Fórum adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl     új hozzászólás

életbiztosítás visszavásárlása - adózás

qwerty09 # e-mail 2014.04.12. 23:42

Tisztelt Szakértő!

2003.novemberében kötöttem az OTP Garanciánál egy Stádium életbiztosítást. Az adókedvezményeket folyamatosan igénybe vettem, egészen 2007. évig. A biztosítást 2013. február hónapban a lejárat előtt visszavásároltam. Az lenne a kérdésem, hogy a kapott pénzt az adóbevallás melyik során kell szerepeltetni, kell-e egyáltalán? Amennyiben kell, akkor mekkora adót kell megifzetni utána?
Válaszát előre is közsönöm!

Kerisz # e-mail 2014.02.18. 17:20

Köszönöm szépen a választ!

nandy #   2014.02.18. 00:58

Kitöltési útmutatóban pedig azért nincs erre vonatkozó utalás, mert már nem is aktuális egyáltalán az egész.

nandy #   2014.02.18. 00:57

Nem kell bevallani.

Kerisz # e-mail 2014.02.16. 14:50

Tiszteletem! Szeretnék segítséget kérni. 2008-ban megtakarításos életbiztosítást kötöttünk, melyet 2013-ban felmondtunk a pénzt megkaptuk 2013-ban. A kérdésem, hogy mivel nem vettünk igénybe adókedvezményt már az utóbbi években (mert ugye eltörölték) a visszavásárlási értéket be kell e vallanom, illetve ha be kell melyik sorban kell szerepeltetnem és milyen összegű adóval súlytanak (az egyébként is rosszul megválasztott) a megtakarítás után. Kb annyit kaptunk vissza amennyit befizettünk talán még egy kicsit kevesebbet is. Vagy nem is kell bevallanom? Tulajdonképpen az adózott jövedelmünkből fizettük havonta mint magánszemély. A kitöltési útmutatóban semmi olyat nem találtam ahol leírták volna az erre vonatkozó dolgokat! A segítséget előre is köszönöm.

nandy #   2014.02.13. 13:31

Az életbiztosítás után utoljára 2009. évben járt adókedvezmény. Akkori szabály szerint idő előtti visszavásárlásnál is csak az utolsó három évben igénybe vett kedvezményt kellett visszafizetni.

Idei évben visszavásárolt, megszűnt stb... biztosítás után már nem kell semmilyen kedvezményt visszaadni.

_szili_ # e-mail 2014.02.11. 14:04

Tisztelt Jogi Fórum!

2004.05.04-én kötöttem Aranyeső Plusz életbiztosítást, és mivel hamarosan letelik a 10 év, gondoltam, hogy élek a visszavásárlás lehetőségével.
Kérdésem az lenne, hogy meg kell várnom a máj. 4-ét a visszavásárlási nyilatkozat elküldésével( viszont akkor már a következő negyedéves díjat is levonják a számlámról) vagy nem, de akkor nincs meg a 10 év?

Amúgy most számolgattam, hogy a 10 év alatt 1,4-1,5mFt-ot fizettem be, viszont a mostani egyenlegem kb.850eFt, mínusz a visszavásárlási levonások. Ez elég nagy bukás volt.

Előre is köszönöm.
_szili_

porcmistrec # e-mail 2014.01.17. 19:43

A term fix egy jelenleg is értékesített módozat, persze a "klasszikus" kockázati biztosításhoz nem sok köze van. Önmagában nem eladható, csak kiegészítőkkel piacképes. De mivel jelenleg is több társaság értékesíti, ténylegesen létező ügyféligény erre van, különben kivezetnék a piacról. Pld. szülő, nagyszülő ezzel szeretne biztosan egy nagyobb összeget a gyermekének 18 éves korára biztosítani a továbbtanuláshoz, függetlenül attól, hogy a biztosítás szerződője esetleg már nem lesz életben a gyermek 18 éves korában. Az más kérdés, hogy az értékesítő mennyire magyarázza el az ügyfélnek a lényegét.

