Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


Toto15 # 2017.02.09. 19:49

Köszönöm válaszát Dr.Attika!

Dr.Attika # 2017.02.08. 22:29

Tisztelt toto15!
Szabályosan járt el a magyar vámhatóság. Ezen garanciális igényének érvényesítése kapcsán a telefont az olasz eladónak kellett volna visszaküldenie. Ön nem volt jogosult a kínai gyártónak megküldeni vámjogilag. A magyar vámhatóság jogszerűen ítélte első import behozatalnak és jogszerűen vetette ki a vámot és az általános forgalmi adót.

Toto15 # 2017.02.08. 20:47

Tisztelt hozzáértők!

Vásároltam egy kínai telefont amit Olaszországból postáztak részemre. A telefon elromlott és vissza kellett küldenem Kínába garanciális javításra. A telefon most érkezett vissza és megvámolták.

Gondolom amikor a Kínaiak bevitték Olaszországba az árujukat meg fizették a költségeket.

Az eljáráshoz bekérték a levelezéseket amiből kiderült, hogy csak a javítás miatt lett utaztatva a készülék. Csatoltam még a számlát is amit a vásárlásnál kaptam. (Olaszul volt írva). A számlán szerepelt a készülék ára és a kedvezmény is amennyivel olcsóbban meg lehetett venni a készüléket. Az eljárásnál még is a magasabb összeget vették figyelembe nem azt amit ténylegesen ki kellett fizetni.
Rendjén van ez így? Mert én nem érzem annak.

Rexor # 2017.01.27. 14:52

Járulékos költségként áfa aélapot képez, helyes a posta eljárása.

FDToth # 2017.01.27. 13:50

Kedves Forumozok,

a vamkoteles kuldemenyek postakoltsege utan miert fizettet afa-t a posta? Vilagosan lenvan irva h az aru erteke utan kell fizetni.
Rendeltem usabaol, az aru erteke 249 USD vot, ez szerepel is a csomagon. De a psota bekerte a szamlat es a bankkivonatot is. Johiszemusegbol elkukdtem, erre az 50 USD-s postakoltseget is Afa-val terheltek. Nem az osszeg miatt, de a postakoltseg nem az aru erteke, meg a szamlan is kulon tetelkent van jelezve.
Ez normalis a posta reszerol, vagy etikatlan?

Rexor # 2017.01.17. 06:41

Azt sehogy. Egyedül a levont nyugdíjjárulékot tudod lekérdezni.

aequumF1 # 2017.01.16. 20:04

Tisztelt Hozzáértők!

Segítséget szeretnék kérni: a "magyarorszag.hu" honlapon hogyan lehet lekérdezni a kifizetők, munkáltatók által benyújtott bevallásokból a személyre vonatkozó adatokat, a személyi jöv.adó, ill.,a levont járulékok alapját és összegét?
Előre is köszönet.

drbjozsef # 2017.01.16. 13:17

Értetted, hogy mit kérdezett, és mi volt az, ami nem volt kérdés, hanem részéről is kijelentés volt?

Dr.Attika # 2017.01.16. 11:56

Tisztelt lohere1968!
Törökország az Európai Unióval -szén és acél termékek kivételével- vámunióban van. Ez azt jelenti, hogy nem kell vámot fizetni. Vannak ugyan vámadminisztrációs kötöttséget, de ezzel kapcsolatban bízzon meg szak ügynökséget.

FDToth # 2017.01.16. 09:09

Kedves Fórumozók,

nem nagyon értem, hogy mikor történik vámkezelés, és mikor nem.
Az elmúlt hónapokban 3-szor rendeltem az USAából, cégektől.
Első körben 45 USD-ért (ami több, mint 22 EUR), posta kihozta, semmi vám vagy áfa
Utána rendeltem még egy dolgot 275 USD-ért, kihozták, semmi vám és ÁFa.
A harmadik alkalommal ugyanonnan, mint második alkalommal (ugyanazon termékkategóriából), 297 USD-ért és itt már kell majd vámot és áfa-t fizetni.
Mi ennek az oka?

A válaszokat előre is köszönöm!

lohere1968 # 2017.01.07. 15:02

Tisztelt Szakértők!

Mint magánember szeretnék vásárolni Törökországból 1000 db fonalat.
Kérdezném, hogy ez lehetséges-e?
A termék vám mentes, ÁFA fizetési kötelezettség terhelné.
Köszönöm elöre is válaszukat!

mozsi_ # 2016.11.22. 19:06

Tisztelt Szakértők!

Bejelentést szeretnék tenni egy illegális kereskedelemmel évek óta tevékenykedő személy ellen. Kérdésem, hoy névtelen bejelentést is kivizsgál-e a hatóság, ha fényképet is teszek hozzá?Nagyon nem szeretném ha az illető meg tudná ki tette a bejelentést, megvan rá az okom,de arra is, hogy bejelentsem...

wers # 2016.11.22. 10:45

Garanciális csere esetén ki kell küldeni a hibás terméket. Ezt követően vissza lehet igényelni a korábban megfizetett vámot ÁFA-t. A cserél termék behozatala esetén újra meg kell fizetni a vámot.

De tovább is lehet lapozni az eljáráskódok között. „(A rész - 2. Az áru díjmentes visszaküldése és cseréje az eredeti ügylet nyilvántartásba vételét követően
B rész - 2. Visszaküldött áru cseréje)

Fenti esetben lehet kiviteli vámelőjegyzés, és visszahozatalkor erre hivatkozni. De van sokkal több variáció is. „( 3. Vissza nem küldött áru cseréje (pl. garancia címén)
Csak akkor merül fel többlet vám és áfa, ha a csere nagyobb értékű. Persze lehet mindegyiket 1-es kód alatt vámoltatni, és ide-oda fizetni - visszatérítettni is.

