Jogtalan tartozás behajtás


drbjozsef # 2017.12.01. 13:06

Már úgy érted, hagyatéki hitelező?
Persze, sőt, ez szokott lenni általában. Élettárs, gyerek, rokon, ilyesmi. De ilyenkore ők általában nem pénzt kölcsönöztek az elhunytnak, hanem más jog alapján kérnek valmire megtérítést hagyatéki hitelezőként.

Ha csak simán "hitelező"-re gondolsz, aki kölcsön adott az elhunytnak még életében, és bejelentkezik hagyatéki hitelezőnek, akkor is természetesen. Bárki adhat kölcsön pénzt bárkinek.

Mondjuk családon belül ez ritkább, egy feleség nemigen ad kölcsön pénzt a férjnek, hiszen vagyonközösségben élnek. De távolabbi rokon, felmenő, az simán lehet.

nonolet # 2017.12.01. 10:35

Hagyatéki terhet CSAK a hagyatékból lehet levonni,
mint azt a neve is mutatja....

HA nincs örökség, akkor elbukta a hitelező a pénzét.

Dr.Attika # 2017.02.21. 17:26

Ugyan az, mint az előzőekben. Állítólag adathalász. Gyűjti be a szerencsétlenek adatait.

Lyonee # 2017.02.21. 17:14

Taktikázik is, mert korábban általában hétvégén szemetelte tele a fórumot.

Rexor # 2017.02.21. 16:02

Wers: nem csapsz be? :)

wers # 2017.02.21. 08:55

Private Counsel nagyon emlékeztet valakire. Valami azt "súgja" nekem, ismét feltámadt.

drbjozsef # 2017.02.21. 07:54

ez a szaros reklam huz fel minden 8 evvel ezelotti topikot...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.21. 05:49

hogy erre mit reagáljak
Semmit. Ha fizetési meghagyást kapsz, annak határidőben mondj ellent.

(A felháborodás is felesleges.)

M.Betty # 2009.08.22. 20:55

Üdvözlet!
Nagyon kérem,hogy valaki adjon tanácsot nekem mit tegyek!

Egy behajtócég kb 2 hete küldött egy(nem ajánlott csak sima) levelet,hogy tartozásom van a Vodafonnál és ök megvették a tartozásom ezért nekik kell fizetnem 430 ezer forintot.

A levélben még az állt, hogy 2005. 09-hótol 2006. 04.-hóig azaz 8 hónapig én állitolag telefonáltam és nem fizettem.Ez elég felháboritó számomra hiszen már évek ota nem állok semmilyen kapcsolatban a Vodafonnal, és amikor kiléptem tölük mindent rendezve hagytam ott.Azota sem kaptam tölük semmilyen levelet,nem értem ez most hogyan jutott eszükbe.

Én még aznap fölhivtam a behajtó céget és elmondtam, hogy itt valami tévedés lesz mert nekem nincs semmilyen tartozásom sem a Vodafonnál sem nekik. Erre a hölgy azt mondta,hogyha nincs tartozásom akkor bizonyitsam be a befizetési bizonylatokkalés hogy, kiküldi nekem a fogalmam sincs milyen szerzödéseket mondtam, neki, hogy rendben kiváncsian várom.A befizetési bizonylatok nincsennek mert közben uj lakásba költöztem meg álmomba sem gondoltam volna,hogy ennyi év után ilyesmire szükség lesz.

Közben ugye eltel kb 2 hét levél nem érkezett, viszont sms-t küldtek,hogy haladéktalanul vegyem fel velük a kapcsolatot a tartozásom ügyében.
Ajánlott levelet nem küldenek csak sima mezei levelet,smst küldenek nem tudom, hogy erre mit reagáljak fogalmam sincs milyen tartozást követelnek tölem ami egyáltalán nem kevés összeg.
Hát most mit tegyek?

Köszönettel:M.Betty