Árfolyamgát pontosan micsoda? Egy újabb átvágás?


szabozsofi27 # 2015.04.04. 09:11

Amúgy ezt más nem tapasztalta, vagy mindenkinek természetes volt amit leírtam?

szabozsofi27 # 2015.04.02. 20:27

Nem, nem 100%-ban az állam állta az árfolyamgátat, hanem fele fele arányban a bakok is.
Pont ez a lényeg, hogy az elszámoláskor a bankok levonják azt az összeget a visszafizetéskor, amit adtak.

Több oldalon megtaláltam már amit én tudok, sajnos csak a törvényi hivatkozását nem:

    A konstrukció lényege, hogy a törlesztést rögzített 180 forintos svájcifrank-, 250 forintos euró- és 2 forintos jenárfolyamon fizetheti az adós. A fennmaradó összeg egy gyüjtőszámlára kerül, amelynek kamatait a bankok és az állam fele-fele részben fizetik, az adósnak az árfolyamgát lejártakor csak a tőkerészt kell meghatározott feltételek szerint törlesztenie. Vagyis az árfolyamgát végén az aktuális árfolyamon számolt törlesztőrészletet és a gyűjtőszámlahitel törlesztőjét egyszerre kell majd fizetni.
    Egy másik hivatkozás:
http://www.portfolio.hu/….191510.html
Dr.Attika # 2015.04.02. 06:55

Árfolyam gát esetén az állam maga vállalja át a kamat esetében a tényleges és a rögzített árfolyam közötti különbséget. A tőkeszámlán lévő összeg tekintetében kerül a különbözet egy gyűjtő számlára, ami 5 év múlva esedékes.Ennek kedvezményes kamata van.

szabozsofi27 # 2015.04.01. 19:40

Másnak volt ilyen tapasztalata?

szabozsofi27 # 2015.03.31. 22:36

Kedves Fórumozók!

A mai nap szembesültem a hitelszerződésemnél, hogy valamit nagyon nem értek.

Kérdésem az árfolyamgátról:
Az árfolyamgátnál, ha jól tudom (tudtam eddig), akkor a 180 Ft feletti kamat részt eddig az állam és a bank 50-50% átvállalta.
Viszont most szembesítettek vele, hogy ez nem egészen így van a bank ezt az összeget ugyanis nem vállalta át (külön nyilvántartotta), mert ez a "virtuális" átvállalást az elszámolásnál levonta, azaz amit átvállalt azt az elszámolásnál követelte.

Kérdésem, hogy az árfolyamgátnál a bank mit vállalt pontosan, erről melyik törvény rendelkezett?

Köszönöm!

Zsófi