ObudaFan # e-mail 2014.01.12. 14:54

Léteznek ilyen biztosítások, ún. term fix módozat,

Persze hogy ez még mennyire tekinthető biztosításnak, az egy más kérdés.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

https://www.youtube.com/watch?…

porcmistrec # e-mail 2014.01.11. 21:56

buba77

Léteznek ilyen biztosítások, ún. term fix módozat, mely esetben a biztosítási esemény nem más mint a biztosítás futamidejének lejárta, függetlenül attól, hogy a biztosított ezt megéri-e avagy elhalálozik. Szokták kombinálni a végső költségek megtérítésére kisebb összegű kockázati életbiztosítási védelemmel, illetve díjfizetés átvállalásával. Ha ilyen a szerződés, én erre tippelek, nem fogják 2015 előtt kifizetni, de akkor hozammal együtt megteszik. Az évfordulóra felmondás 30 nappal évforduló előtt, vagyonbiztosításoknál járható út, az életbiztosítás kicsit más téma. Küldjön e-mailt privátban,segítek szívesen.

wers #   2014.01.06. 15:07

szerintem évfordulóra mondható fel, legkésőbb évforduló előtt harminc nappal, írásban (levél, tértivevénnyel)

sinick #   2014.01.06. 15:04

buba77: Szerződésbe biztos le van írva, hogy mikor hogyan és milyen "büntetésekkel" lehet visszavásárolni lejárat előtt. Ha nem lehet, akkor várd meg a 2015-öt és addig kérj díjmentesítést.

buba77 # e-mail 2014.01.06. 14:58

Tisztelt szakértő!
Már nagyon sok helyre írtam a problémámmal kapcsolatban,de sehonnan sem kaptam érthető,megnyugtató választ.
A kérdésem következő lenne:
Szüleim 1995-ben kötöttek életbiztosítást 20 évre.
Édesapám elhunyt 1997-ben , édesanyám pedig 2008-ban.
Halála után én meg akartam szüntetni a biztosítást,mondván minek fizessek még évekik ,ha nincs " kiért / kikért ".Ők erre azt válaszolták,hogy átvállalják a biztosítás fizetését amíg az le nem jár, vagyis 2015 novembere.Majd amikor azt kértem,hogy had vásároljam vissza , közölték, hogy erre semmi esélyem,meg kell várnom a lejárat dátumát.
Az ABAegon "Szemünk fénye biztosítás"ról lenne szó.
Szeretnék biztosra menni abban,hogy amikor itt a lejárat ideje ,tényleg megkapom az összeget,nem pedig kapok egy nagy semmit,sőt esetleg fizetésre kényserítenek,mondván,hogy 2008 augusztusától ők fizettek,tartozom.
Tudna nekem ebben segíteni?
Segítségét előre is köszönöm,kellemes hetet,tisztelettel: Luketics Rita

bW21 # e-mail 2013.12.31. 10:47

gr*we eletbiztositasomat egy-ket hete visszavasaroltam. (Illetve egy-ket hete adtam le a kervenyt amiben kertem a visszavasarlast, es ahol megadtam a banki adataimat.)

Kerdesem az lenne, hogy van e erre valami torveny, hogy hany napon belul kell utalniuk a penzt? Illetve ha nincs ez mennyi idot szokott igenybe venni.

Koszonom a valaszokat es boldog uj evet!

petke81 # e-mail 2013.08.15. 16:15

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. A gondom a következő. 2003-ban kötött életbiztosításomat, 2008-ban szüntettem meg.A pénzt utalták, de semmilyen papírt nem kaptam amiben szerepelt volna olyan, hogy mennyit kell adózni, így feledésbe merült. A mai nap jött levél a nav-tól be kell mennem, minden 2008-as papírt bemutatni. Az adójóváírásokat mindig igénybe vettem. Mekkora bajban vagyok? Mennyi lehet a büntetésem?
Válaszokat előre is köszönöm.

sinick #   2013.08.05. 14:12

(Én is csak feltételezem... abból, hogy 2008-ban kötötte)

besszerrita # e-mail 2013.08.05. 13:57

Ezen számolás szerint nem kell, én első olvasatra 2009-es adóévre értettem.:)

sinick #   2013.08.05. 12:06

Ha jól értem, akkor 2009-ben igényeltél vissza, akkor az a 2008-as adóév. Így nem kell. A rendelkezési jog gyakorlását megelőző utolsó 3 adóévre (nálad 2011, 2010, 2009 adóévek) igénybe vett adókedvezményeket kell visszafizetni (20% büntetőkamattal növelten).

besszerrita # e-mail 2013.08.05. 11:41

kell fizetni, mert nem az a lényeg, hogy kaptál-e pénzt, hanem az, hogy a szerződésed megszűnt és nem vagy jogosult adó visszatérítésre.

marosandi # e-mail 2013.08.02. 19:20

Tisztelt Jogi Fórum!

