Külföldről importált termékek illetékei


Máni04 # 2014.05.16. 19:28

Szép estét kívánok !
Szeretnék segítséget kérni Öntől.
Kínából importált 2-3 dolláros db áron,(30-40 db esetén) termékek után milyen módon kaphatnék számlát..amivel a hazai Adóhivatal felé,igazolni tudom ,a termék származási helyét,

Összegezve...a hivatalos menetét szeretném megtudni e folyamatnak ??
Itt Mo.on szeretném értékesíteni az importált terméket.
Kérném szíves segítségét!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.02. 12:53

Feltételezem fájna Önnek ha információt adna ezekről a dolgokról.
Az az igazság, hogy a kérdésedre kimerítő választ adtam. Csak nem érted. Ezt sem.

luck-666 # 2014.04.02. 10:44

ez lemaradt:
https://www.nebih.gov.hu/

ezt is olvasd át,bár az összegek változtak:
http://hu.wikipedia.org/…3%ADt%C3%A1s

luck-666 # 2014.04.02. 10:39

Úgy olvastam hogy egy bizonyos összeg felett vámilleték és 27 % áfát kell fizetni.

ez igaz,ha magánszemélyként EU-kívülről rendelsz

de te egy élelmiszer nagykereskedést akarsz létrehozni,ami teljesen más dolog,itt is találsz infókat a feltételekről,de a cégadózás az ennél jóval bonyolultabb dolog

"Biztos, hogy ilyen szintű gazdasági ismerettel vállalkozni kell?"

nem szabad,de mindenki azt csinál a pénzével amit akar

sunsetshinee # 2014.04.02. 09:49

Feltételezem fájna Önnek ha információt adna ezekről a dolgokról.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.01. 19:36

Jaj!

sunsetshinee # 2014.04.01. 18:18

Nem hiszem hogy olyan nagy butaságot kérdeztem volna.Erre való szerintem ez a fórum hogy aki nem jártas ezekben a dolgokban bővebb információhoz juthasson.Lehet nem volt egyértelmű a kérdés.Behozom a terméket az országba,a navnak fizetnem kell a 27% ot igaz?A 27 % -al megnővekedett termékárat +az én minimális nyereségemmel adom el a termékeket a kiskereskedőnek.Ezen kivűl terhel e valami más illeték is?Külföldön is fizetnem kell a kinti áfát ?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.01. 17:51

Az EU egy vámközösség. Ami azt jelenti, hogy belső vámok nincsenek.
Az végképp nem értem, hogy import kapcsán az illeték meg az áfa hogy jön szóba egyáltalán.

Biztos, hogy ilyen szintű gazdasági ismerettel vállalkozni kell?

sunsetshinee # 2014.04.01. 17:40

Üdvözlöm!
A kérdésem az lenne hogy ha az Eu-ból szeretnék importálni termékeket,milyen vám illetve illeték vonzata van?Úgy olvastam hogy egy bizonyos összeg felett vámilleték és 27 % áfát kell fizetni.Ha ez így van akkor nem éri meg importálni?Ez mindenre termék kategóriára vonatkozik?Élelmiszerről lenne szó.
Köszönöm a választ