De mivel mindegyikhez szakember közreműködése szükséges, nekik tudni kell mind a kereskedelmi lebonyolítás részét, mind a vámeljárási részét. Csak azért, mert sokan ezzel próbálnak trükközni, a tisztességes ügyleteket nem kell fölösleges macerávan büntetni.

Dr.Attika # 2016.11.21. 10:17

Kedves Linebacker!
Nagyon szívesen. Főleg, hogy az ön által felvetett kérdés és arra adott válaszom sok hasonló ügyben érintetett megóvhatja attól, hogy a trükkösködő kínai kereskedőknek bedőljenek.

Linebacker # 2016.11.21. 08:43

Kedves Dr. Attika!
Köszönöm a hasznos választ.
Üdv:
Linebacker

Dr.Attika # 2016.11.21. 06:15

Garanciális csere esetén ki kell küldeni a hibás terméket. Ezt követően vissza lehet igényelni a korábban megfizetett vámot ÁFA-t. A cserél termék behozatala esetén újra meg kell fizetni a vámot. Kínaiak szokták ajánlani ezt az okosságot, hogy garanciális csere jogcímen küldik be az árut. Aztán szegény magyar importőr itthon döbben rá, hogy a vámot, Áfa-t itthon kiszabják a vámosok.

Linebacker # 2016.11.20. 20:51

Mivel garanciális csere, így nem fizetek érte, de ettől még megállapítható az értéke.

wers # 2016.11.20. 14:44

Linebacker! Hogy érted, hogy garanciális csere? Díjmentes, vagy ki kell fizetned a cserét?

Rexor # 2016.11.20. 14:03

Igen

Linebacker # 2016.11.20. 14:01

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben kérem tanácsotokat-véleményeteket.
Egy Kb 500 USD (+/- 50 USD) értékű eszközt küldenének számomra az USA-ból. A feladó egy cég.
Az ügyintéző garanciális csere megjelöléssel küldené az eszközt. Ebben az esetben is fennáll az ÁFA+Vám megfizetési kötelezettség?

Köszönöm!

zrx8 # 2016.11.15. 15:35

Az ÁFA nem kérdés, persze hogy kell fizetni, de nem értem, miért függne a vám mértéke az áru értékétől, ha egyszer az adott termékkategória tarifája 0% ?

Rexor # 2016.11.15. 15:23

Félreértesz valamit, 300 USD értéknél ez biztosan nem lesz vámmentes. Ráadásul még ott van a 27% áfa is...

zrx8 # 2016.11.15. 14:38

Köszi a választ.

Onnan tudom, hogy megnéztem a taric-ban, nem nagy tudomány (mondjuk az is megérne egy misét, ahogy az a "rendszer" "működik", na mindegy).

Kissé pofátlanságnak tartom a szállítási cégek díjait, persze mindenki azt mondja, a vámügyintézés mekkora szakértelmet és papírmunkát kíván, blablabla...

Akkor magyarázza meg a DHL és a FedEx, miért számolnak fel dettó ugyanannyi v. még több sápot, ha külső vámügynökséget bízok meg a vámoltatással, mintha ő maguk végeznék ? Félreértés ne essék, nem a szállítási díjról van szó !

Tisztelet a kivételnek: jelen állás szerint úgy néz ki, a UPS nem ró ki semmilyen költséget, ha külsőssel vámoltatok.

Rexor # 2016.11.15. 13:39

Magánemberként nem javaslom. Más céget elvileg megbízhatsz, de így szerintem rosszabbul jársz, mintha szállító céget bíznál meg vele. Egyébként miből gondolod hoyg 0% a tarifa, ha nem értesz hozzá?

zrx8 # 2016.11.15. 12:14

Tisztelt Szakértők !

Kicsit hosszú lesz a kérdésem, végigolvastam az egész topikot, de sajnos nem találtam választ rá.
Nem bánnám, ha valaki válaszolni tud, hasonlóan részletesen és szájbarágósan tenné, mert szerintem nem vagyok egyedül a problémával, másoknak is hasznos lenne a válasz.

Tehát: az USA-ból szeretnék rendelni, magánemberként, egy speciális célhardvert (tulajdonképpen számítástechnikai eszközt), valamely online elektronikai kereskedőtől, kb 300 USD értékben. A szállítást a kereskedő fizeti, és a nagy nemzetközi csomagszállítók közül lehet választani (DHL, FedEx, UPS).

Végigtelefonáltam ezek hazai képviseletét, és bár a szállítást elvileg a feladó fizeti, egészen nonszensz, több, mint 10e HUF-t számolnak fel a vámoltatásért, ami kb. a 10%-a termék árának, habár szinte biztos vagyok benne, hogy ennek a terméknek 0% a vámtarifája.

Már kértem a NAV-tól VPID-t, és annak próbálok utánajárni, hogyan lehetne ezt a teljesen abnormális, megvágás jellegű díjat megúszni. Akár saját magam is intézném (vagy a Magyar Postát bíznám meg a vámoltatással, ha tudnék velük beszélni, és felvenné valaki a telefont náluk, de ez esélytelennek látszik).

A VPID-t kiadó vámügyintéző furcsán nézett rám, amikor mondtam, hogy magam intézném a vámoltatást, azt mondta, azt csak ügynökségen keresztül lehet.

A kérdésem tehát ez: van-e lehetőség a vámügyintézést a szállító cégtől eltérő céggel végeztetni, vagy akár magánemberként, és ha igen, mi a menete ?

A válaszokat, előre is köszönöm !