családi adókedvezmény


dikosz # 2015.03.18. 19:45

Lopakodó:Az éves bevallásban érvényesítheted a különbözetet.

dikosz # 2015.03.18. 19:43

Szempont a közös háztartás ill egy lakcímen kell laknia a gyerekekkel.

H.Timii # 2015.02.27. 10:45

Üdvözlök mindenkit!

Van két kiskorú gyermekem és egyedülálló vagyok. Nem dolgozom, jövedelmem nincs.( gyerektartásból és családi pótlékból élünk.) Azt szeretném kérdezni, hogy a férjem igényelheti e valamilyen módon a családi adókedvezményt? Nyilatkozatot tenne, hogy azt a gyermekeimnek adja.

murzo # 2015.02.09. 22:41

Tiszteletem, azt szeretném kérdezni,hogy az adóbevallás tájékoztatójában szereplő szöveg-ami a családi adókedvezménnyel kapcsolatos-mit jelent:" Amennyiben az éves adónyilatkozata leadása után év közben nem történt olyan változás,amit ön nem jelzett a munkáltatója felé, akkor jogtalan kifizetésről nem beszélhetünk."
Tavaly a férjem egy hónapig érvényesített
e a családi adókedvezményt, aztán nyilatkoztunk, hogy már az én fizumból kérjük-adónyilatkozat,a munkáltatója is aláírta-,mégis még két hónapig érvényesítették az ő fizujából is! Az előbb idézett mondatot én úgy értelmezem,hogy miután a változást jeleztük a munkáltató felé, nem kell visszafizetnünk azt a két havi adókedvezményt. Jól értelmezem?
Köszönöm

lopakodó # 2015.02.08. 18:37

Kedves mindenki !

Családi adókedvezménnyel kapcsolatban kérdeznék : 2014. december 20-án szűnt meg a munkaviszonyom, megkaptam az "Adatlap2014" nevű nyomtatványt, és ebben a "nyilatkozat alapján érvényesített családi kedvezmény összege" sorban
687.500 Ft szerepel, ami olyan , mintha csak 11 hónapra kaptam volna meg a családi adókedvezményt.

Nem tudom, mi lehet ennek az oka, esetleg, hogy a decembert nem dolgoztam végig ??
Van ebben tapasztalata valakinek ?
köszönöm !