Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


Tityesz # 2015.11.27. 22:42

Üdv!

3. országból szeretnék használt terméket rendelni magáncélra.
Ebben az esetben is ki kell fizetnem a 27% ÁFÁ-t, valamint vámoltatnom kell? vagy csak új termék esetében?

A választ előre is köszönöm!

Sholoyd # 2015.11.06. 20:00

Üdv!
Segítségre lenne szükségem!
Én is ugyan úgy jártam, mint az előttem kérdező, rendeltem külföldről terméket, Hollandián keresztül jött az áru, meg is kaptam, kipostázták, rá 2 napra kaptam egy papírt, hogy vámköteles az áru és nem küldik ki addig amíg nem nyilatkozom róla és nem fizetem ki a vámot. De én már megkaptam a terméket. Akkor nem kell foglalkoznom vele?
Válaszokat előre is köszönöm!

kiralylany82 # 2015.10.17. 13:28

Üdvözlöm!

Gyermekruha boltot szeretnék nyitni 2015.januar 15ig dolgoztam munkahelyen 2015 júniusig tp-en voltam júliusban szültem.Jelenleg is biztositot vagyok a munkahelyemen. 2014.december óta mezőgazdasági vállalkozó vagyok (ÁFA körös)pályázaton nyertem erre egy összeget hogy a gyedet megkapjam helyettem egy segítő csaladtagot felvettem a vállalkozásba utána járulékot fizetek. 2016-ban szeretnék egy gyermekruha boltot nyitni de én a gyermekemmel szeretnék otthon maradni fölvennek egy alkalmazottat 8 órában aki az üzletben lenne. A ruhákat spanyolországból hoznank! Lehetséges az hogy továbbra is a munkahelyemen legyek biztosított? Valamint a Spanyolországból behozott ruha után hogyan kell ÁFÁ-T fizetni? Költség számlák után az ÁFÁ-T visszaigenylem a bevétellel pedig befizetem?

LarsWaszlavik # 2015.09.28. 09:32

Üdv mindenkinek!

Mexikóból hoznának nekem mariachi -t (kalapot) 5-10 darabot. Az áruk az max. kb. 20-35e.
Egy dobozba lennének becsomagolva és repülőre külön csomagként lenne feltéve.

Kérdésem az hogy így kell-e vámot fizetni vagy valami más költség felmerül -e?

Dr.Attika # 2015.09.09. 13:42

"Üdv!
Segítséget szeretnék kérni.
Rendeltem interneten terméket. Postázták is rendesen. "
Ebből az következik, hogy átvette a kérdező.

Rexor # 2015.09.09. 12:38

Attila: szerintem még nem adta át az árut a Posta (legalábbis én így értettem).

Dr.Attika # 2015.09.09. 12:30

Rexor! Ha a csomagot kiszolgáltatta a MP, akkor nem állhat fenn vámköltség. Vámárút csak a vámteher megfizetését követően vagy a vámteher biztosítását követően lehet kiadni.Arra gondolok, hogy a MP bakizott. A hollandok megfizették a vámot és azt átterhelték a MP-ra csak a MP elfelejtette beszedni a címzettől mielőtt kiadta.

Rexor # 2015.09.09. 11:41

Attila: igen, de ha így is volt, akkor a csomag átvételével együtt meg kell fizetnie a vámköltségeket is, mert anélkül úgysem veheti át a csomagot függetlenül attól hogy azt ki fizette meg ténylegesen.

Dr.Attika # 2015.09.09. 11:16

Ha a holland posta belépett a logisztikai láncolatba, akkor a vám elé állításról és a vámkezeltetésről neki kellett gondoskodnia. Ha a csomag megérkezett a kérdezőhöz, akkor vámigazgatási kötelezettsége nincs. Vélhetőleg a hollandok közvetett vámjogi képviselőként vámoltattak. A kérdező a hollandok felé tartozik a vám és a költségeik megfizetésével. Ezzel is akkor ha a hollandok küldenek számlát a közvetett vámjogi képviselettel felmerült költségeikről. Addig is legyen nyugodt, használja a terméket. Valószínűleg a Magyar Posta vétett hibát a holland partner vonatkozásában és ezt akarja a kérdezővel/csomag címzettjével megfizettetni.

Rexor # 2015.09.09. 07:25

Ha 3. országból (tehát nem EU-ból) érkezett a küldeményed, akkor igazuk van.

lrobee # 2015.09.07. 09:45

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.
Rendeltem interneten terméket. Postázták is rendesen. A Magyar posta sms-ben megkeresett, hogy Vámköteles a csomagom. Az internetes cégtől kapott email-ben volt egy kép, amin lefényképezték a csomagomat. Feladó ez áll rajta:
From:
CHINABRANDS
Postbus 71829
3000 PV Rotterdam
the Netherlands

A Postának megírtam, hogy ezt a csomagot Uniós országban adták fel, és szerintem nem kell vámot fizetnem.
Erre a Posta válasza:
"Több nemzeti posta (pl.: holland, svéd) felismerve a piaci lehetőséget, képviseletet nyitott Távol-Keleten az ott előállított áruk postai feldolgozására, logisztikai feladatok elvégzésére. Az Ön küldeményét jogilag a holland posta vette fel (erre utal a postai azonosítóban foglalt NL jelzés is), de mivel az áruk származása Unión kívüli, ezért azok vámszakmai nyelven harmadik országból származnak.

