Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


TRWT # 2017.04.30. 14:03

Köszönöm a válaszod!
Amit én néztem (sajnos csak fordítógép segítségével tudok kommunikálni) arra azt írta, nekem az eladó, hogy szintén "Bremen,Germany" és onnan szállítják tovább a címemre (ha jól értettem amit írt). De az előzőekben leírt ismerősöm története után nem merek megbízni a válaszban.

TRWT # 2017.04.30. 13:35

Köszönöm szépen a válaszokat!Bevallom én is ezért félek a ebay-s rendeléstől, mert ezt az esetet is hallva, gyakorlatilag nincs semmi biztosíték, arra hogy a termék helyeként "Bremen" megjelölés után valóban nem kell vámot fizetni. Fura, hogy ezt nem szűrik valahogyan az oldal üzemeltetői. Bár tény az, hogy a magyar oldalakon pl.kocsi, állat stb. hirdetéseknél is egyre több a "lopott" képpel történő nem valós hirdetés. Természetesen itt sem történik semmi ezzel kapcsolatban. Láttam olyan autós hirdetést, hogy az eladó autó egy magyar hirdetési oldalon egy szaklap fényképét tette a hirdetésébe. Magyar rendszám volt a képen szereplő kocsin és elvileg a hirdetés "igazolt" volt, persze az ára is nagyon kedvező, piaci ár alatti! Kíváncsi lennék milyen átverés lehetett és hányan ugrottak be neki. Ezek miatt úgy gondolom, hogy ezek az oldalak egyre nagyobb kockázatot jelentenek, ha az ember rendelni szeretne.

wers # 2017.04.30. 07:01

nonolet, azért sikerül néha olyan badaraságokat irnod, hogy egy ló is beledőlne a gödörbe.

Dr.Attika # 2017.04.30. 05:34

Valószínűleg Kínából jött Bréma kikötőjén keresztül. Ha Kínai, akkor vámot, ÁFA-t kell fizetni.

TRWT # 2017.04.29. 23:28

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Az ami kicsit elbizonytalanít, hogy egy ismerősöm rendelt egy gépet német országból. Az " Artikelstandort:
Bremen, Deutschland " azaz onnan rendelte, de most kapott egy felszólítást,hogy fizessen utána vámot.

TRWT # 2017.04.29. 15:05

Tisztelt Szakértők!
Előzőekben érdeklődtem külföldről beszerzett szerszám behozatala után. Olyan kérdésem lenne, amennyiben magánszemélyként hozom be Németországból az 1db 600 eurós szerszámot kell-e valamilyen adót, járulékot fizetnem itthon? Külföldi aukciós oldalról rendelném! Próbáltam utána nézni, de ebben is megoszlanak a vélemények. Az eladó német, így bízom benne,hogy nem merül fel más költség,hiszen uniós ország.Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

wers # 2017.04.12. 20:30

Dr.Attika nem értetetted, a német hatóságnak igaza van vám, adó tekintetében, én arról beszéltem, hogy az eladónak milyen kötelezettségei lennének. A magyar fogyasztóvédők szigorúbbak. Nagyáruház pár éve úgy hirdetett, hogy 30% kedvezmény, a fogyasztóvédők megállapitották, hogy fél éve ugyanennyi volt az ár. Ez csak méhány milla bünti volt. De a kedvencem, mikor a bolthálózat polcairól leszedették a JAR terméket, mert csak hátul apró betűkkel volt feltünteteve, hogy mosogatószer. De még jobb, a női fürdőruha cimkéjén nem szerepelt, hogy az női fürdőruha. Ez komoly, szoktam viccelgetni, de ez tényleg. 50.000 volt a bünti.

Dr.Attika # 2017.04.12. 18:25

Magyarázd el a német vámhatóságnak. Bizonyosan megértik és visszafizetik a 38,- EUR vámot és ÁFA-t.

wers # 2017.04.12. 18:06

nem értek egyet Dr.Attika, aki elad, annak kell informálnia a leendő vevőit, hogy mit, és mennyiért árul.

Dr.Attika # 2017.04.12. 16:45

Itt van egy másik probléma. Ne hatalmazzunk meg szomszédot, hogy vegye át a részünkre kézbesített postai küldeményt.

