ELMŰ - nem lakossági árszabás jogtalanul


Geri07 # 2018.11.29. 17:56

"Ha viszont telephely, akkor az már más történet. Tuti, hogy székhely és nem telephely? Mert nem mindegy."

Csak székhely van bejegyezve, telephely nincs bejegyezve. Utazó szerviz, kijárunk az ügyfélhez. Már van iroda, amit bérlünk külön.

Szomorú örökös # 2018.11.29. 17:41

F.Laca

én még a levegőt is kártyával szoktam venni

Én meg az orromon és számon át, ahogy minden tisztességes ember. :-D

Szomorú örökös # 2018.11.29. 17:18

F.Laca

Így persze simán zsebrevágják az 1 vagy 2 forintokat, hisz a NAV-hoz bekötötten rendszerükön csak az eredeti, s pénztárilag bekönyvelt összeget vallják be!

Ez az, ami nettó hazugság, ugyanis a pénztárgépbe a valós összeget ütik be, az végzi a kerekítést a fizetendő végösszeg kiszámításakor. És így persze mindkét művelet bekerül a NAV-hoz.

Szomorú örökös # 2018.11.29. 16:56

Geri07

Ez azért furcsa, mert ha csak székhely, akkor nincs hozzá joguk - szerintem persze. Nekem a régi lakhelyem egy kft. székhelye volt, mégis lakossági szerződéssel, lakossági díjszabással történt az áramszolgáltatás.

Ha viszont telephely, akkor az már más történet. Tuti, hogy székhely és nem telephely? Mert nem mindegy.

Geri07 # 2018.11.29. 16:52

"A kérdező telephelyként, egy kft. nevére regisztrálva használja a saját ingatlanát, nagy valószínűséggel ezért nem lakossági a díjszabása."

Kérdező vagyok :)
Van egy lakás, leszerződtünk lakossági felhasználóként az áramra. kb 3 hónappal később be lett ide jelentve székhelyként a cég, nem itt végzünk termelő tevékenységet, csak nem akartuk egy székhelyszolgáltatóhoz parkoltatni.

Milyen jogalapon állítja át az elmű EGYOLDALÚAN és értesítés nélkül a számlázást? Nem cég az előfizető, és nem üzleti haszonzerzésre használjuk az áramot, ezért elszámolni sem tudjuk.

Szomorú örökös # 2018.11.29. 07:29

Vadsuhanc

Én kérek elnézést, te is valójában ezt írtad, nem figyeltem. :-)

Szomorú örökös # 2018.11.29. 07:28

Vadsuhanc

Ha boltban a kifli mondjuk 17 forintba kerül és veszel 10 kifli akkor fizetsz 170 forintot. Viszont ha egyesével fizeted ki őket akkor csak 10x15 forintot kell fizetned azaz 150 forintot. mindjárt spórolsz 20 forintot a 10 kiflin.

No és ez sem így van! A fizetendő végösszeget kerekítik le vagy fel, nem pedig az áru egyenkénti értékét.

Szomorú örökös # 2018.11.29. 07:26

Vadsuhanc

A szolgáltató küldött egy felszólítást, hogy két évvel ezelőtt nem fizettem be a 11111sz. számlám 2 forintot. Nem emlékeztem 2 forintos számlára. Elővettem a lefűzött számlákat ahol megtaláltam az 11111 sz. számlát. Az összeg 3502 forint volt rajta amelyet befizettem és 3502 forint helyett csak nyilván 3500 forintot. A 2 forint náluk hiányként van nyilvántartva.

Ez csak azért sántít, mert ha a számlával együtt érkező csekket befizetted, akkor az igazolja, hogy teljesítetted a kötelezettségedet, tehát a 2 Ft-ot nem követelhetik rajtad, elég, ha a lefénymásolt csekket visszaküldöd nekik, amelyen a posta bélyegzője szerepel. Azon ugyanis nincs rajta, hogy a 2 Ft nem került befizetésre. Ha pedig átutalással vagy online kártyás módon fizetted ki, akkor pedig a pontos összeg kerül levonásra a számládról.

Vadsuhanc # 2018.11.29. 07:19

Azért F.LAcát megvédeném az 1-2 forintokkal kapcsolatban. Kicsit OFF a téma, de a lényege nagyon röviden:

A szolgáltató küldött egy felszólítást, hogy két évvel ezelőtt nem fizettem be a 11111sz. számlám 2 forintot. Nem emlékeztem 2 forintos számlára. Elővettem a lefűzött számlákat ahol megtaláltam az 11111 sz. számlát. Az összeg 3502 forint volt rajta amelyet befizettem és 3502 forint helyett csak nyilván 3500 forintot. A 2 forint náluk hiányként van nyilvántartva. ÉS ez hagyján, de most már több mint 200 forintot keresnek rajtam késedelmi kamatokkal együtt.

