Kaphatok - e fogyatékossági támogatást?


Zsu38 # 2014.06.25. 19:16

Segítséget szeretnék kérni, bemásoltam az ide vágó jogszabályt. Az én értelmezésem szerint egy hallássérülten született gyermeknek jár a fogyatékos támogatás, mivel rá vonatkozik az a kitétel, hogy halláskárosodása 25. életévét megelőzően következett be.
Viszont igényét elutasítottak, szerintetek jogosan? Segítséget előre is köszönöm!

Emberi Erőforrások Minisztériuma
Szociális Lakossági és Tájékoztatási Osztály
Ki tekinthető hallási fogyatékos személynek?
Akinek hallásvesztesége olyan mértékű, hogy a beszédnek hallás útján történő
megértésére segédeszközzel sem képes, feltéve, hogy halláskárosodása mellett
a hangzó beszéd érthető ejtése elmarad, vagy halláskárosodása 25. életévét
megelőzően következett be.

luck-666 # 2014.06.09. 18:20

itt megnézheted,hogy közte van-e a BNO kódod:
http://www.complex.hu/…jegy_doc.cgi?…

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.09. 15:08

Az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevétele szempontjából súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségekről szóló 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet melléklete sorolja fel azokat a betegségeket, amire kedvezmény jár.
Szerintem a J4590 és a J3040 nincs közte.

Bedbone # 2014.06.09. 13:29

Kedves Illetékesek!

Nem tudom, hogy jó helyen vagyok-e, de válaszokat keresek kérdésekre.
Nemrégiben rosszul lettem, befulladtam... Hosszas orvosoknál való ücsörgések után kiderült, hogy 2003 óta asthma bronchiale-m, bár erről nem tudtam. Akkor valóban voltam a tüdőgondozóban tüdőszűrésen, mert egy munkához kötelező volt. Engem ott erről az asthma bronchiale-ről nem tájékoztattak. (mondjuk, nem mondom, hogy könnyen, de megvoltam az elmúlt 11 évben)
Nem is ez a lényes most, hanem hogy állítólag emiatt adókedvezmény jár. a BNO kódjaim: J4590 és J3040. Kérdésem valóban igaz, hogy adókedvezményt kapok erre,
Utazási kedvezmény is létezik?
Másik kérdésem: gyerekként tejfehérje és tojásfehérje allergiával diagnosztizáltak. kérdésem: Most felnőttként jár-e nekem bármiféle kedvezmény, juttatás? Erről mára semmilyen papírom nincs, ha járna nekem valami akkor hova kell fordulnom, hogy bizonyítsam valóban az allergiámat? Vagy felnőttként már nem jár rá semmi?
Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Bedbone

monalisa1 # 2013.12.30. 12:49

Csak az illetékes megyei orvosi bizottság jogosult valakiről megállapítani fogyatékos-e - és ha igen milyen mértékben. A háziorvos töltse ki a 4 oldalas ürlapot, valamint az asszistensnő kérjen számodra vizsgálatra időpontot a bizottságtól (több hónapos várakozási idők vannak).

Lentebb megtalálod a fogyatékosságot részletező jogszabályt.

Külön: addig örülj míg a cukorbetegség diétával és/vagy tablettával karbantartható mert ha már szövődmény alakult ki, a kórfolyamból visszaút nincs...

Döncigen # 2013.12.30. 12:13

Üdv!
Jog értelmezéshez kérnék segítséget: II típusú, nem insulin dependens cukorbetegségem van, szövődmények nélkül. Szeretném igénybe venni a 335/2009 Korm rendelettel adott adókedvezményt. Háziorvostól kell igazolást kérni és akkor vehetem igénybe az adókedvezményt. A háziorvos asszisztense közölte, hogy csak akkor vehetem igénybe, ha vannak a cukorbetegségemnek szövődményei. Fentebb említett jogszabály mellékletében "Szövődményekkel járó II. típusú diabetes" fejezetcím után az "E11 nem insulin dependens cukorbetegség" az egyik konkrét megnevezés. Kérem aki jártas a témában segítsen, jól értelmeztem-e a jogszabályt?
Köszönettel!

zotya68 # 2013.12.10. 20:23

Köszönöm a válaszokat

monalisa1 # 2013.12.10. 19:45

141/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelet

1. Látási fogyatékosnak azt a személyt kell tekinteni, akinek

  1. látásélessége megfelelő korrekcióval

    aa) az egyik szemében 5/70

    ab) az egyik szemében 5/50, a másik szemén három méterről ujjakat olvas

    ac) az egyik szemében 5/40, a másik szemén fényérzékenység sincs, vagy a másik szeme hiányzik.

Rövidlátás esetén - a fenti látásélességi értékektől függetlenül - csak az jogosult fogyatékossági támogatásra, akinek közeli látásélessége Csapody V., vagy annál is rosszabb.

  1. akinek látótere mindkét oldalon körkörösen húsz százaléknál szűkebb.

Amennyiben a fentiek közül valamelyik beáll, a fogyatékossági kérelemhez csatolni kell a kezelőorvos szakvéleményét.

monalisa1 # 2013.12.10. 19:19

Bocs, lentebb hülyeséget írtam...

http://www.allamkincstar.gov.hu/…gi_tamogatas

A tájékoztató a) pontja taglalja milyen látásproblémás személy esetében a fogyatékossági támogatás.

zotya68 # 2013.12.10. 19:16

látássérült is kaphat, csak azt nem tudom milyen kategóriától, milyen százaléktól

monalisa1 # 2013.12.10. 19:10

Javítva: neked meg...

monalisa1 # 2013.12.10. 19:09

Félem hogy nem, mert a fogyatékossági támogatás csak valamilyen súlyos mozgássérültség alapján, nekem meg kezed/lábad ép. Őszintén, sajnálattal.

zotya68 # 2013.12.10. 18:56

Most százalékoltak le a szememmel. B2-es kategóriába soroltak (42 % egészségkárosodás)

Kaphatok-e fogyatékossági támogatást erre?
Ha igen, akkor elég-e ha a rehabos határozatot madom be mellé?

Köszönettel