Beidéztek az Apeh - hoz!Mire számitsak?


tamara10 # 2016.07.12. 06:48

Azt nem mondta az adóellenőr, hogy új bevallást kell készíteni, vagy önellenőrzést kellene beadni. Arról tájékoztatott miután felvette a jegyzőkönyvet, hogy 30 napon belül küldik a határozatot. Semmilyen felszólítást nem kaptam, hogy bármit pótlólag be kellene nyújtanom feléjük.

lajcsó # 2016.07.11. 18:43

"Azért szeretném már megkapni a határozatot, hogy elolvasás után tudjak intézkedni minél hamarabb, ha szükséges."
Nem biztos, hogy kellene addig várnod! Ha rossz a bevallásod, akkor meg kell csinálnod helyesen! Amíg nem nyújtod be a helyes bevallást, addig tutira nem hagynak békén! Nem vagyok benne biztos, de valószínű, hogy egy önellenőrzéssel helyre lehet tenni a dolgokat.

tamara10 # 2016.07.11. 11:21

Azért szeretném már megkapni a határozatot, hogy elolvasás után tudjak intézkedni minél hamarabb, ha szükséges. De a 30 nap már rég letelt, ugyanis 30 napon belül ígérték a határozat megküldését. Nem a csekk hiányzik! Csak szeretnék már tisztában lenni az egész üggyel kapcsolatban.

végrehajtó1 # 2016.07.11. 10:56

Szerintem először olvasd el a határozat indokolását.
Ha kell fellebezz.
Utána még elengedést is kérhetsz.

tamara10 # 2016.07.11. 09:41

A megállapítás jogos, arra vonatkozóan, hogy tényleg elrontottam a bevallást. De nyilván nem én vagyok az első! Azt javasolták, hogy ha megkapom a határozatot, arra kérjek fizetés könnyítést, vagy elengedést. Soha nem voltam még ilyen helyzetben. De most megtapasztaltam, hogy ők már csak ilyenek, ha büntetni kell, akkor mindegy...! Ja, és sima, egyszerű, hétköznapi munkavállaló vagyok. Csak hát ugye azokat ellenőrzik, akiket lehet. Akik feketén dolgoznak, azokat mért nem bírságolják?

lajcsó # 2016.07.11. 07:38

Egyből bírság egy téves adóbevallás miatt? Gondolom, legalább százmilliós tételről lehet szó.

Rexor # 2016.07.11. 07:20

Meg fogod kapni. A határozat elkészülte után eltelhet két-három hét is amíg megkapod a határozatot. Egyébként jogos volt a megállapítás? Ha nem tettél észrevételt a jegyzőkönyvre?

tamara10 # 2016.07.11. 06:54

Beidéztek a NAV-hoz még június elején adóellenőrzés címén. Mint kiderült, rosszul csináltam meg az adóbevallásom, és nem jár vissza semmi. Felvették a jegyzőkönyvet, és azt mondták, hogy 30 napon belül küldenek egy határozatot, melyben szerepelni fog a bírság összege. Már eltelt 30 nap, de nem kaptam semmit. Értesítési cím változást is bejelentettem írásban, melyre válaszoltak is, hogy tudomásul vették. Mit tegyek? Hívjam fel őket, vagy várjak, lehet, hogy később küldik a határozatot?

eksms # 2013.05.06. 15:26

Nem kell megilyedni.

De az "egyes adókötelezettségek teljesítésére irányuló ellenőrzés" az minden esetben adóellenőrzést takar. Viszont itt még lennie kell egy évnek is hogy melyik évre vonatkozik. Ezt a levélben leírják (több évre is vonatkozhat.

Ez nem egyenlő a vagyonosodási vizsgálattal!

Ha évek óta GYED-en vagy, adtál be adóbevallást az adott évekre? GYED miatt kellett 2011-re és 2012-re is. Ha nem akkor ez lehet a gond. A kifizető ugyanis a kontolladatot megküldte a hatóságnak, viszont a te bevallásod ezzel szemben nem érkezett be - ez kibukik náluk a gépben mert nem fut össze a két szál.

Ha tényleg nem adtál be adóbevallást de kellett volna, ezt az ellenőrzés során megállapítják egy jegyzőkönyvben. Mulasztási bírságot szabhatnak ki, maximum 200.000 Ft-ig. Itt persze lehet kérni méltányosságot stb, van módszer a csökkentésre.

Ha adtál be bevallást akkor rendben lesz, elképzelhető hogy rutin ellenőrzés.

