Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


kilagi # 2017.11.23. 07:18

Szerintem meg a NAV egyáltalán nem foglalkozik a nepperekkel. Ugyanmár. Az internet évek óta tele van olyan hirdetésekkel, amikben külföldről behozott autókat árulnak magánszemélyek. Nekem is van egy ismerősöm, aki 7 éve ezt csinálja. Havonta ő is 3-4 autót hirdet meg. A kutya nem foglalkozik vele, pedig hááát az ő udvara is tele van autókkal, csak az nem veszi észre, aki nem akarja. A NAV-ot az ilyen "kis" nepperkék nem érdeklik!!!Ők a nagy fogást nézik. HÉdimédi szerintem nincs miért félned!

Szomorú örökös # 2017.11.23. 07:02

wers

De hivatalból bárki után "érdeklődhetnek"

Nyilván így van, de a felesleges köröket ők sem szeretik. Márpedig ha valaki névtelenül jelent, az lehet egy kicsinyes bosszú is és nem biztos, hogy van mögötte valóságtartalom.
No pont ezért nem foglalkoznak vele és jól is teszik.

wers # 2017.11.23. 05:46

De hivatalból bárki után "érdeklődhetnek"

Szomorú örökös # 2017.11.23. 05:00

hedimedi

Egyáltalán vizsgálódik-e a NAV , ha érkezik hozzájuk egy névtelen bejelentés erről a tevékenységről?

Én úgy tudom, hogy csakis névvel azonosított bejelentésekkel foglalkozhat a NAV hivatalból, természetesen a bejelentő inkognitóját megőrizve, bár azért az is egy kicsit számomra a Rákosi rendszert idézi.

Dr.Attika # 2017.11.23. 04:14

Nem ártana előre menekülésként konzultálni egy büntetős jogásszal. Olyannal aki ért is az autós üzletekhez.

nonolet # 2017.11.22. 23:20

"csak 4-5 autó havonta, "

Ez nem pár darab vazze, hanem évi 40-60 autó!!!

(több)Százmilliós forgalom... sok milliós adóhiánnyal.

hedimedi # 2017.11.22. 20:25

Köszönöm szépen a választ! Nagy mennyiség alatt mi értendő? Ez a pár darab autó is???

Dr.Attika # 2017.11.22. 18:35

Üdvözletem!
ÁFA és SZJA csalás. Hamis magánokirat felhasználás.A nagy mennyiség miatt jelentős érték. Nem biztató a helyzet.

hedimedi # 2017.11.22. 17:17

Üdvözletem!
Már egy másik fórumba is feltettem a kérdést, talan rossz helyen, mert nem érkezett rá válasz.
Évek óta külföldi autók eladásával foglalkozom. Nem nagy tételben, csak 4-5 autó havonta, jövedelemkiegészítésnek nagyon jó. De papírok nélkül csinálom otthon az egészet, nem vállalkozóként, a kérdésem az lenne, mire számíthatok egy esetleges feljelentésnél? Egyáltalán vizsgálódik-e a NAV , ha érkezik hozzájuk egy névtelen bejelentés erről a tevékenységről?Kérem segítsenek válaszukkal, mert attól tartok, hogy egy "jóakarom" fel fog jelenteni...

nonolet # 2017.11.07. 20:03

1.
Vagy már a boltban megoldják.
(turistás helyeken szokásos ez)

2.
Vagy a határon van ügynökség rá.
Aki némi jutalékért intézi.

3.
Vagy a határon kell kérned igazolást a szerb VÁM-osoktól a kivitelről, ami alapján intézheted majd, ha megint ott jársz. Tudni fogják a dolgukat a VÁM-osok...

kopri # 2017.11.07. 14:23

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi kérdésben: ha az EU-n kivül vásárolok egy terméket (pl. Szerbiában) magánszemélyként ha jól tudom, elvileg vissza lehet kérni a szerb ÁFA-t. Van olyan akinek van konkrét tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy mi a menete ennek vagy hogyan lehetséges? Előre is köszönöm a segítséget!

nonolet # 2017.10.20. 10:43

Nomeg, magánszemélyként "Fogyasztó"-nak minősülsz...
Cégként meg nem.

Fogyasztóként pedig él

  • az elállási jogod

és

  • az első 6 hónapban kedvezőbb a szavatossági ügymenet is.
Rexor # 2017.10.20. 08:36

Ha áfa alanyként vásásrolod a gépet, akkor igen, van lehetőség arra, hogy Közösségi adómentes beszerzés keretében szerezd be (tehát megfizeted és alevonod az áfát). Viszont mivel magáncélra fogod használni ez nem javasolt, mert a NAV adóhiányt állapíthat meg nálad (mivel nem vállalkozási célból használod az eszközt), tehát ez jogosulatalan áfa levonást és más adókövetkezményeket is jelenthet. Tehát én a helyedben magánszemélyként szerezném ezt be (a szlovák áfával még mindig jobban jársz mint a világbajnok magyarral).