Segítséget szeretnék kérni életbiztosítással kapcsolatban.
2008-ban életbiztosítással kombinált hitelt kötöttünk.
2009-ben visszaigényeltük a kedvezményt. 2012-ben a bank felmondta a biztosítást mert nem tudtuk fizetni, a hitellel együtt.A biztosító berakta az addigi befizetést a hitelbe, mely 2012-ben szintén megszűnt.
A ház engedményes szerződéssel el lett adva, a hitel fennmaradó része volt a vételár. Semmilyen jövedelmünk nem származott belőle, 0 forint.
Kérdésem, az lenne, hogy kell e szja. fizetnem az egyszer igénybe vett adó után, ha nem kaptam semmilyen pénz, mert a hitelbe rakták be. A másik, hogy van e adózási kötelezettségem a ház eladásából ha az eladási árból törlesztettük felmondott hitelünket?
Köszönöm szépen a válaszukat, segítségüket!

Szentpeter Istvan # e-mail 2013.06.26. 11:25

Az életbiztosítás felmondása nem egyszerű döntés és sajnos sokakat megvezetnek csak azért, hogy újabb biztosítást köthessenek. Az, hogy megéri -e a visszavásárlás komoly számolást igényel. Itt le van írva, hogyan kell kiszámolni:
http://szendreiadam.wordpress.com/…-felmondasa/

Csak a 3 éven belül igénybe vett adókedvezményeket kell visszafizetni, 20% büntetéssel. A visszavásárlás után 15 napon belül utalnak, de csak a visszavásárlási értéket!

laszi # e-mail 2013.06.25. 14:05

Tisztelt szakértő!
KB 15 évvel ezelőtt biztositási ügynökként dolgoztam az AB AEGON biztosító társaságnál.Jó néhány évig dolgoztam a cégnél, és miután a munka viszonyom megszünt ahogy az szokott lenni jöttek a visszaírások.
Néhány évig küldözgettek leveleket, hogy fizessek ennyit meg annyit olyan 100 ezer forint körüli összeget követeltek.Azután a levelek megszüntek legalább 7-8 éve semmit sem kaptam.A héten azonban kaptam egy levelet a munkahelyemről ,hogy a végrehajtó letiltást tett a fizetésemre 33százalék AEGON-os tartozás melynek összege 300ezer forint.
A kérdésem az lenne hogy miért nem évült el ez a tartozás?
Ha biróságra került az ügy miért nem értesittetek a tárgyalásról?
Miért a munkahelyemről kell értesülnöm miért nem a végrehajtó értesített?
Lehet e az ügyben még valamit tenni?
Válaszát előre is közsönöm.

Krisztina979 # e-mail 2013.06.24. 05:07

Szeretnék tájékoztatást, segítséget kérni, mivel 2004-ben kötöttem életbiztosítást 20 évre és a lejárat előtt visszavásároltam, (amíg lehetett igénybe vettem az adókedvezményt) mennyi idő áll a biztosító rendelkezésére, hogy kiutalja számomra a pénzt, valamint mennyi adót kell a jövő évben fizetnem a felvett pénz után. Válaszát előre is köszönöm!

b.heni@yahoo.com # e-mail 2013.06.10. 15:02

Tisztelt Szakértő!

Életbiztosítást kötöttem 2007ben az Ahico Bizosítóval, ami most megszűnik és beolvad a MetLife Biztosítóval.Igy szerződésemet ha akarom felmondhatom, de csak a visszavásárlási összeget fizetik ki.Kérdésem, hogy ez szabályos vagy követelhetem a befizetett összegemet?
Várom válaszat
Köszönettel
Balogh Henrietta

Csaba1986 # e-mail 2013.05.30. 22:35