Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


hungabor8307 # 2016.10.13. 20:46

Üdv, sajnos nagyon kezdő vagyok internetes vásárlás terén, de kinéztem pár érdekes terméket az Aliexpress oldalain. A kérdésem, hogy egyrészt megéri-e itt rendelni, másrészt, PayPal fizetést támogat-e az oldal? Kutattam információk után, de ellentmondásosakat találtam róla, pl. ezen oldalon: http://veszo.com/…m/aliexpress
Valaki tudna nekem jobb referenciákat biztosítani az ottani kommenteknél?

Rexor # 2016.10.04. 06:47

Igen, van utána vám. És áfa is.

Varillo # 2016.10.04. 06:27

Jón napot kívánok, egy kis segítséget kérnék, Amerikából szeretnék rendelni elektronika alkatrészt kb 55 ezer ft értékben, de sajnos nem látom át rendesen hogy kell-e vámot fizetni vagy sem utánna. Az eladó free shippingbe adja a terméket de nemtudom vám van-e magyaroszágon utánna. Ez az amazon.com weboldalról lenne. Váalszát előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2016.10.03. 05:19

Valóban. Egy ilyen NAV bejelentés egyben önfeljelentés lenne csempészet és magánokirat hamisítás miatt. Vagy két éves büntetőeljárást, pénzbüntetést vonna maga után. A neppert vagy kétszer meghallgatnák tanúként. Az a megoldás, hogy a külföldi eladót fel kell hívni a garanciális javításra. A motort vissza kell neki küldeni levámolva.

drbjozsef # 2016.10.02. 18:42

ja, még oda akartam írni : a névtelen bejelentéseket természetesen ők is a kuka felé iktatják.

drbjozsef # 2016.10.02. 18:42

Livimivi,

a szabályos, névvel címmel ellátott bejelentést a NAV-nak ki kell vizsgálnia. Hogy mi lesz az eredeménye, az kérdésées, nyilván szavatossági ügyekben nem jár el, tehát a problémádon értelemszerűen nem segíthet, bár ha jól értem, Te sem ezt akarod.
Hogy adózás szempontjából követtek-e el valamilyen szabálytalanságot, az sem biztos, sőt, ugyanis bizományos adásvétellel simán adhatnak el így autót (bár hogy külfüldi tulajdonostól is, abban nem lennék biztos, de EU-n belülről valszeg igen), semmi szabálytalan nincs ebben elvileg. Hogy követtek-e el esetleg valami hibát, az kiderülhet, de ha hivatalosan csinálják ezt, akkor valszeg tudják a módját...

Livimivi # 2016.10.01. 07:57

Lehet az előbb kicsit hosszú voltam...Szóval a lényeg a kérdésemben: Ha én bejelentek a NAV-nak egy autóneppert, akkor kivizsgálják az ügyet, vagy annyi az ilyen illeáglis kereskedő, hogy hagyják a francba az egészet? köszönöm a választ, előre is!!

Livimivi # 2016.09.30. 17:06

Tisztelt Fórumozók!

Nemrég vásároltam egy autóneppertől autót. Lepapíroztam, vámoltattam, nevemre írattam. Miután ez megtörtént kb. 2 hónapra rá motorhibás lett az autó, a szerelő szerint már voltak gondok a motorral. Kerestem a kereskedőt akitől vettem a kocsit, de természetesen miután mondtam neki a gondot, nem veszi fel a telefont. Ok, buktam, az én hibám, hogy ilyen nepperektől vettem kocsit...Bírósághoz hiába fordulnék mert papíron ugye nem tőle vettem az autót, hanem a külföldi tulajtól...De annyira dühít az egész!! Ha tennék a kereskedő ellen egy bejelentést az Apehnál körmére néznének az illetőnek? Tudom, nekem abból hasznom nem származna, de egy kicsi elgtételt vehetnék...És talán mást sem tudna többet átvágni...

wers # 2016.09.22. 18:15

Lényegében ezzel szeretnék foglalkozni,

Lebeszélnélek róla, ha ennyire haloványod sincs róla. Az elhatározás kevés.

(bár megjegyzem, nem te lennél az első, és egyetlen, aki valami olyannal foglalkozik, amihez nem ért)

citromnarancs # 2016.09.22. 14:24

Segìtséget kérek:
Németországból Ausztriából szeretnék autót behozni,
majd értékesìteni.
Milyen engedély kell a behozatalhoz? Úgy
hallottammhogy a Vámtól kell valamilyen számot kérni/.
Illetve mi a további eljárás ha már az országba van az autó?
Lényegében ezzel szeretnék foglalkozni,ehhez kérném a
segítséget.
Mi a teendö akkor,ha magánszemélykét hozom be az autót és mi akkor,ha mint egyéni vállalkozóként teszem?
A válaszadást megköszönöm.

Emmy2012 # 2016.09.14. 10:28

Tisztelt Jogi Fórum és fórumozók!

Segítségüket szeretném kérni mihamarabb. A történetem a következő rendeltem Kínából 150 pár babacipőt 81000 Ft értékben ami márkásnak volt feltüntetve és az eladó szerint is azok voltak de kiderült, hogy szellemi tulajdonjogot sért és vámhatóság rendelkezés alá vonását redeltek el. Mivel Magánszemélyként vásároltam Hogyan bizonyítsam hogy én ártatlan vagyok és átvertek? Természetesen fel jelentem a Kínai eladót de mit érek el vele? Rettentően elkeseredtem mert soha életemben még csak egy szabályt sem sértettem és ez nem fair.

