Adóbevallás, családi kedvezmény


julia51 # 2015.06.11. 10:23

Kedves szakértő!

A kérdésem az lenne,van 3 gyermekünk a férjemmel de már egy éve külön élünk!
A kérdésem az lenne,hogy igénybeveheti e a családi adókedvezményt úgy hogy én vagyok a gyermekek gyámja?
Mivel nekem nincsen munkám,de neki van így örülnénk ha ő igénybe vehetné mert így tudná támogatni a gyerekeket!
Én vagyok jogosult a családi pótlékra,így én is kapom kézhez!
Köszönöm a kedves válaszukat!

Bori Bori # 2015.06.10. 18:30

Gabros
Jogosult vagy családi pótlékra?

hhhhh # 2015.06.10. 16:56

Az adòvisszatérìtésből levonják a köztartozást? (helyiadò stb)

Gabros # 2015.06.08. 13:05

Az lenne a kérdésem hogy két kiskorú gyermekem után igényelhetem e a családi adókedvezményt ha a volt élettársamnak nincs adózott jövedelme és nyilatkozik arról hogy ő nem veszi igénybe a családi adókedvezményt, viszont mi különváltunk nekem van adózott jövedelmem rendszeresen fizetem a gyerektartást rendszeresen, vagyok együtt a gyerekeimmel és a volt élettársammal is jó a viszonyunk, van lehetőség arra hogy a családi adókedvezményt én vegyem igénybe?

sirkalmi # 2015.06.02. 20:21

Kedves Szakértő!

Úton van harmadik picúr, így most egy kis fejtörést okoz a családi adókedvezmény igénybevétele. Eddig egyedül vettem igénybe az adókedvezményt, mert két gyereknél nem volt értelme megosztani. Most azonban az én fizetésem kevés ahoz, hogy mind a 99e Ft adókedvezményt érvényesíteni tudjam, ezért megosztottuk.
Összeadtam a párom és az én bruttóját, ezt vettem 100%-nak, majd kiszámoltam, hogy ennek arányában mennyit vegyek igénybe én, és mennyit a párom.
Így tehát a rendelkezésre álló 3 x 206.250 = 618.750 Ft-ból 327.647 Ft-ot én, illetve 291.102 Ft-ot a párom vesz igénybe.

Most jön a kérdés. Mi van, ha az adott évben nem állandó a fizetésünk? Gondolom nem kell minden egyes változás esetén újból kitölteni az igényléshez szükséges nyomtatványt, mert azért elég macera.

Arra a kérdésre szeretnék választ kapni, hogy elveszhet-e így végleg pénz, vagy év végén az adóbevallás készítésekor a tény adatok birtokában van lehetőség úgymond optimalizálni, hogy melyikünk mennyi adókedvezményt vegyen igénybe? Így az esetlegesen év közben igénybe nem vett kedvezményt megkapjuk utólag?

Nagyon köszönöm a válaszát!

Üdvözlettel:
Mariák Kálmán

Emesi # 2015.05.17. 10:09

Tisztelt Szakértő!
A férjem hibás 14M30-as nyomtatványt kapott, azonban a munkáltató nem tudja javítani, mert a könyvelő már 6 hete kórházban van és nem tudni mikor fog újra munkába állni. Ha beküldjük a hibás adatokkal a bevallást, jelezhetem a NAV-nak egy levélben esetleg, hogy a bevallás javítva lesz? Konkrétan arról van szó, hogy elszámoltak neki családi kedvezményt, pedig nem is kérte és nem is jogosult rá. Vagy mit csináljak ilyen esetben?

Mutyuli # 2015.04.14. 10:20

Tisztelt Jogász úr !

Segítséget szeretnék kérni adóbevallás kitöltéséhez.
Leányomnak 2014.szeptemberében született gyermeke.
A családi adókedvezményt a férj veszi igénybe.
Leányom adóbevallást fog készíteni önadózóként a
2014. évről.

Várandóságról szóló nyilatkozatot ki kell töltenie?

Szíves válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm.

Tisztelettel.

Emesi # 2015.04.14. 08:31

Tisztelt Szakértő!
Két gyerekünk van, mindkettő után én igénylem a családi kedvezményt, melyről leadtam a nyilatkozatot, amit a férjem munkáltatója is aláírt. Mikor megkaptuk a férjem munkáltatójától az adóbevalláshoz szükséges papírt, azon kiderült, hogy 4 hónapra elszámoltak neki is családi kedvezményt. Kértük, hogy javítsák ki, de most azt nyilatkozta a könyvelő, hogy nem tudja kijavítani. Biztos vagyok benne, hogy javítani lehet, de abban kérném a segítségét, hogy írja le nekem, hogy hogyan, hogy el tudjam magyarázni a könyvelőnek. És mint kiderült, eddig az idén is elszámoltak egy gyerek után családi kedvezményt a férjemnek, annak ellenére, hogy az idén is én igénylem, nem kértük. Ezt nem értem, hogy hogy teheti meg, ha nem is nyilatkozott a férjem, hogy kérné? És mit tudunk ilyenkor csinálni, ha nem akarja kijavítani? Ha a férjem adóbevallását így küldöm be, akkor meg fog büntetni a NAV? Mert gondolom ez így jogosulatlan igénybevétel. És egyébként azért nem vettük észre hamarabb, mert mióta itt dolgozik, még egyetlen bérlapot sem kapott. Ha kapott volna, én azonnal észre vettem volna és jeleztük volna.

dikosz # 2015.03.18. 19:39

A 1453-as bevallásban a várandóság utolsó napja 2014.12.31,mivel 2014-évre vallunk és akkor még nem született meg a gyermek.Majd a 1553-as bevallásban(2016-ban)kell a születési dátum.

kovisara # 2015.03.17. 19:28

Tisztelt Szakértő!

A 1453-as bevallás kitöltésével vannak nehézségeim. Várandós vagyok, gyermekem 2015 áprilisában fog megszületni. 2014 évben két hónapra jár nekem a várandósság után családi adókedvezmény, melyet akkor nem érvényesítettem. Most nem tudom kitölteni a bevallást. Kitöltöttem a várandósságról szóló nyilatkozatot, valamint a gyermek természetes adatait, de a születési dátumot nem tudom kitölteni. A nyomtatványkitöltő csak 2014-es évet enged beírni a születési dátumhoz. Ha nem töltöm ki akkor meg azt hozza hibának. Valamit félreértettem a kitöltési útmutatóban? Vagy nem is jár arra a két hónapra, amely 2014 évet érintette? Megtisztelő segítségét előre is köszönöm!

Adryen # 2015.02.05. 13:20

2014. szeptember hónaptól orvosi igazolás alapján jogosult vagyok a családi adókedvezményre, amit csak október hónaptól kaptam meg. Az 1 havi adókedvezményt a bevallásban kell igényelnem, érdeklődnék, hogy mely sorokba, milyen összeget kell írnom.

19. 22. 23. 24. sor 62.500 Ft vagy 10.000 Ft?
03 lap Kijelentem, hogy 2014.09.01-től 09.30-ig terjedő időszakra várandósságra tekintettel 1 magzat után jogosult vagyok cs. k-re?