Dr.Attika # 2017.04.12. 16:43

Egy cipőt Angliából kell rendelni, ami végül is Hon Kongból érkezik? Ha valaki ennyire "igényes" az vállalja ennek következményeit.

wers # 2017.04.12. 15:56

most kezdenek ráugrani az ilyen közvetitőkre, és elmarasztalni őket. a hirdetésben igen is fel kellett volna tüntetni, ténylegesen mennyibe fog kerülni a termék.A magyarok e tekintetben sokkal szigorúbbak. A hirdetők arra játszanak, hogy azért a pár euróért senki sem fog a hatóságnál reklamálni. De ha senki sem reklamál soha nem teszik rendbe.

Dr.Attika # 2017.04.12. 13:26

A német vámhatóság jogszerűen járt el. Unión kívüli országból érkezett, ezért vám és Áfa terheli a küldeményt. Panaszt legfeljebb a küldő felé tehet.

Heni0211 # 2017.04.12. 12:52

Üdv!

Rendeltem egy hónappal ezelőtt egy terméket (cipőt) Németországból (itt élünk!), a weboldal szerint Angliából küldték, de a csomagfigyelőn láttam, hogy Hong Kongból érkezik.
A cipő 70,20 Euróba került - expressz szállítással együtt.
A csomagot a szomszédom vette át, mert nem tartózkodtunk itthon. Közölte velem, hogy még 38 Euró-t fizetett a DHL futárnak (ÁFA illetve Vám!). Kérdésem az lenne: jogos volt-e ennek a díjnak a kérése, mert nekem nem volt tudomásom erről, nem tudtunk ennek az összegnek a fizetési kötelezettségéről sem, valamint nem adtak erről felvilágosítást a rendelés során. Élhetek -e reklamációval és panasszal, valamint ennek az összegnek a visszakövetelésével? (vásárló megkárosítása)

Köszönöm Válaszukat!

Dr.Attika # 2017.04.12. 07:45

Tisztelt Parpad!
Ha Ausztriában vásárol bármit magánszemélyként az ugyanolyan, mintha otthon vásárolná az állateledel boltban. Semmilyen plusz költsége nincs, mint kifizeti a bolti számlát.

Bosszús vagyok # 2017.04.12. 07:29

To: Dr.Attika
Köszönöm!

Parpad # 2017.04.11. 08:42

Tisztelt Szakértők!
A kérdésem a következő lenne, szeretnék 1000 euró körüli értékben Ausztriából kutyatápot hozni magánszemély ként. Van e bármilyen plusz költség amit meg kell fizetnem? Vagy nyugodt lelkiismerettel kimehetek vásárolni és haza is hozhatom fennakadás nélkül?

A választ előre is köszönöm!

Dr.Attika # 2017.04.10. 19:48

Tisztelt "Bosszús vagyok"!
Nem keletkezik. A szlovák cég számlájában minden közteher fizetési kötelezettségnek benne kell lennie.

Bosszús vagyok # 2017.04.10. 17:03

Tisztelt Szakértők!
Szlovákiából szeretnék (magánszemélyként, saját felhasználásra) webshopon keresztül személygépjármű gumiabroncsot rendelni. Kérdésem az lenne, hogy keletkezik-e bármilyen fizetési kötelezettségem (ÁFA,környezetvédelmi hozzájárulás, stb.)?
Köszönöm válaszukat!

Dr.Attika # 2017.04.10. 16:56

Nem ő fizeti meg, hanem a német cég, amit utólag behajt rajta.

Rexor # 2017.04.10. 16:49

Illetve keletkezik áfa fizetési kötelezettség, de ahogy írtad ezt már Németországban megfizeted.

Dr.Attika # 2017.04.10. 16:09

Tisztelt Akos004!
Jól értelmezi. Sem vámot, sem áfát nem kell fizetnie. Megjegyzem tisztelettel, hogy Magyarország 2004. május 1-e óta tagja az Európai Uniónak és mint közös vámterület vám fizetés szóba sem jöhet.

Akos004 # 2017.04.10. 15:26

Tisztelt Szakértők!

A szíves segítségüket kérném az alábbi ügyben. Németországból szeretnék rendelni egy terméket, magánszemélyként, webshopon keresztül. A termék ára nagyjából 500 euró, ami a leírás alapján tartalmazza a német 19%-os ÁFA-t (és a szállítást). Jól értelmeztem, hogy ezután nem keletkezik se VÁM, se ÁFA fizetési kötelezettségem? Előre is köszönöm a válaszokat!

TRWT # 2017.04.07. 21:02

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét!

Zoli752 # 2017.04.06. 17:37

Köszönöm a segítséget! :)