A nemzetközi postatechnológia szerint ezen küldeményeket tartalmazó egységképzők (zsákok, ládák) megkülönböztető jelzéssel vannak ellátva, a posták így is jelzik a kézbesítést ellátó uniós ország számára, hogy ezen küldemények vámeljárás alá esnek."

Most mit tegyek? Mi az igazság?

Rexor # 2015.08.27. 06:46

Meglehetősen sok variáció van erre a témára, ne spórold meg a könyvelőt.

Mekelek # 2015.08.26. 19:58

Udv

Segitseget szeretnek kerni,hogy milyen valalkozoi kellene nekem ahoz ,hogy kulfoldrol rendelt termekeket tudjak arulni piacokon. Ado,vam s.t.b.

Dr.Attika # 2015.08.25. 18:33

Ez két külön dolog. A 22-150 EUR az utasoknak adott kedvezmény. Az Ön által hivatkozott 51.§ (4) bek. pedig az Államoknak könnyebbség, hogy 10 EUR alatti összegek behajtásával vagy visszafizetéssel ne kelljen bajlódni. Többe kerül a hús, mint a leves. Ez az Állam részéről "Az aprót tartsa meg" gesztus. Volt amikor az 1 forintos adótartozásra is küldtek egy sárga csekket, aminek a befizetése 30 forintjába került az államnak. (A Posta annyit kért) Volt is ilyen a 90-es években, hogy valaki ki...szásból feladott ezer darabot 1 Ft-os befizetést az adóhatóságnak.

luck-666 # 2015.08.25. 12:09

köszi,de akkor mi értelme a 22 euro-s szabálynak?
22,1 - 150 euró között vámmentes, de 27% ÁFA terheli a küldeményt

Dr.Attika # 2015.08.25. 11:51
luck-666 # 2015.08.25. 11:37

Az lenne a kérdés,hogy ez->15/2004 PM rendelet 51§ (4)- magánszemélyre is vonatkozik-e?

yoli # 2015.07.25. 19:36

Üdv mindenkinek!

Kínából jönnék haza 3 hétre megölelni a családot.
Egy éves munkaviszony a hátam megett (az is Kínában).
Fényképezőgép táskámmal, obkektívekkel, apple laptoppal (kb. 2,5m Ft összérték) megpakolva jönnék és mennék is vissza még 2 évre. A berendezéseket Kínában vásároltam, magáncélra.

Feltételezem, hogy nem akarnak majd megvámolni külföldi munkavállalóként, de azért biztos ami biztos megkérdezem, hátha nem jól gondolom.

Rencsike # 2015.07.23. 12:24

Business Law köszönöm a hozzászólásodat.

Nem küldök pénzt.

Rencsike # 2015.07.23. 11:25

Hát most kaptam egy emailt hogy 250 euro is elég már biztos vagyok benne hogy csalás. gerilege köszönöm a válaszod

gerilege # 2015.07.23. 10:55

100%, hogy csalás.

Rencsike # 2015.07.23. 10:43

Szép napot mindenkinek.

Én egy segítséget szeretnék kérni. Pár hete megkeresett egy úriember a Facebook közösségi oldalon akivel beszélgetést folytattam. Emailben azóta is folyik a beszélgetés. Állítása szerint elutazott és kár érte a hajóját ahonnan az értékeit nekem szeretné elküldeni. Állítása szerint 550 euro vám pénzt kellene nekem elutalni ,hogy átvehessem a csomagot , mert a nemzetközi díjakat ő már kifizette. Arra kért én írjak a futár szolgálatnak, a kérdésem az lenne jó e a sejtésem hogy , ebben az esetben nem nekem kéne irogatnom senkinek hanem ők keresnének adott emailen, illetve jó lehet e a sejtésem hogy itt valami csalásról van szó. Írtam emailt az adott címre ami állítólag a futár szolgálat de egy semmit érő levél jött vissza válasznak ami szerintem nem egy hivatalos helyről érkezett.Ahol azt kérték minden személyes iratom másolatát küldjem át. Se pénzt se adatokat se másolatokat nem küldtem nem is fogok. Csak szeretnék megbizonyosodni róla , hogy rajtam kivül más is csalásnak látja e ezt a dolgot . Válaszokat előre is köszönöm Renáta

Traffic # 2015.07.04. 13:05

Luc-666, köszönet a hasznos válaszokért, tanácsokért!

luck-666 # 2015.06.23. 10:17

a Kinaiak adnak számlát,ha kérsz,(nekem egyszer a számla készítő programot is elküldték,hogy csináljak magamnak olyat,ami kell), de a banki átutalási igazolást fogják elfogadni a vámolásnál és az után fizeted a 27 % Áfát és még további 2-4 ezer forint Vámügynöki díjat (ezt mindegyik szállító cég másként nevezi,a Posta a legolcsóbb,a Fedex és a többi futárcég drágább,de erről is Áfás számlát kapsz).

Pali79 # 2015.06.23. 08:27

Igen a vállalkozás számára vásárolnék.