal terhelte a nav adótartozás miatt 2,400,000Ft!
2023 évben újabb bejegyzési határozat egy másik ügy miatt, ebben az esetben a végrehajtó 4,600,000Ft

Mire lehet számítani?

Továbbá az is kérdés lenne, ha egy másik ingatlannál több tulajdonos van akkor mi a szitu???

0807 # 2014.11.12. 08:24

Érdeklődi szeretnék arról hogy fennálló 2000000 Ft adó és járulék tartozásom rendezésére befizettem 1700000 Ft-t a fennmaradt 300000 Ft tartozás már csak késedelmi kamat tartozás fog-e tovább kamatozni ez az összeg vagy marad a teljes kifizetésig. A NAV már elindította ellenem a végrehajtást lakásomat árverezni szeretné. Hogy tudom ezt a folyamatot megállítani a jelen helyzetben amíg a fennmaradó összeget le tudom rendezni?

strobli # 2014.10.17. 19:11

A jelzáloggal terhelt ingatlanra is bejegyeztetheti a tartozást a NAV! És a gond ekkor kezdődik!
A jelzálogszerződésedben (közjegyzői okiratban) benne van, hogy egyéb terhelés az ingatlanra nem keletkezhet, mert az fedezet elvonásnak minősül!
Ezekben az esetekben a bank rövid határidővel felmondja a hitelszerződést, és a felvett összeg azonnali egyösszegű befizetésre váltja át. Ha a jelzálog CHF alapú volt, bele sem merek gondolni a veszteségedbe. Sajnos nap mint nap találkozom ilyen esetekkel, így az a tanácsom, hogy ne várd meg a NAV végrehajtási bejegyzését!


Mérlegképes könyvelö
www.kerelmek-beadvanyok.hu

Tudatlan-kérdező # 2014.06.26. 19:07

Kedves Segítők! A kérdésem az lenne, hogy korábban bejegyzett jelzálogjogot megelőzhet egy 200.000 ft értékű nav-os tartozás? És szabadfelhasználású hitel tartozás terhelhető jelzáloggal terhelt ingatlanta? Köszönöm

Angolka75 # 2014.01.05. 20:47

Tisztelt Ugyvedek

A NAV-tol kaptam egy Birosagi eljarasi illetek megfizetesere felszolito levelet.
Eletvitelszeruen kulfoldon elek, es van itt kulfoldon egy ingatlanom amit hitelre vettem (meg 20 ev)
Kerdesem: Raterhelheti-e ezt az osszeget a NAV a jelenlegi ingatlanomra,illetve kezdemenyezheti-e az ingatlan elarverezeset? Ha kezdemenyezheti akkor azt Magyarorszagon, vagy az itteni hatosagoknal?
Valaszukat elore is koszonom.

savoire # 2014.01.04. 09:59

Ha végrehajtási stádiumba kerül a dolog - bár nincs kötelező sorrendiség a végrehajtási cselekmények között-elsősorban munkabér letiltás/azonnali beszedési megbízás útján próbálják beszedni az említett összeget. Ha ezen vh.cselekmények alapján nem beszedhető a tartozás akkor ingó/ingatlan végrehajtás útján kísérli meg a NAV a tartozás behajtását.
Az ingatlan elárverezését tehát többféleképpen is meg lehet előzni. Lehet pl.fizetési könnyítés iránti (részletfizetés) kérelmet is benyújtani. Ami mellesleg -főszabály szerint- szünetelteti a vh.eljárást.

Azazel # 2013.12.30. 18:17

Jó Estét!

Tanácsra lenne szükségem.
Van egy kb 1M forint körüli lakás illeték tartozásom,amelyet a szüleimnek köszönhetek.
Úgy tűnik a nagymamám rám hagyja a kis lakását.
Ebből adódik az aggodalmam.Létezik,hogy ha a tartozásom végrehajtás stádiumában van akkor ezt az összeget az öröklés után ráterhelik az ingatlanra és elárverezik jelentéktelen összegért?Az egyetlen reményemet a tiszta laphoz az életben.Elveszik és életem végéig adós maradok?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.28. 17:30

Semmit.

