illeték ügyben kérdeznék


ObudaFan # 2014.06.07. 17:25

De azzal a földhivatali díjat nem ússza meg. Márpedig azt szeretné.

Pont azt mondom, hogy szerintem ha a felperestől azt kéri, hogy a nem vitatás fejében azt fizesse ki helyette, szerintem bele fog menni a felperes.

Ügygondnokkal? Nekem aggályos.

Igen. Nekem is, de a bírói gyakorlat megengedi.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.07. 16:34

Bele fog menni szerintem.
De azzal a földhivatali díjat nem ússza meg. Márpedig azt szeretné.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.07. 16:33

Ismeretlen örökösei ellen. Van olyan.
Ügygondnokkal? Nekem aggályos.

ObudaFan # 2014.06.07. 13:27

muvesz50

Ha az elbirtoklás valószínűnek tűnik, akkor ajánlj olyan perbeli egyezséget a másik félnek, hogy ha perköltséget nem kér és ezeket megtéríti neked, akkor nem vitatod az igényét. Bele fog menni szerintem.

ObudaFan # 2014.06.07. 13:23

Halott tulajdonossal szemben hogyan indíthattak elbirtoklási pert?

Ismeretlen örökösei ellen. Van olyan. Most, hogy május 1-ig lehetett úgy elbirtoklási pert indítani, hogy az ne essen az új földforgalmi törvény hatálya alá, szerintem nem kevés ilyen lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.07. 08:57

Az nem illeték, hanem szolgáltatási díj.

Halott tulajdonossal szemben hogyan indíthattak elbirtoklási pert?

muvesz50 # 2014.06.07. 08:27

Tisztelt Szakértő !
Érdeklődöm, hogy mi után jogerőre emelkedett a póthagyatéki eljárás, melynek tárgya 4 hrsz. földingatlan volt és szinte rögtön utána (kb.egy hét múlva) derült ki, hogy erre be van adva az elbirtoklás, lemondhatok-e ezen ingatlan-részekrőlaz elbirtokló javára ? Ugyanis ezek után szeretném, ha nem kellene kifizetnem az illetéket, ami hrsz-enként 6.600,- Ft. lehetséges-e lemondani és nem fizetni ki az illetéket ? (Pár nap múlva kellene befizetnem és nem szeretném, hisz amint kifizetem, már el is veszik tőlem.)A véletlenek egybeesése, hogy amíg folyt a póthagyatékim, közben beadták elbirtoklásra, tehát szinte egy időben történt a kettő eljárás, csak én nem tudtam róla, ha ha tudtam volna, akkor nem kérem a pót-hagyatékit.
Köszönöm szépen előre is a választ.

muvesz50 # 2014.06.07. 08:27

Tisztelt Szakértő !
Érdeklődöm, hogy mi után jogerőre emelkedett a póthagyatéki eljárás, melynek tárgya 4 hrsz. földingatlan volt és szinte rögtön utána (kb.egy hét múlva) derült ki, hogy erre be van adva az elbirtoklás, lemondhatok-e ezen ingatlan-részekrőlaz elbirtokló javára ? Ugyanis ezek után szeretném, ha nem kellene kifizetnem az illetéket, ami hrsz-enként 6.600,- Ft. lehetséges-e lemondani és nem fizetni ki az illetéket ? (Pár nap múlva kellene befizetnem és nem szeretném, hisz amint kifizetem, már el is veszik tőlem.)A véletlenek egybeesése, hogy amíg folyt a póthagyatékim, közben beadták elbirtoklásra, tehát szinte egy időben történt a kettő eljárás, csak én nem tudtam róla, ha ha tudtam volna, akkor nem kérem a pót-hagyatékit.
Köszönöm szépen előre is a választ.

lütyüke # 2014.05.31. 08:53

Kérdésem az, hogy ha vásárolok egy lakást, és egy másikat nem előtte, hanem az azt követő egy évben sikerül eladni, akkor is csak a különbözet után fizetek illetéket. Ez világos. Ami nem világos, hogy a hivatal az új lakás megvásárlása után már kiszabja az illetéket 2-3 hónapon belül, s ha addig nekem még nem sikerült eladni a lakásomat, akkor mi a teendő...haladékot kell kérnem azzal, hogy még árulom az eredeti lakást? Üdv