Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


kaszika100 # 2017.07.01. 11:43

Igen, ebay link.
A pont helynek Németország van beírva, vs. EU lerakat.
Mindenhol azt olvasom, hogy 150 euroig vámmentes, "csak" a 27 % áfát kell kifizetni.

nonolet # 2017.06.30. 22:54

Írva vagyon, hogy:

von Kína / Hong Kong / Taiwan

...és ezek után mégis németből gondolod a szállítását?

Ez bizony aligah EU import lesz.
Így VÁM+magyarÁFA+vámdíj kerül rá.

"Létezik, hogy 35 euroért kapok egy garnitúrát?"

Aligha... benézel valamit.

Az ebay link ?

wers # 2017.06.30. 19:26

Úgy saccolom, vámot itthon fizetned kell, ez nem az EU-ból, hanem Kínábol import neked. A német csak közvetít. Kérdezz rá.

kaszika100 # 2017.06.30. 19:02

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni.
Az ebayen találtam egy bútort (asztal, székek). Gyanúsan olcsó 35 euro, Németországból szállítják (Standardversand weltweit von Kína / Hong Kong / Taiwan világszerte (7 bis 19 Werktage) ), régi 100 %-ra értékelt eladótól, ingyenes szállítással. Milyen költség jöhet még szóba? Mi ebben a bukta? Ha jól tudom EU országból vámmentes. Létezik, hogy 35 euroért kapok egy garnitúrát?

nonolet # 2017.05.30. 21:35

Vállalkozói célú importra az alanyi áfa mentesség nem érvényes.

Ellenben az EU-VAT rendszer igen!

Azaz alapban

  • közösségi adószámra
  • NETTO áron történik a beszerzés

és

  • aztán a hazai ÁFA beszedése
  • az értékesítéskor a vevőtől

Vannak kivételek, de ez az általános eset VÁLLALKOZÁS esetén!

Nem szabad összekeverni a vállalkozói és
a magáncélú árú forgalom szabályit...

Valamint

  • a vállalkozó letelepedése nélküli
  • de más közösségi országokba irányuló vállalkozói áruforgaloméval sem.

(pl. webboltok más tagországba történő eladásai)

  • * -

El kell olvasni (vagy magyaráztatni) az ÁFA törvényt és MEGÉRTENI!!! Nincs kényelmeseb út, ha nincs ilyesmire erre alkalmazott vagy fizetett külső szakember

KisOcsko # 2017.05.30. 18:15

Sziasztok. Abban kérnék segítségek, higy külföldről behozott tüzifát szeretnék magyarországon értékesíteni. Kérdésem azlenne higy külföldön (szlovákia) is kell áfát fizetnem vagy csak magyarországon? Válaszotokat előre is köszönöm.

info216 # 2017.05.30. 14:06

Tisztelt Fórumozók,

az alábbiakban szeretném a segítségeteket kérni:
Szeretnék az EU-n belülről behozott termékeket árulni webshopon keresztül. Jelenleg alanyi adómentes KATA-s e.v. vagyok.
Úgy tudom hogyha, pl.: Németországból rendelek terméket akkor a bruttó árat kell kifizetnem.
Vámot, és a magyar áfát pedig nem.
De ez csak évi 10.000 euroig, utána közösségi adószámot kell igényelnem és ekkor már nettó árat fizetek Németbe és Magyarországon pedig a 27%-ot (és ekkor már havi szintű áfabevallás van). Egyéb adóterhek egyik esetben sincsenek.
Ebben szeretnék egy megerősítést kérni.

Előre is köszi!

Dr.Attika # 2017.05.29. 14:51
pentlandite # 2017.05.29. 04:14

Köszönöm szépen a választ

Dr.Attika # 2017.05.26. 14:08

Vámot nem kell fizetni, mivel még Uniós állam Nagy Brittania. Csak általános forgalmi adót (27%).

pentlandite # 2017.05.26. 13:30

Az lenne a kérdésem, hogy kb 10 db vitorlás kishajót hoznánk be Nagy Britanniából, amit ott vásárolunk és hogy kell-e és mekkora mértékű vámot, egyebeket fizetni? Annyi a plusz info, hogy ezek használt hajók mind, magánszemélyektől vásárolnánk, ill. -mivel hobbi méretű kishajók (optimist, laser)- itthon sem kell őket sem regisztrálni, sem lajstromba venni.

TRWT # 2017.05.02. 22:29

Köszönöm a segítségedet!
Itt sem volt internet tegnap estétől délelőttig. Zömében ilyen áron vannak az ebay-n a hirdetések erre a termékre!

wers # 2017.05.02. 21:42

Ha ennyire kedvező az ár, .... hát márt többezer ügyben folyik nyomozás, eljárás Németországban. De ez nem zárja ki, hogy te nem azt azt kapod, és nem annyiért, amit rendelsz. Egyébéként az internetes vásárlások megszokottak, max. 10% a nem éppen tisztességes eladó.

