Jogszabály értelmezése


Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.03. 09:42

Nem tud a gépetek áfás számlát nyomtatni?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.21. 10:27

Mindig mondtam, hogy burokban élsz. :P

Nála sokkal rosszabbak is vannak. Még a jogászok közt is. :)

Kacsa1111 # 2014.03.20. 23:26

:)))
Nem hiszem el, hogy léteznek ennyire debil emberek, mint ez a fourbaby!!!
:)))


Kacsa11

gerbera317 # 2014.03.19. 09:22

Ahhoz, hogy megértsd és helyesen értelmezd a törvényt, az egész 8. szakaszt el kell olvasni, márpedig az nem a (4) bekezdéssel kezdődik.

A 8. § (1) a)-i) pontjai sorolják fel azokat a feltételeket, amelyeknek a fennállása esetén az Eszközkezelő megvásárolja az ingatlant. Ha ezek közül valamelyik feltétel nem teljesül, az Eszközkezelő még mindig gyakorolhat méltányosságot, a 4. § a)-c) pontok szerinti feltételekkel.

Mit nevezel "hivatalos válasz"-nak? Ha telefonon érdeklődtél: ami tájékoztatást ott kaptál, az nem hivatalos válasz. Ha kérelmezted, hogy vegyék meg az ingatlant, és arra jött határozat: ami annak az indoklásában áll, az a hivatalos válasz. De ha ez történt, akkor itt hiába is kérdezel bármit is, mert már kiestél a pixisből.

Azt kérdeztem, hogy ez a jogszabály azt jelenti-e amit gondolok.

A kérdéseddel pedig az a gond, hogy nem kérdeztél semmit. Mert csak segítséget kértél konkrét kérdés nélkül, idézted a jogszabályt (ha ugyan az idézet volt), majd megköszönted a segítséget. Utólag sikerült kirugdalni belőled a kérdést ("ez a jogszabály azt jelenti-e amit gondolok?"), csak éppen azt nem közölted hozzá, hogy mit gondolsz, úgyhogy - viszonyítási alap híján - továbbra sincs mire válaszolni.

fourbaby # 2014.03.18. 19:42

Köszönöm szépen a segítséget! Sokat jelent!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.18. 18:46

A kutya ugat.
Szeretném megtudni, hogy jól értelmezem-e ezt a mondatot. Illetve, hogy ki hogyan értelmezi.

(Van, akinek nem lehet segíteni, mert sehogy se hagyja.)

fourbaby # 2014.03.18. 17:32

Itt viszont csak annyit szerettem volna megtudni, hogy a bemásolt szöveget ki miként értelmezi. A címben is jeleztem... De már látom ez halva született gondolat volt...

fourbaby # 2014.03.18. 17:28

Azt, amit leírtam... De részletezhetem is. Azt kérdeztem, hogy ez a jogszabály azt jelenti-e amit gondolok.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.18. 16:50

Látod. :)

gerbera317 # 2014.03.18. 16:38

Nehéz lenne végre elárulni, mit kérdeztél az Eszközkezelőtől?

fourbaby # 2014.03.18. 16:32

Az eszközkezelőhöz intézett kérdésemre a hivatalos válasz az volt, hogy rosszul értelmeztem a jogszabályt. Az lenne a kérdés, hogy valóban rosszul értelmeztem volna?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.18. 15:47

Akkor mit nem értesz?

fourbaby # 2014.03.18. 15:08

Ezt értem.
A 4. bekezdés a. pontja szerint méltányosságból el lehet tekinteni az 1 paragrafus b. pontjának kikötésétől. Így értelmeztem én.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.18. 14:59

a mindenkori kötelező legkisebb munkabér havi összegének kétszeresét, és 2013. január 1-jén száznyolcvan napot elérő vagy meghaladó késedelmes tartozása áll fenn
Ezt nem érted?

fourbaby # 2014.03.18. 12:47

A Nemzeti Eszközkezelő honlapján találtam ezt a bekezdést. Az értelmezéséhez szeretnék segítséget kérni, mert a hivatalos válasz nem egyezik az én értelmezésemmel.

(4) A Nemzeti Eszközkezelő a hiteladós által - ha a lakóingatlan nem a hiteladós tulajdonában van, a
zálogkötelezettel együttesen - megvételre felajánlott, pénzügyi intézmény javára bejegyzett jelzáloggal terhelt
lakóingatlant a hiteladós, illetve zálogkötelezett erre vonatkozó - jogszabályban meghatározott bizottság (a
továbbiakban: méltányossági bizottság) által elbírált - méltányossági kérelme alapján abban az esetben is
megvásárolja, ha

  1. a hiteladós pénzügyi intézménnyel szemben fennálló jelzáloghitel-szerződéséből eredő késedelmes tartozásának

összege vagy a késedelem időtartama - a viszonyítás időpontjára tekintet nélkül - az 1. § b) pontjában meghatározott
mértéket nem éri el,

A hivatkozott paragrafus b. pontja ez: b) hiteladós: az a természetes személy, akinek pénzügyi intézménnyel szemben jelzáloghitel-szerződésből eredő
lejárt és nem teljesített fizetési kötelezettségéből a mindenkori kötelező legkisebb munkabér havi összegének
kétszeresét, és 2013. január 1-jén száznyolcvan napot elérő vagy meghaladó késedelmes tartozása áll fenn

Köszönöm előre!