Válaszukat előre is köszönöm

Dr.Attika # 2016.05.23. 07:13

12 éve, az EU-hoz csatlakozás óta Franciaországból behozott termék után nincs vámfizetési kötelezettség.Számla sem szükséges a behozatalhoz. A tulajdonjogot valamivel azért igazolni kell. Lehet adásvételi szerződés, nyugta, tulajdonjogról lemondó nyilatkozat stb.
Itthoni üzletszerűen történő értékesítés viszont számlával lehetséges.

M4y3r # 2016.05.22. 18:41

Üdvözletem!
Arra lennék kíváncsi hogy ha Franciaországból hoznék be használt bútorokat számla nélkül, nagyjából havi rendszerességgel és én azokat itthon szeretném árulni akkor arra kell-e vámot fizetnem, esetleg további illetékek vannak-e amivel számolnom kell. Továbbá van e ennek valami jogi akadálya, kivitelezhető e ez a dolog szabályosan? Előre is köszönöm a választ.

puskas.jakab # 2016.03.05. 18:45

Tisztelt Fórumozók!

Sport eszközöket (súlyzókat, rudakat, kettlebelleket, stb.) szeretnék Kínából importálni. Hogy hol tudok ezekre a termékekre forgalomba hozatali engedélyt kapni? Milyen feltételei vannak? A termék behozatalával nekem milyen kötelező költségeim lehetnek (forgalmi adó, vám, stb.)?

Üdvözlettel:
Puskás Jakab

luck-666 # 2016.01.14. 19:49

Az lenne a kérdés,hogy volt a 15/2004 PM rendelet 51§ (4),amit a 2016.01.01-től hatályon kívül helyezett a 47/2015.(XII.30.) NGM rendelet 2.§(7) és az ez idő előtti rendelésekre is már az új szabály az érvényes vagy a régi?

Előre is köszönöm a választ!

mozsi_ # 2016.01.10. 07:51

Tisztelt Szakértők!

Előző hozzászólásokat, kérdéseket olvasva engem is érdekel a külföldi papíros autó értékesítése itthon. Kérem írják le, milyen szabályoknak kell eleget tenni, milyen engedélyek szükségesek hozzá. Gondolom nem úgy működik, hogy kimegyek, megveszem, behozom az autókat és itthon csak "úgy" árulom tovább. Köszönöm válaszukat!

wanabe # 2016.01.04. 09:54

Kedves Wers,

Bocsánat, akkor most nem egészen világos a számomra, hogy mivel érvelhetek az 50% helyett a 100% felelősségre a DHL-nél?

Köszönöm a sok velünk foglalkozást!:)

mozsi_ # 2016.01.01. 12:43

Engem is érdekelne, hogy milyen engedélyek szükségesek ahhoz, hogy külföldi kocsikat itthon árulhassak? köszönöm

wers # 2015.12.30. 13:25

Kedves Dr.Attika!
Köszönöm, hogy pontosítottad a kérdés fontos részét, tehát a gondolatod első fele és a második között nem több, mint 10 év van, csak 9 év.

magyalka # 2015.12.30. 12:40

Köszönöm az eddigi válaszokat!
Még egy kérdés: Van egy ismerősöm, aki úgy hoz be külföldről autókat, hogy felvette a külföldi(osztrák) állampolgárságot is, és úgy árulja itthon a kocsikat külföldi okmányokkal. Pl. Látja a hirdetést az osztrák oldalon, felhívja, kimegy és megveszi a kocsit/kocsikat, behozatja és osztrák papírokkal itthon árulja tovább. (Van amit több hónapig is hirdet.) Akkor így sem lehetne? Elnézést, ha értetlennek tűnök, de gondoltam jobb először itt utánajárni és aztán elkezdeni "intézkedni" vagy érdemes-e egyáltalán ebbe belevágnom...

Dr.Attika # 2015.12.30. 08:58

Teljesen mindegy, hogy hány autóval kereskedik. Egynél is kell telephely engedély, hiszen autókereskedésnek minősül.

Dr.Attika # 2015.12.30. 08:57

Nem szabályos, sőt áfacsalás gyanús is. "Addig jár a korsó a kútra míg el nem törik."

magyalka # 2015.12.30. 08:25

Elnézést, véletlenül küldtem el háromszor. Akkor is kell a telephelyet engedélyeztetnem, ha csak 3-4 autó van ott?Rengeteg helyen látom, hogy külföldi papírokkal hirdetnek autókat itthon. Akkor az sem szabályos? EU-s országból hoznám.

Dr.Attika # 2015.12.30. 08:04

Tisztelt magyalka!
Értjük a kérdést 3 bejegyzés nélkül is. Engedély nem kell csak valamilyen vállalkozási forma. A telephelyet kell engedélyeztetni nem a behozatalt. Szükséges tisztázni, hogy a külföld az az EU vagy harmadik ország. Külföldi papírokkal ne hirdesse, mert azok a behozatalt követően hatályukat vesztik.

magyalka # 2015.12.30. 07:30

Tisztelt Szakértők!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést!
Autókat szeretnék behozni külföldről eladásra. Úgy gondoltam, hogy havi 3-4- autót tudnék behozni, és nálam, az udvarban helyezném el őket eladásig. Az autókat internetes portálokon hirdetném, külföldi okmányokkal. Ez legális? Úgy értem kell-e valamilyen engedély hozzá?