Neked kell döntened. Ha még kapsz levelet, amit nem teljesen értesz, másold be. Na gyors választ nem igérek, mert pl. itt ma egész nap nem volt internetem.

TRWT # 2017.05.02. 21:10

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és segítségedet!
Körbenéztem itthon, de sajnos olyan költségekkel számolnak és olyan árajánlatokat kaptam,hogy egyszerűen nem éri meg. Innen szerettem volna beszerezni a szerszámot,de egyszerűen több mint a kétszeresen lenne. Valamint gyakorlatilag a garanciával sem vagyok jobb helyzetben itthon, mert kopó alkatrészre nem vállalnak semmit. Azóta elküldte a szállítási díj kalkulációt is, ami nagyon kedvező. Viszont félek hogy nem átverés-e, bár 98,2% pozitív az értékelése, de annyi negatívumot hallottam és olvastam mostanában. Teljesen tanácstalan vagyok.

wers # 2017.05.02. 20:24

Röviden:
A vámköltségeket az ár tartalmazza, na és vélhetően az áfát is. de erről nem szól a levél, de fuvarkölséget nem, arról majd adnak egy kedvező ajánlatot, majd ha megrendelted, és megadtad a ponntos szállitási cimet. De a legfontosabb, fizess előre. Én nagyon megfotolnám. Ki van zárva, hogy összeégében megérné, de ez a te döntésed.

TRWT # 2017.05.02. 11:26

Wers
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!Ennyit kaptam:
Der Artikel befindet sich nun in Deutschland.
Normalerweise liefern wir den Artikel aus Bremen/Hamburg/Karslruhe.
Wir haben den Artikel auf den niedriegen Preis markiert, sodass Sie brauchen gar nicht Zollgebühren zu bezahlen.
Könnten Sie uns Ihr Staat,Stadt und Postleitzahl mitteilen,wenn Sie offline Kaufen akzeptieren können?
Dann können wir Ihnen den günstigsten Preis und die Versandkonsten berechnen.
Sie können direkt an paypal überweisen?
Achten Sie bitte die Nummer der verfügbaren Artikel vor dem Bezahlen.
Entschuldigung für die Unannehmlichkeit.
Wenn Sie irgende Frage haben, mitteilen Sie uns bitte unzögerlich.

Dr.Attika # 2017.05.02. 10:00

Utána néztem. Portugália a tengeri- herkenytyűkre halászati kvótát vezetett be. Parti vizein belül megszabhatja bizonyos tengeri élőlények halászatának mennyiségét. Ez történt.

Dr.Attika # 2017.05.01. 20:31

Téves info. Portugália semmilyen vámkorlátozást nem vezethet be önállóan. Mélyedjetek el a közösségi vámjogba.

wers # 2017.05.01. 20:27

bocsi, csak nonolet kissé felbosszantott.

wers # 2017.05.01. 20:24

Dr.Attika , a vám mértéke valóban azonos, nagyon nem akartam részletezni, de pl. Portugália nemrég valami tengeri herkertyűre behozatali korlátozást vezett be, természetesen nem eu országból. Ez csak rájuk vonatkozik, március végéig lehetett beadni az importöröknek a kérelmet, valamikor most kapják meg az engedélyeket, ki mennyit importálhat. Miért egyék az északafrikait, ha van nekik is elég.

Immaculata # 2017.05.01. 20:06

A díjaknak is indokoltnak kell lenni, nem lehet bármilyen díjat bevezetni.
Pld. egészségügyi okok miatti termékvizsgálat

Dr.Attika # 2017.05.01. 19:42

wers!
A vám mértéke minden uniós államban ugyanannyi, mivel egységes a vámtarifa.A vámot terhelő nem közösségi adókban, díjakban lehet különbség.

wers # 2017.05.01. 17:40

TRWT, ha be tudod ide linkelni, ami ajánlatot kaptál, szivesem elmondom mi áll benne.

wers # 2017.05.01. 17:37

TRWT, nem csak ennyit kell tisztázni, mert az sem mindegy, hogy ki fizeti pl. a fuvart. Na meg az sem mindegy, hogy hol száll át a felelősség. Vannak többpontos klauzulák, nem mindegy. pL. van olyan, hogy a hajó korlátja :DDD
Ráadásul, ha jól értem valami szerszám, vagy gépről van szó, hogyan fogod tudni jótállást, szavatosságot? Van magyar parttnerük, ahova mehetsz, vagy szaladj ki Bermaba.

Nonolet, az adózás nem egységes az unioban sem a mértéke, sem a rendje. De némiképp még a vám sem.

Dr.Attika # 2017.04.30. 15:33

Az biztos, hogy Brémából elszállítják a címére. De nem mindegy, hogyan. Lehet az, hogy az eladó vámkezelteti Brémában és onnan már szabad forgalomba bocsátva szállítja Önhöz. Ekkor nem kell vámterhet fizetni. Lehet úgy, hogy árútovábbítási eljárásban szállítja ide, akkor Önnek kell vámot fizetni. Mi van a számlán a paritás rovatban? Az dönti el.