Házasság előtti tartozás


Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.25. 08:49

így is jöhetnek a férjem házába foglalni csak,mert itt van a tartózkodási helyem?
Ez a persze.

Dr.Attika # 2014.06.24. 20:21

Mi a persze Béla? Írja a kérdező, hogy a házassági vagyonközösség előtti a tartozása. Tehát a férjet nem terheli. vélhetőleg tényleg elévült a "telefontartozás", de erre hivatkozni kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.24. 14:12

Az is igaz.

ObudaFan # 2014.06.23. 18:25

Egyébként ez a követelés könnyen lehet, hogy el is évült, mert az ilyen követelésekre egy év az elévülési idő.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.23. 15:52

Persze. És ennek a bejelentkezéshez semmi köze.

Zsófi99 # 2014.06.23. 12:33

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni mégpedig a következőben..

A férjemmel 2 éve vagyunk együtt ebből 1 éve házasok. A férjemnek van egy családi háza amit ajándékozással kapott a szüleitől.
4 évvel ezelőtt részletre vásároltam édesapámnak egy előfizetéses telefont aminek ő nem fizette a számláit. Ekkor én még tanultam. Meg is feledkeztem róla de most kaptam egy levelet az új címemre (a tartózkodásimra ami a férjem háza),hogy fizessek be 600 ezer forintot vagy különben jönnek lefoglalni. Nekem jelenleg nincs bankkártyám se semmilyen jövedelmem,mert GYES-n vagyok április óta előtte pedig nem vállalhattam munkát veszélyeztetett terhességem miatt, előtte pedig tanultam.
A kérdésem az lenne,hogy mivel ez a tartozás házasság előtt szerzett így is jöhetnek a férjem házába foglalni csak,mert itt van a tartózkodási helyem? A férjem nagyon fél tőle. Illetve ha átszeretnék jelentkezni állandóra annak milyen következményei lehetnek?
Előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Zsófia