Bt. megszűntetése folyamatban,de elfogyott a pénzem.


ObudaFan # 2014.08.13. 20:36

Ha van tartozás, akkor legfeljebb felszámolással szűnhet meg. A NAV sem fog addig a törléshez hozzájárulni és a mérlegből is látszana, hogy van tartozás, tehát a cégbíróság sem törölné. Azt át kell gondolnod, hogy a felszámolás az jó-e neked, vagy sem.
De egyébként ha már van ügyvéd az eljárásban, csak hozzá kellene fordulnod a problémával, mert ő ismeri az ügyedet.

mirus # 2014.08.13. 19:23

Üdvözlök minden fórum tagot.
A kérdésem a következő lenne.Megszüntetés alatt áll a Bt.-ém,több mint egy hónapja,a negyven nap letelt amit kötelező megvárni.Ügyvédet,könyvelőt anyagilag lerendeztem,az illetékeket is,de most elfogyott a pénzem,és az utolsó havi járulékbefizetésemet nem tudom átutalni, ez durván hatvannégyezer forint lenne.Hiába van megszüntetés alatt,az utolsó havi járulék akkor is tartozás.A kérdésem az lenne,hogy ha én ezt az összeget befizetni nem tudom-mert nincs-akkor a cég így is,úgy is megszűnik?? A fent maradt járulékot nekem írják fel,mint adótartozást?? Vagy addig nem szűnik meg a Bt? Ebből nagy bajom lehet?? Egyenlőre nem tudom összerakni az összeget akár mit is csinálok,csak hónapok múlva tudnám lerendezni.

Köszönettel: Mirus