Amennyiben nem volt egyéb jövedelmed a GYED-en kívül nincs mitől tartanod (Vaterás eladás is csak akkor adó és bevallás köteles ha meghalad egy adott határértéket).

Meghatalmazott eljárhat helyetted az adóellenőrzés során - ennek van meghatározott formája, szóval figyelni kell milyet írsz, mert szoktak vele kötekedni.
Az ellenőrzésre nem kísérhet be a férjed, kivéve ha írsz neki egy meghatalmazást.

porcmistrec # 2013.05.04. 12:58

friskies

azóta már voltál?
csak mert én most voltam náluk kedden ugyanilyen felhívással, csak éppen a 1,5 hónapja alapított kft-m miatt. A megbízólevélen feltütntetik mit kell vinni, egyébiránt az ellenőrzés lehet célirányos vagy általános jellegű is. Ha magánemberként idéznek be, akkor attól függ lesz-e következmény, mi az ok, találnak-e kifogásolható bevallást, elmulasztott bejelentést. Telefonon, nem mondanak el semmit, kár a gőzért. Nem hülyék, ravaszak és magadtól ne mondj semmit, csak amit kérdeznek, saját magadra terhelő vallomást nem vagy köteles tenni. Meg kell jelenni és igazold magad.

friskies # 2013.04.18. 18:15

Az utóbbi időben nem,ez azt jelenti hogy az elmúlt fél évben kb nem volt!csak vásároltam!

hattyúdal # 2013.04.18. 18:02

Jutott eszembe....nem volt eladásod valamelyik internetes vásártéren?
Most előszeretettel tartanak itt ellenőrzéseket!

friskies # 2013.04.18. 16:54

Egyedül kell bemennem vagy a férjem bejöhet Velem?

friskies # 2013.04.18. 15:03

Van valami amire oda kell hogy figyeljek?Válaszolnom kell azonnal mindenre vagy kérhetek új időpontot esetleg írásban a kérdéseket?Milyen jogaim vannak?Nyilván ha összegekről kérdeznek nem fogok hasamra ütve válaszolni...illetve nem szeretnék mert mi van ha nem jó adatot mondok aztán az ellenőrzés során meg belekötnek...?

Dr.Attika # 2013.04.18. 14:58

Jogos a kérdező aggodalma. Az ilyen "behívásokból" sok minden lehet a tényleges meghallgatáskor. "Rafkósak" már nagyon a NAV revizorok.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.18. 14:02

Nem.

friskies # 2013.04.18. 14:01

Vagyonosodási indulhat ilyen levéllel?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.18. 13:43

Volt eset, amikor ezzel a típusszöveggel azért hívták be az adózót, mert nem írta alá a papíron beadott bevallást. Aláírta, mehetett.

Rexor # 2013.04.18. 13:40

Ez nem igaz, de azért nem lehet itt pontos választ adni, mert az egyes adókötelezettségek teljesítésére irányuló ellenőrzésnek ezerféle fajtája van, hogy pontosan mit akarnak nézni. Tehát több információt csak az ügyintéző tud neked adni.

wers # 2013.04.18. 13:04

nem biztos, vannak véletlenszerű ellenőrzések is

A rendőrbácsi sem csak akkor állít meg ellenőrzésre, ha fülest kapott

friskies # 2013.04.18. 13:00

Nekem az egyetlen problémám ezzel az egésszel hogy úgy hallottam ha már egyszer behívnak akkor tuti keresnek valamit ami miatt megbüntethetnek.

wers # 2013.04.18. 12:23

egyes osztályai között nem működik a kapcsolat
elég finoman fogalmaztál

Kíváncsi leszek, mekkora káosz lesz (és téves büntetés) az online pénzárgépek miatt

hattyúdal # 2013.04.18. 12:19

Többnyire az a helyzet, hogy NAV (lánykori nevén Apeh) egyes osztályai között nem működik a kapcsolat!
Vszínű hiába fizetted be, még biztos nem vezették át a tartozásod....
(tapasztalat)
Személyesen lesz megoldás, nyugi!

wers # 2013.04.18. 12:09

kapásból többszáz tippem lenne. nyugi, nem harapják le a fejedet (főként, ha nincs mitől félned)

friskies # 2013.04.18. 12:08

Ezzel tisztában vagyok,gondoltam hátha van itt olyan aki tudja ilyenkor mi történik,pl egy jogban jártas személy...de azért köszi a választ.