Péter64 # 2017.10.20. 00:46

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne felétek hogy Szlovákiai webáruházból szeretnék vásárolni egy mosogatógépet, céges vásárlóként saját célra. Nem értékesíteném tovább. Ennél a webáruháznál lehetőség van arra hogy a gépet cégként nettó áron meg lehet venni. Az lenne a kérdésem hogy ilyen esetben itthon meg kell e fizetnem a gép áfáját vagy nem.
Köszönöm a segítségeteket eléggé kezdő vagyok ebben.

wers # 2017.10.14. 08:21

Azt elfelejted, hogy a gúúúgliii bejegyzések maradnak, a törvény pedig változik. Azon kívül nem tudni, a magyarázat jó-e, mikor arról még a gyakorlott szakemberek is sokat vitáznak. Rosszabb esetben a bíróság dönt.

nonolet # 2017.10.13. 18:00

Látod megint nem értőn olvastál.
Legalábbis az ötödikes szintet ebben sem érted el.

Ugyanis..
Nem írtam arról, hogy kinek mennyi idő kell hozzá.

Csak arról, hogy a google-val találhatsz ötödikes ésszel már simán megérthető leírásokat.

Namármost, aki
ezt a különbséget nem érti, nem veszi észre
az ugyebár simán egyest kap már 3.-ban is!

wers # 2017.10.13. 16:07

Ott a törvény .... olvasd el.

A helyükben én se válaszolnék egy kötözködő-balféknek.

Amúgy google a barátod.
Leírja, elmagyarázza a témát
5. osztályos szinten már megérthetően is.

Miért is tanítják ezt évekig? Hisz öt perc a gúúúglin, és már kész is a szakember.

nonolet # 2017.10.13. 08:26

Szomorú örökös

Nyugi! tudom, hogy nem vagy okosabb egy ötödikesnél.

Csak nehezen viselem.
Néha próbálkozom, hogy hátha mégis... de nem jön be soha.

Dr.Attika # 2017.10.13. 04:04
Szomorú örökös # 2017.08.19. 02:11

nonolet

Tőled már nem vártam választ, te mindenkit csak bunkó stílusban tudsz kiosztani, de hát mi más jöhetne tőled, amikor alapból az vagy. Érdekes ügyfeleid lehetnek, ha egyáltalán vannak.

nonolet # 2017.08.18. 22:34

Ott a törvény .... olvasd el.

A helyükben én se válaszolnék egy kötözködő-balféknek.

Amúgy google a barátod.
Leírja, elmagyarázza a témát
5. osztályos szinten már megérthetően is.

Szomorú örökös # 2017.08.18. 16:06

wers

Szerintem egyébként etikus is, csak előre kellett volna tájékozódnod.

Itt az a gáz, hogy írtam egy levelet az eljáró vámhivatalnak is. Gondolod, hogy válaszoltak rá? Egy frászt! Tudják ők is, hogy ez mekkora gengszterség és eszük ágában sincs megmagyarázni az ügyfélnek, hogy teljesen "jogosan" jártak el. Na innen kezdve részemről lezárva minden kommunikáció velük. Kiszabhatnak rám akármit, ha nem fizetem ki - sőt ilyen esetben a kérdéses árút sem veszem át - akkor elmehetnek vele a sóhivatalba.

wers # 2017.08.18. 14:21

Tévedsz wers. A hamis számlázás javarészt a kereskedelmi forgalomban fordul elő.

Hát, ezt az öt különböző cég külker-vám területén eltöltött közel húsz év nem támasztja alá. Természetesen előfordulhat, de szerintem nem jellemző. Minden fizetés számláról számlára utalással történik.

Továbbra is az a legfőbb kérdés, hogy ez mennyire etikus és mennyire nem az?
:))) neee, pedig te sokkal értelmesebb vagy. Nyugodj bele. Szerintem egyébként etikus is, csak előre kellett volna tájékozódnod. De most már tudod.

nonolet # 2017.08.18. 12:50

...és a tiédnek se!

Az is éppoly szemét csak, mint amit te mondasz annak.

Rexor # 2017.08.18. 11:14

Szomorú örökös: a félreértések elkerülése végett ez jogi fórum és nem lelkisegélyszolgálat.