banki hátrálék letiltása munkabérből


xilit # 2014.08.15. 17:40

Megteheti a bank, hogy a szülő által felvett kölcsönt a gyermek béréből tiltja? Hozzáteszem egyidejűleg a szülő és a gyermek béréből. A kölcsön deviza alapú volt.

gerbera317 # 2014.08.06. 15:03

Teljesen mindegy, ki ő, mi ő, vagy ki nem volt, mi nem volt. Az a kérdés, kapott-e fizetési meghagyást, amit aztán nem vitatott.

Mellesleg, a kérdező behajtóról ír, aki - tudjuk - azt állít, amit akar. Ha viszont végrehajtótól kapott felhívást, az végrehajtható okiraton alapul, az pedig végrehajtandó határozaton. Innentől pedig nem kérdés, hogy megteheti-e, mikor egyenesen ez a kötelessége.

lewho # 2014.08.06. 13:17

adóstárs sem voltál?

xilit # 2014.08.06. 13:00

Édesanyám deviza hitelt vett fel, melyet fizetni nem tudott. Tartozása behajtóhoz került. Jelenleg tiltják a fizetésének 33%-át. Időközben munkahelyét elvesztette, egy hónapi törlesztés kimaradt, míg ismét munkába állt.
A napokban azonban nekem is levél érkezett, miszerint az én fizetésemből is vonni fogják ezentúl a 33%-ot. Megteheti a bank/behajtó, hogy az én jövedelmem is megterheli? Nem voltam édesanyám kezese, a kölcsönt ő vette fel, ő az adós.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.20. 20:10

A munkáltató valóban tartozik azzal a pénzzel. De az is igaz, hogy ugyanakkor fizette helyette a kölcsönét, azt pedig visszakövetelheti, ha másképp nem, jogalap nélküli gazdagodás címén. Ha tehát nincs jól bizonyítható, tényleges - és nagyobb - kár, akkor nem nagyon érdemes erősködni.

gerbera317 # 2014.07.19. 12:30

Ahogy KBS irja: "azt a munkáltató a kukába dobja, és nem utal rá semmit." - ez így igaz. A munkáltatód hibázott, mégpedig óriásit, és a kérdésed ettől kezdődően nem ide való, hanem a "munkaügyek" topikba.

ius latratus # 2014.07.19. 09:27

Döbbenet.

pondro # 2014.07.19. 05:53

Kedves Ügyvéd Úr! Itt van előttem a bank levele,melynek tárgya "Munkabérből történő közvetlen levonás".Az más kérdés,hogy amikor a munkáltatóm átutalta a béremet,nem foglalkozott saját kérésének megfelelően holmi 33%-okkal és az összes béremet a hátráléktörlesztésre forditotta.Az előzőkben a kérdésem lényege az volt, hogy kérhetem e a munkáltatómtól,hogy a törvényes 50%-on felül vonjon le és utaljon át a béremből. Köszönöm a válaszait és türelmét.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.18. 19:15

A bank nem küld "letiltó levelet", ha mégis, akkor azt a munkáltató a kukába dobja, és nem utal rá semmit.
Persze, ha a bank valójában a te nyilatkozatodat küldte meg, amelyben kéred a munkáltatót, hogy a munkabéredet erre és erre a számlára utalja a kölcsön törlesztéseként, az egészen más. De akkor meg mi a kérdés?

capisca # 2014.07.18. 10:38

Úgy, hogy készpénzben kéred a fizetésedet az új munkahelyeden.

pondro # 2014.07.18. 09:25

A legutólsó munkahelyemre a bankom letiltó levelet küldôtt az akkori munkáltatómnak,hogy a többszázezer ft-os jelzáloghitel hátrálékom miatt vonjon le a munkabéremből 33 százalékot és utalja át a hitelszámlámra.A hitelszámla számának a folyószla számomat adta meg. A munkáltató az összes béremet erre a szka-ra utalta át, a bank pedig az összes béremet levonta,nemcsak a 33 százalékot.A megélhetésemre egy fillérem sem maradt.Az lenne a kérdésem/jelenkeg ninincs munkahelyem/ hogyan tudom megakadályozni,hogy munkábaállás esetén a bank az összes, a munkáltato által átutalt béremet a hátráléktörlesztésre kevonja.