Adócsalás


Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.11. 22:49

Ugyan.

Aminaa # 2014.03.11. 21:03

Tisztelt Ügyvéd Úr! Olyan kérdéssel fordulok Önhöz-Önökhöz,hogy nem találtam konkrét választ a kérdésemre sehol ezért is írok! A volt férjem felhívott és a gyereket is aki 18 éves múlt viszont gimnazista és ösztöndíjat is kap. A lényeg,hogy van neki állítólag 3.000.000 Ft adó tartozása. Nos azt tudni kell,hogy ez 2009-10-11 ben keletkezett neki. Nos mi 2006-ban elváltunk. Majd sajnálatból 2008-ban bejelentettem az állandó lakhelyemre Őt is. Nos Ő nem tartózkodik itt 2009-óta alig látjuk,én kezdtem egy új kapcsolatot. Most azzal fenyeget a fiammal együtt,hogy mivel egy az állandó lakhelyünk ezért a fiam számláját is zárolhatják. Kérdés?? Az apa adótartozása miatt mivel egy az állandó lakhely a 18 éves gyerek számláját zárolhatják??? Nagyon remélem,hogy nem. Most kap e hónap folyamán a sulitól egy pályázat útján 50e Ft-ot és ettől tart a gyerek. Vagyona sem ingó sem ingatlanja nincs és a 22.800Ft-ból él. gyerektartás??? 2008-nem is láttam :(( Nagyon köszönöm előre is a válaszát. Maradok üdvözlettel.

janika29 # 2014.03.11. 16:32

Köszönöm a választ,én is ezt tanácsoltam neki!

nandy # 2014.03.11. 11:58

Kérjetek meg egy szakembert, pl. könyvelőt... Nem érdemes barkácsolgatni.

janika29 # 2014.03.10. 17:38

Köszönöm a gyors választ!És mi lehet a teendő?Nyújtson be egy újabb részletesebben megfogalmazott kérelmet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.10. 17:32

e arról nem írnak hogy a részletfizetést meg adták e!A levélhez csatoltak egy 165ezer forintról szóló csekket is
Akkor nagyon úgy néz ki, hogy nem vették figyelembe a részletfizetési kérelmet. Pontosabban nem tekintették annak.

janika29 # 2014.03.10. 17:28

Üdvözletem mindenkinek!
Egy kérdéssel fordulnék önökhöz!
Testvérem az 2011 évi adóbevallását munkatársával kitöltette!Úgy lett kitöltve hogy vissza kapjon 165ezer forint adó visszatérítést!
2013 Decemberben a NAV küldött egy levelet amiben ennek az összegnek a visszatérítését kérelmezik mivel meg állapították hogy jogtalanul igényelte vissza (ez adócsalásnak számít?)
Testvérem írt is egy levelet a NAV-nak amiben elismerte hogy hibásan töltötte ki az adóbevallását és kéri az összeg részletfizetési lehetőségét mivel 3gyereket egyedül nevel havi 62000ft-ból így egy összegben nem tudja vissza fizetni!
Mai napon vagyis 2014.03.10-én választ kapott a NAV-tól miszerint tudomásul vették és elfogatták hogy nem szándékosan töltötte ki hibásan a bevallást,de arról nem írnak hogy a részletfizetést meg adták e!A levélhez csatoltak egy 165ezer forintról szóló csekket is!A levélben szerepelt hogy amennyiben fizetési kötelezettségének nem tesz eleget úgy a jogerős határozat kézhezvételétől számított 15napon belül végrehajtás alá vonják!Lehet hülyeségeket írtam nem igazán vagyok otthon az ilyen fajta ügyekbe és én a levelet sem olvastam csak a testvérem mondta el telefonon hogy mi áll benne!Beszélt az itteni jegyzővel ő azt javasolta adjon be ismét egy kérelmet a részletfizetésre!Ilyenkor mire lehet számítani?Börtön büntetés?A házán hitel volt amit az állam át vállalt és így az állam tulajdona lett a ház,gondolom így már arra sem terhelhető!Van valami megoldás hogy a részlet fizetést megkapja?A segítséget előre is köszönöm!

Jhering # 2014.01.06. 16:13

Véleményeteket kérem az ismerősöm alábbi ügyében:

Bérleti szerződést kötött három ismerősével, hogy használják a lakását, cserébe kap egy kis pénzt és fizetik a rezsit.

A jogviszonyt nem jelentette be, bizalmi alapon működött a dolog. Nagyon sokszor el sem kérte a pénzt, ami pedig részére befolyt, azt odaadta a lakás fele tulajdonjogával rendelkező mamájának, aki azonban azóta elhalálozott.
Az elhalálozását követően nem kért már pénzt.

Elszámolási vita miatt most pereskedne az egyik bérlővel, azonban tart attól, hogy költségvetési csalás miatt ellene is eljárás indul.

Hogy látjátok a helyzetet?

Köszönettel,

J.

Hepé # 2013.11.03. 15:48

Adóra irányuló csalásban bűnsegéd. A vádiratban mellékbüntetésként foglalkozástól eltiltást kér az ügyész. Ügyvezető voltam.
Tehát van rá esély, hogy nem kell "letennem" így a vállalkozást?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.03. 15:42

Azt a foglalkozást, amelytől eltiltottak, nyilván nem gyakorolhatod sem vállalkozóként, sem semmilyen más formában.
Egyébként főszabályként csak a végrehajtandó szabadságvesztés büntetés kizáró ok, az is csak megszorításokkal (meghatározott bűncselekmények - vagy egy legalább egyéves időtartam.)

