Tandíj nem fizetése?


JoghallgatóMiskolc # 2015.01.04. 20:12

ius latratus: Erdélyben nézted az erdőmérnökséget vagy Erdélyben vannak a fenyveseitek? Sopronban csak 10 félév volt a képzés. Tapasztalat. Én fák közül jöttem a §-ok közé. Rögös és nehéz az út, nem csillagösvény. :)

equitylaw: az egyetemnek szüksége van rád. Belőled él, miattad és általad. Minden hallgató számít, mert pénzt hoz.

ius latratus # 2015.01.04. 19:50

Akkor csak valami master képzés lehet, már nem alap. Másképp a tizenegy félév durva lenne.
Régen akartam erdőmérnök - is - lenni, 12(!) féléves volt a képzés.
Na, mondom tipli, annyira nem érdekel az erdélyi fenyveseink (!) sorsa...
;)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.04. 19:04

jelentkeztem egy fősulira, ahol a tandíjat 3 részletben lehet fizetni
Nem állt rendelkezésemre, mivel 10 félévig lehet csak felvenni, és 2015-től változik 11 félévre.

Gondoltam összeollózom Nektek. :) Így szerintem fősuli és 11. félév. Régebben jártam suliba, de akkor úgy emlékszem, hogy a fősuli 6 félév volt, de lehet rosszul emlékszem.

JoghallgatóMiskolc # 2015.01.04. 19:02

Szerzett alapjog. :))) Több éves nehéz harcolási folyamat eredménye e helyzet.

ius latratus # 2015.01.04. 18:36

Alapvető jog. Már-már alapjog.
:))

JoghallgatóMiskolc # 2015.01.04. 17:50

Immaculata: változnak az idők, Miskolcon és Szegeden (bármely szakon) alapvető jog lett a tandíj 3 egyenlő részletben történő fizetése, már első évben is. Amúgy mindenben igazad van. :)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.01.04. 17:48

Szűrni kell az információt, ha az Alaptörvényt idézné be, akkor sem gondolnám, hogy alkotmány-jogász.

ius latratus # 2015.01.04. 17:41

Immaculata

10 félévig milyen tanfolyam?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.01.04. 14:25

Adsz kölcsön?

Neked?

hmmmm.:)))

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.01.04. 14:07

úgy tűnt, hogy anélkül is menni fog a kifizetése?

Én is majdnem felmondtam, mert úgy tűnt, hogy nyerek a lottón, aztán holnap mégiscsak bemegyek dolgozni.

ius latratus
Kár együttérzőnek lenned és a felsőoktatási gyakorlatot bemutatnod. Nem felsőoktatásba jár, hanem egyszerű tanfolyamra. Csak ott van lehetőség 3 részletben fizetni. Mivel a tanfolyamot már járja, a fizetés időpontja meg azért kötött, mert addigra lassan be is fejezi.

ius latratus # 2015.01.04. 11:41

Kelvin megelőzött, még annyi, hogy ha nagyon parázol a határidő miatt (kár, mert alig van hallgató, s a pénzed fontosabb nekik, mint azt hinnéd), akkor csak vizsgakurzusként vedd majd fel a tárgyakat.

ius latratus # 2015.01.04. 11:37

" amikorra fel tudnám venni a diákhitelt, egy másfél hónappal korábbi időpontot adtak meg, amikorra ha fejen állnak, se tudom befizetni a pénzt. Mit tehetnek ilyenkor?"

Nyugi. A másfél hónapos csúszást a Tanulmányi osztály ha észleli is, annyi fog történni, hogy felhívja a figyelmedet arra, hogy fizess, mert különben addig nem veheted fel a vizsgatárgyakat, vagy megszüntetik a hallgatói jogviszonyod, legrosszabb esetben elfenekelnek.
A másfél hónap eltelik levelezéssel - de szerintem még azzal sem -, aztán hipp-hopp itt a márciusi diákhitel, befizeted, leneptunozod, s még egy-két sörre is marad.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.04. 11:29

equitylaw: Most őszintén mégis milyen válaszra vártál a "rendkívül bonyolult" kérdésedre?

Adjál be egy újabb kérelmet, amiben írd le, hogy ennyivel később fogsz tudni fizetni, aztán csatold ennek az igazolását, vagy halasszál egy félévet.

Attól, hogy itt fröcsögsz a fórumon, még nem lesz befizetve a tandíj...

equitylaw # 2015.01.04. 10:58

Szerezz pénzt. Adsz kölcsön?

Nagy jogtudorok, ha nem értetek semmihez legalább fognátok be.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 16:52

:) Nekem nem is a kretén, hanem a fény szúrt szemet.

gerbera317 # 2014.12.23. 16:11

Mit tehetnek ilyenkor?

Szerezz pénzt valahonnan, és fizesd meg a tandíjat. Bár, szerintem ezt nélkülem is tudtad.

ez a sok kretén

Én itt 1 db. válaszolót láttam idáig. Az 1 mióta sok? (Na jó, például acélmagvas lövedékből a homlok közepébe, abból egy is valóban sok. Na de Immaculatából?)

equitylaw # 2014.12.23. 11:00

Komolyan, ez a sok kretén a fényre jön? Inkább megyek a gyakorikérdésekre kérdezősködni...

equitylaw # 2014.12.23. 10:59

Úgy látom, a szövegértelmezés kicsit nehezen megy. Nem kioktatást és nem véleményt kértem, hanem egy kérdést tettem fel. Úgy látom, feleslegesen. Mondjuk kíváncsi lennék, kedves Immaculata, hogy milyen lelkülettel rendelkezik valaki, aki 1 nappal karácsony előtt azon élvezkedik, hogy másokba belerúg. Szerintem változtass nevet, ez nagyon nem illik hozzád.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 10:51

Mert előrelátóan és felelősségteljesen szükséges dönteni.

equitylaw # 2014.12.23. 10:44

Nem állt rendelkezésemre, mivel 10 félévig lehet csak felvenni, és 2015-től változik 11 félévre.
De ha így is lett volna, miért kellett volna felvennem, amikor úgy tűnt, hogy anélkül is menni fog a kifizetése?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 10:42

Te is tudod, hogy a diákhitel a rendelkezésedre állt a tandíj megfizetésének idején.

equitylaw # 2014.12.23. 10:24

Sziasztok! Kérdésem a következő: jelentkeztem egy fősulira, ahol a tandíjat 3 részletben lehet fizetni. Az első részletet kifizettem, de a másik kettőt már nem tudtam. Írtam egy halasztási kérelmet az iskolának, amit elfogadtak ugyan, de az általam kért időpont helyett, amikorra fel tudnám venni a diákhitelt, egy másfél hónappal korábbi időpontot adtak meg, amikorra ha fejen állnak, se tudom befizetni a pénzt. Mit tehetnek ilyenkor?