Hmmmmm

Azért gondold el. Ha boltban a kifli mondjuk 17 forintba kerül és veszel 10 kifli akkor fizetsz 170 forintot. Viszont ha egyesével fizeted ki őket akkor csak 10x15 forintot kell fizetned azaz 150 forintot. mindjárt spórolsz 20 forintot a 10 kiflin.

Na jó ez tényleg OFF volt.

Szomorú örökös # 2018.11.29. 06:01

F.Laca

IGEN, képes voltam és vagyok! Mert nem egyedül engem érint a valójában tényleg nevetséges 1 vagy 2 forint, na de számold már ki mindezt kb. 1 millió fogyasztóra és a 12 hónapra!...Pontosan olyan mellékjövelem mindez, mint a boltokban a minden ár "9"-esre végződik, ámde készpénzes fizetésnél egyből KEREKÍTENI KELL!

És az meg se fordul a szűk gondolkodású agyacskádban, hogy esetleg mindezt jogos törvény alapján teszik? 1-2 forintot csakis akkor tudsz fizetni, ha átutalással fizeted a számládat, minden más készpénzes esetben neked 5 Ft-ra vagy 0 Ft-ra kerekített összeget kell letenni érte. Pár éve már kerekítés van, mindez ráadásul törvénybe foglalva, csoda, hogy erről nem hallottál. :-)

Szomorú örökös # 2018.11.29. 05:40

F.Laca

Ahol nem kell, ott általában kerekítenek, ahol meg nem kellene, ott rendre négytizedes a számsor. Persze a legvégére érdekesnek alakul ki minden, mert mindig saját javukra tévednek! Igaz - 1-2 forint egyáltalán nem a világ, és eléggé pitiáner tétel a mai gazdasági nagyvilágban, ámde MINDEZ szinte rendszeresen és havonta

És te képes voltál 1-2 forintos számlaeltérésért ennyi zagyvaságot összehordani. Csak gratulálni tudok!

A kérdező telephelyként, egy kft. nevére regisztrálva használja a saját ingatlanát, nagy valószínűséggel ezért nem lakossági a díjszabása.

Geri07 # 2018.11.28. 14:58

Jó a kérdés, kár hogy nem jött rá válasz.
Ugyanebben a cipőben járunk, 2011 óta lakunk itt, cég építette, tőle vettük át az órát, lakossági szerződésünk van, mindenhol így vagyunk megjelölve, lakosságiban intéztük a HMKE cserét, és kiderült, nem lakossági díjszabásban vagyunk. A cég székhelye ez, de nem itt folytatunk tevékenységet, van műhelyünk, irodánk, és egy számlát sem számolunk el emiatt, mert nem lehetséges.
Hogy kerülhettünk önkényesen nem lakossági tarifába? Szerintem inkább elfelejtették átállítani amikor megvettük a kivitelezőtől.
Olyanokat mondott az ügyintéző, hogy kérjek igazolást az önkormányzattól, hogy nem üzlet, hanem lakás.

Beabee75 # 2014.11.11. 12:40

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget kérnék az ügyemben, az ELMŰ felhívott egy adott ügyből kifolyólag és most derült ki számomra, hogy nem lakossági díjszabást alkalmaznak nálam évek óta. Sajnos nem vizsgáltam meg részletesen a számláimat korábban. 2008-ban alapítottam egy kisvállalkozást (egyszemélyes Kft-t), telephelyként a lakásomat adtam meg. De soha, egyetlen számlát sem számoltam el a cégben (mivel évekig még bevételem sem volt). Illetve az ELMŰ-nél sosem jelentettem át semmit. Lehetséges, hogy a cég alapítás automatikusan magával hozta, hogy az ELMŰ nem lakossági díjszabást alkalmaz nálam (ami majdnem 10 Ft-tal magasabb kWh-ként, mint a lakossági díj esetében, ami nagyon nem mindegy)??? Mert ezt nagyon furcsának tartanám. Illetve van-e esetleg lehetőségem arra, hogy évekre visszamenőleg visszakérjem a jogtalanul számlázott és általam meg is fizetett különbözet összegét?

Köszönettel:
Beabee75