számlaadás elmulasztása internetes kereskedelem esetén


nandy # 2014.03.25. 11:37

Ezt a tevékenységet magánszemélyként nem folytathatod. Sem az ügynökit, sem a közvetítőit.

Tehát már rég vállalkozást kellett volna csinálnod.

Mici87 # 2014.03.24. 14:35

Ügynöki tevékenység, hogy pontosítsak.
Most olvastam utána.
Már csak azt nem tudom, hogy a törvény a közvetítői díjra 25% áfát jelöl meg.
Rendben, de ha nincs szerződésem ( hacsak az,hogy a vaterán leüti a terméket nem jelenti ezt) akkor az általános bevétel 25%-a a közvetítői díj (jutalék)
Szerintetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.24. 10:37

Közvetítő tevékenység. Még annyira sem adómentes, mint az ingóságok eladása.

Mici87 # 2014.03.24. 09:36

Tehát: Felteszek egy hirdetést, hogy rendelhető külföldről egy-egy termék. Leütik az aukciós oldalon, átutalják nekem az árát+postaköltséget, én ezután a külföldi oldalról megrendelem a vevő nevére és címére. Az én nevem nem merül fel a külföldi megrendelés során, csak az aukciós oldalon mint eladó.

pazs # 2014.03.24. 09:25

Saját nevemben természetesen, de rögtön a vevő nevére és címére rendelem a terméket, nem a sajátomra.

öö, ez így ellentmondás, ha a saját nevedben csinálod, akkor nem a vevő nevére és címére.

Mici87 # 2014.03.24. 09:06

Azért, mert havonta 10-30.000 ft közötti belőle a nyereségem, mellette GYEDEN vagyok, amiből adózom és SZJA-t fizetek..

Saját nevemben természetesen, de rögtön a vevő nevére és címére rendelem a terméket, nem a sajátomra.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.24. 07:04

miért gondolják azt az emberek, hogy szabadon üzletelhetnek
Hát mer internet...

Mostanra alábhagyott, de néhány éve még nagyon ment a filozofikus fejtegetés a "cybertérről", amibe "átkerülsz", amikor csatlakozol a hálóra. Sokan ezt egyenesen úgy értették, úgy értik, hogy kikerülnek bármely állam joghatósága alól.

nandy # 2014.03.23. 22:38

Egyébként nem tudom, miért gondolják azt az emberek, hogy szabadon üzletelhetnek, és nem kell még csak könyvelő sem hozzá... egy NAV-os ellenőrzés sokkal többe fájhat, mint amennyibe a könyvelő kerül.

nandy # 2014.03.23. 22:37

Kérdés az, hogy a saját nevedben értékesíted, vagy más nevében... nem mindegy.

Ha pl. a vateráról rendelsz, amit rögtön el is adsz, az nem közvetítői szerep.
De ha egy nagy cég megbízásából értékesítesz, nem a saját nevedben (pl. avon, bár ez nem a reklám helye), és az értékesítés után kifejezetten jutalékot kapsz, amiről számlát állítasz ki az értékesítő felé... nos az a közvetítés. Erről szerződés sem árt.

Mici87 # 2014.03.23. 18:11

Sziasztok!
Szeretné, ha valaki tudna válaszolni nekem arra, hogyha interneten értékesítek ( évi 600.000 ft bevétel alatt) és tulajdonképpen csak közvetítői szerepet játszom ( külföldi oldalakról megrendelem a vevőnek a kért terméket a saját pénzén) és nem jelentkeztem be az áfakörbe (ezáltal nem adtam sosem számlát,hisz nem én vagyok a termékek tényleges tulajdonosa)
Jelenleg az egyik vevő azt állítja,hogy nem kapta meg a terméket, de én tudom bizonyítani ragszámmal és fényképpel,hogy az ő címére feladták, és esetleg bosszúból felnyom a NAVnál mit tudok tenni? Utólag ellenőrizhetik a számlaadást? Vagy ezt egy "próbavásárlással" gyorsan ellenőrzi?
Tervezem,hogy májustól bejelentkezem az áfakörbe, ha addig nem találok megfelelő állást .