Aztán vannak olyan tevékenységek, amelyek esetében külön törvény már akkor is tiltja a velük való foglalkozást, ha büntetőeljárás indul, másoknál pedig a büntetett előélet a kizáró ok.

Hepé # 2013.11.03. 15:30

Kedves KBS!
Elárulnád? A megélhetésem múlik rajta és számolnom kell az eshetőségekkel...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.03. 15:17

De semmiféle bizonyíték semmi nincs ellene.
Hát persze...

Hepé # 2013.11.03. 15:12

Üdv Fórumozók!

Elárulná nekem valaki azt, hogy a jelenleg futó egyéni vállalkozásom be kelle e szüntessem, amennyiben foglalkozástól eltiltást kapok mellékbüntetésnek egy régóta húzódó ügyben (a mostani vállalkozásom nem érintett benne)?

Azzal tisztában vagyok, hogy az ítélet után nem lehetek új vállalkozó, sem ügyvezető egy újonnan alakuló cégben. Akkor nyilatkoznom kellene és az magánokirathamisítás lenne..., viszont mi lesz a jelenlegivel? Milyen szankciót von maga után, hogyha nem szüntetem meg a vállalkozást a jogerős ítélet után?

donbagacarlos # 2013.10.29. 18:06

Tisztelt ügyvédek.!
Mit csináljunk, mit tegyünk?
2,5év börtön itéltek egyik ismerősömnek aki sosem volt büntetve s még fel függesztése sem volt és azt sem kapott a tárgyaláson. Az első tárgyaláson 2,5évet itéltek neki kérvényezte a másod fokot és helyben hagyták az itéletet.
Amiért el itélték az adócsalás volt. De ő sosem volt vállalkozó semmi.
A tárgyaláson volt kb. 3-4 vállalkozó aki rá vallt az ismerősömre. De semmiféle bizonyíték semmi nincs ellene.
Fogadott ügyvédje van kérelmezték a 3hónap haladékot hogy a karácsonyt had tölthesse itthon, de nem jött neki semmi féle papír hogy el fogadták vagy elutasították. A bevonulás előtt felhívta az ügyvédjét hogy most mi a teendő az ügyvéd mondta neki hogy be kell vonulni, meg neki jött faxon hogy elutasították a kérelmet. Ez lehetséges? Meg ilyenkor mi a teendő? Mit lehet tenni hogy ki tudjuk hozni a börtönből? Az ismerősőm egy 40korabeli hölgy. Ma vonult be a Szolnoki "gyűjtőbe". Mi történhet most vele? meik börtönbe fogják szállítani? Nagyon fontosak lennének az információk aki ért hozzá az keresen skypen: bagacarlos a nevem meg e-mailon!
A választ előre is köszönöm :(

Hepé # 2013.09.17. 12:33

Rendben, bízom benne. Köszönöm a támogatást. :)
További szép napot kívánok.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.17. 12:12

Büntetőeljárásban jobb a helyzet. Ott csak akkor marasztalnak, ha a bűnösségedet minden kétséget kizáróan bizonyított. (Az említett döntések adóhatósági határozat bírósági felülvizsgálatában születtek.)
Bízz az ügyvédedben!

Hepé # 2013.09.17. 10:21

Büntető. A védőm kirendelt (szerintem ismered is személyesen), képvisel, de a "plusszokat" magam csinálom. Természetesen a védőmnek megmutatom mielőtt beadom. A hugom bojtár, megcsináltuk a vallomásom amit írásba adok be, de ezt még bele kellene írnom a tények felsorolásához.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.17. 10:12

de ügyvédi segítségre nem számíthatok ezzel kapcsolatban.
Az pedig kellene.
De kicsit ködösítesz. Büntetőügy vagy adókivetés?

Hepé # 2013.09.17. 09:35

Igen, a vevőm exporttal mókázott a beszállítóm pedig maga alá papírozott fiktív számlákkal.
Írásba tett vallomásba szeretnék beilleszteni jogszabályt, vagy határozatot amire hivatkozhatok de ügyvédi segítségre nem számíthatok ezzel kapcsolatban.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.17. 09:13

Több Európai Bírósági ítélet van a témában, kifejezetten magyar ügyekben, és a Kúria is hozott már irányadó döntéseket a Darák-tanácsban. Utóbbiak expressis verbis kimondták a korábban folytatott adóhatósági és bírósági gyakorlatról, hogy jogsértő. Ettől függetlenül az adóhatóság folytatja ma is.
Áfáról beszélünk, ugye?

Hepé # 2013.09.17. 08:56

Úgy tudom van egy Uniós határozat ezzel kapcsolatban és nagyon fontos lenne. Nem tud valaki segíteni?

Hepé # 2013.09.17. 07:01

Sándor!

Megmondanád hol találom?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.17. 06:45

Létezik.

Hepé # 2013.09.17. 05:16

Üdv!

Remélem tud valaki segíteni... Azt szeretném tudni, hogy létezik e olyan jogszabály ami kimondja, hogy egy adóalany nem felel azért, hogy az alatta vagy felette levő gazdasági szereplő valamiféle visszaálást követ el?
Úgy értem, hogyha a körülmények nem teszik lehetővé ennek megállapítását, miként tud utánanézni egyáltalán ennek pl. egy cég ügyvezetője? Kötelező?

Rhino23 # 2013.07.22. 00:24

Ki honnan jött, milyen háttérrel rendelkezik...