kabat # 2013.11.27. 21:41

Üdvözlöm!
Olyan ügyben kérem a véleményét, hogy a férjem édesapja ebben az évben halt meg, most lesz a hagyatéki tárgyalás és most derült ki, hogy az öröklésre kerülő lakásra apeh tartozás van terhelve. Az apeh tartozás az anyukájáé, de a közös lakás lett megterhelve, mert a házastárs is felel ezért. A kérdés az, hogy a férjem és két testvére mit "örököl" ebből a tartozásból? Anyukájuk él. A lakás értéke kb. 12 millió Ft, ennek a felét öröklik hárman, az apeh tartozás kb. 5 millió Ft.
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.16. 09:12

azt hittem, ha többért veszek lakást, mint amiért eladtam, nincs ilyen kötelezettség
Épp fordítva. De azt azért észre szokta venni az ember,m hogy jön egy fizetési meghagyás.

olorsi # 2013.10.15. 19:51

Nekem úgy terhelte meg a NAV a lakásomat, hogy évekig nem is tudtam.
Illetéket kellett volna fizetnem, az már az én bajom, hogy nem tudtam (azt hittem, ha többért veszek lakást, mint amiért eladtam, nincs ilyen kötelezettség), de a felszólításokat a régi címemre küldték.Sosem kaptam meg. Aztán kiadták behajtócégnek, aki a duplájára növelte az összeget és mivel önálló bírósági végrehajtó volt, megterhelhette a lakásomat, amin egyébként csak a NAV terhelés volt látható. Csakhogy a Földhivatal is a régi címre küldte.. Az már csak hab a tortán, hogy a NAV rosszul számolta ki, 650.000-et számolt 140.000 helyett. Mindegy, mikor a lakást eladtam, a vevő kifizette, de hihetetlen tortúra volt szegénynek. A behajtó cég (mivel napi kamatot számolt), előzetesen sem volt hajlandó megmondani, mennyi is az az összeg.A vevő csak nagyjából szerette volna tudni, hogy számoljon.

Ja és mikor végre eladtuk a lakást, a Földhivatal akkor írta át az én nevemre (4 év után!). Még jó,hogy pénzt nem kértek el érte..

strobli # 2013.10.15. 17:58

Tisztelt Csirke26

Kérdésére a következők

  • adótartozásnál amennyiben az adós ingatlantulajdonnal rendelkezik, az ingatlan hányad végrehajtás alá vonható.
  • végrehajtás kérelem útján felfüggesztik "kivéve, ha már az ügyben előzőekben beadott kérelmet jogerősen elutasítottak".
  • Ha a kérelmező anyagi háttere nem teszi lehetővé a tartozás azonnali egyösszegű megfizetését, abban az esetben részletfizetési kérelmet kell benyújtani.

Mivel a részletfizetés nem jár alanyi jogon és nem automatikus, a kérelemben felhozott érveknek megalapozottnak kell lenniük, a törvényben előírtakkal összhangban. Sajnálatosan az elutasított kérelmek, és a többszöri felszólítás után bírságot szabnak ki, amely alkalmanként 100 00 forint.

  • adótartozásnál nincs közmunka, főleg mivel van vagyon amin végrehajtható az adótartozás.
  • természetesen családtag is kifizetheti átutalással az adós tartozását, ebben az esetben fontos, hogy a közleményben az adós adószáma feltüntetésre kerüljön!

_____________________________________________________
Adó és banki ügyekben nyújtunk segítséget!
Pénzügyi és számviteli tanácsadó
www.kerelmek-beadvanyok.hu


Mérlegképes könyvelö
www.kerelmek-beadvanyok.hu

Csirke26 # 2013.07.21. 10:20

Jó napot!
Röviden leírom, hogy mi lenne a probléma.

Apámnak évek óta nincs adókártyája, se munkája, ezáltal nem fizet adót. Kb. 350.000ft. a tartozása most. A ház az ő és a testvére nevén van, de ott él anyukám és tesóm is.

Már küldtek egy levelet a NAV-tól, hogy kijönnek a végrehajtók.

Mit lehetne tenni, hogy a házat /ha arról lenne szó/ ne vegyék el? Helyette nem tudjuk kifizetni a tartozását.
Esetleg elküldhetik-e valamilyen közmunkára vagy ilyesmire? Hiszen ő csinálta magának a bajt.
De nem csak rajta csattan az ostor.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.12. 09:23

A fórummotor monnyon le! :)