Web bolt közvetítőként


Rexor # 2015.01.29. 07:34

A webshopot be kell jelenteni a jegyzőnél. Az adózás már "kissé" bonyolultabb, ha nem értesz hozzá keress egy könyvelőt.

toto12 # 2015.01.29. 06:43

Üdv mindenkinek!

Egy számomra elég bonyolult kérdéssel fordulnék hozzátok,interneten már 2 napja keresgélek, de nem találtam semmi használhatót.

Szeretnék nyitni egy webboltot, ahol nem a saját termékeimet értékesíteném, de haszonnal. A webbolt főként ruhákkal és kiegészítőkkel foglalkozna, és a következőképpen működne:

A kiválasztott terméket rajtam keresztül megrendelik, majd a pénzt elutalják nekem. (ezen már rajta van a hasznom) Én a vásárló nevére és címére egy nem EU-s országból megrendelem a terméket, és a vételárat elutalom az eladó számára. Az eladó pedig a vásárló nevére megküldi a csomagot.

Tehát a lényeg, hogy én egy percig sem rendelkeznék raktárkészlettel és termékekkel, csak egy közvetítő lennék.

Magánszemélyként vagy EV-ként csinálnám. Ez jogilag mennyire lenne helyes? Valamint a NAV felé, hogy kellene bevallanom ?

Amennyire csak lehet szeretném legálisan űzni a dolgot! A válaszokat előre is köszönöm! =)

Szép napot mindenkinek!