Behajtás kamatostul


ius latratus # 2015.01.03. 20:00

A "behajt" azt jelenti, hogy behajt. Annyiért hajtotta be az Intrum a levelet a borítékba.
Itt ez harminc darab ezresbe került.
:)

Egyjogász # 2015.01.03. 17:39

Szerintem behajtási költség akar lenni.

Bár ha az, akkor ekkora összegnél elég méltányos, nekem volt olyan ügyem, ahol 4000 Ft-os alaptartozásra akart rátenni ügyvéd úr ennyit ügyvédi költségként (a közjegyzői díjon és a perilletéken felül).

Bár az is igaz, hogy a bíró a szó szoros értelmében kiröhögte - bár nem őt, hanem egy szerencsétlen jelöltkét, akit odaküldött égni - , bár tudom, hogy nem az nekik a buli, ami eljut a bíróságra, ha 100 adósból 30 kifizeti önként, már megérte....

gerbera317 # 2015.01.03. 17:01

tőketart :1 089 158
kamattar : 940 106
behajt : 30 000=2 059 264 Ft

Mi ez? Valami rejtvény? Azt, hogy "tőketart" meg "kamattar" még csak-csak értem. De mi az a "behajt"? "Behajtva, vagy "behajtandó", vagy "behajtási jutalék", vagy mi? Egyáltalán: egy fél képernyőnyi hozzászólásnál miért éppen ezen a néhány szótagon kell spórolni?

barrerra # 2015.01.02. 22:49

Hogy lehet hozzászólást törölni? Olyan volt, mintha tzsuzs60 újra bekommentálta volna az első hozzászólását, és arra válaszoltam... Köszi!

barrerra # 2015.01.02. 22:48

Tzsuzs60, szerintem teljesen egyértelmű voltam.

barrerra # 2015.01.02. 16:07

@ius latratus: dehogynem; teljesen ingyenesen megtudhatja, hogy jogos/jogtalan a követelés összegszerűségében, ha igen, akkor miért, ha nem, akkor meg miért nem. Szerintem ha valakinek kevés pénze van, annak megéri - kiindulópontnak teljesen jó szerintem.

barrerra # 2015.01.02. 16:05

Kéne látni a kölcsönszerződést ehhez, hogy meg tudjuk mondani, összegszerűségében jogos-e az Intrum követelése, vagy sem. Én mindenesetre ajánlanám az MNB PBT-hez való fordulást, ugyanis az eljárása ingyenes. Az eljárás folyamán világossá válhat számodra, hogy jogos-e összegszerűségében a követelés, vagy sem, ha igen, akkor meg miért.

Innét tudhatsz meg hasznos infókat az MNB PBT eljárásáról: http://felugyelet.mnb.hu/…pbt_mukodese

Fontos, hogy az eljárást csak akkor lehet megkezdeni, ha közvetlenül megkísérled a vitás ügy rendezését (panaszt/reklamációt teszel az Intrumnál).

tzsuzs60 # 2015.01.02. 13:57

Sajnálom,ha úgy tűnik,hogy ez csak egy újévi felháborodás pedig csak annyi hogy nem akartam ezzel elrontani az ünnepet. Utólag vettem észre hogy ennek a behajtó cégnek van már külön mappája.
Tehát az Intrum justitiáról van szó akik valóban eddig semmilyen elszámolást nem küldtek.Most is csak azért mert kértük .Kár hogy nem tudom ide bemásolni,de ezek az adatok
tőketart :1 089 158
kamattar : 940 106
behajt : 30 000=2 059 264 Ft

ebből 1 051 400 Ft befizetés megtörtént fennálló tartozás

tőketart :1 089 158
kamattar : 805 821
behajt : 30 000= 1 924 979 Ft

60 hónap részletfizetési lehetőséget ajánl fel.Én már nem akarok és már nem is tudok még 5 évig havi 32 ezer Ft-ot fizetni.
Van valami megoldás?Jogtalannak tartom,hogy még közel 2 milliót követel.Ez már uzsora!
A megoldásban kérek segítséget.

ius latratus # 2015.01.02. 13:14

...aztán meg négy év alatt az egymilliós kamat (kezelési -és egyéb költség stb.) még önmagában nem elég egy újévi felháborodásra.

ius latratus # 2015.01.02. 13:11

Aztán meg azzal sem ér semmit.
Teljesen hihető amúgy, hogy "azt mondták", majd eltelik négy év, vesz egy nagy levegőt az adós, s érdeklődik.

barrerra # 2015.01.02. 12:53

Milyen követelésről van szó? Ha eddig nem kaptál írásbeli kimutatást, úgy kérjél. Amennyiben kölcsöntartozásról van szó, úgy a Hpt. 275. § (1) bek. a) pontja alapján kötelező lenne küldeni legalább évente egyszer egy ilyet - ha ez nem történt meg, kérj erre hivatkozva, amennyiben nem nyújtanak, úgy fordulj az MNB-hez. Amennyiben az elszámolással, kimutatással nem értesz egyet, abban az esetben ajánlanám az MNB PBT felkeresését.

tzsuzs60 # 2015.01.02. 10:52

A tartozásunk behajtó céghez került ,ahol akkor azt mondták ha 4 évig fizetem rendesen akkor rendben leszünk.Most jött el az idő hogy rákérdezzek hogy áll a dolog amire írásban megkaptam a választ.A tőketartozásom 1 forinttal nem csökkent.Az eddig befizetett 1 051 400 Ft
semmit nem jelent a tartozásom tovább emelkedett.Felajánlották további 60 hónapra a részletfizetést.Azt szeretném kérdezni hová fordulhatok panaszommal,jogorvoslatért mert ez elfogadhatatlannak tartom,hogy az 1 milliós tartozásból 3 milliós lett.
Ki a felsőbb szerve ezeknek a behajtó cégeknek.
Segítséget köszönöm.